Zobrazeno 16.858x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 19 diskutujících a má 56 odpovědí. This post has been viewed 16859 times

  • Autor
    • Mám dotaz na všechny, kteří mi jsou schopni trošku poradit..

      V oboru jsem bezmála dva roky a působím v Praze u OVB, v nechvalně známém zemském ředitelství. Na jaře letošního roku jsem došla na první manažerskou pozici. Nicméně, v tomto bodě mi vymřel v podstaě celý můj tým, takže ho stavím znova. Nejsem zvyklá před problémy utíkat a vymlouvat se, proč něco nejde.. Ale posledních několik měsíců mi odešlo několik lidí někam do konkurence, noví lidé mi nezačali, protože se dozvěděli hrozné věci o OVB a řekli že toto dělat nebudou..storno po odchodu z firmy a další věci, které snad nemusím jmenovat… Osobní výkon mi na tom občas také drhne, i když ne tolik, protože si myslím, že jsem schopná klientům vysvětlit, že to není o OVB, ale o člověku, ale rozumíte..stejně tam nějaké pochybnosti jsou.. A já se nyní sama sebe, potažmo i Vás s dovolením ptám.. Když chci dělat kvalitní a dlouhodobý osobní výkon, stavět tým, který to bude dělat dobře a dlouhodobě..je vůbec možné tohoto dosáhnout pod touto značkou, nebo je to jen boj, který stejně jednoho dne zde prohraji ? Je samozřejmě jasné, že ráda vydělávám, ale myslím si, že to dokáži i s kvalitním poradenstvím a následným servisem a mí lidé také.. Děkuji za Vaše názory..

      0

      0
       | Odpovědět privátně
    • Já osobně si myslím, že by to určitě šlo.

      Na druhou stranu se mě ale vkrádá otázka, nač opět začínat ve stejné řece? Co Vás v OVB drží?

      Jste schopná pracovat sama, nebo k tomu potřebujete vedení? Pokud jste měla tým, pak jste určitě samostatná. Proč tedy, když už začínáte úplně od znova, proč nezačít tam, kde to pro Vás může být mnohonásobně lepší?

      Jste na křižovatce, tak nyní zvolte jinou cestu. Přeci se nevydáte úplně po stejné, abyste někdy v budoucnu dopadla zase úplně stejně.

      Budoucnost je ve Vás a je dobře, že se zamýšlíte na dalším pokračováním. Když už jste udělala ten první krok, nezastavujte a udělejte další.

      Pokud si pročtete zdejší fóra, přijdete na to, že jiných… a troufám si říci že lepších možností, je spousta.

      Takže odpověď na otázku – Ano, určitě by to šlo, ALE jinde by to šlo mnohem lépe.

      2

      2
       | Odpovědět privátně
    •  Martin Dočekal
      Účastník

      Já dnes poradenský trh vidím tak, že pokud nevnímáme proklientskou práci jako prázdné heslo (protože všichni to dělají kvalitně, že), tak MLM v tomhle není moc přátelské prostředí – nehledě na firmu.

      Kvalitní práce zde samozřejmě dělat jde, ale ještě jsem se nepotkal s nikým, kdo by byl jako samostatně pracující poradce vedením podporován. Podpora je pouze k růstu struktury a ne ke kvalitě a osobnímu rozvoji. Dalším limitem bude finanční ohodnocení takové práce. Navíc „stavět firmu“ v roce 2013, kdy už tak je u nás tak trochu přeporadcováno, no nevím, ale já pohádkám nevěřím.

      Ve vašem případě kdy hledáte příležitost k růstu, bych se (zvlášť pokud působíte v Praze) poohlédl po nějaké menší společnosti, kde se budete moci plně ztotožnit s její vizí a prací kterou u klientů odvádí. Takových firem je spousta.

      2

      0
       | Odpovědět privátně
    • Doporučuji zde téma : https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/pepa-a-bohous#post-14166

      Určitě tam naleznete některé odpovědi …

      Jinak Váš příběh jsem v různých obměnách slyšel již několikrát, vybuduji tým, tým odešel, znovu buduji tým, který časem opět odešel, takže znovu buduji tým …

      Není to náhodou ten známý krysí závod ?

      3

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
      Účastník

      Já na to radši nebudu odpovídat :-) Pochopitelně můžete, otázkou je, na čem taková firma bude stát a jak do ní modelově budou zapadat ti, co budou fungovat pod Vámi. Jestli ono není lepší, dříve, než začnete budovat tým, soustředit se na vlastní obchod a nějakou dobu v něm získávat zkušenosti. Okamžité budování týmu je mlm vlastní. Ještě ani neumíte vyplnit smlouvu a už do Vás hustí, že máte přivést další.

