Zobrazeno 30.619x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje celkem 88 odpovědí. This post has been viewed 30620 times Do diskuze (29 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Profilové foto
Anonym a poslední změna proběhla 6 roky a 8 měsíci. This post has been viewed 30620 times

 • Autor
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Před týdnem jsem se setkal s jedním klientem. Kromě hypotéky jsme řešili možné investice „bokem“ na horší časy. Překvapil mě druhem investování.

   Přesto, že se o investice nezajímám, posílám vám odkazy:

   https://www.bitstamp.net/market/order_book/

   http://www.abclinuxu.cz/clanky/decentralizovana-kryptomena-bitcoin

   Setkal jste se s tímto druhem investice někdo?

    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   téměř 90 přečtení a nikdo to nezná a nemá názor?

    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Bitcoin je geniální ukázka toho, jak volný trh dokáže obejít přeregulovaný finanční trh. Určitě je to zajímavá alternativa v čem držet „cash“.

    | Odpovědět privátně
   •  Dušan Spál
    Účastník

    A mohu se zeptat co uděláte až tyto „virtuální“ peníze nikdo nepříjme, prostě se zavřou stránky a zavře se krám ?? Jsem neznalý , přečetl jsme si o tom asi pět A4řek,ale zdá se mi to jako jedná velká bublina. někdo si vymyslel, četl jsem jak se hledají bitcoiny a příjde mi to jako rýžování zlata na Aljašce, akorát, že hledáte vymyšlené bity, pomocí svého PC

     | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
     Anonym

     Stejně tak se mohu ptát co Vy uděláte, až nikdo nebude chtít inflací znehodnocené, papírové FIAT peníze. V čem ktví vaše důvěra v monopoly v podobě národních bank?

     Každá alternativa je hrozně moc potřebná včetně Bitcoinu.

     A jako každé aktivum, i toto má své pro i proti.

      | Odpovědět privátně
     •  Dušan Spál
      Účastník

      plánovaná inflace je potřebná pro rozvoj ekonomiky, pokud by byla deflace nenakupovalo se,podniky by stály a potom by přišel teda kolotoč.

      Trošku jsem více studoval tyhle bitcointy, a přišlo mi to jako jednotka kdy si výzkumníci kupují vaši výpočetní techniku a vy provádíte výpočty buďto na CPU nebo grafice, a až najdete výsledek jste za to odměněn. alespoň jsem to tak po lopatě pochopil…potom tomu alespoň trošku rozumím, alternativních platidel bylo v historii tolik, je vidět jak jsou lidé vynalézaví.

       | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
     Anonym

     Dovolte mi otázku, jak často obmněnujete mobilní telefon? TV? Notebook? v elektronice se cena pořád snižuje, za půl roku máte zastaralé pc. A myslíte si snad že se moderní a modernější PC nekupují? To je ukázka deflace v praxi.

     Určitě by nebylo tak hrozné kdyby peníze v bance nabírali na hodnotě :-)

     Je pravda že by lidé přirozeně více šetřili, ale to je naopak dobře protože úspory a investice vyústí časem k mnohem většímu kapitálu (a bylo by mnohem méně špatných úvěrů a dluhů a pákových obchodů)- větším podnikatelským projektům a zdravější ekonomice.

     Inflace je krádež za bílého dne.

      | Odpovědět privátně
     •  Petr Pecina
      Účastník

      Inflace je definovaná jako růst všeobecné cenové hladiny. Měří se pomocí spotřebního koše, tedy souboru zboží a služeb, který určitý občan nejčastěji kupuje. A to nejsou notebooky, ale například máslo, mléko, chleba, bydlení (nájem), elektřina, plyn, benzín apod.

      Takže to, že klesá cena elektroniky, absolutně nic neříká o inflaci. Pokud si uplatňujete cestovní náhrady, podívejte se na cenu benzínu před 5 lety a dnes, a hned budete mít větší představu o pojmu inflace.

      Inflace nijak zvlášť ekonomickému prostředí neškodí, pokud nezačne být nekontrolovaná. Rozhodně je prospěšnější než deflace. Je třeba se na inflaci koukat z pohledu podnikatele, nikoliv spotřebitele. Pokud jste nucen snižovat ceny svých výrobků, klesají vám tržby a máte tedy např. méně peněz na výplatu mezd svým zaměstnancům. Zjednodušeně řečeno, pokud chceme rozvoj, ekonomický růst, musíme vědět, že to znamená inflaci – tedy růst cen, což znamená následně i růst platů (růst cen vyvolá tlak na růst platů). Kde v tomhle vidíte krádež?

       | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Bohužel se mýlíte naprosto ve všem.

       1) Inflace byla původně definována jako zvyšování oběmu peněz v oběhu. Navazující zvýšení cen je pouze důsledek inflace. Ale budiž dnes se to používá už přejatě.

       2) CPI je spotřební koš který se v průběhu let obměňuje. Prakticky si ho vláda nastavuje jak se jí to hodí, jsou mnohé studie a měření a u drtivé většiny je inflace mnohem vyšší než udává oficiální CPI.

       3) Hovořil jsem o tom, že v elektronice jako oboru konkrétně (nehledě na ostatní věci) deflace probíhá. To je prostě fakt. Ekonomové tvrdí že deflace způsobuje že lidé vyčkávají a málo utrácejí, to může být pravda, nicméně zase nám příklad s elektronikou ukazuje že je to tak u spotřebního zboží nebývá.

       To že je nějaká malá inflace nutná k rozvoji ekonomiky, je pouze propaganda vlád. Inflace není nic jiného než krádež a další způsob přerozdělování peněz ve společnosti. Defacto další daň.

