Zobrazeno 9.822x

Toto téma obsahuje 19 diskutujících a má 56 odpovědí. This post has been viewed 9823 times

 • Autor
 • Tak jak jste na tom s uzavíráním smluv pro druhý pilíř? Osobně se o tom s klienty bavím a vyvracím některé mýty, které mezi lidmi panují. Zatím jsem ale žádnou smlouvu neuzavřel.

  Sám jsem se pro vstup rozhodl, jako OSVČ bude však platit až příští rok po podání přiznání.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den pane Mareši,

  osobně mám ještě dost času na rozhodnutí, zda vstoupit, nebo nevstoupit. Pro jakou společnost jste se rozhodl? Nebylo by vhodnější počkat na květen, až bude o něco jasnější, jaká společnost co přesně nabídne a kolik již bude mít klientů? Sice je to krátká doba, během které se plně síla jednotlivých hráčů neukáže, ale už to může napovědět, které společnosti budou mezi těmi většími – jak tu již někdo napsal, pokud tento systém přežije, bude velice důležitá velikost penzijní společnosti.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Já jsem žádnou nejen neuzavřel, ale ani neviděl. ;-)

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Jan Rettich
  Účastník

  To same jako Roman Kolar!

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Podle vyjádření Raiffeisen penzijní společnosti mají uzavřeno k datu 21. 1. cca. 1000 smluv a dalších několik tisíc klientů má zájem o vysvětlení problematiky.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus
  Účastník

  já už ji viděl :) tedy formulář, nikoli podepsanou

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Taktéž jsem ještě žádnou neuzavřel.

  Klienti se na to sami neptají a já vyčkávám co přinese čas.

  Já osobně už rozhodnutý jsem a víceméně jsem rozhodnutý i o tom, jak to budu podávat lidem.

  Snad si tímto nedodělkem nezkazím pověst… ať už jsem pro, či proti. :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   TP
  Účastník

  Odmítám sjednávat a nebudu sjednávat.

  12

  1
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Že by to dostali zaměstnanci RB příkazem ???

  4

  0
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pohl
  Účastník

  Neuzavřel a popravdě se mi do toho moc nechce. Nechám to ještě vystříbřit.

  PS: Nejdřív ale musím zařít s licencí, jelikož jsem to ještě nezvládl:-)

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Tomáši, jaký hlavní důvod Vás k tomu vede?

  PS: Teď si nejsem jistý, zda jsme si po telefonu už netykali …

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Obvolávají lidi, co mají nebo i měli/vlastní zkušenost/ u RB účet a nabízejí II. pilíř.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Prášil
  Účastník

  Nesjednávám a sjednávat ani nebudu, klientům radím, aby s rozhodnutím počkali, není kam spěchat. Hnát se do něčeho čemuž nevěří ani samotné penzijní společnosti je přece nesmysl. Odhaduji, že zájem nebude dostatečný a že nakonec některé penzijní společnosti ten to byznys zabalí a na základě malého zajmu přenechají klienty silnějším PS.

  Včera jsem měl schůzku s bonitním klientem, ptal jsem se ho, jestli vstoupí, zasmál se a řekl něco jako: ,,Vstoupí jenom ten, kdo nevěří sám sobě a potřebuje zázrak k tomu, aby v důchodě přežil“.

  Ještě jsem nepotkal klienta, který by tomu 100% důvěřoval. Musel bych jejich názory vyvracet a navíc zdolávat vlastní averzi vůči II. pilíři. Takže se od toho plně distancuji.

  3

  0
   | Odpovědět privátně

  Zdá se mi, že jsme i my, poradci, pod strašným vlivem negativistických medií a nejsme schopni vytvořit si vlastní názor a ten klientům předávat.

  Vždyť II. pilíř má i řadu výhod, v řadě parametrů je lepší než široce přijímané penzijní připojištění, v jiných zase než otevřené podílové fondy, o investičních životních pojištěních nemluvě.

  Neprodáváme ten II. pilíř jen proto, že není “sexy”?

  4

  5
   | Odpovědět privátně

  “My” poradci je kdo?

  Protože já do té vaší skupiny rozhodně nepatřím. Svůj názor mám a v žádném případě se za něj nestydím, ať už se někomu bude líbit, nebo ne.

  Druhý pilíř má skutečně jak mnoho výhod, tak i mnoho nevýhod. S tím s Vámi Štěpáne souhlasím.

