Zobrazeno 21.446x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 15 diskutujících a má 54 odpovědí. This post has been viewed 21447 times

 • Autor
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   V té předchozí debatě to už bylo nepřesné.

   Otázka zní: Kdo neplní pojistné plnění ihded po diagnóze rakoviny?

   Zvu do debaty všechny odborníky na pojištění.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Nechám prostor pro ostatní a řeknu jen jednu již zmíněnou.

   ČPP plní pouze tehdy, pokud je stav již neměnný- nevyléčitelný.

   Což se při prvním zjištění povětšinou ještě neví, takže by to mohlo splňovat podmínku, že neplní ihned po diagnóze.

   Jedná se o produkt EVOLUCE.

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Takže první shit produkt. Díky za informaci.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Dušan Spál
    Účastník

    Momentálně sedím na školení ČPP a stojí tady velmi sebejistá paní, která říka jak je ČPP ve všem nejlepší a plní veškeré věci. Citoval jsem VPP kdy ZO je plneno až když je stav neměnný nebo neléčitelný, na toto mi odpověděla, že není pravda a že rakovinu pokud je diagonostikována tka plní. Chci se zeptat jakou máte zkušenost… tím jak paní vystupuje suveréně, mi za mou praxi hlásá, že něco není v pořádku. Tak se chci zeptat na co si dát pozor

    0

    1
     | Odpovědět privátně
  • Smáznout prosím. Soubor pod 1mb je moc velky :-/

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   • Aviva plní s jednou podmínkou – pojistník musí přežít diagnózu 29 dnů, pak se plní. Tímto způsobem se eliminují infarkty a mozkové mrtvice, které rovněž připojištění obsahuje, ale na které v některých případech pojistník umírá ihned. V tom případě se vyplácí pojistná částka za smrt, bez případného připojištění vážných nemocí.

    Takže je potřeba po infarktu ještě 29 dnů udržovat tělo při životě:-)

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     To znamená nejdřív 30 dnů po diagnóze? To je v případě diagnostiky rakoviny poměrně nepraktické. Z mého pohledu je to hodně nešikovné. Protože ihned po diagnóze Vás lékař pošle koupit léky, kde máte spoluúčast 10 000 Kč plus, bude muset platit biologický rozbor (cca 15 tisíc spoluúčast). Celkové počáteční náklady do jednoho měsíce jsou min 20-50 tisíc na spoluúčastech, když chcete kvalitní lékařskou péči.

     Míchat do toho infarkt mi přijde dost nepraktický.

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     • Vím, že ten měsíc může být pro někoho dost dlouhá doba,na druhou stranu – pojišťovny, které vyplácí ihned mají zpravidla smrt a závažné onemocnění dohromady. Což znamená, že vyplatí peníze, ale zaniká pojištění na smrt.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      • Pokud se nepletu, zaniknout by měla jen ta složka na smrt, která je součástí toho připojištění.

       viz ING Hlavní pojištění (smrt) / připojištění 0053 (smrt + VVO) – zanikne pouze 0053 při diagnóze, protože 0053 je na první riziko tedy smrt nebo VVO.

       Pokud by se jednalo o součást hlavního tarifu, záleží na VPP. Např. 3ZO od ČP bylo: 3xPČ při smrti / 2xPČ na VVO + 1xPČ na smrt po VVO a 1x PČ dožití.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Ondřeji, kolik z Vašich klientů, které spravujete, nedokáže vyřešit tuto částku? Vy jim nenecháváte nikde žádné likvidní peníze, které by mohli okamžitě použít? Klient, který je v pr. neschopnosti a má ji třeba od 30. dne, taky musí počítat s tím, že svůj měsíční výpadek pokryje z likvidních peněz a další měsíc také nic nedostane a musí na to být připravený. Důležité je, že to má řešení, že je mírně oddálené, je podle mě z celkového pohledu banalita, aniž bych tím jakkoli snižoval závažnost situace.

      1

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Tak zaprvé ta částka není finální. Musíte do toho zakomponovat i eventuelní ušlý příjem, pokud dotyčný přestane chodit do práce. Za další vše záleží na okolnostech. Vy můžete běhat po doktorech nějakou dobu, až po nějakém čase zjistíte teprve, že je o rakovina. Ale platít od začátku.A pak také záleží, komu se taková věc stane. Když se stane 25 letému člověku, tak je výrazně odlišná situace oproti 40 letému. Takový člověk si málokdy stihne vybudovat vysokou rezervu, ačkoliv příjem může mít už dobrý.

       Ale jde o logiku. Odklad u rakoviny žádnou logiku nemá. A pokud proti ní mám být pojištěn, tak ať solí prachy pojišťovna hned, jak jsem schopen doložit, že jí mám . Čas je důležitý aspekt úspěšné léčby. Pojišťovny, které to nedělají, se dopouštějí hustého misselingu. Taková pojištění nejsou nic laciného a oni mají ještě tu drzost to vyplácet po nějakém čase po diagnóze.