       Závěrem. Rozvoj není způsoben tím, že máme v peněžence více peněz. Důležitá je reálná kupní síla peněz. Důležité je jaké % všech příjmů utratíme za nájem, jídlo, benzín, atd atd. Ne kolik utratíme nominálně. A to jak pro spotřebitele, tak pro podnikatele.

        | Odpovědět privátně
      •  Petr Pecina
       Účastník

       Ad 1) Tak to jsem se moc nezmýlil – větší množství peněz v oběhu prostě vyšší cenovou hladinu vyvolává; a není to způsobeno jen tiskem nových peněz, ale i třeba něčím, co se nazývá multiplikační efekt

       Ad 2) Je několik způsobů měření inflace – o tom se mi rozepisovat nechtělo – to nic nemění na dalším faktu, že pokles cen elektroniky nemá s deflací či inflací nic společného; v oboru elektroniky bych to nenazýval deflací, ale technologickým pokrokem, který vede k poklesu cen STARŠÍCH výrobků, to ale neznamená, že lidé za elektroniku utrácí méně, kupují si za stejné (či možná i vyšší) peníze jen technologicky vyspělejší výrobky. Takhle bych deflaci nedefinoval.

       Jak jsem psal, inflace vyvolává tlak na růst mezd, tedy k poklesu reálné hodnoty jedné výplaty příliš nedochází, možná spíše naopak.

       Já mám pocit, že v souvislosti s něčím, čemu někdo říká finanční krize, se rozjela spoustu diskuzí o finančním armagedonu, útěku ke zlatu a dalším věcem, které tady už kdysi byly, a že toho využívají někteří jedinci na lidech, kteří nemají ani potuchy o základní ekonomických implikacích. Názor, že inflace souvisí s ekonomickým rozvojem, ve mně nevyvolala žádná vláda – nikdo z vlády mi nic takového nepropagoval – pouze jsem obor peněžní ekonomie studoval 5 let. Na Fakultě financí a účetnictví občas probíhají otevřené přednášky na podobná témata, tak přijďte někdy, pohovoříme o tom, co je inflace osobně. ;-)

        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Já kritizuji inflační daň. To že stát nechá natisknout nové peníze a z těch financuje svoje výdaje. To je další přerozdělování peněz v systému a snižování reálných mezd a úspor.

        | Odpovědět privátně
      •  Petr Pecina
       Účastník

       Já si také nemyslím, že je uvolňování peněz do oběhu to nejlepší řešení. Ale jsem rád, že nejsem v situaci, kdy bych na sebe musel brát odpovědnost za řešení problému, který způsobí jiní a má dopad na obyčejné lidi. Ve své podstatě se dá kvantitativní měnová politika pochopit, když stát musí oddlužit banky, tím se zadluží, odkupem dluhopisů pustí peníze do oběhu, způsobí inflaci, čímž sníží své dluhy a po čase se všichni z krize vyhrabou. Ono se moc jiných řešení nenabízí. Nechat spadnout velkou banku, znamená run na banky a to znamená zastaveí celé bankovní soustavy a možná krach všech ostatních bank, což právě může vyvolat měnovou reformu. Takže, babo, raď. Není to tak jednoduché jako napsat diskuzní příspěvek na poradci-sobě a myslet si, že po přečtení pár internetových článků už vím, jak řídit měnovou politiku státu. ;-) Já můžu říct, že radši zaplatím za rohlík o 2 Kč víc, než aby někdo přepočítával 10 Kč na hodnotu 2 Kč, protože pár podnikavců v minulosti nemělo dost. Nechi domýšlet, co by se stalo v r. 2000, kdyby ČNB nezasáhla, když vznikl run na IPB, kde měla snad většina českých podnikatelů své účty. Naše bankovní krize vyšla na částku přes 500 mld. CZK, americká hypoteční krize se snad vyčístlit ani nedá – v konečném důsledku je v těchto řádech vyvolaná inflace možná jedno z mála rozumných řešení. Co byste dělal Vy?

        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Nechal bych ty banky zbankrotovat a jejich věřitele přijít o peníze. Ty banky jsou v bankrotu i dnes. Jediné co je drží nad hladinou a obecně proč akcie rostou jsou stimuly v kombinaci s extrémě nízkými úrokovými sazbami.

       Ten řetězec katastrofálních událostí se jen odsunul. Důvod? FED musí(!} pumpovat nové peníze pokud chce udržet nízké úrokové sazby.

       Otázka: Může to dělat donekonečna? Pokud ne, co se stane když úrokové sazby vzrostou o 3,4,5 nebo víc procent?…. Default a scénář o kterém píšete, který se pouze odsunul. S tím že nekrachnou jen ty banky, ale oni nebudou mít ani na to servisovat svůj státní dluh.

       Vaším scénářem zatím jede i Japonsko které má poměrně největší dluh na světě a „vzpamatovává se“ desítky let. Konstatuji že pokud nezmění politiku tak se nevzpamatuje nikdy a nakonec přijde ten default i u nich.

