Zobrazeno 5.060x

This topic has 5 diskutujících and 9 odpovědí. This post has been viewed 5061 times

 • Autor
  • Dobrý den, mám na Vás dotaz. V současnosti pracuji v realitách jako nezávislý makléř. Obchody jsou vcelku průměrné, daří se i v jiných oblastech. Chtěl bych klientovi nabídnout i řešení hypotéky napříč spektrem bank, ale opět pouze jako nezávislý hypoteční poradce. Po poslední negativní zkušenosti kdy jsem klientovi vyřizoval hypotéku přes prostředníka (nebudu jmenovat), kdy ani po 5-ti týdnech nedošlo k posunu a ohodnocení nemovitosti nedopadlo dle představ (resp. KB si hodnotu odhadované nemovitosti na supervizi snížila o cca 700 tisíc)a nakonec úvěr snížila o 200 tisíc, jsem se rozhodl své služby maximálně vylepšit. Dokážu zabezpečit stěhování, úklid, kompletní právní servis, ale tohle byla opravdu nepříjemná zkušenost a vzhledem k tomu, že si potrpím na svou dobrou pověst i rána pod pás. Chtěl bych se informovat jakým způsobem jste se stali hypotečním poradcem, makléřem? Jak na to? Jsem ochotný učit se věcem, mít nový rozhled, ale mou podmínkou je pracovat pouze jako samostatný makléř. Nechci opět své reference dávat jménem někoho jiného a nekvalitního. Za svou práci chci ručit a nedoufat, že to nějak dopadne. Můžete mi prosím poradit?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Tak obecně. Je potřeba nejprve něco o hypotečních úvěrech vědět, mít nějaký rozhled na trhu a pak se zúčastnit školeních od všech různých bank, které chcete nabízet. Seznámit se osobně s lidma v bankách, tzv. úvěráři, kteří Vám vždy pomáhají úvěr zpracovat.

   Když jste sám, na rovinu říkám, že pravděpodobně nemáte zřejmě moc velkou šanci navázat si na své IČ většinu bank. Proto je potřeba zprostředkovávat pod nějakou firmou/makléřem. Nejlépe někde, kde se hypotékám věnují a také Vás jsou/budou ochotni zaškolit (jak tzv. hard skills, tak i soft skills). A pokud Vám k tomu přidají nějaký srovnávač hypoték, pak je to ideální.

   Dokonce i tak se můžete prezentovat především svým jménem. Naopak, většinou to tak funguje, že klienti znají především Vaše jméno, nikoliv jméno firmy, pod kterou zprostředkováváte hypotéky.

   Přeji hodně štěstí v kariéře.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  • Jsem rád, že se snažíte najít cesty, jak se zdokonalovat a být úspěšnější. Stejným každodenním bojem procházím i já. Nicméně se obávám, že pokud budete u každého předpokládat že je nekvalitním zprostředkovatelem –

   “Jsem ochotný učit se věcem, mít nový rozhled, ale mou podmínkou je pracovat pouze jako samostatný makléř. Nechci opět své reference dávat jménem někoho jiného a nekvalitního.”

   – pak Vám asi nezbude nic jiného, než se zdokonalovat sám.

