Zobrazeno 9.383x

Označeno štítky: , , ,

Toto téma obsahuje 8 diskutujících a má 21 odpovědí. This post has been viewed 9384 times

 • Autor
  • Dobrý den,

   nějak se vše semlelo a já jsem se ocitl pod vlajkou jedne nejmenovane financne-poradenske firmy, dostal jsem se tam jako většina lidí – pohovor, školení, analýzy, BUM.

   Nyní se nacházím ve fázi, že mi není lhostejné co dělám. Snažím se hledat informace kde to jde a všude se dočítám vesměs pouze kritiku. Co se týká mě osobně, tak bych nikdy vědomně klienty nepoškodil kvůli provizím, ale poslední dobou po všem co jsem se dočetl mám strach abych náhodou někoho nepoškodil nevědomně, jelikož po analýze většinu práce za mě odvede můj vedouci (který na mě působí velice férově a profesionálně). Ovšem první vlna zvědavosti se ve mě probudila nedávno, kdy jsem si já sám chtěl založit spoření (zakládal bych si ho sám na sebe) ovšem tento vedouci mi navrhl IZP od Allianz a me ted vrta v hlave jestli se me opravdu snazi uvrtat do neco co ma pro me (i pro nej) nejvyssi provizni zisk, nebo jestli to v me situaci je to nejvyhodnejsi jak sporit.

   Muj pripad je:

   Muz 19 let

   castka na sporeni: 1500/mesic

   doba sporeni: 41let (do duchodu)

   chci mit moznost si na penize pripadne v prubehu sporeni „sahnout“.

   S tim, ze by se pote domluvilo i pripadne kryti rizik.

   postupne se uz v te demagogii ztracim a nevim cosi myslet, velice bych ocenil vas nazor.

   Dekuji Ales. (pardon za diakritiku, ale bohuzel mi nejak prestala fungovat cestina)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Luděk Brožek
   Účastník

   Dobrý den,

   už název produktu říká „pojištění“ nikoliv spoření. Vzhledem k nákladovosti IŽP první dva roky jdou na poplatky + další poplatky, takže si cca po 10letech můžete vybrat to co jste tam vložil. Rizika pojistit zvášť, spoření udělat zvlášť samozřejmě poduktem který je k tomu určen.

   6

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Nevím, jestli to Váš vedoucí dělá kvůli provizím, možná, že ne. Nejvýhodnější to určitě není. Proč, najdete v některém jiném vlákně pojednávajícím o IŽP, zkuste to ve vyhledávači. Jak píše Luděk, vysoké počáteční poplatky, často zdvojený mg. fee, když to budete potřebovat ukončit, bude to další ztráta a problémy. S čím souhlasím s Vaším vedoucím, je to, že pokud vyděláváte, je dobré si zvyknout část odkládat. Čím dřív začnete a čím víc budete disciplinovaný, tím lépe pro Vás. ;-) Ale např u nás byste to měl jako obchodník bez počátečních poplatků, takže byste měl o 36 tisíc lepší start.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Na IŽP, byť od Allianz, mít 1.500,-Kč/měs pouze spoření ???!!!

   A nic víc. Žádné krytí rizik!

   Váš pocit a dojem je správný.

   Mimochodem, Allianz můžete Rytmus a PRO Život, jedno úplně a druhé skoro bez spořicí složky.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   Aleši nechci se Vás dotknout, ale to je pořád dokola. Je spoustu debat, odborných stránek, kde se tato problematika už milionkrát řešila, udivujeme, že se tohle řeší i na poradcích sobě. Založit si IŽP na 1500kč pouze na investici je vzhledem vysoké nákladovostí a jiných nevýhod velice hloupé. Kdyby to Váš vedoucí s Vámi myslel dobře, tak by Vás v první řadě pojistil na rizika. Co se týče investování , tak jak napsal Roman, bez vstupních poplatků. Jinak firmu klidně jmenovat můžete, ničím ji nepoškozujete.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   • Jenom pane Prášile doplním Vaše stanovisko, se kterým v zásadě souhlasím. Vedoucí pana Brožka nemusí chtít nutně obrat, může být také zmasírovaný školiteli a motivátory. Ovšem takový vedoucí by neměl být vedoucím, pokud je takto ovlivnitelný a neshání si informace.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
  • Jedna se o spolecnost Partners.