        | Odpovědět privátně
      •  Petr Pecina
       Účastník

       Shodneme se určitě na tom, že bankrot by měl být hrozbou pro každého špatného hospodáře a bohužel pro banky fungující v režimu too big to fail hrozbou není. A to je špatně. Problém je v tom, že krach velké banky neodskáčou její majitelé, ale malí spotřebitelé a pro ně to může být likvidační. Proto bych si na sebe odpovědnost za krach nechtěl vzít. Radši bych řešil příčinu – to znamená podporu vzniku konkurence a znovuzavedení hrozby bankrotu. Ono to všechno vzniklo – podle mého názoru – tím, že vláda demokratického Clintona zrušila Glass-Steagall Act, čímž začaly vznikat právě toobigtofailové banky, které si myslely, že je nikdo krachnout nenechá. Jakou cenu musí zaplatit daňoví poplatníci za hamižnost několika jedinců, kteří nevědí, že už mají dost, a za nezodpovědnost rozhodnutí některých politiků, které ještě sami daňoví poplatníci budou oslavovat za ty nejlepší. Je to zvrácené. Centrální banky to pak musejí řešit. Možná by ten celosvětový krach byl dobrým poučením pro všechny, ale já si myslím, že by některé souvislosti většině stejně nedošly a odskákaly by to i ti, co jsou v tom úplně nevinně. Otázka je, zda se opravdu to odskákání jen neoddaluje.

        | Odpovědět privátně
      • Politici si koledují o válku – občanskou válku, kterou odskáčou obyčejní obyvatelé.

        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Ano to se shodneme. Ono nejsložitější věci jsou většinou nejjednodušší. Já vidím příčiny katastrof v bankovnictví ve vládní regulaci a intervencích.

       Trh ovlivňuje (má ovlivňovat) strach a chamtivost které jsou přirozeně v rovnováze. Pokud Vláda garancí (například ručením za hypotéky, nebo vklady v bankách) odstraní strach, chamtivost jde na maximum a pokud NAVÍC přifukuje bublinu nízkými úrokovými sazbami, katastrofa je na světě. Hypotéku dostane každý a rozběhne se boom ve stavebnictví – bublina. Za čas se ukáže že ne všichni platí, na trhu je nemovitostí moc, nemovitosti ztrácí na ceně, investoři (s CDS rating AAA) do nemovitostí ztrácí peníze, nikdo nechce dál kupovat a nemůže prodat až trh zamrzne. Obrovský sektor je bez práce (od stavebních firem po realitní makléře, zprostředkovatele hypoték, banky, investiční zprostředkovatele) a koncový investor bez peněz.

       Pokud vláda dá vládní stimul aby tato konstruktivní a nutná a potřebná recese -realokace aktiv a práce do jiných sektorů, Neproběhne celý problém se pouze odsune.

       Ať se KTERÝKOLIV poradce na tomto webu zeptá jakéhokoliv klienta. Pane kliente víte jaká aktiva má banka která Vám spravuje peníze?

       Garantuji že to nikdo neví, nikoho to nezajímá, nikdo NEPOTŘEBUJE pečlivě vybírat nejspolehlivější banku protože jsou přece vklady pojištěné.

       Celé bankovnictví stojí na úzkém vztahu soukromých společností se státem a je to kompletně prohnilé. Jediné co může trh očistit je pořádná recese která reakoluje aktiva podle reálných potřeb. A ona přijde, protože neexistuje ponziho schéma které by rostlo do nekonečna :-)

       Pěkný večer.

        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       PS ohledně toho zrušení Glass Steagalova zákona….

       za jiných okolností bych takový zákon odsoudil a preferoval volný trh, nicméně při tak složitém a regulacemi prolezlém prostředí se dá pochopit jistá efektivita této regulace – regulace a zrušení tudíž bylo pravděpodobně opravdu špatné…

        | Odpovědět privátně
      •  Petr Pecina
       Účastník

       Pane Anonyme #2548, já Vám upřímně děkuji za diskuzi a toto vlákno a moje nabídka na osobní setkání a povídání o pojmech jako je inflace, finanční krize a co s tím dělat, platí.

       Uzavřel bych to 2 otázkami: Proč myslíte, že existují krize, dopravní nehody, úrazy, rozvody, nespokojené vztahy a další nepříjemnosti? Já si myslím proto, že jsou lidé nedokonalí. A proč myslíte, že existují pravidla silničního provozu, regulace trhů, desatero, bezpečnostní předpisy, zákony a další? Podle mě ze stejného důvodu, že jsou lidé nedokonalí. A víme to o sobě, a tak jsme sami na sebe vytvořili pravidla, abychom omezili negativní dopady toho, co si sami děláme proto, že si jednoduše nemůžeme pomoct. Vypadá to, že krátkodobý osobní prospěch individua (v podobě většího výdělku, dojetí dřív do práce, když jedu pozdě, přecenění vlastních sil, když si chci něco dokázat, neschopnost vlastní upřímné sebereflexe, protože se bojím být k sobě upřímný) je stále vnímaný člověkem jako silnější než dlouhodobý prospěch celé společnosti (i toho jedince). Možná to všechno nevyřeší Glass-Steagall Act, i když pomohl vyjít z krize ve 30. letech, ale až trochu větší úroveň pokory a vzdělanosti lidí. Takže ještě jednou díky za velmi dobrou diskuzi. ;-) Pěkný večer. Petr Pecina

        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       3) Nemluvil bych o deflaci, ale spíše vývoji, pokroku a také konkurenci. Kdo by si před 2 lety koupil např. nový Samsung Galaxy SIII Za 9.000 Kč ?

       Téměř nikdo by ho za takovouto cenu (nový, bez tarifu) nesehnal.

       To máte jako s autama. Akorát tam ten pokrok a vývoj není tak rychle vidět jako u té elektroniky. Co dnes umí nová auta za 600 tisíc a co uměla nová auta před 10 lety za 600 tisíc? Umí toho mnohem víc a vlastně jsou levnější, protože 600 tisíc před deseti lety bylo z pohledu reálné hodnoty peněz více, než dnes.

       Domnívám se, že za to může úsilí podnikatelů být lepší a lepší a v konkurenčním světě obstát, udržet se nebo dokonce růst (Apple).

