Zobrazeno 4.944x

Označeno štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. This post has been viewed 4945 times Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jiří Vařečka a poslední změna proběhla 6 roky, 9 měsíci. This post has been viewed 4945 times

  • Autor
  •  Jiří Vařečka 
    Účastník

    Zdravím přátelé.

    Právě jsem zjistil, že mám velký nedostatek ve vzdělání.

    Jedna klientka měla (má) PS, obyč úrazovku od Generali na 10 let. Nedělal jsem ji já a přiznávám, Generali moc neznám.

    Ve smlouvě vyznačen počátek 1.7.2002, konec 1.7.2012.

    Přisla jí letos opět v 07/2012 složenka. Myslel jsem si, že se jedná o omyl, ale ne, jak já jsem se mýlil.

    Nevěděl jsem že existuje:

    “Je-li pojitění sjednáno na dobu určitou, nejméně na 1 rok,

    prodlužuje se vždy o další rok, pokud jeden z účastníků

    pojistné smlouvy nesdělí písemně druhému, nejménû 6 týdnů

    před uplynutím smluvní doby, že na dalším pojištění nemá

    zájem.”

    (viz VPPU, článek 6, bod 4)

    Proč je tedy smlouva na dobu určitou = zde 10 let, když to není pravda ?

    0

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka 
    Účastník

    Ještě ty VPPU.

    3

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Viktor Dlouhý 
    Účastník

    Většinou když je něco předem sjednáno na více let, bývá výhodnější cena. Proč by ale měla pojistka po uplynutí této doby automaticky zaniknout.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka 
    Účastník

    S cenou = souhlas.

    Jen porovnání – když udělám smlouvu (majetkovou), tak se ročně prolonguje, nebo vypovídá. Pokud není na dobu určitou. Potom ta smlouva je jednoznačně daná od – do.

    Když udělám úrazovku, tak se chová stejně = roční prolongace, nebo je na dobu určitou. Nic víc, jen na dobu určitou.

    Tady je doba určitá s další automatickou prolongací. Toto neznám, tak proto jsem to tady napsal.

    4

    0
     | Odpovědět privátně
  •  hesp hespovič 
    Člen

    Stačí se jenom podívat do zákonu o pojistné smlouvě.

    § 19, ods. 2

    U soukromého pojištění sjednaného na dobu určitou lze v pojistné smlouvě dohodnout, že uplynutím doby, na kterou bylo soukromé pojištění sjednáno, soukromé pojištění nezaniká, pokud pojistitel nebo pojistník nejméně 6 týdnů před uplynutím pojistné doby nesdělí druhé straně, že na dalším trvání soukromého pojištění nemá zájem. Pokud soukromé pojištění nezanikne, prodlužuje se za stejných podmínek o stejnou dobu, na kterou bylo sjednáno, nebylo-li v pojistné smlouvě dohodnuto jinak.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Iveta Klimková 
    Člen

    Tomu předchází bod 1. Pojištění se sjednává na dobu 1 roku, 5 nebo 10 let, pokud

    není v pojistné smlouvě ujednáno jinak.

    Setkala jsem se v jednom IŽP u jednoho druhu připojištění, že se sjednává na jeden rok, pokud klient …… pak se prodlužuje o další rok.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account