      Také se zamyslete, v jakém režimu chcete stát ke klientovi, zda je pro Vás potřebná vysoká počáteční provize nebo raději menší s tím, že Vám to bude generovat příjem později nebo zda Vaše další budoucnost nemůže být i placené poradenství.

      Základní rozdíl je v tom, že ten druhý model, tedy s menší počáteční provizí, není v mlm moc dobře realizovatelný, v podstatě musíte být víc lovec než farmář a když Vám tým odejde, začínáte znova.

      Jak už bylo řečeno, budovat se dá cokoli, ale proč zrovna tady. Ono to tak trochu kromě toho, že je to o lidech, je o té firmě taky, protože jsou to její obchodníci a nikdo proti tomu aktivně nezasáhl, naopak je dával za vzor. Není to nic jiného, než sklízení toho, co bylo zaseto. ;-)

      5

      2
       | Odpovědět privátně
    •  Petr Pecina
      Účastník

      Paní Klapková, naprosto Vás chápu, ve dvou MLM firmách se mi v minulosti dvakrát rozpadl tým. Je jedno, z jakého je důvodu se tým rozpadne, ale důležité je, jak na to reagujete. Když jsem začínal budovat vlastní kancelář pod brokerpoolem, řekl jsem si, že opět chci budovat tým, ale věděl jsem, že se opět může rozpadnout. Jenomže pod brokerpoolem jsem věděl, že mám jinak nastavenou smlouvu, vím, že transparnentě dostávám následné provize (ze svých smluv i z týmu) a že si tím vlastně vytvářím určitou jistotu a pasivní příjem. O tom se mi v minulosti ani nezdálo, tedy zdálo, ale nešlo to prakticky naplnit. Samozřejmě chápu, že Vám může OVB přijít správná volba, i mně tehdy přišla moje společnost ta nejlepší. Nyní ale vím, že nejde až tak o budování či nebudování týmu, ale že jde o poctivou práci u klienta, lidé se postupně připojí, někteří odejdou a někteří s Vámi zůstanou hodně dlouho. Hlavní je být si jistý, že když se Vám tým rozpadne, nebudete vše muset budovat zase od píky. Napadá mě k tomu spoustu dalších rozměrů, které toto rozhodování s sebou nese, neboť jsem ho zažil 2krát, ale to by bylo na několik stránek textu, takže je to spíš na rozhovor u dobré kávy.

      3

      2
       | Odpovědět privátně
    • Je jen otázkou času, kdy Vám opět tým vymře a budete jej stavět potřetí, počtvrté, popáté. Vezměte si do ruky tužku, papír a počítejte, co Vám nabídne jakýkoliv MLM kolos nebo brokerpool (jenom na provizích dostanete i o 100% více, než nyní u OVB).

      Chcete neustále živit armádu parazitujících manažerů nad Vámi ? Z MLM firem utíká kdo může, naopak neznám nikoho, kdo by utíkal z brokerpoolu směrem do MLM. Sama jsem si prošla Vaší cestou a dnes bych podruhé do téže řeky nevstoupila. Byla jsem tak doblblá těmi kecy o analytickém týmu, astronomických výdělcích, neomezeném pasivním příjmů, až se dnes sama stydím ta to, že jsem tu dokonalou vymývárnu mozku neprohlédla dříve. Za mě doporučuji rychle pryč, máte na víc a za víc.

      11

      3
       | Odpovědět privátně
      • Nezlobte se na mě, ale copak je nutné pořád paušalizovat, všichni manažeři parazitují, nováček je málo placen a manažer přeplácen, MLM je špatné, brokerpool je skvělý.

        Opravdu se ještě najde někdo s tak černobílým viděním.

        Jsem v MLM, mám nad sebou momentálně 4 manažery, dostávám celkem 55% celkové provize, nováček (tipař), kterého musím vš naučit, chodit s ním na poradka a připravovat ho má 18% celkové provize. 4 lidi nad sebou mají po 5%. Jestli mi něco vadí tak možná že centrála si nechává 25%.

        Na druhou stranu lidi nade mnou skutečně neberu jako parazity. I když pracuji víceméně samostatně, jejich působení má dost velký vliv na mou produkci, mají zajímavé nápady a tou prací žijí. Možná bych si polepšil o 35% kdybych šel do brokerpoolu, ale troufnu si říci že produkci bych psal menší. Někoho i ty body atd. motivují.

        Musím však říci, že kdybych věděl co vím nyní, nikdy bych pod MLM s počateční provizí nezačal a šel bych rovnou do brokerpoolu.

