Zobrazeno 12.041x

Toto téma obsahuje 12 diskutujících a má 32 odpovědí. This post has been viewed 12042 times

 • Autor
  • Jsem Senior poradce jedné finančně poradenské společnosti. Mám malý tým lidí. Některé jsem si přivedl sám, některé jsou v mé struktuře proto, že při našem příchodu do FCTR šli pode mě, abychom vystupovali jako jeden tým. Jeden z těch, který se při přechodu do mé struktury zařadil, mě celé dva roky “podváděl”. Abych to trochu upřesnil: Na začátku si řekl sám o dosti vysokou pozici TOP poradce (já jsem byl Manažer). Nebyl za celou dobu fungování schopen držet ani min. produkci Senior poradce a i přes mé varování, že skončí doba hájení pozic, nebyl schopen produkci zvýšit. Ba naopak spadl až na nejnižší pozici Junior poradce. Po dvou letech spolupráce jsem se dozvěděl, že tento člověk od začátku dával hypotéky přímo do banky a že s ní má sepsanou smlouvu. Tedy celou dobu mě tímto okrádal na mé rozdílové odměně. Sám se okrádal o možnost psát i jiné produkty za vyšší provizi. Při tom dostával ode mě spoustu úlev, pomoci znalostní, apod… Prostě využíval výhod, ale obchody nosil jinam. Chci se Vás tedy zeptat, jak by jste tuto situaci řešili? Dá se nárokovat rozdílová provize? P.S.: Vyhazov dostane automaticky. Díky moc

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jindřich Benda
   Účastník

   Problém bude v nízkých provizích od FC i na vyšších pozicích a taky v celém systému. Udržování pozic, BB, produkční prognozy na následující týden a pod. Taky jsem tím prošel jako senior poradce a nikdy více. Úlevy které jste poskytoval si asi nikdo vážit nebude, ty považuji hlavně za váš zájem, nebo je pro vás lepší žádný poradce, než ten který dělá alespon minimální produkci?

   Situaci bych řešil individuálním rozhovorem, abych zjistil motiv jednání dotyčného. Pak bych si určitě promluvit i s ostatními poradci v týmu, aby jste se i u nich nedostal do podobné situace.

   8

   0
    | Odpovědět privátně
   • Jednání s dotyčným není zřejmě reálné. Ostatní poradci v týmu jsou s touto situací obeznámeni. Myslím, že ostatní jsou ke mě loajální. Děkuji Vám za odpověď. Nic méně jsou meziprovize nárokové?

    Motiv je jednoznačný – daleko vyšší provize, když jde s produkcí přímo do banky.

    0

    7
     | Odpovědět privátně
    •  Jindřich Benda
     Účastník

     Podle toho co jsem měl ve smlouvě s Fincentrem, rozhodně nárokové nejsou. Když jsem s nimi podepsal smlouvu, tak manažer věděl, že pracuji i pro jinou společnost ,podnikající v oblasti finančního poradenství. I přes to, že jsem neměl v úmyslu pracovat pouze pro fincentrum, měl o mě zájem. Spolupráce trvala necelý rok, pak jsem ji ukončil z výše uvedených rerorizujícich důvodů(předchozí příspěvek). Osobně nerozumím tomu, proč by měl zkušený a samostatný poradce (nikoliv manažer) pracovat pro společnost, kde ze svých provizí dotuje oblastního ředitele, zemského ředitele a kdo ví jakého megaředitele a nic, krom buzerace od nich nedostává. Pochopení pro vás nemám, neznám Vás, nevím co jste poradce naučil a co pro ně děláte aby jste si vydělali.