       Co kdybyste přišel k doktorovi a tam Vám někdo řekl, že máte zaplatit za operaci slepého střeva 60 tisíc s tím, že Vám to pak VZP proplatí? Platíte si zdravotní pojištění, abyse tohle poslouchat nemusel. A tohle je stejný princip. Platím si pojistku, abych pak peníze řešit nemusel. Dobrá pojistka je taková, která ihned po diagnóze kryje minimálně všechny lékařské náklady (klidně formou proplácení). Vše ostatní považuju za shit. Tohle nemocným pomůže, když se opravdu o peníze nemusí starat. Finanční rezerva, partner a rodina třeba pokryjou ušlý příjem, aby bylo na živobytí. To se většinou dá zvládnout v týmu. Když se tohle musí zvládnout i s nákladama na léčbu, tak už to taková sranda není a přináší to stres zbytečně.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Ondřeji, nevím, jestli to nevnímáte tak, že tu horuji za ty pojišťovny. Tak tomu ale není. Rovněž souhlasím s tím, že pokud vznikne nárok na plnění, tak by ho klient měl neprodleně dostat. Na druhé straně odklad plateb o měsíc nevidím jako závažný problém, který by byl nějak likvidační nebo neřešitelný. Daleko větší problém vidím ve specifikaci takového onemocnění, případně jeho výlukách. Pokud vím, že to splnilo nárok na plnění, je odklad možná misseling (i když já bych to až tak asi nenazval, zvláště když neznám argumentaci z druhé strany), ale měsíční částku vyřešíte vždy a pak již jsou peníze k dispozici.

       V tom posledním bodu s Vámi souhlasím částečně. Hlavnějším důvodem než to, abych tohle poslouchat nemusel, je to aby to někdo uhradil. Pokud bych to musel nejdříve platit, je to pochopitelně špatně, nicméně stále je to řešitelný stav. A skutečně likvidačních půl milionu by po Vás nikdo nechtěl.

       Takže aby v tom bylo jasno. Nemyslím si, že by ten měsíc něco výrazně ovlivnil nebo způsobil to, že by situace nešla vyřešit. Na druhé straně, pokud se ptáte, jak by měl vypadat ideální stav, tak souhlasím přesně s tím, že by ideální bylo, kdyby se klient nemusel ničím zatěžovat a ani není důležitá koncová částka, ale spíš pokrytí aktuálních nákladů. V této souvislosti mě napadá, zda právě toto není prostor pro zdravotní pojištovny. Čili to, o čem se tu již hodně dlouhou dobu hovoří. Stanovit jasné standardy zdravotní péče a pak si k tomu připlatit ten nadstandard, který bude právě znamenat to, že v takových případech budete mít pokryty ty a ty náklady s tou a tou spoluúčastí. Problémy typu zdraví by tak byly řešeny přesně na místě, které tomu náleží a komerčním pojištěním pak budeme řešit to, co se nám nedostává spíše z odvětví sociálního zajištění, resp ohrožení ztráty příjmu. To je dlouhodobá pracovní neschopnost s výpadkem příjmu, invaliditu a smrt.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Jak jsem v reakci té druhé diskuse, my jsme do té doby, než uplynul měsíc od diagnózy maligního nádoru platili cca 130 tisíc Kč jen za lékařské výlohy. Jestli tohle překlene úplně každý, jak jste psal, tak to fakt nejsem jistý.

       Technicky prostě nedává měsíční odklad u rakoviny absolutně žádný smysl. Je to obyčejná berlička pojišťoven, jak odložit platbu.

       A ještě mám na všechny diskutující další zákeřnou otázku. Jakou formou se musí dokázat ta rakovina. Ty formulace mi totiž přišly spíše vágní.

       Stačí magnetická rezonance a komentář lékaře onkologa? Nebo biologický rozbor nádoru, který se dělá na pár místech ČR a je u něj spoluúčast cca 15 tisíc a hlavně na jeho vyhotovení můžete čekat další měsíc a půl?

       To je taky k zamyšlení pánové pojišťovací poradci.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       A ještě další výzva pro všechny poradce. Zkuste schválně zkalkulovat, kolik by stálo pojištění proti rakovině 30 let muž (kancelářská krysa) na 2 miliony Kč. Abychom si udělali představu o tom, kolik za ty zázraky chtějí peněz a mohli to dát do nějaké závěrečné úvahy, jestli takové pojištění má smysl.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Petr Slad
       Účastník

       Ahoj Ondřeji,

       z dlouholeté praxe mám jednu zkušenost s pojištěním ING pro případ vážného onemocnění. Klientka měla rakovinu dělohy, naštěstí se z toho dostala a od pojišťovny samozřejmě nic nedostala.

       Můj pohled na podobné pojistky je následující : pojistné plnění je velmi problematické, pojišťovny se budou vždy vytáčet a posílat klienty na různá “dokazovací” vyšetření. To samozřejmě bude stát čas a peníze. Ne každý na to má, zvláště, pokud by se k tomu přidaly právní spory s pojišťovnou.

