Zobrazeno 14.041x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 11 diskutujících a má 16 odpovědí. This post has been viewed 14042 times

 • Autor
  • Setkávám se z klienty kteří mají zapis v registru dlužníku a nezvládají už vubec nic platit. Mají pujčky od providentu a podobně. Jelikož mají zápis v registru tak jí nechtějí nikde poskytnout pomoc. Prosím o rady.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   změňte klientelu, šance na pomoc takovým klientům je mizivá a i když už jim třeba pomůžete, tak za půl roku jsou zase ve stejné nebo v ještě horší situaci.

   4

   1
    | Odpovědět privátně
  • Vojtěchu, ozvěte se mi e-mailem, mám pro vás tip jak se pokusit zkonsolidovat i takovéto klienty tomas.hencl@iallianz.cz

   3

   5
    | Odpovědět privátně
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   Dobrý den,

   ano, změňte klientelu.

   Co Vás motivuje pracovat s těmito klienty? Chcete jim věnovat čas a zachránit je? Chcete dostat provizi a prodat jim další produkt, který pro ně bude dočasně lepší než jejich předchozí produkty?

   Pokusil jsem takhle “zachránit” pár klientů. Někde to nešlo vůbec. Někde jsem uspěl. Ale za rok na tom byli ještě hůř, protože si napůjčovali další peníze – “Šak on zas přijde nějaký poradce s kouzelným finančním plánem a zachrání nás.”

   Pokud jim chcete pomoct, ať si skočí na registr dlužníků a nechají si za 200Kč udělat výpis. Nebankovní půjčky musíte najít jinde – chtějte smlouvy. Tito lidé jsou často finančně hloupí a podepisují něco jiného než co si myslí. Někdy i záměrně lžou … Zjistěte si i stav jejich plateb za nájem, elektřinu, vodu, plyn, telefon, …

   Některé smlouvy jsou chuťovka – klient si půjčí 100 000Kč na 5 let, na 20%pa, splácí 2 650Kč měsíčně. Ale ve smlouvě je uvedeno, že si půjčil 160 000Kč a úrok je 0%. Předčasná splátka celého dluhu – 160 000Kč je možná kdykoliv. V tomto případě refinancování – z čistě finančního hlediska – ani nedává smysl.

   Hodně půjček – podobně jako příklad – má největší nákladovost na začátku a často již zaplacenou – taky nemá smysl refinancovat.

   Tlačte na klienty aby pochopili proč jsou tam, kde jsou. Jestli za to může jen zbytečné utrácení, nebo jestli za tím jsou věci jako nemoc … a jestli jsou vůbec schopni a hlavně ochotni tu situaci vyřešit – např. přestat platit dětem vysoké kapesné.

   Udělejte jim seznam co splácet přednostně – kde jsou větší úroky, poplatky, sankce – prostě náklady. Zkuste sepsat s věřiteli nějaké splátkové kalendáře … ale reálné. Pokud to uvidíte jako reálné, nažeňte je na oddlužnění …

   Teprve když vidíte řešení, teprve když jsou ve stavu, že byste jim sám osobně byl ochoten půjčit své peníze, tak řešte produkt – osobně si myslím, že jediná a poslední šance pro takové lidi je americká hypotéka … pokud ještě mají co dát do zástavy.

   Ale hlavně pracujte na změně jejich myšlení. Musí míň utrácet a pokud to jde i víc vydělat.

   Petr K.

   9

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jan Rosenbaum
   Účastník

   Pokud má klient nemovitost apod, co zkusit nějakou družstevní záložnu?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Líba Benešová
   Účastník

   Dovoluji si podotknout, že Provident není členem Solusu, zákazník Providentu tedy nemůže mít v registru záznam, pakliže Providentu dluží.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Pane Vojtěchu, narážela jsem na stejné, podobné klienty a trošku mi vadilo, že jsme nebyli učeni, respektive jsme byli odháněni od takovýchto klientů, co s nimi a že mne stáhnou s sebou, nevydělám si dost atd….ale ve směs, má práce musí dávat smysl komplexně a tudíž jsem začla pátrat dál, jak klientům poradit i v nouzi jejich dluhů,a´t z důvodu, že se dostali do dluhů např. z prvního manželství, nebo kvůli tomu, že zůstali mamky samy na MD bez muže, nebo byl někdo léčen na deprese z rozvodu a propadl hráčství, příběhy jsou různé. A těmto, co mají snahu vše napravit a prošli si tím nejhorším a mají chut s tím něco dělat, ráda pomohu! Dluhy je dohání na každém rohu,a tak jsem se začla věnovat i oddlužení dle zákona se společností Abivia s.r.o., kde mám jistotu, že nejde o podvodnou firmu a nenatáhne klienty ještě více a po nějakém čase již mohu klienty naučit, jak a kam si dávat kč stranou, byť jen třeba 500kč. Dosáhneme velké úspory díky insolvenci, zároveň má klient hlavně psychický klid a je ochoten poté řešit s rozumem i zabezpečení příjmu a spoření. Dle mých zkušeností. Proces bych řekla na papírování je to náročný a oproti financím dost málo ohodnocen, ale hrnou se samy a tak do počtu a peněz je to pak pohoda. A musím říci, že tito klienti se pak sami ozývají a doporučují další klienty z vděku jak na další oddlužení, tak hlavně na další zpracování fin.plánu a řešení dalších záležitostí, hypoték atd. Jedině tak jsem se rozjela, dlouho mi to s 2 dětma doma trvalo, ale nyní jsem vděčná, že jsem si za svou cestou šla, byť mne od toho v práci zrazovali, že si tak nevydělám, trošku se tak od ostatních fin.poradců liším, ale vím, že má práce má o to větší smysl, když dokáži poradit i v tom nejtěžším….takže, kdo se tím nechce zabývat v Plzenském kraji, můžete se na mne obrátit, kdo je mimo kraj, máte pro své klienty radu, at se obrátí na linku Abivia s.r.o. hezký den přeji všem

   4

   2
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account