     9

     0
      | Odpovědět privátně
     • Děkuji za Vaši reakci. Jistě vyplývá z Vašich zřejmě negativních zkušeností s Vašimi vedoucími. Kdysi jste přeci přišel do poradenství a byl jste na začátku jakožto každý. A musíte uznat, že stále je se něco učit. Tedy svým lidem poskytuji kvalitní informace, podložené analýzami a dalšími nástroji, které mám jak od svých vedoucích, tak i z vlastních zkušeností. Nehledě na to, starám se o dostatek aktuálních formulářů, organizování různých školení, jak produktových, tak i znalostních. Ke svým lidem jsem vždy upřímný a otevřený a očekávám to také od nich. Pro Vaši informaci v době kdy byl dotyčný na pozici TOP poradce, nebral jsem z něho ani korunu. Tedy poskytoval mě pouze body, které mě mohli pomoci v udržení se na pozici manažer. Což pro mě nebylo stěžejní. Tedy v době, kdy jsem se o něj staral, jsem za to nebyl zaplacený. V době kdy bych mohl být za svoji práci zaplacený, již žádnou produkci neměl. Proto mi to vše nepřipadá fér.

      0

      6
       | Odpovědět privátně
      •  Jan Srp
       Člen

       Vy se tu handrkujete o nějaké rozdílové provize. Až to zní, jako byste žil pouze z týmu a vlastní produkci měl na bodu nula… Ostatně jako většina “manažerů” v MLM systémech, že?

       9

       1
        | Odpovědět privátně
      • Moje průměrná produkce je nejvyšší z týmu. Promiňte, ale mýlíte se.

       1

       6
        | Odpovědět privátně
      •  Jan Srp
       Člen

       V tom případě nechápu Vaše rozhořčení a stěžování si, že jste přišel o nějaké rozdílové provize. Pokud z celého týmu vyděláváte průměrně nejvíce, tak Vám snad může být jedno, zda-li Vám jedna slepice zanáší nebo ne, stejně Vám v kurníku zůstane těch vajec dost.

       9

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       A dokáže nám zde napsat kolik je ta rozdílovka o kterou bojujete?

       8

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Dušan Spál
       Účastník

       Pane Srp, ono to tak je ze manazer je placen z podrizenych a pokud je to kvalitni manazer posune obchodnika nekam jinam a je mu napomocen jak jen muze. kazdy pracuje jinak a jen par lidi je doopravdy spravnymi manažery. Kazdy si muze vybrat kam a za jakych podminek nastoupi. Jsou i lidi kteri jsou radi samostatni, nemuzete všechny hazet do jednoho pytle

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jan Srp
       Člen

       Samozřejmě to já beru, každý ať si dělá jak umí, ale nechápu princip celého tohoto stěžování. Pokud panu kolegovi celý tým ty provize přináší a on sám má také nemalé peníze, tak proč pranýřovat jednoho člověka za to, že se nechce podřídit nízkým provizím a tlaku na produkci. Mě osobně by to bylo úplně jedno, je to jeho blbost, on přeci porušuje smlouvu.

       Nehledě na to, že podnikání je provozováno samostatně, pod vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a za účelem dosažení zisku, jak to je popsáno v zákoně. Tato černá ovce v týmu našeho kolegy zřejmě pochopila význam.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Tomáš Bílek
       Účastník

       Pane Srpe, tohle není o tom, že pan Ryšavý má svoji produkci, ale když se někdo někomu věnuje, tak by za to měly nějaké peníze být.

       Pane Ryšavý, jste poučen, lidé dělají práci kvůli penězům, jděte dál, to se prostě stává…Je to zkušenost…

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jan Srp
       Člen

       Jak psal pan Stočes níže: “za starost o poradce, který se musí nejprve zaučit je určitě záslužná rozdílová provize”, a pokud se člověk zaučí, tak může přece pracovat samostatně a nikdo se o něj nemusí starat. Ovšem něco jiného je se o něj starat ve smyslu, že mu bude kolega držet nůž na krku s udržovací produkcí. Pokud já přijmu nováčka tak mu logicky dám méně než mám já, protože ho musím spoustu věcí učit, ale pokud se zaučí a ovládá to, tak proč mu nedat stejně jako mám já?

