Zobrazeno 1.678x

Označeno štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. This post has been viewed 1679 times Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Martin Viktora a poslední změna proběhla 3 roky. This post has been viewed 1679 times

 • Autor
 •  Martin Viktora 
  Účastník

  Dostal se mi do rukou zajímavý email… No… legální to určitě nebude.:-) Mohlo by jít o podvodný email… Pokud by kdokoliv, kdo si myslí, že má použitelné insider informace, potřeboval kapitál pro reaizaci zisku… proč by ho proboha sháněl takovým způsobem?


  Dobrý den,

  našel jsem váš kontakt v jedné internetové diskuzi o investicích. Půjdu raději rovnou k věci. Mám přístup k insider informacím některých zahraničních veřejně obchodovatelných firem. Jedná se typově o plánovaných akvizicích konkrétních firem, kvartální výsledky společností na různých světových burzách. Tato data jsou zatím neveřejná. Rozhodl jsem se je nabídout několika málo zájemcům, kteří by je uměli využít lépe a zobchodovat je. V mém okolí nikdo takový není a také z důvodu mé bezpečnosti jsem se rozhodl raději vyhledat zájemce na netu. To je také důvod proč jsem se obrátil na vás. Uvědomuju si, že to může vypadat zvláštně, a pochopitelně jsem připraven poskytnout důkaz, že se nejedná o žádný podvod, a že to myslím zcela vážně. První informaci jsem ochoten poskytnout bezplatně, a můžete si sám ověřit pravdivost, až informace vyplynou oficiálně na povrch.

  Pokud nemáte zájem, nemusíte odpovídat a nikdy se vám v budoucnu už neozvu. Pokud ale zájem máte, stačí odpovědět (pro vaši anonymitu doporučuji odpovědět z jiného mailu, než na který jsem vám psal).

  Díky

  Petr

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Jan Maňák 
  Účastník

  Nevěřím, ze nekdo muze mít systematicky k dispozici výsledky firem před jejich zveřejněním, tedy aspoň ne na rozumné regulovaných trzích v USA a západní Evropě. To by byl obrovsky prohřešek. Informace o připravovaných fúzích a akvizicích asi mají k dispozici Poradenské firmy, ale věřím, ze takové firmy mají mechanismy, jak svým zaměstnancům Insider trading znemožnit, protože taková kauza by mohla podobnou firmu vyřadit z lukrativniho businessu. Zkratka, přijde mi to jako pokus o vymameni peněz z duverivych lidi. Ale osobní zkušenost nemám , úplně vyloučit to nemohu….

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  •  Ondřej Záruba 
   Účastník

   Insider informace v ČR nejsou zas až tak obtížné získat. Problém je spíše v tom, že se dá relativně snadno dokázat, že je dotyčný zneužil. Po trhu běhá spousta lidí, co něco takového nabízí. Korporátní plankton potřebuje vedlejší příjem. Míra manažerské korupce u veřejně obchodovatelných firem je na velmi vysoké úrovni. Zvláště u nás. Já mám alergii na lidi, kteří nabízejí nebo hledají takové cesty, takže se od podobných praktik držím dál. Nejsou to pro mě seriozní partneři, když podvádějí vlastní zaměstnavatele nebo obchodní partnery. Ale je to hodně rozšířené.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka 
    Účastník

    Ondřeji, děkuji za zveřejnění Vašeho názoru a postoje.

    Jeden zelený palec je málo, ale více, bohužel, nemohu.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Jan Maňák 
    Účastník

    Já si samozřejmě taky umím představit nějakého účetního, který ma přístup k výsledkům své společnosti ještě před zveřejněním. Ale tenhle mail se tváři, ze je o něčem větším: “Mám přístup k insider informacím některých zahraničních veřejně obchodovatelných firem “. Kdo by asi tak mohl mít k přístup k Insider informacím více veřejné obchodovaných firem? Nabic se zda, ze oslovil větší počet uživatelů tohoto serveru. Přitom, nehnevejte se, finanční poradci nejsou typicti obchodníci na burze, to nevypadá jako mířený zásah na úzkou skupinu uživatelů. Kloním se k tomu, ze je to podvod. Kdo jednou zaplatí, nemůže si stěžovat, a naopak je sám vydíratelný.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
 •  Ivan Špirakus 
  Účastník

  taky mi přišel :)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Ondřej Záruba 
  Účastník

  Taky nám to pán poslal. Poděkoval jsem mu za hezké žerty.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Štěpán Průcha 
  Účastník

  Já mail bohužel nedostal. Jinak bych požádal o ukázku zdarma – dostal jste jí? Co se tam píše? :-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account