Zobrazeno 5.080x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 3 diskutující a má 5 odpovědí. This post has been viewed 5081 times

 • Autor
  •  Petr N.
   Člen

   Zdravím kolegové, rád bych se vzdělával v oboru investování a to hlavně v praxi. Chci se zeptat investuje z Vás někdo pomocí internetu do akcií? Nakupujete? Zajímá mě přes koho, co je pro začátečníka nejlepší co se uživatelského rozhraní týče a která varianta mě vyjde nejlevněji. Popřípadě jaké knihy byste doporučili pro začátek této kategorie.

   Jediné na co jsem narazil je e-brooker od Fio, máte někdo konkrétní zkušenosti?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   používám Brokerjet od ČS

   https://cz.brokerjet.com/home/index2.phtml

   poplatky jsem až tak úplně nesrovnával – nejsem denní trader, tak 1 či 2 USD nemají moc význam

   důležitější je pro mě důvěryhodnost brokera

   Uživatelské rozhraní celkem ujde, obchody se potvrzují přes SMS jako internetbanking

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Petr Zapletal
   Účastník

   Přes E-Broker u Fio obchoduji čtvrtým rokem a jsem spokojen. Je pravda, že moc široké srovnání nemám, ale myslím si, že uživatelské rozhraní, přehlednost a ty zásadní věci jsou v pohodě. Co se týká poplatků, tak to záleží hlavně na tom, na jakých burzách chcete obchodovat. Jestli převážně v ČR nebo Polsku, tak si myslím, že jsou poplatky docela vstřícné (v případě obchodování na RM-Systemu přes Easy-Click dokonce jedny z nejnižších na trhu). V případě denního obchodování např. v Americe to bude poplatkově už náročnější, ale řekl bych, že to bude vždy.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Petr N.
   Člen

   Výborně děkuji za Vaše zkušenosti. Co se týče nějaké literatury ohledně investování můžete něco doporučit? Popřípadě Petře účastnil jste se někdy školení přímo od Fio banky?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Petr Zapletal
    Účastník

    Literatury se dá určitě najít nepřeberné množství, ať už ve fyzické formě (knihy) nebo na internetu. Ale je těžké doporučit nějakou konkrétní.

    Co se týká školení od Fiobanky, tak na několika jsem byl. Některé byly užitečné, některé už méně. Jestliže nemáte žádné zkušenosti s E-Brokerem a obecně s obchodováním a zároveň nemáte nikoho kdo by Vám to vysvětlil, tak jsou určitě užitečné (pro někoho možná nezbytné) ty základní kurzy, které se týkají představení systému, ovládání, zadávání pokynů a alespoň základů obchodování. A není špatné si na pár měsíců vyzkoušet trial verzi E-brokeru nebo nějakou soutěž s fiktivními penězi (jestli to tedy ještě existuje, ale řekl bych, že ano).

    Přeji mnoho úspěchů

    0

    1
     | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account