       4

       1
        | Odpovědět privátně
    •  Dušan Spál
     Účastník

     Pane Ryšavý,

     dle meho žádné penize vy osobně od cloveka nedostanete, maximálně pokud Ma ppz ve smlouve, ze nesmi vykonávat praci pro jinou společnost atd, muze požadovat penize maximálně Fincentrum. ale jak říkám vse je ve smlouvě

     3

     0
      | Odpovědět privátně
    •  Jiří Wandas
     Účastník

     A mel provizni cisla pro dane banky ?

     pokud mel ale smlouvu primo s bankou, tak asi sotva je nejaky narok na nakou provizi. Neco jineho je mandatni smlouva kde jsou vyjmenovany pojistovny a je otazka jestli tam jsou i banky uvedeny a zda je to ve smlouve napsano ze produkci pro banky musi hlasit povinne na provizni cislo jemu pridelene.

     Navic vsude v bankach to funguje ze smlouvy se odevzdavaj na pobocky a tam si poradce muze dopsat provizni cislo jaky chce.

     Ono je totiz velky rozdil dostavat provizi od MLM firmy ve vysi 0,46 -0,56 procenta z 1 mil. uveru nebo 1,8 procenta pri vyssi produkci .

     A to stejny je u pojistoven ,az to zjisti poradci pod vami jak se nechavaji obirat jak otroci a vy na nich vyzirkujete tak se teprv budete divit. Ze maj jen sotva 9 mesicnich plateb pojistneho a jinde davaj 14 a nemusej obhajovat nesmyslne produkce.

     A jeste vetsi chyba byla to rikat vasim kolegum. Asi jim vubec nedojde proc to borec delal.

     9

     1
      | Odpovědět privátně
   • Pane kolego Bendo, motiv je přece zcela jasný, a to výše provize. Jestliže jako obchodník můžete mít za tutéž práci a snahu 10.000 Kč nebo jen 4.000 Kč, tak je to SAKRA rozdíl.

    Dovolím si krátké zamyšlení: Panu Ryšavému dle mého soudu spíš vadí jiná věc, a to skutečnost, že čím dál více lidí v MLM firmách si začíná tuto disproporci uvědomovat a buďto zanášejí a píšou produkci na spřátelené kolegy, nebo mají smlouvu přímo se subjektem nebo odcházejí a pracují jinde, kde je to pro ně provizně výhodnější. Sice jsem už spokojený penzista (nikoliv z Vysočiny) a v oboru jsem intenzivně pracoval od roku 1995, ale stále se zajímám o dění na tomto poli. Nikdy předtím jsem nezažil takový přesun a odchod obchodníků, manažerů či celých skupin z MLM pryč jako v loňském roce. Budoucnost pro zkušené obchodníky patří dle mého soudu brokerpoolům (INSIA, Bonnet, BrokerTrust apod.). Jasně, i oni si berou nějakou rozdílovou provizi (tuším 10 nebo 15% z toho, co vyplácí subjekt), ale pořád to není 40-60% jako v MLM, kde na vyplacené provizi mezi obchodníkem a firmou coby příjemcem provize parazituje 5 i více lidí. Kdyby daný obchodník cítil, že rozdíl v provizi je kompenzován něčím, co má pro něj smysl a hodnotu (školení, přístup, konzultace, charakter vedoucího či cokoliv jiného), tak by s tím neměl pravděpodobně problém. Pokud však tento pocit nemá a naopak se domnívá, že jsou tito lidé placení “za nic” a on je jen generátor peněz pro ty nahoře, tak pak nemá důvod tento model podporovat. Opakuji znovu, je férové mít provizi nějakým způsobem rozdělenou, aby byl zaplacen i vedoucí či manažer, který obchodníkovi věnuje svůj čas, něco stojí i kanceláře, prostory, provozní záležitosti, ale ta provize musí být rozdělena rozumně. Když jako poradce sjednám hypotéku na milion a vím, že z ní má firma např. 15.000Kč, ale mě na účtě přistane např. 7.000Kč, tak se musím oprávněně ptát, za co má firma těch zbývajících 8.000Kč ? Toto vnímám jako celý kámen úrazu. Lidí, kteří na toto přicházejí je čím dál víc a dle mě éra MLM pozvolna končí. Bude tu ještě dost let, ale ten systém se pozvolna sám vyčerpává. Poradců není donekonečna, spousta jich velmi brzy po nástupu končí, do toho si přidejme nevalnou pověst oboru a tristní profesní odbornost většiny lidí v oboru, o širším ekonomickém rozhledu nemluvě. Když se pan Ryšavý zeptá přímo svého kolegy, proč tak činil, tak se mu dostane odpovědi, a ta je dle mého soudu jasná – výše provize. Kde je tedy něco špatně ? U pana Ryšavého ? Asi ne. U poradce ? Taky ne. Jak se říká, ryba smrdí od hlavy, je tedy zapotřebí se zamyslet nad systémem. Jak pan Ryšavý, tak poradce se systémem souhlasil a podepsali ho, pan poradce však po čase přišel na to, že tento systém již nechce takto masivně podporovat a živit. Tedy se rozhodl pro jinou cestu. Svým způsobem mám pro jeho kroky pochopení. Bude-li pan Ryšavý moudrý, nebude hledat příčiny a motivy konání poradce u něj samotného, ale mimo něj, tedy v systému firmy a z části i u sebe.