  S čímž ovšem nesouhlasím je důvod neprodeje :-) Jestli něco je “sexy”, nebo není mě nechává naprosto chladným.

  Nedělejte z nás prosím prvoky :-)

  3

  2
   | Odpovědět privátně

  A co vše se takový klient dozví?

  Nechtěla byste pro nás takovou schůzku s následnými informacemi absolovovat, ať víme co může potkat naše klienty vlastnící účet u RB?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Prášil
  Účastník

  Nechci se Vás kolego dotknout, ale jak Vy píšete o tom, že jsme pod vlivem negativních médií, tak mi můžeme tvrdit, že jste pod vlivem pozitivních médií. Důchodová reforma se prosazovala bez ohledu na názory ostatních. Vlastní názor jsem si vytvářel v podstatě již od roku 2005, mockrát jsem situaci přehodnotil , nakonec převažují negativní informace, s tím už nic neuděláte. Velké chyby přiznali i členové Bezděkové komise a dnes na celou věc mají jiný názor. Názor jsem si nevytvořil na základě nějakých médií, měl jsem zajímavé rozhovory, byl jsem na konferenci, kde se problematika řešila, četl jsem zákon z II. pilířem spojen a za sebe říkám sorry, tohle nemám za potřebí. Tuto činnost chci vykonávat řadu let a budu se raději distancovat od projektu, kterému nedůvěřuji a když tomu nedůvěřuji, nemohu to ani nabízet. Jestli v tom vidíte zásadní pozitiva a dokážete se s tím ztotožnit, tak to prostě sjednávejte.

  6

  0
   | Odpovědět privátně

  Plně souhlasím, že nenabízím něco, s čím se neztotožňuji. Máte ode mně palec nahoru, jinak samozřejmě kdo je přesvědčen o výhodách a sám si uzavře pro sebe, pak může nabízet i ostatním.

  4

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Myslím, že většina z nás skutečně není pod vlivem. Ani médií. ;-) Už jsme to tady probírali z tolika stran a tak podrobně, že jsme se neobešli bez účasti provozovatele webu. Základní myšlenka je myslím postavena dobře. Vyplnila by se mezera, která existovala na trhu. Na jedné straně podporované problematické penzijní fondy, kde je problém jak s vlastnictvím, tak s možností odvážnějšího “hospodaření” s prostředky a na straně druhé daňovými úlevami podporované životní pojištění, tedy velký bysnys pro pojišťovny, jakožto zbytečným těžce profitujícím mezičlánkem, s možností vybírat a tak vlastně neplnit funkci naspoření fin. prostředků do důchodu. Nabízí se tedy logicky možnost jednak zainvestovat odvážněji s vyšším výnosem a zároveň produkt nákladově přizpůsobit tak, aby na něm nikdo příliš zbytečně nevydělával. Přitom na to nepoužít peníze “ze své výplaty”, ale z části odvodů. Problém vidím v následné konstrukci, celé přípravě a nějakém společném konsenzu. To vytvořilo příliš mnoho nesouladu na to, aby byl tento pilíř přijímán jako důvěryhodný a tedy i jednoduše doporučitelný.

  5

  1
   | Odpovědět privátně
   TP
  Účastník

  Štěpáne, tykali. Jsem rád, že se tu občas nějaké stálice objeví. Důvodů proč nechci a nebudu doporučovat vstup do druhého pilíře penzijní reformy je opravdu několik. Asi nejzásadnějšími jsou závazek, dostatečná netransparentnost a likvidita prostředků. Dále penzijní refomě jako celku nevěřím. V loňském roce byl schodek padesát miliard korun a někde se ty peníze v budoucnu budou muset vzít.

  Doporučuji klientům to, co bych sám uvítal a bral za užitečné. Nicméně “investovat” touto formou, ačkoliv se zdá na první pohled poměrně atraktivní, do svého budoucího života – poklidného a důstojného stáří – rozhodně nehodlám.

  4

  1
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Mám na to stejný názor jako Vy.

  Navíc si myslím, že pokud pomineme klienty nad 35 let, kteří mají na sjednání půl roku, tak pokud má jít o stabilní produkt na zajištění důchodu, tak mohu jako poradce rok, dva, i několik let vyčkat, jak si tento produkt povede. Však to není produkt na půl roku, ale na desetiletí a tuto práci snad bude většina z nás vykonávat i za pár let, nebo ne?

