Zobrazeno 2.078x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. This post has been viewed 2079 times Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jan Maňák a poslední změna proběhla 5 roky a 3 měsíci. This post has been viewed 2079 times

 • Autor
  •  Jan Maňák
   Účastník

   Ve včerejší tištěné E15 a následně na http://www.investujeme.cz se objevila informace o uspokojení prvního věřítele emitenta dluhopisů iConsulting 4 Companies.

   iConsolting dluží 110 milionů korun. První uspokojený věřitel je Essox

   E15 se docela obsáhle věnovala boomu dluhopisových emisi. Tohle je jedna z prvních problematických emisi dluhopisů, které v posledních letech zaplavily trh. Ondra Záruba se tomuto tématu aspoň veřejně věnovat přestal.

   Toto muze byt modelový příklad – na straně aktiv jedna ojetá škodovka, na straně pasív dluhy ve výši 110 milionů.

   Je to podobně jako v roce 2005-08: nízké úrokové sazby tlačí investory do složité konstruovaných produktů, do příliš rizikových projektů, do finanční paky. Takhle vznikly všechny ty emise CDO, které zesílily finanční krizi v USA.

   Nabádám Vás k odpovědnosti- finanční poradci mohou klienty před podobnými pastmi ochránit, a nebo do ni klientům aktivně pomáhat. Mnohdy mohou byt jedinou záchranou pro klienta, který o podobném instrumenty uvažuje.

    | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account