       Z toho bychom se měli těšit a ne brečet :) Ale každý si na všem najde svůj úhel pohledu a svoji pravdu.

       Hezký den.

        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Děkuji za záporák pár vteřin po odeslání příspěvku. Bude mě to motivovat víc psát a mít víc bodů. Děkuji :))

       Asi mám také svého šotka na tomto webu, jupí!

        | Odpovědět privátně
      •  Petr Pecina
       Účastník

       Myslím, že si navzájem celkem rozumíme, i s panem Anonymem. Jen nazýváme stejné věci trochu jinými termíny. Jde prostě a jednoduše o technologický pokrok. Dokonce se tento faktor dá i měřit. A někteří lidé si myslí, že když technologický pokrok vyvolá růst reálné hodnoty platu, že je to špatně. Někteří lidé si myslí, že když rostou podnikům tržby, že je to špatně, protože to je vlastně inflace, a to je krádež. Někteří lidé si myslí, že vrátit se před dobu průmyslové revoluce by bylo ideální. Těšme se tedy na Napoleona, za chvíli přijde. :-)) To je asi stejné, jako když mi řekne klient, že se důchodu beztak nedožiju. Taky je nejlepší na srandu to obrátit.

        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Co já kritizuji je regulace množství peněž v oběhu.

       Co se technologie týče, tak zlepšování probíhá ve všech odvětvích. U Elektroniky probíhá nejrychleji. U ostatních pomaleji. I tak reagují ceny – snižují se.

       Poměr mezi CZK a výrobkem se snižuje.

       Tento typ deflace je naprosto v pořádku a dávám ho za příklad právě proto.

        | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Tak se kolegové mrkněte na:

   http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi/c1-59608900-kyberneticka-mena-bitcoin-kyperska-krize

   Tak to „můj“ klient vydělal cca 350% během měsíce…

   Toto stojí za úvahu zařadit do investiční strategie.

    | Odpovědět privátně
  •  David Krabec
   Účastník

   Pokud najdu klienta, který si chce hrát a má „zbytečné“ peníze, tak proč ne…

   Ale takového klienta jsem bohužel ještě nenašel…

   Možná jsem v tomto směru až moc konzervativní (nemám to důkladně nastudované), ale virtuální měna by byla stejně tak k ničemu jako ta „pevná“, pokud by praskla „bublina“ s reálnými měnami?

   V tu chvíli bychom se stejně vrátili ke směnnému obchodu „pět prasat za jednu krávu“…

    | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Pane Krabec,

    to takto říkáte i klientům, když chtějí investovat „zbytečné peníze“ do IŽP, OPF apod?

    Zda-li vloží peníze do vašeho nabízeného portfolia přes IŽP či OPF je jedno. Například jedna z mnoha bublin byla např. v Immofinnanz, IT technologii, aj. To nejsou rýpavé otázky, jen mi zajímá Váš názor.

    S výměnným obchodem „prase za krávu“ máte pravdu :D V některých zemí světa to takto běžně chodí.

     | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Základní informace o Bitcoin můžeme nalézt například tady http://www.mises.cz/clanky/bitcoin-pro-zacatecniky-1014.aspx

    | Odpovědět privátně
  •  Martin Viktora
   Účastník

   Nevím toho o Bitcoinu mnoho a vlastně jsem na celou věc „přišel“ až tady na diskusním fóru. Po chvilce googlování chápu, že se o decentralizovaný Bitcoin „zajímá“ centrální FED. Aby ne, když mu Bitcoin konkuruje a je na něm nezávislý. To nemůže rozdýchat žádná centrální banka ani jiná státní autorita. Vždyť se může ukázat, že je docela zbytečná.:-)

   U dotazu ohledně stability ve srovnání s klasickými měnami: podle mého googlování to vypadá, že Bitcoin je totálně nezávislý na vládách, centrálních bankách a dalších autoritách a to mu dává stabilitu, která bude běžným regulovaným centralizovaným měnám chybět. Viz jen nedávný Kypr a v budoucnu další země.

   Pokud zde je expert na Bitcoin, budu rád, když se ozve.

   Zajímalo by mne, proč si pan Slad myslí, že se jedná o další letadlo. Letecký prvek jsem v popisu Bitcoinu nenašel – možná jsem se nedíval dobře.

   V tento moment nemám dost znalostí o Bitcoinu, rozhodně mu ale budu věnovat nějaký čas, abych se dozvěděl víc.

    | Odpovědět privátně
   •  Ivan Špirakus
    Účastník

    základ pro studium bude asi tady

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

     | Odpovědět privátně
   •  Petr Slad
    Účastník

    Pardon, já to myslel tak, že je to další díra na peníze:-)

    Co si za tu měnu koupím? Který výrobce, dodavatel služeb atd. nabídne své zboží za virtuální měnu, která není ničím krytá? Jak může být stabilní, když se mění kursem k USD na základě poptávky a nabídky? Co se děje s USD, které se smění za novou měnu?

    To je jenom pár otázek, které mne napadly po prostudování základních informací o této měně, když zde pan Čermák přišel s tímto tématem.

    Osobně mám zkušenosti s 3 barterovými firmami, které zboží a služby měnili za barterové virtuální peníze. Jedna firma trochu funguje regionálně, další dvě skončili v konkursech a klienti si mohli své pohledávky ve virtuálních papírcích do něj přihlásit. Jak jsme se později dozvěděl, jednalo se i o statisíce až miliony… Mám docela přehled i o Evropě, kde to až na pár vyjímek příliš nefunguje. Pokud clearingová firma zkrachuje, přijdete o vše… V případě Bitcoinu je to stejné.

