Zobrazeno 1.622x

Toto téma obsahuje celkem 13 odpovědí. This post has been viewed 1623 times Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel BERANOVÁ a poslední změna proběhla 1 rokem a 1 měsícem. This post has been viewed 1623 times

 • Autor
  •  BERANOVÁ
   Účastník

   Dobrý den, řeším s českou pojišťovnou výpověd smlouvy PROFI INVEST. Pro přehlednost uvádějí rozpočet částky k výplatě: zaplacené pojistné – 269000kč rizikové poj. za život. pojištění – 510kč část správních nákladu – 22.619kč část počátečních nákladu – 26.378kč provize – 45.486kč k výplatě – 174.007kč Rozhodla jsem se k tomu to kroku, že vlastně až po 12.letech bude možnost výběru a to jen 12.000kč.Smlouva je od roku 2012. První dva roky měsíčně vklad 10.000kč,potom vklad až dosud po 500kč.Prosím o radu zda mám na toto řešení přistoupit: S pozdravem Beranová

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Dobrý den paní Beranová.
   Čtu správně že první 2 roky jste tam měsíčně posílala 10.000,-Kč ???
   To je 120.000,-Kč za rok a z toho by se tedy počítala provize s tehdy dvouletým stornem. Provize by byla rozhodně jiná, než popisujete výše.
   Co Vás k tomu vedlo?
   Jak byla tato částka rozložená?
   + by mne docela zajímalo s kým jste tuto smlouvu sepsala.
   Známý, kamarád, náhodný obchoďák z ČP, nebo třeba ještě někdo jiný?
   Děkuji Vám za odpověď.
   JV.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  BERANOVÁ
    Účastník

    Dobrý den, děkuji za zájem o můj velký problém. Do této situace jsem se dostala tak že můj syn, který měl v roce 2012 maturovat přišel s tím ,že maturitu odloží a bude v OVB nabízet výhodné smlouvy. V té době mi to s kamarádem, který to již dělal nabídli jako výhodné spoření k důchodu a že se to da vybrat kdykoli i když na smlouvě je výběr po 32letech. Byla jsem hloupá že jsem jim naletěla. Po uplynutí dvou let jsem se dozvěděla že momentálně žádné peníze nejsou k dispozici. Potom byla částka snížená na 500kč a platí se dosud. Během těchto 7let jsem byla několikrát na OVB protože s tam byla smlouva uzavřena, ale vždy mi bylo vysvětleno tak že mám být v klidu protože smlouva je v pořádku. Rovněž jsem byla během této doby i na pojišťovně, ale jen na přepážce. Teprve nyní 2.5.2019 jsem poslala stížnost na ČP přišel mi dopis ve kterém vlastně píšou: Z našich zjištění dále vyplývá, že se na sjednání Smlouvy podílel rod. příslušník P. Beran a že lze proto předpokládat, že jsem měla detailní znalostí o pojistném produktu a že jsem si musela být vědoma všech výhod a nevýhod uzavíraného produktu IŽP PROFI Invest. Nelze rovněž nezmínit, že jedním z dalších motivu mohla být provize vyplacena panu Beranovi za uzavřenou smlouvu. Částku k výplatě stanovili s přihlédnutím k faktu, že Smlouva byla uzavřená před více než 6lety a za celou dobu jsem nevznesla dotaz či stížnost a tím jsou přesvědčení, že jsou oprávnění vznést námitku promlčení nároku vztahujících se na účtované poplatky a náklady uplatněné v době před datem 2.5.2016, neboť tímto okamžikem uplynula promlčecí lhůta nároku na náhradu škody. V případě že souhlasíte s výplatou zašlete do 12.7.2019 vyhotovení dohody. Chápu že je těžko něco dokazovat, synovi bylo 19 let a nedokončil školu dostal se do dalších problému a pro nás nastalo období dluhu, exekucí….nerada na tyto roky vzpomínám. Letos odcházím do důchodu a budu potřebovat každou korunu proto ten dopis pojišťovně. Jen jsem ještě potřebovala poradit jestli mám na výplatu přistoupit a nechat si zbytek vyplatit. Nebo je ještě i jiná možnost. Předem děkuji za informace: S pozdravem Beranová

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Jiří Vařečka
     Účastník

     Dobrý den paní Beranová.
     Po pravdě řečeno,tak nějak jsem to čekal, že bude sjednatelem Váš příbuzný, ejhe syn, a i to, že to bude ten MLM.
     Otázkou je, jestli, pokud to podepsal, měl na to tehdy vůbec licenci.
     Já nevím, jestli Vy tušíte, že z té smlouvy byla vyplacena provize více jak 200.000,-Kč
     No, pohledu té pojišťovny se nemůžete divit, stejně jako tomu, že tam nic není, ta provize si ty Vaše peníze vybrala. To zde již bylo mnohokráte popsané.
     Být to někdo cizí, mohla by jste “jít proti sjednateli”, ale to asi v tomto případě nemá smysl, syn by to musel tu provizi, celou provizi, vracet.
     Je to smutné, ale Váš syn to jistě věděl, nebo minimálně tušil.
     Smutné, …..
     :-(

