Zobrazeno 771x

Označeno štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 0 odpovědí. This post has been viewed 772 times Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Jan Maňák a poslední změna proběhla 9 měsíci, 3 týdny. This post has been viewed 772 times

 • Autor
 •  Jan Maňák 
  Účastník

  Ve včerejší tištěné E15 a následně na http://www.investujeme.cz se objevila informace o uspokojení prvního věřítele emitenta dluhopisů iConsulting 4 Companies.

  iConsolting dluží 110 milionů korun. První uspokojený věřitel je Essox

  E15 se docela obsáhle věnovala boomu dluhopisových emisi. Tohle je jedna z prvních problematických emisi dluhopisů, které v posledních letech zaplavily trh. Ondra Záruba se tomuto tématu aspoň veřejně věnovat přestal.

  Toto muze byt modelový příklad – na straně aktiv jedna ojetá škodovka, na straně pasív dluhy ve výši 110 milionů.

  Je to podobně jako v roce 2005-08: nízké úrokové sazby tlačí investory do složité konstruovaných produktů, do příliš rizikových projektů, do finanční paky. Takhle vznikly všechny ty emise CDO, které zesílily finanční krizi v USA.

  Nabádám Vás k odpovědnosti- finanční poradci mohou klienty před podobnými pastmi ochránit, a nebo do ni klientům aktivně pomáhat. Mnohdy mohou byt jedinou záchranou pro klienta, který o podobném instrumenty uvažuje.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account