Zobrazeno 9.499x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. This post has been viewed 9500 times Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jan Maňák a poslední změna proběhla 1 rokem a 10 měsíci. This post has been viewed 9500 times

  • Autor
    •  Dominik R.
      Účastník

      Dobrý den, znáte někdo tuto firmu? Neustále mi z ní volá jeden mladý prodejce a nabízí mi koupit přes ně konvertibilní dluhopisy.

      Na jeho nabídce mě zarazilo hned několik věcí:
      1) minimální objem je 100 tisíc EUR/USD (nicméně prý vezme i 50 tisíc, když se v objednávce spojím s jiným jejich investorem)
      2) prý jiná firma v ČR konvertibilní dluhopisy nedělá a že jedině jak je sehnat je přes ně…. (Zhodnocení prý v rozsahu 5-25 % pa)
      3) jedná se pouze o investičního zprostředkovatele spolupracujícího s OCP Atlantik Finanční trhy a.s. – nerozumím tomu, jak můžou být jediní, kdo v ČR dělá Konvertibilní dluhopisy pokud jsou pouze IZ a pokud Vím Atlantik má pod sebou desítky investičních zprostředkovatelů, něco mi uniká?

      Celá ta firma mi přijde podezřelá a to v jejich jednání tak i vystupování. Proto bych se rád zeptal, zda-li s nimi někdo již neměl zkušenost či jestli nezná někoho se zkušeností.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Anonym
      Neaktivní

      Zdravím Dominiku, můžu ti přiblížit svou zkušensot z „druhé strany barikády“.

      IMPERIUM FINANCE bych se vyhnul velkým obloukem !!!! Hned popíšu proč.

      V téhle firmě jsem měl tu smůlu strávit pár týdnů svého života. Hledal jsem práci okolo kapitálových trhů a narazil jsem na jejich inzerát. Při pohovoru ještě vše působilo v pohodě. Mají pěknou zasedačku s výhledme na Vltavu někde na Strakonické ulici. Nicméně šok přišel hned při nástupu….

      Při nástupu si mě vzal na starost takový jednodušší týpek, co před tím hrál fotbal či tak něco (takže trochu OVB paralela). Přišlo mi že o burze ví prd, ale o to vlastně v téhle práci ani nešlo. Začal mi vysvětlovat jak prodávat investice lidem, jak odrážet jejich argumenty a jak jim vysětlit, že jejich služby nejsou drahé :D Následně jsme dostal štos vytisknuté databáze s kontakty na firmy, telefon a mám začít volat. Takže cold calling nejvyššího kalibru. Volám do firem, chci číslo na majitele/jednatele/předsedu (měl jsme číslo vytáhnout klidně i pod smyšlenou záminkou…) no a následně volám těmto lidem a nabízím jim investici do fondů, dluhopisů a mám z nich vytáhnout alepsoň 1-2 miliony na start.

      Z toho co jsme tam měl možnost zaslechnout, tak Imperium Finance nemá ziskové klienty (prý by se tam lidé, co jsou v zisku dali spočítat na prstech jedné ruky), ale jejich byznys je založen na tom, udělat co nejvíce obchodů, aby si mohli účtovat poplatky. Můj manažer fotbalista mi tvrdil, že klient s 5 miliony mi může na provizích udělat něco kolem 100 tisíc za rok. (měl jsme 15 % z poplatku, což by znamenalo, že klient by nechal na poplatcích více než 650 tisíc). Když jsem se na to zeptal manažera, jak je možné, že nechají nějakých 13% ročně, tak jen řekl, že někteří nechají na poplatku klidně i více. Co Vám budu povídat… hned jsme od tamtud šel pryč.

      Nikomu nedoporučuji… Pokud má někdo alespoň trochu svědomí, tak v podobné společnosti nemůže pracovat.

      1

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Imperium Finance
        Účastník

        Někdo tráví čas tím, že se vzdělává, pracuje na sobě a hledá cesty, jak být nejlepší v oboru. A někdo tím, že píše o lidech na internetu a sráží jejich práci. Neosobní internetové prostředí dává lidem neuvěřitelnou moc. Pomlouvat druhé bez jakékoli zodpovědnosti je snadné. Možná by příště stálo za to se prostě jen chovat dospěle a podepsat se. Se vším, co jste napsal, se dá s velkým úspěchem polemizovat. Ale má vůbec cenu s Vámi diskutovat?

        1

        1
         | Odpovědět privátně
    •  Jan Maňák
      Účastník

      Urcite to není tak, ze by byli jediní, kdo umí konvertibilní dluhopisy zprostředkovat, ale mohou se na ně specializovat. Částky 50-100 tisíc eur / USd Mohou byt odpovídají, pokud chcete vytvořit diverzifikované portfolio.

      Konvertibilní dluhopisy jsou něco mezi firemními dluhopisy a akciemi, kupujete dluhopis, u kterého mate vy právo se rozhodnout, zda si obvykle při splatnosti necháte vrátit jistinu dluhopisů nebo akcie předem stanoveným kurzem. Nechávat si velkou část růstového potenciálu akcii a zároveň mate omezeny pokles na nominální hodnotu dluhopisů + případné kupóny.

      Výnos 5-25% P.a. Se mi zda vysoce nadhodnocený, muselo by jít o nějakou specifickou strategii, například disstressed (podhodnocenné).

      Slabinou je, ze neexistuji prakticky žádné v czk, takže by obchodník musel nabídnout měnové zajištění.

      Neumím si představit smysluplnou strategii, která by díky vysoké frekvenci obchodování přinesla stabilní výnos, nízké riziko a ještě v diskuzi zmiňovaný vysoký výnos pro zprostředkovatele.