        1

        3
         | Odpovědět privátně
        •  Petr Pecina
          Účastník

          Za sebe určitě to nevidím černobíle. Pracoval jsem ve 2 mlm a ve 2 brokerpoolech. 1 mlm se mi líbil, 1 ne, 1 brokerpool se mi nelíbil, druhý se mi líbí dodnes. Je ale třeba nezavírat oči před tím, co se děje. MLM může být dobrý na sbírání zkušeností a zvládnutí základních dovedností a možná pomůže v počátečním nadšení. Pokud ale člověk už něco umí, jak sám píšete, je třeba jít dál. A tou cestou může být třeba vlastní firma. To však neznamená, že se touto cestou má vydat každý. Někomu vyhovuje být součástí jiné společnosti, nechce budovat vlastní firmu atd atd. Pokud je člověku dobře v MLM firmě, je to v pořádku pokud je člověku dobře v brokerpoolu, je to v pořádku. Zjednodušeně, ať je každý tam, kde se cítí dobře, pokud neubližuje druhým.

          3

          5
           | Odpovědět privátně
        •  Artur Petržilka
          Účastník

          Já to vidím přesně naopak. Začal bych v MLM a pak šel do brokepoolu :)

          Ostatně, takhle jsem to udělal.

          3

          1
           | Odpovědět privátně
        • Já se na Vás pane Havránku nezlobím, myslet a psát si tu přece můžete co chcete, stejně jako kdokoliv jiný zde na fóru. Nikde jsem nepsala, že tuto problematiku vidím černobíle. Spíše si položte otázku, k čemu a k jakému stylu práce nutí MLM poradce (nováčky). Očekávám reakce typu, že né všude je to stejné a že je to přece o lidech a podobné věci. Kecy, kecy, kecy. Je to o systému, ve kterém jsou lidé, né o lidech, co vytvářejí systém. V německé MLM firmě, kde jsem pracovala, dostávala centrála za IŽP provizi i 230% RP, poradce cca do 50%. Chápete tu pointu ? Zbytek si rozdělili parazitující manažeři, mnozí za úplné nic, odborná podpora byla minimální, zato kontrola a nucené výkazy činnosti, to jim vážně šlo. Nejsem proti tomu, aby měl manažer rozdílovky, když se poradci věnuje, to je ok. Jsem proti tomu, aby si manažeři nad sebou rozdělili cca 80% provize z mé práce, kdy jsem já našla klienta, realizovala několik schůzek a vše vysvětlila. Ať to nastaví rozumně, aby se slušně uživil i poradce, něco rozumného z toho měl i manažer (který se stará), a pak budou všichni spokojeni. Vlastně se tu bavíme pořád dokola o tom samém, až mám pocit, že je to nikdy nekončící debata.

          Ať si každý pracuje kde chce a za kolik chce, ne ? Jestliže poradci v MLM firmě nevadí, že si za 5ks průměrných IŽP nebo rizikovek vydělá 20.000 Kč a já sama za tutéž práci a tentýž počet stejných smluv dostanu 50.000 Kč a více, tak je to ok, ne ? Když na věc příjde, ať to děla klidně zadarmo :0) Poradcům nevadí, že jsou z jejich práce placení manažeři nad nimi, když vědí, za co jsou placeni a když jsou si vědomi toho, že je to zasloužené. Bohužel, já sama nemůžu ani u jednoho manažera v bývalé MLM firmě říct, že by to měl zasloužené, spíše jsme pro něj byly všichni dojné krávy a on jen chodil s kbelíkem na mlíko a pořád se ptal, kde je (nebo máme) problém, že toho mlíka není víc a víc a víc. Takže asi tak. Dnes už z 13 lidí, se kterými jsem byla v MLM, zůstaly jen 3, 2 odešli úplně z oboru a splácejí storna a 8 odešlo do brokerpoolu. Jsem ze Svitav, ale působím v Brně, a tady k brokerpoolům odcházejí od MLM firem celé manažerské skupiny, opačný příliv lidí směrem brokerpool – MLM jsem ještě nezažila, neslyšela o něm, možná se ale třeba někde už stalo. To je vše k Vašemu příspěvku.

          4

          1
           | Odpovědět privátně
        •  Jiří Vařečka
          Účastník

          Pane Havránku, co znamená, že máte 55% z provize které dostává firma.

          Opravdu to znamená, že máte provizi 55% z roční platby klienta do IŽP?

          Pokud ano, proč potom povídáte o dalších 25%, celkem tedy 80% které by jste měl v brokerpoolu.

          Možná jste, mírně řečeno, mimo mísu, nebo je Vám úmyslně dodávána špatné informace.