    Docela se bavím u toho, že někteří poradci nechtějí doporučovat II.pilíř důchodové reformy, i když tam budou peníze ze strany ČNB velmi hlídané a na druhou stranu doporučují investovat do měny Bitcoin:-)))

     | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Téma investování do Bitcoin (BTC) se stává populární. Píši o tom na různých serverech.

   Hlavní výhody:

   – není možná měnová reforma

   – anonymní účty bez možnosti dohledat majitele

   – nedaní se výnos

   – jedná se o nezávislou měnu

   – BTC není možné se ho zmocnit/ukrást

   – dá se nakoupit služby či výrobky u specializovaných obchodů.

   – okamžitá směna z/do USD či EURO (internet slouží jako směnárna).

   Hlavní nevýhody:

   – je abstraktní – neexistují žádné mince, ani bankovky

   – směnárna byla jednou napadena hackerem (nikdo však o počet ks BTC nepřišel). Hodnota ze cca 7USD/BTC sestoupila na 0,01USD/BTC.

   – k přístupu slouží TOKEN. Jakmile ho ztratíte nikdo a nikdy se nedostane do elektronické peněženky.

   – je určený počet BTC. V současnosti je naplněna kapacita z 50% z celkových 21mio BTC.

   – v tomto čase (4/2013) mnozí přemýšlejí investovat do BTC – hrozba možné bubliny.

   Rarita s BTC:

   Před 4lety byl BTC založen japonským hackerem. Hodnota v té době byla 0,05USD/BTC. Jeden z IT specialistů/zákazníků si koupil pizzu za 100BTC = 5USD. Dnes by prodavač dle směnárny dostal za 100BTC cca 16.000 USD.

   Jedná se o nejdražší pizzu v dějinách lidstva.

   Vyhlídky BTC:

   Vzhledem k vytěženosti systému – bytů, se očekává, že nabude BTC ještě mnohem vyšší hodnoty. To však se jedná o čirou spekulaci. Otázkou je, kde bude strop? Možná se jedná o další měnu?

    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Očekávaná korekce po cca 4dni:

   https://www.bitstamp.net/market/order_book/ – hodnota 64USD/BTC.

   Asi bych to ze svého subjektivního pohledu uvedl jako: kulový o tom vím, oboru absolutně nerozumím, ale dělá mi dobře někoho pomlouvat. Třeba obvinit z podvodu a další díry na peníze a letadlem :D

   Ale doplnil bych to skutečností, že bitcoin je na čtyřnásobku své hodnoty z počátku roku. Stále velice slušný výsledek…

   Avšak realita zůstává a otázkou je – čím je krytá třeba Kč? A čím jsou kryté ty biliony, které tiskne EU jako o závod?

   Klidně si spořte na II. III. a jiný pilíř a dávejte peníze do veřejně dostupných PF. Nikdo z nás nemá křišťálovou kouli, tudíž neví, co bude za další 4dny natož za 4 týdny a roky. Jediný co mi na tom hodně štve, že se to stalo masivní záležitostí!!!!!!! A jak to dopadlo – 80% ztráty během 2 dnů.

   Tak a teď konstruktivní mínusy a ohlasy na BTC ;)

    | Odpovědět privátně
   • Pane Čermáku, běžte už s těmi Bitcony někam.

    proč.!

    „Čemu nerozumím do toho neinvestuji“, pokud tomu rozumíte tak O.K., ale myslím si, že nikoliv.

    Jste sice dobrý pisatel, ale pište něco konstruktivního.

    Díky

     | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     Pane Neznale,

     děkuji za názor a vážím si ho. Vy rozumíte čemu, když mě posíláte „někam“? Poznamenal jsem pouze korekci.

     Nevěřím investicím, v tom máte pravdu.

     Zasvěceným informacím z první ruky investora a investičnímu managerovi ano.

     O tom jsem také psal před 6 týdny. Odkud čerpáte informace pro svou činnost Vy? Nejste totiž pod ČNB registrován – pod Vaším přijmením.

     Co pane Neznale je pro Vás tématicky konstruktivní na tomto serveru? To nemyslím špatně, ale tématům typu vstoupit/nevstoupit do OVB, mandátní smluv, apod se nehodlám účastnit.

      | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Pane Čermáku, na tohle se nedá snad ani reagovat jinak.

    Tento Váš ,,výtvor“ je buď prostá provokace nebo ukázaná ,,pravda“ – starého psa novým kouskům nenaučíš (velice rád bych se však ve Vás pletl) – když člověk, který dělá xx let pouze stavebka, začně ,,rozumět“ spekulacím o kterých říká, že je to investování.

    ps: jak chcete, aby s Vámi někdo konstruktivně jednal, když si dovolíte napsat toto: ,,Klidně si spořte na II. III. a jiný pilíř a dávejte peníze do veřejně dostupných PF. Nikdo z nás nemá křišťálovou kouli, tudíž neví, co bude za další 4dny natož za 4 týdny a roky. Jediný co mi na tom hodně štve, že se to stalo masivní záležitostí!!!!!!! A jak to dopadlo – 80% ztráty během 2 dnů.“

    Já nechci být pouze kritický, ale teď opravdu nemohu jinak. Ostatní mi, doufám, prominou.

     | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     V lednu jsem mluvil s oním klientem. Opravdu mě překvapil něčím novým – BTC. Začalo mě to zajímat. Každý poradce láká do investic zlata, stříbra, OPF, II. + III. pilíř apod. Nic nového pod sluncem.

