Zobrazeno 3.222x

Označeno štítky: , , ,

This topic has 4 diskutující and 4 odpovědi. This post has been viewed 3223 times

 • Autor
  • Dobrý den, chci se zeptat, mám založené IŽP – tarif Z65M, Success Absolut 100%, Generali Pojišťovna a.s. Platím 1000 Kč měsíčně a vzhledem k tomu, že si nyní nemohu dovolit tuto částku dlouhodobě platit, rád bych částku snížil na minimum. Rušit smlouvu se evidentně nevyplatí. Jaká je tato minimální částka? Je to někde předepsané? Nerad bych, aby mi “poradce” pak říkal něco, co není pravda. Již jsem zažil, že mi neřekl všechny informace a tzv.mlžil. Popř. mi poraďte, co s tím teď dělat. Jsem na tom teď ekonomicky nedobře (i výhledově) a ideální variantou je si nyní vůbec IŽP neplatit, popř.zrušit, ale to se prý nevyplatí. Smlouvu mám uzavřenou od 1.7.2007. Moc děkuji za pomoc. VK

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý deň.

   České produkty síce nepoznám až tak dobre, ale na stránke produktovelisty.cz je možné nájsť sadzobník poplatkov a kalkulačku Generali Z65M.

   Poplatky sú nasledovné

   Počiatočné Konto sa tvorí 2 roky a tempo rozpúšťania je 7% ročne po dobu max 20 rokov.

   Mesačný poplatok 30Kč.

   Vstupný do fondu 5,0%.

   Správcovský na strane poisťovne 1,75% ročne z hodnoty konta.

   Výsledok – ak máte zmluvu na sporenie – zrušte ju.

   Poistné za prvé dva roky už síce neuvidíte – ale to neuvidíte ani keď si zmluvu necháte. Prvé dva roky totižto zhltnú počiatočné náklady (provízia atď.)

   V poisťovni Vám asi budú tvrdiť, že zrušiť zmluvu sa neoplatí. Ale o peniaze za prvé dva roky Ste prišiel, keď ste zmluvu podpísal a nie keď ju zrušíte.

   Teraz sa už len rozhodujete, či budete aj naďalej živiť poisťovňu.

   Ak mesačné poistné znížite, tak Vám to platbu za prvé dva roky ajtak nevráti. Len budete naďalej platiť neprimerane vysoké náklady za vedenie zmluvy a za správu fin. prostriedkov.

   Uvedené platí, ak máte zmluvu za účelom sporenia.

   Držím palce

   9

   1
    | Odpovědět privátně
  • Na jednu vec som zabudol.

   V príspevku som rátal s tým, že máte zmluvu uzavretú na pomerne dlhú dobu, cca 20 rokov a viac.

   Ak ale máte zmluvu len napr na 10 rokov, tak je možné, že pri skončení poistnej zmluvy dostanete časť počiatočného konta naspäť(poisťovňa ho nestihne celé rozpustiť) a teda môže byť výhodnejšie zmluvu nerušiť (hypoteticky).

   Napíšte ešte, na akú dobu je zmluva uzavretá.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den.

   Postrádám informaci o tom,zda si v tomto programu jen spoříte(poj.částka 2000,-kč)nebo jestli máte ve smlouvě poj.částku pro případ smrti nastavenou tak,aby zajistila rodinu,případně partnera a jestli tam máte úrazovku.Podle toho se odvíjí vše ostatní.

   Taky je tady možnost přerušení placení se zachováním pojistné ochrany.

   2

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Martin Dratva
   Účastník

   Dobrý den, toto pojištění sice neznám, ale u mnoha IŽP je možnost “přerušit placení” s tím, že se pojištění bude placeno z rezervy, která už by tam v našem případě možná mohla být. Jde však o to, že je to krátkodobé řešení.

   Dále tady existuje možnost “vypustit úrazovku”, tu si někde ošetřit za pár stovek bez nějákého “spoření” a snížit pojistné. Nevím, kolik je však u této smlouvy minimální pojistné – u IŽP se nejčastěji minimální úložka pohybuje okolo 400-500 Kč/měsíc. (pokud tam nějáký úraz ošetřen vůber máte)

   Pokud chcete smlouvu zrušit, počítejte, že nic nedostanete z5, popřípadě to budou drobné.

   Hodně štěstí a ať se vše obrátí v dobré.

   M.D.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account