Zobrazeno 3.127x

Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. This post has been viewed 3128 times Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 2 roky a 2 měsíci. This post has been viewed 3128 times

 • Autor
 •  Anonym
  Člen

  Dobrý den, řeším teď velice nepříjemnou situaci a to je výběr financování koupě nemovitosti. Našetřeno mám 254 tisíc a nemovitost stojí 127000,- . Můj doložitelný čistý příjem ze zaměstnání je 27 000,- dále mám nějaké finance ze živnosti a stipendia. Výběr financování jsem řešil s poradcem, který mi vybral spoření s překlenutím do úvěru od RSTS, jenže mě se to trochu nezdá a tak jsem se chtěl u vás ujisti, že je to správný krok. Nelíbí se mi příliš svazující podmínky, které mi zabraňují refinancování, samotné spoření mi taky nepřijde moc užitečné, jelikož jsou na něm poplatky zá správu + 1% za založení (nelíbí se mi, že státní podpora jde automaticky bance jako bonus). Také se nám nezdají podmínky ve smlouvě, kdy se například zástavní nemovitost uvádí v nějakém divném kódu, který není nikde definován. Takovýchto neurčitých věcí je více. Chtěl bych ještě dodat, že mým záměrem je půjčku splatit dříve (než za 28 let), jelikož mám každý měsíc o něco víc peněž které si dávám stranou, či investuji např. na zonky, což by mi časem mělo pomoct s předčasnou splátkou.
  PS: Nemám a ani jsem neměl žádné závazky.
  Alternativně jsem koukal po Unicredit bank a equabank, které mi nabízejí delší fixaci (5let oproti 3)

  Děkuji za vaše podněty a doporučení.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonym
  Člen

  Omlouvám se za chybu cena nemovitosti je 1270 000,- sekl jsem se o nulu. Možná ještě dodám, co se týče úroku: Fixace na 3 roky: 2.59 po překlenutí 2,99

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jan Skrbek
  Účastník

  Nechte si zpracovat kalkulace i na varianty vyšší než minimální platby do spořící části smlouvy dle vašich finančních možností jak píšete. Stejně tak je možné zvolit u RSTS fixaci sazby i delší než jsou 3 roky, myslím, že 5 let.
  Jsem názoru, že mít garantovaných 2,99 p.a. v budoucnu je zajímavá jistota.
  Tzv. přidělení, tzn. překlopení z překlenovacího úvěru do úvěru stavebního můžete nejlépe ovlivnit spořením vyšším než minimálně požadovanou částkou.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jan Skrbek
  Účastník

  Ještě k té sazbě u RSTS – orientační fixovaná tzv. “C” sazba 3 roky je 2,59%, 5-letá je 2,94%
  Je to sazba orientační pro propočty, výsledná sazba je ovlivněna zřejmě dalšími faktory, které má RSTS aplikovány ve svém algoritmu výpočtu. Na to vám ale přijde předem nabídka od nich s přesnou sazbou.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonym
  Člen

  Děkuji za informaci. Podle propočtů by se mělo dát pracovat s tím, že bych si spořil stranou a podle návrhu nového fixačního období bych peníze převedl: na spořící účet anebo jako mimořádnou splátku. Dnes jsem dostal ještě zajímavou nabídku od WÜSTENROT, úroky jsou sice vyšší, ale umí kombinovat klasickou hypotéku se spořícím účtem a úvěrem, který se použije na splacení hypotéky. Úrok by měl tímto způsobem být následně na 1,9%. Úspora je markantní i vzhledem k tomu, že splátky jsou anuitní. Je v tom nějaký háček? Něco špatně?

  hypotéka: 28 let 4571kč/m 3,18%. RPSN 3,24
  Stavebko: Cíl 580 000,- 0.50% ú. sazba, splátka 2000kč na 11let a následné překlenutí
  Úvěr ze stav.s.: 4060,- 280 950,- Úroková sazba: 1,99%, RPSN 4,38%, fáze 5,5 let

  Děkuji

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jan Skrbek
  Účastník

  Jak chtějí vaši, našim je to jedno. Čím víc věcí a kombinací, tím větší zmatek a neprůhlednost. To je má zkušenost.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jakub Jarolímek
  Účastník

  klienti se většinou honí za sazbou .. si tak říkám, jestli to nedělají jen proto, aby si je mohli poměřovat (myslím ty sazby) v hospodě :-))) ..
  …a teď vážně …
  párkrát jsem to počítal a “díky” principu fungování překlenovacího úvěru vs. klasická hypotéka většinou ten “překlenovák” vyjde pro klienta dráž i když má nižší úrokovou sazbu. O poplatcích nemluvě.
  Já osobně bych volil klasickou hypotéku bez poplatků s nějakou delší fixací a k tomu si “dospořoval” bokem. Kvůli volatilitě bych ani nevolil investice, ale spíš nějaký konzervativní nemovitostní fond a na nějaký spořící účet bych se jim vyprdl … .
  Ta hypotéka není zase tak velká, můžete mít doplaceno za 10 let ..

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonym
  Člen

  Také jsme tohle řešili ale jelikož jsme o tom moc nevěděli, tak jsem si nechali poradit přímo od poradce, který nám vše patřičně vysvětlil a řekl nám co a jak. Zkuste se podívat na tyhle stránky : https://www.financni-navigator.cz/hypoteky-2019/ třeba vám to pomůže a můžete tam nechat i kontakt, kde se Vám určitě ozvou a poradí vám :) Měli jste to taky tak

  0

  3
   | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account