  3

  1
   | Odpovědět privátně

  Souhlasím s tím , čemu nevěřím a nejsem přesvědčená že to bude fungovat nemůžu zakládat svým klientům.Ke klientům se budu vracet a pokud budou klienti ve finanční tísni a nebudou mít na splátku a půjdou po nich exekutoři,tak jim budu těžko vysvětlovat proč jsem jim něco takového zakládala.

  Ještě je tady třetí pilíř a ten si myslým bude pro mladé lidi lepší .

  1

  2
   | Odpovědět privátně

  Zajímavý názor. Zvláště ta pasáž o splátkách a exekutorech v kontextu s druhým pilířem.

  Už jste si založila třetí pilíř? Já ještě ne.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Jak jsem se vyjádřil dříve, nechtěl jsem, nechci a nebudu sjednávat žádný pilíř (II ani III).

  V rámci spořitelny to může být pro ni do budoucna problém (odejde další schopný člověk s dlouholetou praxí) :)

  Dobré je se profilovat a sjednávat to, v co věříte. Lepší je dělat to, co Vás živí. Nejlepší je se věnovat tomu co nás/Vás baví :D

  Na to je život hoodně krátký :)

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Něco ve smyslu, protože jste byl náš významný klient a měl jste u nás svůj účet /účet byl založen jen s nutným vkladem 1000,- Kč a asi za měsíc zrušen/ nabízíme Vám sjednání II. pilíře……já zrovna stála u pokladny, tak jsem se nic dalšího nedozvěděla, protože jsem to musela ukončit.

  No ale dobrý nápad, absolvovat tohle osobně u všech, co II. pilíř nabízejí:-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  No potěš Pán Bůh!

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Já tady plně podpořím kolegu Václava.

  Oba jsme se neztotožnili s II.pilířem.

  Pokud ale někdo bude tvrdě vyžadovat II.pilíř, vyhovíme mu.

  Tím myslím jak na straně klientů, tak na straně našich spolupracovníků. Ti nedostali ani zákaz a ani doporučení ohledně II. pilíře.

  Navíc ten zákaz by se neslučoval s podmínkami, která našim spolupracovníkům garantujeme.

  4

  0
   | Odpovědět privátně

  Do II. pilíře se platí 3% odvody ze sociálního pojišťění a 2% navíc z vlastních prostředků .

  V systému důchodového spoření není zákonem umožněno odklad ani přerušení placení příspěvku.K přerušení placení může dojít v případě nezaměstnanosti,mateřské dovolené nebo nemoci.

  Pokud splátky placené klientem nebudou uhrazeny budou vymyhatelné.

  Já osobně jsem si neudělala třetí pilíř,v mém věku už je pro mě nezajímavý já spořím do stávajícího penzijního fondu.A do druhého pilíře nechci vstupovat.

  Klientům zatím fondy doporučovat nebudu budu vyčkávat co bude dál.

  Za možnost sjednávat nové penzijní fondy budeme muset každý rok platit do ČNB polatek 1000,- Kč.

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Do II. pilíře se platí 3% odvody ze sociálního pojišťění a 2% navíc z vlastních prostředků .

  V systému důchodového spoření není zákonem umožněno odklad ani přerušení placení příspěvku.K přerušení placení může dojít v případě nezaměstnanosti,mateřské dovolené nebo nemoci.

  Pokud splátky placené klientem nebudou uhrazeny budou vymyhatelné.

  Já osobně jsem si neudělala třetí pilíř,v mém věku už je pro mě nezajímavý já spořím do stávajícího penzijního fondu.A do druhého pilíře nechci vstupovat.

  Klientům zatím fondy doporučovat nebudu budu vyčkávat co bude dál.

  Za možnost sjednávat nové penzijní fondy budeme muset každý rok platit do ČNB polatek 1000,- Kč.

  0

  1
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Omlouvám se za poznámku, ale pokud jste měla penzijní připojištění v roce 2012, potom máte III. pilíř v roce 2013.

  Váš penzijní fond byl tranformovám.

  5

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Ještě na doplnění Vaší původní poznámky:

  1,) pokud se bude jednat o zaměstnance kteří vstoupí do II. pilíře, tak jim tyto příspěvky 2% + 3% bude strhávat rovnou zaměstnavatel, oni to neovlivní!