    16

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Dušan Spál
     Účastník

     Pane Dvorecký dávám vám za pravdu skoro ve všem, kromě tomho, že MLM firmám odzvonilo, protože lidé o této práci nemají žádný přehled, a taky platí pořekadlo, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

     4

     0
      | Odpovědět privátně
     • Dobrý den Dušane,

      napsal jsem, že éra MLM pozvolna končí a že tu bude ještě dost let. Nenapsal jsem, že MLM firmám odzvonilo. Všimněte si, že rok od roku je pro MLM firmy čím dál těžší získat do svých řad zkušené obchodníky. Naopak, ti nezkušení a nepolíbení zprostředkováním finančních produktů houfně nastupují, ale taky za čas houfně utíkají. Mohl bych tu uvést desítky případů mých známých, spolužáků a kamarádů, kteří to šli taky do MLM jen zkusit. Dodnes to z nich dělá zlomek procenta, ostatní utekli…

      3

      1
       | Odpovědět privátně
  • 0

   2
    | Odpovědět privátně
   • Dobrý den všem. Jak je vidět, reagují tu po většinu lidé, kteří nemají sebemenší úctu ke svým vedoucím. Pracujte sami na sebe, noste produkci přímo k partnerům. Takhle si opravdu dlouhodobě vyděláte nejvíce. Jen mi dovolte malou poznámku v TÝMU JE DALEKO VĚTŠÍ SÍLA NEŽ V JEDNOTLIVCI. Buďte OSVČ. Netvořte týmy, makejte až do důchodu… S pozdravem.

    0

    8
     | Odpovědět privátně
    •  Jiří Vařečka
     Účastník

     Víte pane Ryšavý, ono to je opravdu jinak.

     Nikdo tady nemá problém se spoluprací a součinností v týmu.

     Jen zde převažuje názor, že MLM prostě není ideální.

     Mám zde inzerát, tak si v souladu s pravidly tototo webu dovolím jeden odkaz:

     http://www.pfpro.cz/23-kontakty.html

     Klikněte si tam.

     Opravdu si myslíte, že nevím o čem mluvíte?

     Naštěstí jsme každý jiný a tím pádem každému z nás vyhovuje něco jiného. Nezatracuji plošně MLM, jen ho nevyhledávám.

     PS. po ukončení platnosti inzerce žádám o vymazání toto odkazu.

     7

     1
      | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     Já sem tedy nebudu vkládat odkaz na inzerci :-) ale doplním pana Vařečku, že asi všichni zde přispívající mají s MLM firmou, nebo pojišťovnou určité osobní zkušenosti. Většina z nás i opravdu dlouholeté, tak neberte zdejší diskuzi, že je namířena vůči Vám, nebo vůči Vaší společnosti. Prostě jsme zjistili, že nemusíme pracovat sólo jako OSVČ, ale ani v systému, kde obdržíte pevně stanovený plán produkce a kde Vám – OSVČ (kterým i Vy sám jste)jiný OSVČ určuje, jak máte pracovat. Vy jste dft. v klasickém Švarcsystému. Pokud Vám tato forma spolupráce vyhovuje, dobře – byli jsme na tom tak v určité fázi všichni, ale po pár letech zjistíte, že to není ideální stav. To se Vám tu někteří snažili naznačit.