     Říkal mi – investujte jakoukoliv částku, vyděláte v následujících 2-4 týdnech. Asi jsem „starý pes“ a neudělal jsem to. Opravdu investicím nevěřím a nelituji toho. Informoval jsem se u dalšího jeho známého a vysvětlil mi princip. Nechtěl, aby to vědělo hodně lidí. Navzdory tomu jsem to tu zveřejnil. BTC spekulace být nemusí.

     Sdělil mi jednu zásadní věc. Jakmile to začne být masivní záležitostí jako OPF, zlato, drahé kovy apod, bude to průšvih. A také to je, viz můj původní článek – 80%. Uvedené finanční portfolio každý prodává, ale začít na trhu (navíc na finančním) s něčím novým, je zajímavé a výjimečné. V pondělí jsme si volali….

     Pane Petržilko, budu Vás osobně obdivovat, až začnete v rámci své činnosti nabízet něco dosud neobjeveného a převratného a… výdělečného.

     Mnoho štěstí

      | Odpovědět privátně
     •  Artur Petržilka
      Účastník

      A to je přesně to, co nás dva bytostně odlišuje. Já nehledám každý den nové, neobjevené a převratné věci (produkty).

      Jsem naprosto skálopevně přesvědčen, že dokud budete pořád hledat nové a převratné věci a až na druhém místě budete řešit svůj výdělek, tak moc velký nebude.

      Proč si to dovolím tvrdit? Vidím na Vás, že jste ve fázi, kdy se hledáte. Proč ne, každý by se měl zastavit, když se mu nedaří, (knížka – Kam se poděl můj sýr) porozhlédnout se a vydat jistým směrem. Já jsem toto udělal před cca dvěma lety a zatím jsem neuhnul z cesty a dělat to nehodlám. Chci pouze svoji cestu a cestu naší firmy stále vylepšovat, zkrášlovat a zdokonalovat – na to ani tolik nepotřebuji hledat nějaké ultra-převratné produkty.

      Schválně s čím za námi přijdete za půl roku, že jste objevil něco skvělého, nového. Osobně nemám rád hurá akce. Z Vás toto nadšení pro hurá akci vyloženě číší. Proč? Nemáte absolutní základní přehled o tom, co je to OPF, II. a III. pilíř a bankovní vklady a pak to motáte jedno přes druhé. Proto tvrdím, že jste ,,zaslepen“ produktem (který ani nemusí být z podstaty špatný), avšak od člověka, který nemá základní znalosti ani nepotřebuji obdiv.

      Nicméně opradvu nepotřebuji nabízet něco převratného a výdělečného, jak píšete. Dokud totiž nezačne člověk pracovat sám se sebou a na sobě, tak je dlouhodobě v obchodě asi úplně jedno, jaký má produkt.

      Závěrem: Tvrdím, že můj byznys by měl být víc o mně (o lidech) než o tom, co jsem zrovna našel na cestě za produkt.

       | Odpovědět privátně
     •  | Odpovědět privátně
  •  Martin Viktora
   Účastník

   Kdo se chce o Bitcoin něco více dozvědět ev. vyměnit si zkušenosti, může v Brně…. Na žádost organizátora schůzky uvádím odkaz…

   http://www.facebook.com/events/124141654455976/

    | Odpovědět privátně
  •  Daniel
   Člen

   Já mám s bitcoiny zatím skvělé zkušenosti, investoval jsem, co jsem mohl (ačkoliv moje možnosti nejsou velké) a s profitem se to vrátilo. Zároveň mám doma těžící rig z grafických karet, který při současném kurzu generuje cca 20tis kč/měs, návratnost investice do HW cca 4-5 měsíců s tím, že už po prvním měsíci se zaplatí amortizace nového hardwaru, který se dá bez problému prodat za 80% ceny.

   Pokud byste měli zájem o další informace, nebo se chtěli nějak podílet (ať už finančně, technicky nebo jinak), tak mi dejte vědět na:

   madge1938@gmail.com

   S pozdravem

   Moravec

   madge1938

    | Odpovědět privátně
  •  Petr Pecina
   Účastník

   Vypadá to zajímavě. Teorie peněz je podle mého názoru jedna z nejzajímavějších věd v ekonomii. Hlavní myšlenky jsou asi tyto:

   – peníze budou vždycky, protože usnadňují život než barterový obchod

   – stále se mění (přizpůsobuje) forma peněz (dříve plátno, zlato, mince, dnes bankovky, elektronické peníze)

   – barterová formule: n(n-1)/2, kde n je počet zboží (statků)

   – peníze dříve byly kryty zlatem, dnes množstvím zboží v ekonomice

   – atd (literatury je o peněžní ekonomii více než dost)

   Z toho mi vyplývá:

   – barter připadá v úvahu pouze při hyperinflaci v určitém lokálním prostředí a je pouze dočasný, ale v období ostatních měn může národ utéct k jiné měně

   – peníze jsou vždy založeny na dohodě a dohoda je otázkou důvěry – pokud tedy někdo přestane věřit (důvěra), že něco za měnu dostane (dohoda), klesá hodnota peněz a naopak – uteče k jiné měně, které věří (ať už je to jen, dolar nebo třeba bitcoin)

   – zásahy centrálních bank by měly být co nejmenší – to je myslím disciplína monetarismu (pokud si ještě dobře vzpomínám na 2. ročník na VŠE), takže to je teorie, o které se dlouho ví

   – základem řízení měny je úrok a úrok je otázka ceny kapitálu (resp. peněz) – kapitál představuje majetek – tedy k určité měně se váže úroková sazba daného ekonomického prostředí – jak to bude v případě bitcoinu? Nijak, když ho nikdo neřídí. Takže měna s nulovou úrokovou sazbou. Jaká asi po ní bude poptávka (za chvíli)?