       Tyto pojistky mají plnit náhradu určitého příjmu ze zaměstnání nebo podnikání, zároveň jsou drahé s ohledem na výši plnění. Z výše uvedených důvodů je velmi pravděpodobné, že klient si bude platit relativně vysokou částku s pochybným plněním. Proto bych se spíše orientoval dle klienta, jeho příjmů, závazků, hodnoty jeho aktiv, úspěšnosti v podnikání atd.

       Finančně gramotný klient s vysokými příjmy bude mít zajisté nějaké rezervy nebo různé investice, které případné pojistné plnění hravě nahradí.

       Klient s nízkými příjmy tuto pojistku stejně nepotřebuje. Dostane na nemocenské relativně podobné peníze.

       Klienti mezi těmito skupinami budou nejsložitější, zvláště pokud ještě mají nějaké závazky… Pokud je třeba pojištění opravdu uzavřít, raději zvolím dobré pojištění pracovní neschopnosti, pojištění smrti a případně invaliditu( jestli klient splátky ještě unese). Z pojištění neschopnosti bude klient žít rok a za tu dobu se případně dá řešit prodej aktiv, snížení závazků atd.

       Každopádně, kdo žije úplně bez rezerv, bude mít vždy problém….

       6

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Díky. V podstatě jsi mě utvrdil v tom, co si již myslím. Lepší investicí, než platit pojistku, je žít zdravěji.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       S tím bych souhlasil, je to přesně ten důvod, proč to nesjednávám. Vysoké pojistné a problematické plnění. Po roce v PN, kdy má krytý příjem pojištěním pr. neschopností, následuje invalidní důchod, pokud zbylo na pojištění, následuje výplata pojistné čásky… Tu diskuzi jsem se snažil posunout k tomu, jestli najdeme bod, kde by to smysl mělo.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  TP
       Účastník

       Zrovna včera jsem to řešil.

       Raději jsem udělal pojištění prac. neschopnosti a posléze (po roce) invaliditu. Klientovi jsem předal před sjednáním pojistné podmínky, ať si přečte, co si kupuje a obeznámil ho s riziky VVN a plnění. Hodně mi pomohlo i tohle vlákno, kde jsem lecco vyčetl. Přestože jsem VVN do návrhu nezahrnul, klient si o toto připojištění sám zažádal. Dali jsme si týden na rozmyšlení, předal jsem mu varianty a snad společně dojdeme k jemu potřebnému a chtěnému krytí.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
  • AEGON VIA(verze ZFP Život+):

   3 měsíce ochraná lhůta

   1 měsíc přežití po diagnóze

   Rakovina

   je onemocnění projevující se výskytem zhoubných nádorů charakterizovaných nekontrolovaným

   růstem a šířením zhoubných buněk a jejich pronikáním do okolních tkání

   a orgánů. Do tohoto onemocnění jsou zahrnuty také leukemie a zhoubná onemocnění

   lymfatického systému (např. Hodgkinova nemoc).

   Vyloučeny z tohoto připojištění jsou:

   a) nádorová onemocnění za přítomnosti HIV nákazy;

   b) maligní melanomy kůže ve stadiu 1A hloubky (T1a N0 M0);

   c) všechna premaligní stadia, neinvazivní nádory – tzv. carcinom in situ;

   d) hyperkeratozy, squamozní a basocelulární formy rakoviny kůže (basaliomy);

   e) CIN stadia (cervikální intraepiteliální neoplazie).

   Datem škodné události je den, ke kterému byla stanovena diagnóza rakoviny odborným

   lékařem – onkologem nebo patologem na základě histologického nebo jiného nezpochybnitelného

   vyšetření svědčícího pro zhoubné onemocnění.

   0

   1
    | Odpovědět privátně
  • ING Smart (verze ZFP Život+)

   6 měsíců ochraná lhůta

   NENÍ POTŘEBA MINIMÁLNÍ DOBY PŘEŽITÍ, výplata by měla být okamžitě po diagnóze (jedná se o 0053 – Smrt nebo závažné onemocnění)

   3. Rakovina

   je onemocnění projevující se výskytem zhoubných nádorů s charakteristickým nekontrolovatelným

   růstem a šířením zhoubných buněk a s jejich pronikáním do zdravé

   tkáně. K těmto onemocněním se rovněž řadí leukemie, sarkomy, zhoubné nemoci

   mízního systému (např. Hodgkinova nemoc), maligní onemocnění kostní dřeně a metastatické

   formy rakoviny kůže.