  2.) paradoxní situace ale opravdu může nastat u OSVČ, protože pokud on při podání daňového přiznání nepošle správné peníze, potom opravdu je tato částka vymahatelná.

  Paradoxně tedy mu od státu může přijít exekuce na jeho dům aby si doplatil svůj důchod :-(

  5

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Add 2) obdobná situace může nastat i u zaměstnance, pokud mu jeho zaměstnavatel částky strhává, ale neodesílá.

  2

  1
   | Odpovědět privátně

  To jest vše pravda. Nicméně tyto skutečnosti a postupy platí jak pro pilíř druhý, tak i pro první a platili dávno před tím, než se o nějakém druhém pilíři začalo vůbec hovořit.

  Takže jsem se spíše pozastavil nad tím, předkládat to jako přitěžující argument při rozhodování o druhém pilíři.

  Přijde mě to trošičku záměrně populistické a zavádějící.

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Toto spooooousta zaměstnanců neví. Ale i kdyby věděla, co s tím nadělají, že?

  Ochrana pro zaměstnance proti tomuto jednání zaměstnavatele není a zaplatit se to prostě musí. Pro člověka tu moc odvolání není. Vymáhat to poté po někom, kdo to záměrně neplatil je pro obyčejného člověka jak plánek na postavení turbíny.

  Toto je prostě průšvih.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  no tak to je průšvih, protože tohle se děje dost často a zaměstnanec si myslí, že je to odvedeno

  2

  0
   | Odpovědět privátně

  Jen taková poznámka, původní penzijní připojištění bylo dost neprůhledné a dalo se tam ledacos schovat, nebylo téměř možné dohledat kam fondy investují a přesto si tento produkt v ČR sjednalo skoro 5 mil. lidí. Tak nějak nechápu ten zásadní odpor ke II. pilíři.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Zásadní důvod bude to (alespoň u mě), že je to nezvratný krok. Pokud by byla možnost vrátit se zpět do I. pilíře – s převodem prostředků z II.p. asi by ten odpor nebyl tak silný.

  1

  1
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  ??? to jako že já to takto používám ???

  3

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Prášil
  Účastník

  To bude asi tím, že podmínky pro penzijní připojištění byly jiné, než-li tomu je u II. pilíře.

  Pár důvodů proč se penzijní připojištění tak hezky prodávalo.

  1. Zprostředkovatelé tvrdili klientům, že penzijní připojištění je garantované státem, dokonce v jednom pořadu to jeden prodejce řekl přímo na kameru:-) Klienti pak měli k PF větší důvěru.

  2. Bylo méně možností na finančním trhu.

  3. Lidé byli a jsou motivovaní na státní dotace.

  4. Silná distribuce, která sjednávala PF hlava nehlava.

  5. Vysoké provize

  6. Vyšší zhodnocení

  Atd.

  Co se týče zásadních důvodů či odporů k II. pilíři, těch je snad více než dost, jen je někdo přehlíží a někdo ne, to je asi ten problém.

  2

  1
   | Odpovědět privátně

  Ale vůbec ne :-) Za to bych zelený palec určitě nedal :-))

  Jen jsem skrze Vaše doplnění upřesňoval moji poznámku o zajímavém názoru o splátkách a exekucích. Upřesnil jsem to, co mě na tom tak upoutalo. A protože se to týkalo právě toho, co jste doplnil, tak jsem to šoupnul hned pod Vás, aby se neztratila linka.

  Koukám ale, že jsem to postnul asi na špatné místo, nebo jsem to měl podat trošičku adresněji.. omlouvám se.

  Stále se učím :-)

  4

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Ufff, já se lek.

  Tak to jsem rád a je to OK.

  3

  0
   | Odpovědět privátně

  Pokud budu chtít prodat produkt ,tak nebudu říkat nevýhody .Ale pokud se budu chtít ke klientům vracet,tak jim řeknu i ty nevýhody ba naopak je na to upozorním.

  0

  2
   | Odpovědět privátně

  Ještě k těm stávajícím fondům nebyla jsem si jista,tak jsem si to ještě zjišťovala ale mám potvrzeno,že se automaticky netransformují do 3 pilíře.Muselo by se požádat. U penzijních přip. uzavřené do 30.11.2012 platí staré podmínky

  a nikam se netransformují.