   – měna je charakteristikou určitého území, které nabízí určité množství zboží a služeb – jaké území bude patřit bitcoinu?

   – to, že by nikdo nenařídil měnovou reformu, ještě neznamená, že by se nestala sama od sebe – co se stane, když vznikne bitcoin bublina a někdo ji prokoukne (někdo se zeptá, stejně jako v případě hypoteční krize: „Jakou to má vlastně cenu?“)? – Majitelé ztratí důvěru, bublina praskne a co bude následovat znají mnozí na vlastní kůži, všichni si o tom mohou přečíst… myslím, že proti tomu je měnová reforma růžovou zahradou

   – myšlenka je to zajímavá – zařadil bych ji do kapitoly o teorii efektivních (v tomto případě peněžních či měnových) trhů – ale už strudent ekonomie v prváku ví, že efektivní trh je to pouze teorie nebo jakási reference, ke které se můžeme trochu přiblížit, ale nikdo si ve skutečnosti nepřeje, aby se naplnila

   Četl jsem uvedené odkazy o Bitcoinu asi 4krát. Pochopil jsem to, nebo jsem mimo?

    | Odpovědět privátně
  • Nikdy jsem o neslyšel o měně Liberty reserv, ale prý byla hojně rozšířená, nyní jsou její provozovatelé vyšetřováni a měna končí.

   http://technet.idnes.cz/liberty-reserve-mena-0r7-/sw_internet.aspx?c=A130529_062453_sw_internet_vse#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=technet&utm_content=main

    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Když zde vystupuji, často jsem označovám za skeptika, zpátečníka a negativistu. Asi jsem, bohužel, měl opět pravdu.

   „Vše bylo ukradeno,“ uvedli podle časopisu Forbes správci tržiště na svých internetových stránkách s tím, že zmizelo cirka 5400 bitcoinů (121 miliónů korun).

   Loupež stovek miliónů korun na internetu, stopy vedou do Česka

   http://www.novinky.cz/internet-a-pc/320920-loupez-stovek-milionu-korun-na-internetu-stopy-vedou-do-ceska.html

   2.12.2013, 17:02

   (a nebo to není pravda a je potřeba pouze uměle snížit cenu tak, aby si někdo mohl ještě více nahrabat?)

    | Odpovědět privátně
  •  Ano
   Účastník

   Posílám odkaz na:

   http://byznys.ihned.cz/?p=022000_d&article%5Bid%5D=61411390

   Je o tom mnoho článků. Tady se můžete i ptát. Odpovídá p. J. Brychta.

    | Odpovědět privátně
  •  Martin Viktora
   Účastník

   Zajímavá tisková zpráva na téma Bitcoin – Golf Planet jako první cestovní kancelář zavádí bitcoin.


   Popularita virtuální měny mezi tuzemskými obchodníky roste. Krátce poté, co se první kamenné obchody rozhodly akceptovat bitcoin coby oficiální platidlo, zvolila stejnou strategii také cestovní kancelář Golf Planet, která patří k největším specialistům na zahraniční golfovou dovolenou. Zájezdy lze u této společnosti kupovat za bitcoiny již nyní. „Popularita bitcoinu roste. Chceme tuto měnu využít jako marketingový nástroj,“ říká spolumajitel cestovní kanceláře Golf Planet Radek Jaroměřský.

   Golf Planet vozí Čechy na evropské hřiště ale i do vzdálenější exotiky již deset let. Patří k průkopníkům golfového cestování v Česku. „Ročně s námi vycestuje za golfem několik tisíc klientů,“ poznamenal Jaroměřský. Zavedení systému na placení bitcoiny formou bitcoinové peněženky nebylo podle něj složité. „Do systému zadáme cenu zájezdu, a dostaneme vygenerovanou cenu v bitcoinech. Pomocí QR kódu pak klient může zaplatit,“ vysvětluje.

   V pátek 13.12. se cena za jeden bitcoin pohybovala na největší bitcoinové burze lehce nad 900 dolary. „Lze říct, že golfový zájezd nyní stojí v průměru jeden bitcoin,“ přepočítává Jaroměřský.

   Bitcoin si získal své příznivce zejména tím, že jde o anonymní platidlo. Nelze tedy zjistit identitu majitele. Další předností je nezávislost na centrální bance či jiné úřední autoritě. Existují jasná pravidla emise této měny, její objem mezi uživateli je předem určen a nelze ho měnit. V současné době je po celém světě v oběhu asi dvanáct milionů bitcoinů. Nevýhodou jsou velké výkyvy kurzu ale také útoky hackerů.

    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník
    | Odpovědět privátně
   •  Ano
    Účastník

    Předběhl jste mě :). Jedná se o japonskou burzu. Minulý týden jsem se setkat s klientem, který se tím zabývá. Ríkal mi, že japonská burza má dlouhodobý problém. „Konečně“ je to na netu a je o čem přemýšlet a psát…

    Ostatně, výše uvedené dva odkazy fungují. Tak nevím, které konkrétní web stránky dle článku na novinkách již nejsou v provozu? Neuvádí je.

    Další druhy burz: Coinbase, Kraken, Bitstamp, BTC China, Blockchain a Circle – burzy jsou dle slov klienta ve Slovinsku, J. Americe a Asii (dokonce Čína).