   BTW, od koho se chcete učit, když jsou všichni špatní? Jak poznáte kdo je a kdo není špatný? Jste ochoten za čas a kvalitu zaplatit?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   • Omlouvám se, tahle jsem to nemyslel a špatně jsem formuloval příspěvek. Chci být samostatný, soběstačný…to znamená…mít samozřejmě maximální povědomí o hypotékách (vlastním internetový magazín, kde se čas od času objeví příspěvek o zákonech a financích, tak menší přehled mám), ale nechodit do kanceláře, mít svůj klid,dělat z domova a věnovat svůj čas realitám a tohle jako alternativu pro klienta. Nepředpokládám, že každý zprostředkovatel je nekvalitní…osobně jsem navštívil několik “rádoby firem” na jejich pozvání, ale rozhodně nemám v úmyslu 90% z provize věnovat majiteli firmy. Osobně jsem měl z hypotéky 1% z částky kterou klient čerpal pouze za dohození kontaktu, tyto firmy mi nabízeli paušál 4000,- Kč z hypo nad 1500000,- což mi rozhodně nepřijde fér a navíc v kontaktu já a klient bych nebyl ten, který mu to vypočítá, navrhne nejlepší variantu i za cenu nižší provize aby spokojenost byla na obou stranách. Jde mi o to abych i pod hlavičkou nějaké firmy, dokázal já osobně udělat návrh, vypočítat nejlepší variantu doporučí ji a poté vyřídí. Co se týče učení…Realitní kancelář mi dala takovou školu, že jsem vše začal dělat jinak a můj úspěch je vidět. Na kom se má člověk učit? na vlastních chybách, proto hledám jinou cestu, poučil jsem se, že když za něco neručím, nikdy to nebude dokonalé aby byla spokojená strana klienta. A ten je v této chvíli pro mne na prvním místě. Nemyslím, že důležité je vydělat hodně hned při první příležitosti, ale vydělávat tak aby těch příležitosti bylo co nejvíce. A spokojenost klienta je v tomto případě, doporučení, kontakty, další reference a opět já. Prostě uzavřený kruh :-) Děkuji za názor.

    2

    1
     | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Dobrý den, a co kdyby jste byl aspoň profíkem v oblasti realit? A nesnažil se být Ferda mravenec, práce všeho druhu? To, že jste měl 1 % od Modré pyramidy ( a nebo od kohokoli jiného) jen za dohození klienta, mi nepřijde moc fér.

   Mimochodem, jak dlouho pracujete v realitách? Opravdu jste takový profík, za kterého se vydáváte? Jak potom řešíte situaci, když víte, že nemovitost se prodává s vadami a kupující není informován?

   0

   4
    | Odpovědět privátně
  • Nedá mi to po těch emailech co jsem obdržel se vyjádřit. Jednoznačně se za profíka nepovažuji, napsal jsem pouze to, že reality dělám jinak. Jestli má někdo nějaké špatné zkušenosti s podejem, kde mu nebylo vysvětleno jaké vady nemovitost má, evidentně je to jeho vina. Ke koupí nemovitosti, má kupující právo si přizvat odborníka jestli to kupující neudělá, je to pouze a jen jeho problém. Jestli tyto zkutečnosti zatajil makléř, který o nich věděl a byl zprostředkovatelem prodeje, není to profesionál. Skryté vady, které se objeví po koupi se dají ze zákona řešit a jako kupující, máte na to právo.

   Co se týče hypotéky a 1% to “dohození kontaktu” bylo obrazně řečeno. U hypotéky jsem byl od počátku prostředník mezi kupujícím, prodávajícím a makléřem. Takže denně bombardování telefony na všechny tři strany, sjednávání termínu odhadu a popravdě celých pět týdnu jsem věnoval část svého času uklidňováním jak majitele tak kupujícího. Jinak za Ferdu mravence se rozhodně nepovažuji, mým cílem je nabídnout služby, které jsou společné, reality a hypotéky jdou ruku v ruce. Když se tady ve fóru budu ptát na sádrování zdí, ano…budu někomu lézt do zelí. Ale v tomto případě, jsou to dvě slučitelné věci, které beze sporu k sobě patří. Jinak jestli potřebujete radu ohledně toho, že jste koupil nemovitost s nějakou vadou, klidně se na mne můžete obrátit. Rád a dokonce zdarma (protože nejsem realitka) Vám vše vysvětlím a dokonce není problém Vám pomoci k sjednání nápravy.

   2

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   … a potom se mi lidi divte, že nemám rád anonymi!

   4

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Všem se omlouvám za tu hrubku.

   :-(

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account