Zobrazeno 6.822x

Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. This post has been viewed 6823 times Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Michael Vyhlídal a poslední změna proběhla 3 roky a 3 měsíci. This post has been viewed 6823 times

 • Autor
 •  Peter Lacek
  Účastník

  Dobrý den pánové, obracím se na vás (jako bývalý člen – jen nemůžu najít jmeno a heslo :-D ) k pomoci s vyřešením problému ohledně hypotečního úvěru.
  Klient má zájem prodat byt na který má úvěr u Hypoteční banky ve výši cca 2.600 tis. refix někdy v listopadu 2019 úrok cca 2,4 smlouva psaná ještě za starých podmínek, dle kterých by předčasným ukončením musel zaplatit pokutu 10% což je dost. Jak by jste mi pomohli tento problém vyřešit? Možná najít klienta na koupi bytu který bude u hypobanky brát taky úvěr prý to jde snížit na nějaké procento, jenže ne vždy klient bere jakoukoliv nabídku a dnes si už vybírá :-( Máte nějaký návrh jak pomoci klientu se vyhnout tak vysoké pokutě? Jsem realitní makéř nikoliv finanční poradce. Děkuji

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jan Skrbek
  Účastník

  V tomhle případě skutečně nezbývá než převzetí stávajícího úvěru kupujícím. Při fixaci si pak kupující může vybírat. Resp. jako kupující, nový majitel nemovitosti) bych si už dnes dopředu zajistil refinancování úvěru splatného 11/2019 jinou bankou nebo projednal s hypotečkou delší sazbu napři na 7 let už nyní

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Pokud se prodej protáhne do listopadu, respektive ke splacení úvěru dojde po výročí fixace v listopadu, tak sankce klesne na 5 procent. (pokud je sankce 5 % za každý započatý rok do konce fixace)
  A nebo vyzkoušet fintu, třeba by to prošlo. Píšu zprávu :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Napadlo mě složitější řešení, které ale nebude tak finančně nákladné. Předpokládám, že zájemce bude řešit také koupi hypotékou.

  Majitel a zájemce by mezi sebou udělali smlouvu o smlouvě budoucí kupní a do listopadu 2019 by zájemce mohl využívat byt na základě nájemní smlouvy s majitelem do doby provedení koupě.
  Zájemce může dát do zástavy jinou nemovitost do doby než bude byt “očištěn” a převeden na nové majitele.
  V refixačním období může být uhrazena hypotéka Hypoteční bance přímo z nové banky.

  Něco takového jsem řešila, ale je už nějaký rok.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Robert Müller
  Účastník

  Pokud zájemce o byt stojí a cena je zajímavá, tak přistoupí na převzetí stávající hypotéky na základě dodatku dle ceníku. U HB to jde. Pokud by na zaplacení nestačilo převzetí, tak se dá s HB při vyřizování nové hypotéky pro kupujícího s navýšením vyjednat individuální sankce. A tu banka spočítá podle toho, v jaké výši bude nová hypotéka. Nedávno jsem to řešil s klienty.

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Pokud má jinou nemovitost tak do konce fixace výměna zástavy. Podle sazebníku poplatek za změnu ve smlouvě 3-5.000 Kč, za nový odhad a poplatky na katastru. Samozřejmě je to doplňující varianta k ostatním předchozím doporučením.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account