          Proto se Vás ptám, kam se v případě Vaše výpočtu u brokerpoolu ztratilo dalších 20 – 50%, o které by jste mohl dostávat více??? (nad těch 80%)

          3

          1
           | Odpovědět privátně
          • Pane Vařečka 55% procent z celkové provize je 55% procent z celkové provize. Prostě 100% je celek.

            Nějak nechápu módu počítat rozdíly provizí na IŽP.

            1) jedno IŽP má počáteční provizi 180% ročního pojistného, druhé 160% a třetí 190%, proč tedy používat přirovnání které není jednoznačné.

            Většina lidí nadává na IŽP, podporuje hypotéky investice, úrazovky a když chce někoho přetáhnout na prachy spustí argument za IŽP máš 1xx procent ročního pojistného.

            1

            3
             | Odpovědět privátně
            •  Jiří Wandas
              Účastník

              no tak byste si polepsil o dalsich 55 procent nikoliv 35 jak jste si mylne spocital. je to brano vuci tomu co ted berete. a pokud berete pane Há 55 procent tak je mi jasne ze nikam do brokerpoolu se vam ani nechce, ze mate jeste spoustu bezpracneho prijmu z nosicu vody pod vami a o to nechcete zadarmo prijit.

              2

              1
               | Odpovědět privátně
            •  Roman Kolář
              Účastník

              On to ani kolikrát není argument vyloženě kvůli více penězům, ale aby se to nechalo srovnat do stejného měřítka. Kdo je zvyklý na body, má najeté body, ale když neznáte bodové ohodnocení produktu a hodnotu bodu, tak nevíte vůbec nic. Takže musí následovat přepočítání bodů na nějakém příkladě a nejjednodušší, je příklad na 1.000,- Kč měsíční platby. Myslím, že pokud se má tedy už porovnávat provize z obecného pohledu, je lepší vyjít z konkrétního produktu konkrétní částkou, protože vstupy do společností nejsou stejné (i když jsou u velkých společností hodně podobné). Někde bude na „stejném“ produktu na vstupu 180, ale někde jinde to může být třeba jen 150, pokud to bude menší organizace s menším objemem produkce na daném produktu. Tož tak ;-)

              5

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Jiří Vařečka
              Účastník

              Pane Havránku, na to je jednoduchá odpověď.

              Ono je téměř jedno, jestli to je 160 nebo 180%. To není tak velký rozdíl, v porovnání 60 nebo 80%. Proto jsem tam dal i tu toleranci. Samozřejmě že i množství znalostí a úroveň samostatnosti se musí projevit. To je ale v té toleranci také zahrnuto.

              Proč IŽP? Prože tam je ten rozdíl vidět nejvíce.

              Majetky porovnávat nelze, protože v 1.roce tam jsou veliké rozdíly co ústavy dávají a to samé je i následných.

              Auta, tak to je také u ústavů obdobné, ale některá MLM zatajila to, že jsou následné provize a tak proto to také neporovnávám.

              Jen ještě jak píše Roman, já doporučuji porovnávat ne měsíční platbu, ale roční, používám 10.000,.Kč/rok, ve výsledku potom vyjdou nejen peníze, ale hlavně ta procenta.

              2

              0
               | Odpovědět privátně
            •  Jiří Vařečka
              Účastník

              Samozřejmě že peníze ale nejsou vše.

              Je to i o vztazích, zázemí, možnosti přístupu k informacím a mnoha dalších subjektivních i objektivních sounáležitostech.

              2

              0
               | Odpovědět privátně
    •  Vít Suchý
      Účastník

      Vážená paní Klapková, já vám poradím odlišně – z nějakého důvodu vás to ještě u vaší kmenové firmy drží, jinak byste dotaz asi ani nepsala.

      Takže jako poslední pokus – pokud máte mezi svými kolegy někoho, ke komu máte důvěru,zkuste to probrat s ním, třeba řeší vnitřně něco podobného, odejít můžete přece kdykoli…

      1

      1
       | Odpovědět privátně
    •  Artur Petržilka
      Účastník

      Určitě to jde i u OVB, mně to tam takhle nešlo, tak jsem změnil působení a funguje to :)

      Určitě je nejlepší se zaměřit nejdřív na svoji práci (vlastní klienti), která mě uživí (pokud jste z Prahy, alespon 30 – 50 tisíc měsíčně by Vám mělo chodit). Škoda jen, že na pozici GA v OVB je pořád málo peněz (% provizí z produkce).

      Hezký večer a úspěšnou budoucnost Vám přeji,

      A.P.