  0

  3
   | Odpovědět privátně
   Vít Suchý
  Účastník

  Paní Šnoblová,

  pokud bude chtít neříkat nevýhody, dopustíte se porušení §87 a 88 zák.426/2011 Sb. se sankcí podle §104 až 10 mio CZK…

  3

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Penzijní fondy transformovaly na penzijní společnosti. Podmínky, jako je třeba výsluhová penze nebo nezáporné zhodnocení Vašich prostředků Vám zůstaly.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Martin Dratva
  Účastník

  Nejsem veskrze proti. U některých klientů to může mít ekonomický smysl. Buď u klientů, jež mají nízký příjem a jinak by peníze “prožrali”, popřípadě u klientů s vyšším příjmem. Ti s vyšším příjmem, však povětšinou mají k dispozici lepší možnosti.

  Sám nejsem ani odpůrcem ani zastáncem, ale používám to jako důvod pro setkání. S klientem to proberu a řekneme si všechna pro a proti. Na rozhodnutí máme ještě času dost. Někteří pravda jen 5 měsíců, ale alespoň mají informace.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Paná Šnoblochová, opravdu by mne zajímalo, kde jste si tuto informaci zjišťovala.

  Penzijní fond, ve kterém máte pezijní připojištění, byl ze zákona automaticky transformován.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Právě v tento okamžik, 30.1.2013, 19:20, ČT1, Události.

  ” k dnešnímu dni vstoupilo do II. pilíře 4.500 lidí”.

  … to není moc !

  4

  0
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den pane Vařečko,

  je třeba si uvědomit, že mnoho distribučních kanálů ještě nemá dořešené certifikace/zkoušky svých pracovníků. Také se celé to kolečko rozjíždí a klienti jsou teprve pomalu zváni na schůzky. Podle mě je ještě brzo na nějaké hodnocení.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Pane Prášile,

  doplním:

  Pár důvodů proč se penzijní připojištění tak hezky prodávalo.

  1. Zprostředkovatelé tvrdili klientům, že penzijní připojištění je garantované státem, dokonce v jednom pořadu to jeden prodejce řekl přímo na kameru:-) Klienti pak měli k PF větší důvěru.

  – Nikoliv garantované, ale pod dohledem státu. Protože st. podporu (co se týká kolektivního investování v podobě st. podpor státem) si stát pohlídá.

  2. Bylo méně možností na finančním trhu. – souhlas

  3. Lidé byli a jsou motivovaní na státní dotace

  – viz rok 2003/4 ve st. spoření. Klienti jsou zhýčkáni.

  4. Silná distribuce, která sjednávala PF hlava nehlava – výraznou reklamu na PP jsem od r.2000 – 2011 neviděl. Ale sjednával kde kdo, to je pravda. I matka na MD u ZFP :D

  5. Vysoké provize – souhlas. Byť se postupně snižovaly.

  6. Vyšší zhodnocení – bylo v 90.letech. Nyní je zhodnocení kolem 1-2%p.a., ale zaplať Pánbůh za to. V II. pilíři bude možné i záporné zhodnocení.

  7. Výběr 50% z naspořené částky po 15letech.

  8. V 60 letech klienta dostal 100% naspořené částky.

  Atd.

  Zdraví Pavel :D

  Jo, máte bod u mě

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Ale pane Vařečko, nadpis zní ” pochlubte se II. pilířem” a vy na nás takto :) styďte se B) B)

  A propo, jsem slyšel dne 30.1.2013 v 20,05h v rádiu ČRo, že se přidalo již 5.000 klientů :D :D :D

  45 minut a takový příliv?

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Není nutné toto absolvovat, už to dělají novináři a zveřejňují zkušenosti na webu, už jsem četl test KB a ČP, další budou následovat.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Paní Šnoblová mé břicho to už nevydrží jak se za něj popadám…:-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Omlouvám se za překlepy, paní Šnoblová.

  2

  0
   | Odpovědět privátně

  Pokud na nějaký narazíte, postněte ho prosím do nového vlákna, který jsem k tomuto účelu informovanosti založil. děkuji.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Jedna technická audiovsuvka

  http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/portal/

  Ranní Radiožurnál zhruba 34:40

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Prášil
  Účastník

  Trochu se Vám to plete, ale z toho si nic nedělejte, ještě nedávno s tím mělo problémy spousta zprostředkovatelů.

  Buď investujete v transformovaném fondu (staré podmínky), nebo investujete do účastnického fondu (nové podmínky).

  1

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 57 příspěvků - 1. až 57. (celkem z 57)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account