     6

     1
      | Odpovědět privátně
    • Pane Ryšavý, doplním mého kolegu, za starost o poradce, který se musí nejprve zaučit je určitě záslužná rozdílová provize. U nás ve firmě nemáme MLM systém odměňování. FC jsem si také prošel, byl jsem předtím výhradním exkluzivním poradcem v ČS. Dosahoval jsem velmi dobrých provizí, motivační byly zájezdy při splnění určitých kritérií. Podíval jsem se sice do světa, nicméně po 4 letech jsem byl totálně vyhořelý. Proto jsem se nechal v roce 2009 přemluvit jedním bývalým regionálním ředitelem z ČS ke spolupráci ve FC. Líčil mi, jak to je lepší než v ČS, NEBYLO – v ČS byla provize pořád na stejné úrovni, měli jsme vedoucího, který podle naší výkonnosti dostával odměny. Z toho financoval provoz kanceláře a velmi se nám věnoval a motivoval nás případně soukromými soutěžemi za které byly finanční odměny. Po nástupu do FC jsem byl zařazen na senior poradce, nicméně jsem onemocněl, moje produkce klesla a já okamžitě spadl na nižší provize, za které jsem zase dělal více produkce, abych se vrátil na svoji pozici. No a prakticky se to opět zopakovalo, produkce mi klesla, já za vyšší provizi nic moc nevidělal a opět jsem padal dolu. Proto jsem dal výpověď. Jediné čeho jsem se po výpovědi dočkal bylo, že mi někdo zrušil mojí registraci PPZ u ČNB, kterou jsem měl již před nástupem do FC. Naše společnost je založena na principu odměňování na základě dohody, každý z nováčků může jít pouze nahoru, nikam nepadá a nemá předepsanou žádnou minimální produkci. Pokud nastoupí k nám zkušený poradce, má nastavenou nejvyšší možnou provizi a to bez ohledu jakou má výkonnost. Myslíte si, že pokud přijde člověk zvyklý brát měsíčně provizi v řádech 10-tisíců, že nebude pracovat tak, aby si je vydělával i nadále? Pokud ale bude třeba řešit nějakou složitou životní situaci, po které začne dělat tak ví, že opět pracuje za stejných podmínek. Ještě jednu věc na závěr, klient, pokud je spokojený s péčí, jde za konkrétním člověkem kterému důvěřuje, ať dělá kdekoliv. Společnost pro kterou pracuje je podružná.

     11

     1
      | Odpovědět privátně
  • Pane Ryšavý, dejte svým poradcům takové provize, aby nemuseli zanášet jinam nebo aby neměli důvod si sjednávat spolupráci s bankou na přímo. Promiňte, ono to vlastně v MLM nejde, vždyť na tom je to celé postaveno a jde to principiálně proti sobě…nu pak Vám nezbývá nic jiného, než to opět ošetřit nějakou šílenou doložkou a vysokou smluvní pokutou ve smlouvě mezi MLM společností a poradcem. Pak ale musíte poradce na každém kroku kontrolovat, špiclovat, z principu mu nevěřit a preventivně jej podezřívat, že to možná dělá, prostě po něm jít. To jsou, myslím, dobré podmínky pro spolupráci, nemyslíte ? Pak se ale nedivte, že Vám ti lidé utíkají z MLM a končí jinde, kde se jim svobodněji dýchá, mnohdy za několika násobně vyšší provize. S čím kdo zachází, tím také schází, že ? :0)

   6

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Ten člověk dostane automatický vyhazov za to, že samostatně přemýšlel.

   Můžete mi na něho poslat kontakt?

   Děkuji.

   8

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account