Zobrazeno 2.779x

Toto téma obsahuje 4 diskutující a má 3 odpovědi. This post has been viewed 2780 times

 • Autor
  •  kmrazek
   Člen

   Dobry den,

   mel bych dotaz ohledne nasledujici situace.

   HAV pojisteni + GAP pri koupi vozidla u Koop. Cena pojisteni vychazi z ceny vozidla na fakture.

   Nyni je auto rok stare tak jsem chtel auto precenit, nebot pojistovna pri havarii, ktera nebude totalkou ci kradezi stejne nebude plnit z puvodni hodnoty noveho auta (faktura). GAP se aplikuje jen na totalku a kradez, pokud se nepletu.

   Nyni jsem tedy chtel ponechat gap v plne vysi (totalka ci kradez – dostanu cenu na fakture) a ponizit bezna HAV, nebot tam se bude vychazet z ceny bezne po roce.

   V koop mi tvrdili, ze to nelze – ze jedine udelat novou smlouvu na novou cenu a tim tedy i GAP bude na novou nizsi cenu, coz samozrejme nechci.

   Moje otazka zni – kdyz si pojistim GAP, tak jsem „rukojmim“ pojistovny v HAV, nebot nelze precenovat vozidlo a tim snizovat pojistne?

   Muzete mi prosim poradit jak toto funguje a zda to vubec jde? Prece nema cenu platit HAV z ceny auta, ktere jiz tuto hodnotu nema. Nebo se GAP vztahuje na vsechny skody?

   Dekuji za pomoc. Nikde mi na toto nedovedli odpovedet.

   Mrazek

    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   HAV a GAP jdou spolu ruku v ruce.

   Nesmíme zapomenout, že GAP slouží k dorovnání finanční ztráty, které vzniká rozdílem vyplacené částky pojišťovnou oproti ceně nové – původní, v GAP je i spoluúčast HAV.

   Ano, GAP se uplatní pouze při škodě totální = odcizení nebo havárie, ale také třeba i živel (to poslední si moc lidí neuvědomuje).

   Vámi navrhovaná změna v HAV je v tuto chvíli kontraproduktivní.

   Některé ústavy GAP mají pouze pro vozy nové.

   Pokud se nepletu, tak pro řešení tohoto Vašeho postoje jste měl použít GAP od QBE, s platností až 5 let.

   Toto jste ale měl řešit již před rokem, nebo nyní stávající smlouvu vypovědět a mít připravené porovnání návrhů HAV u jiných společností a použít GAP od QBE

    | Odpovědět privátně
   •  Naďa Kutilová
    Účastník

    Dobrý den,

    přidávám příspěvek do vlákna na pojištění GAP.

    GAP také doporučuji od pojišťovny QBE,( má stabilní rating finanční síly a stability A+)nabízí pojištění plné pořizovací ceny osobních vozů do 3.5 t až na 5 let s možností připojištění spoluúčasti z HAV. GAP sjednávat vždy nezávisle na pojišťovně, kde si klient uzavírá HAV, zde má záruku jen 3 roky od vstupu pojištění GAP. Klient získává prodlouženou finanční záruku o 2 roky déle.

    Pojištěná rizika jsou totální škoda v důsledku krádeže, havárie a živelné události. Pojištění GAP je nastaveno tak, že jakákoliv pojišťovna odškodní klienta ze sjednané HAV a požaduje od klienta sjednanou spoluúčast . GAP od QBE vyplatí rozdíl mezi pořizovací cenou a obecnou tržní a je-li ujednáno ve smlouvě zaplatí i spoluúčast , peníze vyplácí vždy jen klientovi.

    Doporučení pro klienty, kteří kupují auta na leasing, také dávat zvlášť pojištění GAP po celou dobu financování.

    Nové vozy sjednáme sami 4 měsíce zpětně od koupě vozu, 5 měsíc jen přes manažera QBE. Platba může být jednorázově a nebo s 5% přirážkou i ročně.

    Nabízet můžeme i pro nově nakoupené ojetiny do 6 let . Příkladem je Škoda Superb koupená jako ojetina ve 3 roce, lze koupit GAP od QBE na 5 let. Finanční ochrana pro klienta u Škoda Superb je až na 8 let.

    Pokud klient vůz prodá nespotřebované pojistné pojišťovna vrátí.

    V případě pojistné události, která je totální škodou (viz výše uvedené ) vyplatí QBE pojistné klientovi a pojištění zaniká samozřejmě bez náhrady peněz za nespotřebované pojistné. Klient si za vyplacené pojistné z HAV a GAP může pořídit nový vůz .

     | Odpovědět privátně
  • Vážený pane Mrázku,

   jen bych Vám chtěl sdělit jednu ještě podstatnou informaci. Každým rokem, kdy vozidlo stárne, stoupá také nákladovost opravy, která je vyjádřena pro potřeby pojištění koeficientem, jímž se násobí Obecná cena vozidla. Při přepočtu pojistného po pouhém roce velmi bude záležet na typu vozidla (značka a typ). Příklad pro představu: Nové volvo při pořizovací ceně má koeficient 1, kterým se vynásobí cena vozidla, po jednom roce je však koeficient, 1,12, kterým se vynásobí nová cena. Tzn. že relativně vyjádřeno musí být pokles ceny vozidla vyšší než nárůst koeficientu. Závěrem tedy nespoléhejte na to, že při změně PČ vozidla vždy ušetříte…s pozdravem

    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account