      Výnos okolo 3-6% na investičním horizontu přes 5 let mi přijde rozumný, vše ostatní je velký risk a/nebo čistý churning. Letos se třídě CB hodně daří, ukázat vám vysoké výnosy letos je snadné, ale v letech 2015-2019 se konvertibilním dluhopisům příliš nedařilo a já musel vysvětlovat mnoha poradcům, proč náš korunový CB fond zaostává proti běžným smíšeným fondům. Zkratka také relativní ocenění konvertiblů proti akciím a dluhopisům je relativní a probíhá v nějakých cyklech, dlouhou dobu byly podhodnocene, letos to dohání.

      3

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Imperium Finance
        Účastník

        Už dávno neplatí, že výnos je jediným hodnoticím kritériem podstupovaného rizika. Je zapotřebí mít daleko sofistikovanější znalosti. Analýza rizika podle výnosu vede k investičním tragédiím jako Arca nebo Zoot. My analyzujeme riziko zcela jinak. A naše výsledky na dluhopisech mluví za vše, viz: https://www.imperium-finance.com/reference.

        1

        1
         | Odpovědět privátně
    •  Dominik R.
      Účastník

      Děkuji za reakce. Nicméně jsem se rozhodl se společností Imperium Finance přerušit kontakt. Za prvé jejich poplatková struktura je doslova nehorázná – provize 5 % za nákup a 5 % za prodej z obejmu investice (po několika hovorech jsme se dostali na 3 % poplatek prodej/nákup). Což při investici 100k USD dělá pro Imperium Finance provizi 5k respektive 3k USD za nákup a znovu pak za prodej. Celý život jsem zvyklý obchodovat dluhopisy za max 0,1-0,45 % z objemu. Platit jim několikanásobek za jejich „tipy“ mi přijde jako kravina.

      Měnové zajištění je prý formou nějého cash poolingu, což jsme absolutně nepochopil, každopádně náklad na to je 2-2,5 % pa.

      Jak zmiňuje pan Maňák, jedná se o podhodnocenné dluhopisy. Například mi byly nabízeny dluhopisy společnosti Royal Caribbean Cruises, která byla zasažena silně vlivem COVID. Dluhopis se prý obchoduje někde na 65-70 % jeho nominální ceny a je splatný někdy okolo roku 2028, ale prý to prodáme za pár měsíců za 85 % nominálu :D (prakticky mi slíbil 15-20 % výnos – hrubý, jelikož se tam snažil schovat 6-10 % naklády za poplatky). Platit jim tedy až 50 % podíl na zisku, kdy já riskuji 100 % je pro mne neakceptovatelné.

      Věřím, že investovat do rizikovějších dluhopisů může přinést větší výnos, ale asi budu raději pokorný a nebudu se hnát za každou cenu za vyšším výnosem.

      Další, co mě velmi odradilo je, jak se Imperium Finace chlubí na svém instragramu trading strategií/systémem, kdy prý dosáhli zhodnocení více než 300 % YTD. Tohle mi už spíše připomíná SCAM, který na mě neustále vyskakuje na internetu a nabízí zhodnocení 20 % za měsíc.

      Dle informací z dostupných seznamů ČNB a justice má firma v současnosti pouze 6 vázaných zástupců (+ manželé Kosáčkovi v roli jednatelů) a v historii vazeb je vidět, že se tam „otočilo“ 45 vazáných zástupců, což by odpovídalo výše uvedenému anonymu. Takováto obrátkovost u VZ mi pouze jasně naznačuje, že tam nebude něco v pořádku.

      S firmou Imperium Finace jsem se rozhodl na základě uvedených zjištění ukončit veškeré dizkuze o možné budoucí spolupráci.

      Asi bych jen poradil případným klientům dobře si hlídat nákladovost a čistý výnos, jelikož je toto přesný vzorec (vysoké poplatky a časté obchody), jak některé firmy v ČR fungovali a fungují bohužel dodnes…

      1

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Imperium Finance
        Účastník

        Investorům, kteří zareagovali včas, jsme za 4 měsíce doručili výnos nikoli ve výši 15 až 20 %, o kterém mluvíte Vy, ale dokonce 27,20 % (viz. reference RCL). Naše poplatková struktura je zcela transparentní a každý náš klient je s ní dopředu seznámen. Nepatříme k nejlevnějším na trhu, v průměru však máme nejlepší výsledky. Když na dluhopisu (s ratingem stejným jako má třeba Sazka) za 5 měsíců vyděláme klientovi 33 %, je 5% poplatek za nákup v pořádku. Jsme přesvědčeni, že jde o férové win-win řešení. Výsledky našeho quantitative trading přístupu rozhodně nejsou SCAM, aktuálně si necháváme dělat nezávislý audit tohoto obchodního účtu. S výsledky veřejnost samozřejmě rádi seznámíme.

        1

        0
         | Odpovědět privátně
    •  Jan Maňák
      Účastník

      Dobrý den,

      rok 2020 byl specifický.

      V létě 2020 byl celý leiser sektor distresovaný, takové výnosy se daly dosahovat, v akciích myslím i vyšší.

      Dejte do placu jeden typ zdarma teď, co byste teď koupili s horizontem do konce roku?

      Na čem věříte, že vaši klienti vydělají?

      Jinak souhlasím, že konvertibilní dluhopisy jsou královská discpilína, perotože se musíte koukat na fundament podobně jako akcioný PM a zároven musíte sledovat dluhopisové parametry (bezriziková sazba, durace, kreditní spread).

      A k tomu ještě opční, celou tu sadu řeckých písmen (citlivost vůči podkladové akcii, časová hodnota atd).

      1

      1
       | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account