      1

      2
       | Odpovědět privátně
    • Kvalitní práci a stavět kvalitní tým můžete kdekoliv, kde Vám k tomu dají prostor. Máte-li ambice vést tým lidí, kteří by mohli mít také manažerské ambice, řekl bych, že MLM je jediný systém, který Vám to umožní (kolegové z BPoolu mě opravte, pokud se mýlím, nicméně pokud máte více levelů ve své firmě, stavíte stejně MLM pod BP ;) ).

      Zda jste ve správné firmě, nebo správném ředitelství, to si již musíte vyhodnotit sama. Každopádně jak tu již někdo napsal, odejít můžete kdykoliv a realizovat se jinde. Třeba se setkáte s mnohem lepším přístupem a podporou.

      2

      1
       | Odpovědět privátně
      • Dobrý den , máte palec nahoru. Kolegové z poolů mají z mého pohledu jednu velkou neaspravedlnost . Ve skutečnosti totiž jedou také více úrovní, tzn. např – poj. vyplatí Insii, ta si nechá nějaká procenta , zbytek vyplatí firmě XY , která si také nechá procenta a zbytek vyplatí obchodníkovi. Některé firmy povolují svým obchodníkům rozvinout ješte pod sebou jednu linii, ale ta se již dále rozvíjet nesmí.Já těm lidem říkám „nosiči vody“ . Prostě musí nosit a nosit produkci a když nosit nebudou, nezbude jim nic. Pohádka o vlastním kmeni je sice hezká, ale pokud má Váš klient už od Vás životku , auto a majetek, tak z něj vypadnou po dalších 20 let jen drobné..

        3

        7
         | Odpovědět privátně
        •  davissboy
          Účastník

          Taktéž dobrý den, na můj vkus jste trochu upozadil investice, pak to může být časem i průběžně relativně zajímavé během těch 20 let…;)

          1

          0
           | Odpovědět privátně
        •  ALEŠ KŘEČEK
          Účastník

          Trochu krátkozraké B( Takže radši uzavřít co se dá ? a kliente měj se ?, protože poté nejsi pro mě zajímavý. ?

          0

          0
           | Odpovědět privátně
        •  Roman Kolář
          Účastník

          Budu Vám trochu oponovat. Pohádka o vlastním kmeni je velmi důležitá a je také o tom, jakým způsobem jsou vypláceny provize. Protože pak z klienta nevypadnou jen drobné, ale naopak byste nemusel vyhledávat žádného dalšího klienta po určitém počtu klientů Vámi spravovaných. Pokud Vám z kmene vypadnou jen drobné a současně z něčeho musíte žít, pak je logické, že musíte stále dělat nový a nový obchod. Východiskem je si to nechat od klienta zaplatit, nebo volit takový provizní způsob, který Vám část provize rozloží, nebo Vám bude chodit v části mg fee.

          K tomu mlm. Problém vychází především z těch mlm organizací, kde musíte obhajovat své pozice a hrozí tam posun směrem k provizi nižší. Rovněž je to problém tam, kde rychle klesáte, když Vám odejdou lidi. Důsledky takových věcí tu snad nemusím komentovat. Další věcí jsou výpovědní lhůty a konkurenční doložky. Nemožnost udělat jakoukoli změnu ve svém podnikání. Napsal bych tu x dalších věcí, ale říkám znovu, pokud je s tím člověk srozuměn a je to model, který mu plně vyhovuje, tak ať do něj jde. Bohužel po těch desítkách hovorů, které jsem měl, je to úplně obráceně. Existuje jen málo lidí, kteří jdou z poolu do mlm (já takového neznám), zato existují stovky lidí, kteří z něj utíkají. Evidentně to není systém pro ně a zřejmě jejich informace a představy byly jiné. Ve své firmě pod poolem prostě musíte počítat s tím, co bude v budoucnu. A buď víte, že tam máte lidi, kteří se o nikoho starat nechtějí, nikoho náborovat nechtějí a chtějí si dělat svoji práci nebo víte, že jsou tam lidé, kteří chtějí budovat tým a musíte se na to připravit. Takže klidně s Vámi budu souhlasit, že i zde existují nějaké úrovně (stejně jako v jakékoli jiné profesi), ale fungující na trochu jiných principech a vztazích, než klasický mlm.

          3

          0
           | Odpovědět privátně
        •  Jiří Vařečka
          Účastník

          Nesouhlasím, nesouhlasím s Vaším názorem rovnou 3x!

          1, pohled na pool

          2, pohled na pracovní skupinu pod poolem

          3, pohled na klienta a jeho dlohodobou vytižitelnost (považuji se za pastýře)

          5

          3
           | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account