   Vyloučeny jsou:

   a) nádorová onemocnění za přítomnosti HIV nákazy;

   b) maligní melanomy kůže ve stádiu 1A hloubky (menší než 1 mm, II nebo III

   bez zvředovatění) dle platné klasifikace AJCC z roku 2002;

   c) dysplazie a rakoviny děložního hrdla ve stadiu CIN-1, CIN-2 a CIN-3;

   d) časná stadia rakoviny prostaty TNM klasifikace T1 včetně T1a i T1b nebo

   ekvivalentní klasifikace;

   e) všechny nezhoubné (benigní) nádory a polycytemia vera;

   f) všechna pre-maligní stádia, neinvazivní stádia nádorová – tzv. carcinomas

   in situ a mikroinvazivní nálezy;

   g) hyperkeratozy, squamozní a basocelulární formy rakoviny kůže.

   Datem škodné události je datum, ke kterému byla stanovena diagnóza rakoviny odborným

   lékařem – onkologem nebo patologem na základě histologického nebo jiného

   nezpochybnitelného vyšetření svědčícího pro zhoubné postupující onemocnění.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • KOOPERATIVA PERSPEKTIVA 7BN (verze ZFP Život+)

   6 měsíců ochraná lhůta (6. – 9. měsíc plnění jen 50%)

   1 měsíc přežití

   VPP jsou zablokované proti vykopírování, proto je přikládám

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • VPP

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  TP
   Účastník

   Allianz RYTMUS (modifikace F1 u Partners, Mercury u OVB).

   – čekací lhůta 3 měsíce po sjednání

   – 30 dnů přežití po diagnóze

   Rakovina – stanovení diagnózy histologicky ověřeného zhoubného nádoru, charakterizovaného neuspořádaným růstem a šířením nádorových buněk do okolních tkání a orgánů. Za rakovinné onemocnění se považují také sarkomy, leukémie, zhoubná onemocnění mízního systému. Diagnóza musí být stanovena podle mezinárodní klasifi kace a doplněna operačním protokolem, pokud byla provedena operace. Pojistné krytí se nevztahuje na rakovinu kůže, s výjimkou maligního elanomu/melanoblastomu, první stadium Hodgkinovy choroby, nezhoubné nádory, premalignity a mikroinvazivní nerozvinuté maligní změny, nádorová onemocnění v přítomnosti HIV nákazy a neinvazivní zhoubné nádory in situ odstranitelné chirurgicky bez dalších následků.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Viktor Dlouhý
   Účastník

   Generali Future:

   “Pojistnou událostí se rozumí den prvního stanovení diagnózy nebo den následující po provedení operace odpovídající definici závažných onemocnění ve smyslu čl. 34 v době trvání pojištění, dojde-li k nim během trvání pojištění, nejdříve však po uplynutí šestiměsíční lhůty od počátku tohoto doplňkového pojištění, s následným potvrzením zdravotního stavu lékařem, jehož určí pojistitel.

   Rakovina

   “= nekontrolovatelný růst a šíření zhoubných

   buněk a jejich pronikání do zdravé tkáně,

   vztahuje se také na leukémii (kromě chronické

   lymfatické leukémie), lymfomy, sarkomy

   a zhoubné nemoci mízního systému. Nevztahuje

   se (mimo zhoubného invazivního melanomu

   /stadia III dle TMN nebo více než ClarkLevel 3

   hloubky invaze) na kožní nádory, karcinomy

   in situ (TIS), neinvazivní tumory bez metastáz

   s ranými maligními změnami, benigní nádory

   a polycytemie vera, tumory za přítomnosti

   jakékoliv lidské imunodeficience (např. HIV), první

   stadium Hodgkinovy choroby, karcinomy prostaty

   popsané dle TNM klasifikace T1 (včetně T1a nebo

   T1b) nebo ostatní obdobné nebo nižší klasifikace.

   Doložení diagnózy: výsledky histologických

   vyšetření, příp. výsledky jiných vyšetření

   jednoznačně stanovujících diagnózu zhoubného

   nádoru.”

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Totální shit, neinvazivní karcinomy bez metastáz s ranými maligními změnami.

    A i to doložení histologickým vyšetřením je prasárna.

    Jinými slovy neplněj u lidí, kde se rakovina objeví včas. Tito lidé mají možnost chodit na slabší formy chemoterapie, avšak berou drahé léky.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
  • UNIQA pojšiťovna

   RŽP-D

   Rakovina:

   Onemocnění zhoubným nádorem charakterizované nekontrolovatelným a invazivním růstem a šířením nádorových buněk, invazí do tkání a tendencí ke vzniku metastáz.

   Povinnost pojistitele plnit (pojistná událost) vzniká dnem, ke kterému byla stanovena diagnóza zhoubného nádoru lékařem specialistou na základě histologického nálezu a zařazena dle mezinárodní klasifikace nádorů TNM.

   Pojistná ochrana se vztahuje také na leukémie a veškeré zhoubné nádory mízního systému (např. Hodgkinovu nemoc). Pojistná ochrana se naopak neposkytuje při výskytu nezhoubných (benigních) nádorů, předrakovinnných stavů (prekanceróz), všech CIN stadií (cervikální intraepiteliální neoplázie a dysplázie) a neinvazivních stadií nádorových chorob (tzv. carcinoma in situ), všech kožních tumorů včetně maligních melanomů stadia IA dle systému TNM (T1aN0M0) a jakýchkoliv nádorových onemocnění při současné přítomnosti HIV infekce.