    Riziko tu je. Měna je abstraktní a závislá na důvěře klientů a obchodníků.

     | Odpovědět privátně
  •  Vít Suchý
   Účastník

   …Tak nám zabili Ferdinanda, paní Müllerová…

    | Odpovědět privátně
  •  Martin Viktora
   Účastník

   Dnes vyšla tisková zpráva o nové Bitcoinové burze v ČR…


   Když byla před více než rokem vykradena česká bitcoinová burza BitCash, nevypadalo to s obchodováním s bitcoiny v Čechách příliš optimisticky. Trh zachvátila nedůvěra a otázky kolem bezpečnosti odrazovaly každého, kdo byť jen uvažoval o otevření burzy nové. Všichni stáli před obtížným problémem. Jak vytvořit bitcoinovou burzu bez toho, aniž by se klienti museli obávat, že druhý den přijdou o všechno své digitální zlato?

   S bezpečným a světově unikátním řešením přišli čeští programátoři burzy BitStock.

   Burza u sebe nemá uloženy žádné bitcoiny, obchodníci si je zasílají mezi sebou a ověřování transakcí tak probíhá přímo v bitcoinové síti: prosté, technicky originální a účinné.

   Klienti do burzy vložili důvěru a na BitStocku během několika měsíců zobchodovali bitcoiny za více než 20 milionů korun. Z BitStocku se stala největší burza v Čechách, v současnosti si brousí zuby na expanzi do Evropy a jedná o vysoké investici ze strany významného startupového venture kapitálu.

    | Odpovědět privátně
  •  TP
   Účastník

   Před rokem a pár měsíci mě tu většina odsoudila za mé názory ohledně Bitcoin, kdy jsem tuto měnu silně kritizoval. Zajímaly by mě názory těch, co mě odsoudili a v té době investovali?

   http://www.kurzy.cz/zpravy/378738-je-bitcoin-zraly-na-odstrel/

    | Odpovědět privátně
   •  Ano
    Účastník

    Ano, je na odstřel. Jako koncem 20. stol. (myslím r.1998) vyšel článek v HN, že do zlata je hloupost investovat.

    Článek vychází z historického vývoje. Je tedenční. Já bych nedoporučoval investovat dle historického vývoje ani do OPF, apod. Spíše bych se zaměřil na složení, vývoje fondu, měny,…. do budoucna (3-12měsíců).

    Zajímavé komentáře jsou pod článkem.

    Před rokem jsem tu psal, že jsem investoval na cca 6měsíců – od konce 2012 do jara 2013 díky tehdejšímu klientovi doslova pár BTC. Poté se z BTC stala bohužel masivní záležitost. Za tím si stojím i dnes.

    Vyplatí se investovat do indické Rupie a čínského Juanu. Nebo se pletu?

     | Odpovědět privátně
  • Nynější nástupce BitCoin je teď OneCoin v bleděmodrém. https://www.onecoin.eu/

   Ale věnují se něčemu poněkud lepšímu :)

    | Odpovědět privátně
  •  Martin Viktora
   Účastník

   Doporučuji velmi zajímavý (byť poněkud delší) záznam z konference konané na půdě ČNB(!). „Revoluce jménem Bitcoin, co na ni regulátoři?“

   https://www.youtube.com/watch?v=vCvVb6tHXpA

   Má to dvě a půl hodiny. Vymlátil jsem si na tom datové připojení cestou do Ostravy.:-)

   Vystoupili:

   Mojmír Hampl – viceguvernér České národní banky

   Prof. Josef Šíma – rektor vysoké školy CEVRO Institut

   Dominik Stroukal – výkonný ředitel ve společnosti Bitcoin Consulting, předseda Ludwig von Mises Insitutu CZ & SK.

   Prof. Zbyněk Revenda – specializuje se na měnovou teorii a politiku, regulaci a dohled bank. Je autorem odborné publikace Peníze a zlato, rozsáhlé monografie Centrální bankovnictví a dalších knih. Působí na Vysoké škole ekonomické v Praze.

   Libor Kazda – má dlouholeté zkušenosti s vyšetřováním hospodářské kriminality. Vedl plzeňskou expozituru protikorupční policie. Nyní působí jako ředitel Finančního analytického útvaru na Ministerstvu financí.

   Martin Stránský – obchoduje s virtuální měnou, působí také na soukromé Vysoké škole manažerské informatiky, ekonomiky a práva, která zatím jako jediná v Česku umožňuje uhradit školné bitcoiny

   Tomáš Forgáč – podnikatel a příznivec bitcoinu. Zakladatel bitcoinového startupu Coin of Sale a spolupracovník INESS.

   Diskuzi moderoval Lukáš Kovanda, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen.

    | Odpovědět privátně
  •  Ano
   Účastník

   Před 3 roky se tu otevřela diskuse okolo BTC. Někdo je tomu nakloněn, někdo (tradiční prodavač produktů) není. V dnešní době, jako před 3lety lidé hledají alternativní investici.

   Kdosi tu psal o ukradení dat – to se může stát př. v IŽP v podobě provizí a následném neplnění úrazu.

   Další tu psal v imaginárnosti/neuchopitelnosti kurzu – narozdíl investici do fondu v CZK/USD/CHF/EUR apod….

   Další psal o investici do umění a vína,…. Toto chce opravdu odbornost nad rámec rychlokurzu od ČNB.

   Dodnes mi kritici alternativní investice nevysvětlili svou vizi v běžných měnách/ OPF/ IŽP – kde mimochodem jsou nejvyšší provize. Kde dnes berou jistotu v existenci současné měny během dalších 2-5 let (brexit, nelegální imigranti, rozdavačná politika řízená Bruselem, komoditní krize z jižní Ameriky..)?

   Prosím o konstruktivní reakce – snad se jich dočkám na tomto serveru… kdo je tu vizionář – a nejen anonym s palcem dolů??

    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym
    | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 24 vláken odpovědí

Téma ‚Investice do kryptoměny Bitcoin’ nepřijímá nové odpovědi.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account