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Ono to Jiří asi úplně takhle nebude, protože to by nebylo napsáno k výplatě 174 tisíc. Nemůže to být smlouva z toho období, kdy se tyto smlouvy u OVB chovali jinak, než ve zbytku trhu?
      Ale absolutně nerozumím té poznámce, že po 12 letech by tam mělo být k výběru 12 tisíc.
      Jinak si myslím, že syn věděl prd, stejně jako většina ostatních… Zodpovědnost nese jednoznačně OVB.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      • Ahoj Romane,
       mě spíše zajímá, jak se zachováme MY poradci, když paní Beranová požaduje radu!
       Aktuálně sleduji, že trh reaguje na požadavek rady k IŽP jednoznačně tak, že poskytnout radu odmítnou a klienta pošlou na přepážku příslušné pojišťovny = strach z kontroly ze strany regulátora + pojistka není jeho, takže riziko a odměnu za práci nemá nikdo zaplacen.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Ahoj, my se ale nemůžeme moc radou zachovat, právě proto, že nemáme informace k tomu, jak přesně se ta smlouva chová.
       Podle mě ta informace o 12 tisících na konci může vycházet z formulace “na smrt nebo dožití” nebo jak to na těch smlouvách bylo, což klienta mate. Jestli to tak je, nevíme. Jak se smlouva v této chvíli chová, nevíme. Můžeme jen usuzovat a střílet od boku, ale těžko bez dalšího radit.
       Radit se moc nedá ani k běžným situacím, psal jsem o tom ve vedlejším tématu. Chceš přidat dítě do smlouvy, kterou deset let spravuješ a najednou mám dělat další porovnávací modelace. Smlouva je IŽP, ale nastavená na minimální postačitelnost. Jak nastavím další modelace, aby z nich vůbec vypadl relevantní výsledek, pokud se bavíme o investiční složce? Jak pak mám poskytovat nějakou radu, když nejsem ani schopen to porovnat? Proč to mám u takových smluv vůbec dělat? Chápu porovnání jako globál, vcelku. Pak se ale bavíme o jiných modelacích, které budou RŽP, ale proč mám dělat modelace ve srovnatelném produktu, tedy IŽP?
       Nedává to smysl zprostředkovatelům, nedává to smysl pojišťovnám… dává to smysl ČNB, která to ovšem nedokáže zargumentovat.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
  •  BERANOVÁ
   Účastník

   Dobrý den, děkují všem za vyjádření k mému problému. Ale musím již odpovědět na dopis pojištóvně a jelikož peníze potřebují nyní a ne až za 25 let. Přitom jejich propočtu za těch 25let je vidět že stejně nic nezískám ba naopak mohu přijít o další úspory inflaci. Za těch 32let tam nebude stejně nic navíc, jen to co tam nacpu, mínus jejich stržené položky,takže za mně je to úplný propadák. Nic z toho obyčejný člověk nemá a jen si nacpou kapsy vychytralci kteří se v takových to věcech vyznají. Nakonec mohu být ráda že to takto dopadlo a vyplatí mně ještě celkem slušnou částku i když je podstatně nižší než to co jsem investovala. Ještě jednou děkují za projevený zájem s pozdravem: Beranová

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Ty prostředky jdou přes pojišťovnu do investiční společnosti, v tomto případě Generali investments (dříve ČP Invest). Cesta přes pojistku je zbytečná, nechá se investovat přímo přes investiční společnost a ošetřit rozumně poplatky.To Vám ovšem nikdo nenabídl a Váš syn tuhle informaci podle mě ani netušil, možná neruší dodnes. Může tam být i tzv zdvojené fee, což jsou určitá procenta (nebo desetiny procent), které si pojišťovna nechává jako svůj zisk. Taky zbytečná ztráta.
    Možná na smlouvě uplatňujete daňové odečty, v takovém případě by Vás čekalo při zrušení a výběru ještě dodanění prostředků uplatněných na snížení daňového základu.
    Trochu budu oponovat Jirkovi Vařečkovi, že kvůli provizi, kterou by syn musel vracet by to nemělo smysl. Mělo. Pokud by se smlouva zrušila od počátku, pak byste dostala všechny prostředky a zprostředkovatel by ze všech úrovní vracel provize. Provize Vašeho syna by byla jen částí z těch peněz, zbytek by vraceli ti, kdo byli nad ním a jsou za zprostředkování tohoto produktu zodpovědní. Takže byste mu část z těch peněz dala na tu vratku a pořád by to bylo velmi silné finanční plus. Otázkou je, kolik ta jeho provize byla a zda byste do něčeho takového byla ochotná jít. Asi ne, ale je to škoda, protože jste byla v podstatě podvedena a rozhodně s Vámi jako klientem, nebylo jednáno ve Vašem nejlepším zájmu.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
  •  BERANOVÁ
   Účastník

   Tak v tom mate pravdu že mně vlastně podvedli z toho OVB a přitom se tvářili jak jsem uzavřela velice výhodné spoření. Rovněž se ale velice divím že pojištóvna takové smlouvy akceptovala a nic nenamítala. Také mi není jasné fungování smluv když si OVB mohlo vyplácet vysoké provize. Syn se přiznal že vlastně získal kolem 40ti tisíc.Později když jsem se na OVB domáhala informaci o výplatě mých peněz, asi to bylo po těch dvou letech, nestačila jsem se divit, nebylo nic k dispozicí,potom se dělala změna platby na 500kč a syn již nás dostával do problému, byla nám sice vyplacená jeho druha část prémii, ale ta padla na jeho dluhy. Byly to pro nás opravdu velice problémové a ztrátové roky. Kdybych jsem měla již tenkrát počítač, tak bych měla daleko více informací a snad by bylo vše dávno vyřešeno. Smlouva byla uzavřená před 6lety a bohužel jsem nevznesla žádný dotaz nebo stížnost na pojišťovnu, proto také vznášejí námitku promlčení nároku vztahujících se na poplatky a náklady v době před 2.5.2016. Nabízejí mi tuto smírnou dohodu k vyrovnání a zániku veškerých nároku do budoucna.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Kolik Vám z té smlouvy nakonec slíbili vyplatit?Respektive vyplatili ,kdyžtak dejte paní Beranová vědět,docela by mě to zajímalo.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  BERANOVÁ
   Účastník

   Dobrý den, slíbili 174000kč a rozhodla jsem se to přijmout

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account