   Krytí je možné max. na částku 1 milion Kč. Cena pojistky pro muže 30 let do věku 65 let = 12.714,- Kč ročně. Musím ještě ale napsat, že dále je pojištěné na milion dalších 33 onemocnění.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   • Tady jsou podmínky od Avivy:

    Zhoubným novotvarem (nádorem) se pro účely pojištění AEL rozumí

    onemocnění, při němž dochází k nekontrolovanému růstu

    a šíření zhoubných buněk, které pronikají do normální tkáně.

    Pojištěný je povinen předložit pojistiteli lékařskou dokumentaci,

    která obsahuje jasnou histologickou klasifikaci zhoubného novotvaru

    (nádoru), která byla potvrzena onkologem nebo patologem.

    Pro potřeby definice pojistné události termín „zhoubný novotvar

    (nádor)“ zahrnuje:

    a) solidní (kompaktní) zhoubné nádory,

    b) leukémii (vyjma chronické lymfatické leukémie ve stádiu A klasifikace

    dle Bineta, resp. 0 a 1 dle Rai klasifikace),

    c) maligní lymfomy,

    d) Hodgkinovu chorobu,

    e) zhoubná onemocnění kostní dřeně,

    f) metastázující kožní nádory.

    Pojistná událost však nenastává v těchto případech:

    a) chronická lymfatická leukémie ve stádiu A klasifikace dle Bineta,

    resp. 0 a 1 dle Rai klasifikace,

    b) nádor typu carcinoma in situ,

    c) cervikální dysplazie a/nebo karcinom cervixu klasifikované

    jako CIN-1, CIN-2 nebo CIN-3,

    d) nádorové bujení klasifikované histologicky jako premaligní

    (prekanceróza) a/nebo jako neinvazivní karcinom,

    e) karcinom prostaty hodnocený podle TNM klasifikace stupněm

    T1 (včetně T1a nebo T1b) a/nebo hodnocený nižšími stupni

    podle jakékoli jiné srovnatelné klasifikace,

    f) kožní melanom hodnocený podle klinické a patologické klasifikace

    stupněm nižším než IIA (to znamená stupněm nižším než

    T2b podle TNM klasifikace, s histologicky ověřenou hloubkou

    invaze méně než 2 mm bez ulcerace),

    g) všechny hyperkeratózy a karcinomy vycházející z bazálních

    a skvamozních kožních buněk,

    h) jakékoli nádory, pokud u pojištěného byla prokázána přítomnost viru HIV

    Cena na 1.000.000,- pro muže ve věku 30 let – pojistná doba do 65 – 8.760,- Kč ročně

    0

    1
     | Odpovědět privátně
    • ČSOB – FORTE

     Čekací doba 3 měsíce, nutnost přežití 30. dnů od potvrzení diagnózy.

     rakovina:

     Rakovinou se rozumí onemocnění způsobené zhoubným nádorem, charakterizované nekontrolovatelným a invazivním růstem nádorových buněk s tendencí ke vzniku metastáz.

     Pojistná ochrana se vztahuje i na zhoubný melanom kůže od klasifikačního stupně TNM 2-0-0, kožní T-lymfom od II. stádia, leukémii a zhoubné nádory mízního systému.

     Pojistná ochrana se nevztahuje na ostatní typy rakoviny kůže, Hodgkinovu chorobu v I. stádiu, polycytemia vera, všechny nádory histologicky popsané jako premalignity či pouze počínající nebo nerozvinuté maligní změny, nádory popsané jako „in situ” a nádorová onemocnění při současné přítomnosti infekce virem HIV.

     Diagnóza musí být stanovena odborným lékařem specializovaného zdravotnického zařízení, a to na základě histologického, nebo jiného odpovídajícího vyšetření svědčícího pro zhoubné postupující onemocnění a jeho zařazení podle mezinárodní klasifikace nádorů TNM, resp. operačního protokolu, pokud byl proveden chirurgický zákrok.

     1

     1
      | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Pojistná částka 1 milion je málo. Plnění ok. Ale je to drahé, což je zcela určitě důsledek toho, že je to více rizik. Balíčkování je dobrý pro pojišťovnu a ne pro zákazníka. Z pohledu riskmanagementu pojišťovny tomu rozumím, ale racionální subjekt se pak ale nepojistí proti takovému souboru rizik za takovou cenu, protože bundlingová cena je nad jeho cenou. Jinými slovy koupil bych si například riziko rakoviny, protože některým jejím typům neumím dost dobře preventivně předcházet zdravým životním stylem (třeba oproti infarktu/mrtvici, kde se tomu předcházet dá dobře).Koupě balíčku rizik už ale bude racionální jen u člověk velmi zanedbávajícího svůj zdravotní stav, kterého ovšem pojišťovna pravděpodobně nepojistí.

