Zobrazeno 4.390x

Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. This post has been viewed 4391 times Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Karel H a poslední změna proběhla 5 měsíci a 1 týdnem. This post has been viewed 4391 times

 • Autor
  •  Tomáš Kopecký
   Účastník

   Dobrý den,
   aktuálně řeším koupi vozu a v této situaci přemýšlím, jak si optimálně nastavit pojistku.

   Dotaz 1:
   Jak moc považujete za nutnost připojištění přímé likvidace (nezaviněné nehody) – v Česku z nějakých tahanic asi velkou obavu nemám, leda by mě trefil někdo, kdo nebude mít ani povinné ručení – zde bych byl nejspíš nahraný… Ale nad čím hodně uvažuju, je to, jak by probíhalo řešení škody v zahraničí?

   Dotaz 2:
   Auto by mělo mít z výroby poměrně drahé disky – ceníkově snad 20.000 ks.

   Buda rád za každou radu či postřeh.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Daniel Falka
   Účastník

   Dobrý den,
   osobně na dotaz 1 doporučuji ano. Aktuálně řeším zničené auto, které bylo zaparkované a druhé do něj nabouralo. Ke všemu je kamerový záznam z parkoviště, viník se přiznal a škoda se řeší z jeho pov. ručení.

   Vůz má zkřivenou karoserii a nesedí 5 dveře, rozbité zadní světlo a odřený lak
   přes polovinu boční části vozu. Vzhledem k vyššímu nájezdu pojišťovna vyhodnotila prodejní cenu velmi nízko. Vyplacené pojistné plnění nepokrylo ani polovinu opravy a v případě prodeje do aukce bychom na nákup nového auta
   se stejným nájezdem a stářím dopláceli 35% ceny vozu. (Ceny ojetin rostou)

   Na dotaz 2 nevím, jak je to s připojištěním disků, ale máme na voze velmi drahá
   kola (Orig. Tesla Turbine 20″) a vozidlo je pojištěno celkově na částku vč. ceny disků. Havarijní pojištění nám funguje stejně na odřený nárazník jako např na odřený disk. (Nejsem znalec pojištění – píši pouze vlastní zkušenost)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Karel H
   Účastník

   Dobrý den,
   pojištění přímé likvidace se určitě vyplatí i pro ČR v případě sporných nehod, kdy pojišťovna viníka nechce proplatit vzniklou škodu. V takovém případě může pomoci Vaše pojišťovna.

   U pojištění kol se to má následovně – některé pojišťovny (např. Allianz) nekryjí škodu, která se stala např. pouze na pneumatikách, ale z hlavy neznám detail i samotných disků. Tím chci sdělit, že když se stane škoda pouze na části vozidla, tak to neznamená, že bude vždy likvidní z havarijního pojištění. Je rozdíl mezi tím, jestli se poškodí nárazník anebo pneumatika, disky… Každopádně doporučím vždy předem přečíst pojistné podmínky.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account