    Pak se dostáváme k závěru, že takové pojištění není úplně šťastné uzavírat, a jako alternativu věnovat více energie a peněz preventivním opatřením.

    0

    1
     | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Jeden výzkum na 730 pacientkách vyšetření nádoru prsu.

   Diagnostikováno z nich 42 neinvazivních, z nichž bylo POOPERAČNĚ diagnostikováno v 50% případů diagnostikován invazivní karcinom.

   (http://www.linkos.cz/po-kongresu/databaze-tuzemskych-onkologickych-konferencnich-abstrakt/abstrakta/cislo/1300/)

   Pro laiky doplním, že chirurgický zásah zvyšuje riziko dalšího metastázování, kterému by se v některých případech dalo předejít, pokud by pacient zvolil kombinaci chemoterapie a léků. Na ty léky ovšem nemusí mít peníze, když mu pojišťovna neplní pojistné plnění kvůli “neinvazivnímu malignímu nádoru”. Na co je to pojištění???

   Když už tam mají neinvazivní, tak by aspoň lépe definovat konkrétní případy, kdy ano a kdy ne.

   A pak bych ještě položil zásadní otázku. Ví tohle všechno klient, když tu smlouvu podepisuje?

   1

   1
    | Odpovědět privátně
   •  TP
    Účastník

    Teď si ale kladu otázku, kde vzaly ty ženy, které znám, peníze právě na léčbu rakoviny prsu? Mám přímo dva případy a u obou případů jsem si jist, že rodiny neměly takové finanční prostředky, aby si mohly dovolit vysoké výdaje. Zkusím se zpětne zeptat, jakmile se s nimi setkám.

    Otázka nyní tkví nad tím, kolik a jaké zdravotní pojišťovny v těchto případech hradí a kolik ne, protože zde hrají poměrně významnou roli. Nemáte nějakou konkrétní zkušenost?

    2

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Viktor Dlouhý
   Účastník

   Tak objevily se tu produkty a podmínky devíti pojišťoven, ale chybí mi tu jedna pojistka, která zrovna patří k nejsjednávanějším, čím to?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  TP
   Účastník

   ad) Viktor Dlouhý

   PČS FLEXI 2012

   – čekací lhůta 3 měsíce po sjednání

   – 30 dnů přežití po diagnóze

   rakovina – přítomnost nekontrolovaného růstu a rozšiřování maligních buněk a jejich invaze do tkáně, termín „rakovina“ také zahrnuje leukémii, maligní lymfomy a Hodgkinovu chorobu.

   Vyloučeny jsou:

   – neinvazivní karcinomy in situ, – lokalizované neinvazivní tumory vykazující jen rané maligní změny (dysplazie cervixu, rakovina cervixu klasifikace CIN-1-3, rakovina prostaty klasifikace T1a nebo T1b),

   – všechny typy rakoviny kůže včetně maligního melanomu klasifikace 1A,

   – všechny typy rakoviny za přítomnosti HIV infekce. Diagnóza maligního růstu nebo tvorby metastáz musí být potvrzena histologickým vyšetřením.

   2

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Taky pěknej shit.

    0

    1
     | Odpovědět privátně
    •  Filip Kostka
     Účastník

     Za shit bych to nepovažoval.

     Je naprosto jasné, že pojišťovna musí nastavit hranici, kdy je nemoc likvidní.

     Údajně každý člověk v sobě nosí rakovinné buňky a bez těchto hranic by nebylo možné pojištění zřídit- chyběl by princip nahodilosti.

     Rakovina se dělí do stádií:

     Stadium 0 : neinvazivní nádory in situ.

     stadium 1: tumor je menší než 2 cm v průměru a nejsou postiženy lymfatické uzliny v podpaží

     Stadium 2-4.

     Neinvazivní nádor in situ je tedy rakovinou z lékařského hlediska, ale z hlediska pojišťovny se jedná o tumor, který pacient nepozná a pokud ano, následuje velmi rychlá a jednoduchá léčba, která si nezasluhuje pojistné plnění.

     Porovnejte Stadium 1, což je malý nádor, lokalizovaný, bez metastáz, bez zasažení uzlin: pokud je ženě diagnostikován, tak to bývá “velmi dobrá zpráva”, protože je velmi vysoká pravděpodobnost vyléčení. A toto stádium např. u FLEXI je likvidováno z VVO.

     2

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Říkáte, že je to rychlá a jednoduchá léčba, která nezasluhuje pojistné plnění. Tak nám řekněte, co to představuje v tvrdých datech.

      Délka léčby

      Způsob léčby

      Náklady na léčbu

      Já se domnívám, že i benigní nádor může nadělat mnoho škody. O nebezpečnosti jakéhokoliv maligního nádoru jsem přesvědčen.

      Pravděpodobnost vyléčení je něco jako ukazatel s jakou pravděpodobností pacient přežije. O tom, jak dlouhá a náročná je léčba, to neříká příliš mnoho.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
  • ČP DIAMANT, MULTIRISK

   Pojištění kritických onemocnění (KO)-Rakovina v pozdním stadiu-Stanovení diagnózy s nálezem uzlinových a vzdálených metastáz a nebo recidivujícího zhobného nádoru s infaustní prognózou. Diagnóza musí být potvrzena jednoznačným histologickým nálezem s hodnocením dle TNM klasifikace a doložena lékařskou zprávou z onkologie.

   Pojištění závažných onemocnění (ZO)-Zhoubným nádorem (rakovinou) ve smyslu tohoto pojištění se rozumí

   diagnóza potvrzená jednoznačným histologickým nálezem,

   hodnocená podle mezinárodní klasifikace TNM. Pojem rakovina zahrnuje i leukémii, maligní lymfomy, sarkomy, Hodgkinovu nemoc st. II. a vyšší, melanom kůže hodnocený pT1 (Clark II.) a vyšší, zhoubné nádory mozku. Diagnóza musí být doložena lékařskou zprávou ze specializovaného pracoviště. Byl-li proveden chirurgický výkon, je nutné doložit operační protokol.

   Výluky z plnění:

   I. všechny nádory popsané jako

   a) premalignity (včetně dysplasie děložního hrdla CIN I, CIN II, CIN III),

   b) definované jako „in situ“,

   c) rakovina kůže dle TNM T1,

   II. nádory související s HIV pozitivitou.

   Čekací lhůta 6 měsíců po sjednání

   15 kalendářních dnů přežití po diagnóze

   pojistné plnění splatné do 15 dnů od ukončení šetření pojistelem. Pojistitel poskytne oprávněné osobě na požádání ve smyslu § 16 odst. 3 ZPS přiměřenou zálohu(=všeobecně).

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Od 20.1. má AEGON úpravo VVO. Konkrétně pro rakovinu takto:

   Mírný rozsah 25%, střední rozsah 50% a extrémní 100% z PČ

   V mírném rozsahu jsou nyní některé věci, které byli dříve ve výluce (např. maligní melanom)

   Rakovina mírného rozsahu

   • Polycythemia rubra vera;

   • Duktální karcinom prsu „in situ“;

   • Esenciální trombocytemie;

   • Mikroinvazivní karcinom prsu (histologicky klasifikován jako T1mic);

   • Microinvazivní karcinom děložního čípku (histologicky klasifikován jako stupeň IA1);

   • Rakovina prostaty histologicky klasifikována dle Gleason skóre 6 nebo dle TNM klasifikace T1N0M0;

   • Maligní melanom stupně IA (T1a N0 M0);

   • Chronická lymfatická leukémie (Binet A);

   • Papilarní mikro-karcinom močového měchýře histologicky verifikovaný jako Ta.

   Rakovina středního rozsahu

   • Jakýkoliv druh rakoviny klasifikovaný jako T1 v klinické TNM klasifikaci (staging I), bez

   metastáz lymfatických uzlin (N0) a vzdálených metastáz (M0), přičemž diagnóza není uvedena v rámci definice rakoviny mírného rozsahu dle těchto ZPP;

   • Myelodysplastický syndrom;

   • Hodgkinův lymfom a non-Hodgkinův lymfom – staging IA v Cotswolds-Modified Ann Arbor klasifikaci.

   Rakovina extrémního rozsahu

   • Všechny druhy rakoviny klasifikovány jako fáze T2, T3 a T4 v klinické TNM klasifikaci

   (staging II, III nebo IV)

   • Všechny druhy rakoviny klasifikovány jako T1 v klinické klasifikaci TNM (staging I), při

   nichž jsou zaznamenány metastáze v lymfatických uzlinách (N1) a vzdálené metastázy

   (M1)

   • Všechny leukémie (není-li výslovně uvedeno v rámci definice rakoviny mírného rozsahu)

   • Všechny lymfomy (není-li výslovně uvedeno v rámci definice rakoviny středního rozsahu

   anebo není-li vyloučeno z plnění)

   • Všechny rakoviny prostaty histologicky klasifikovány dle Gleason skóre více než 6 nebo

   přinejmenším s klinickou klasifikací TNM T2N0M0.

   Výluky pro rakovinu mírného, středního a extrémního rozsahu

   Pojistitel neposkytne pojistné plnění, dojde-li ke vzniku:

   • Monoklonální gamapatie nejasného významu (benigní monoklonální gamapatie)

   • Jakákoli rakovina, která je histologicky klasifikována jako pre-maligní, neinvazivní aneZFP Život

   B-79 0112 ZFP R000Verze 013 31 B-79 0112 ZFP R000

   bo rakovina „in situ“, není-li výslovně uvedeno, že za takový druh rakoviny pojistitel

   poskytuje pojistné plnění

   • Lobulární karcinom prsu „in-situ“ ( LCIS)

   • Žaludeční MALT lymfom v případě eradikace Helicobactera

   • Ranné stádium karcinomu štítné žlázy menší než 1 cm v průměru a histologicky popsán jako T1N0M0

   • Bazocelulární karcinom a spinocelulární karcinom kůže

   • Kožní lymfom, léčený pouze chirurgicky

   • GIST nádory – etapa I a II podle klasifikace AJCC 201

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  TP
   Účastník

   Ondřeji a co novinka od Allianz.

   Pojištění PRO Ženy

   – karenční lhůta 3 a nebo 8 měsíců

   – nutno přežít 30 dní

   – maximální částka plnění 500.000

   – nutno připojistit k VVN

   Rakovina in situ – nádorové bujení ženského pohlavního orgánu (prsu, děložního čípku, vaječníků, vejcovodů, dělohy, pochvy), které se nešíří do okolních tkání a orgánů, prokázané a doložené histologickým vyšetřením s patologicko anatomickým hodnocením carcinoma in situ, Tis, N0, M0 dle mezinárodní klasifi kace WHO. V případě pojistné události bude vyplaceno pojistné plnění ve výši 50 % pojistné částky dohodnuté v pojistné smlouvě.

   Rekonstrukce prsu po mastektomii – plastika nebo rekonstrukce prsu po mastektomii provedené z důvodu rakoviny. V případě pojistné události bude vyplaceno pojistné plnění ve výši 50 % pojistné částky dohodnuté v pojistné smlouvě.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Určitě je to nejzajímavější z toho, co jsme tu diskutovali. Limit jen na ins situ nebo na všechno? Na všechno by byl malej.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  TP
     Účastník

     Připojištění PRO Ženy (přímo tak se jmenuje), lze sjednat pouze k připojištění velmi vážných nemocí (VVN).

     Na rakovinu se standardně vztahuje:

     Rakovina – stanovení diagnózy histologicky ověřeného zhoubného nádoru, charakterizovaného neuspořádaným růstem a šířením nádorových buněk do okolních tkání a orgánů. Za rakovinné onemocnění se považují také sarkomy, leukémie, zhoubná onemocnění mízního systému. Diagnóza musí být stanovena podle mezinárodní klasifi kace a doplněna operačním protokolem, pokud byla provedena operace. Pojistné krytí se nevztahuje na rakovinu kůže, s výjimkou maligního elanomu/melanoblastomu, první stadium Hodgkinovy choroby, nezhoubné nádory, premalignity a mikroinvazivní nerozvinuté maligní změny, nádorová onemocnění v přítomnosti HIV nákazy a neinvazivní zhoubné nádory in situ odstranitelné chirurgicky bez dalších následků.

     + v případě sjdnání připojištění k VVN – PRO Ženy je rozsah rozšířen o výše zmíněné. Limit plnění je pak 50% z pojistné částky VVN, nejvýše však 500.000,- Kč

     Čili dojde-li npř. k nutnosti vyjmutí dělohy, rakoviny stydkých pysků, rakovina děl. čípku, odebrání prsu (= vše velké množství těchto případů) a klientka má připojištění nastaveno na 500.000, dostane max. 250.000 Kč.

     Cenově to vychání následovně:

     Žena, 25 let, 1.RS do 40-ti let

     PČ: 500 000, cena za připojištění: 80 Kč/měsíc

     PČ: 250 000, cena za připojištění: 45 Kč/měsíc

     Žena, 35 let, 1.RS do 50-ti let

     PČ: 500 000, cena za připojištění: 229 Kč/měsíc

     PČ: 250 000, cena za připojištění: 115 Kč/měsíc

     * riziková skupina nemá na toto připojištění vliv

     3

     1
      | Odpovědět privátně
     • Dobrý den,

      chtěla jsem zeptat,máte někdo osobní zkušenost,jak je to s plněním rakoviny u dětí,konkrétně leukémie.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Jiří Wandas
       Účastník

       flexi podmínky

       a) rakovina – přítomnost nekontrolovaného růstu

       a rozšiřování maligních buněk a jejich invaze do tkáně,

       termín „rakovina“ také zahrnuje leukémii, maligní

       lymfomy a Hodgkinovu chorobu.

       Vyloučeny jsou:

       – neinvazivní karcinomy in situ;

       – lokalizované neinvazivní tumory vykazující jen rané

       maligní změny (dysplazie cervixu, rakovina cervixu

       klasifikace CIN-1-3, rakovina prostaty klasifikace T1a

       nebo T1b);

       – všechny typy rakoviny kůže včetně maligního melanomu

       klasifikace 1A;

       – všechny typy rakoviny za přítomnosti HIV infekce.

       Diagnóza maligního růstu nebo tvorby metastáz musí

       být potvrzena histologickým vyšetřením.

       takže zas nastává otázka trefit se do podmínek.

       mě by taky zajímalo jestli měl někdo u klienta už nějakou škodnou událost na toto připojištění.pojistný podmínky budou určitě ošetřeny jako u ostatních připojištění jako – vypadnutí zubu skousnutím neplní nikdo, jen když se nahlásí že úrazem, to stejný bolest v zádech kterou má každý.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account