   Ale opravdu me udivuje jak je cely system krasne promysleny, protoze kdyby mi to samotnemu nevrtalo hlavou a sam si nevyhledaval informace na internetu, tak bych doted veril, ze nejlepsi zajisteni mladeho cloveka je opravdu pres IZP a cirou nahodou z toho jsou krasne provize.

   Cela skoleni k postupum analyzy jsou jak sita na miru, aby podvedomne podstrkovala ty a ty produkty. Je mi z toho zle, nechapu jak jsem si mohl myslet, ze tuto praci budu delat. duvod proc me tato prace lakala byl, ze muzu pomoci lidem a dostat se k tzv. win-win situaci, kdy klient odchazi spokojen a ja s penezi. Muj plan byl zaskolit se v analyze, kde muj ukol bude jen styk s klienty a potom sem veril, ze nase „zkusene a uprimne“ vedeni sestavi pro klienta ten nejvyhodnejsi projekt.

   Nejvice me ted dostava, kdyz si vybavim, ze jsem se vcrea bavil s kamaradem ktery pracuje na stejnem miste a oba jsme si pochvalovali jak uz zaciname sporit a jak nam to krasne vydela. (on je bohuzel jeste vetsi chudak, protoze ma IZP na 2500/m, kde ma nejakych 2000 investicni slozku a 500 jde na kryti rizik, ovsem on uz zaplatil prvni platbu).

   3

   0
    | Odpovědět privátně
   • Pokud zaplatil první platbu, pak se stále nic neděje… tedy až na tu ztrátu první platby. Stále to může zrušit s minimální ztrátou a svého vedoucího řádně nakopat do rozkroku.

    První dva měsíce můžete zrušit smlouvu kdykoli a pouze s 8 dením lhůtou.

    Poté můžete zrušit smlouvu taktéž kdykoli , ale už pouze s 6 týdenní lhůtou, což jsou povětšinou další dvě platby v páně.

    Stále to můžete zarazit včas. Oba !! (stejně tak setrvání pod daným vedoucím)

    Třetí možností je to celé překopat, vyhodit spořící složku a udělat si z toho kvalitní produkt na krytí rizik. To by krok vedle rozhodně nebyl a stále byste měli nějakou tu provizi.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    • Kdyz byla smlouva podepsana 22.8.2012, tak je zde nejake datum do kdy musi byt uhrazena prvni platba?

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     • Nemusíte platit nic. Pokud nezaplatíte žádnou platbu, smlouva po 2 měsících od založení spadne pro neplacení a vy nemusíte nic doplácet. Lepší je ale podat klasickou výpověď a výsledek je stejný.

      Udělejte si z toho kvalitní rizikovku.

      0

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Luděk Brožek
       Účastník

       U allianzu pozor! nepodepisuje se návrh ale smlouva. Tzn že i když klient první platbu neuhradí allianz chce potom po ukončení smlouvy z důvodu neplacení doplatit celé 3 měsíce zpětně! Takže poslat výpověď „dohodou“ k určitému datu, a smlouvu vypoví hodně rychle .

       0

       0
        | Odpovědět privátně
     • Dobrý den,

      pan Hrysčenko Vám tu podává velice kvalitní informace, k tomu pouze dodám, že některé pojišťovny přistupují na výpověď pojistné smlouvy dohodou i v termínu kratším, než 6 týdnů (např. UNIQA).

      Při výpovědi pojistné smlouvy počítejte ještě s tím, že pojistitel po Vás může požadovat zaplatit jakýsi poplatek za zrušení pojistné smlouvy – většinou jen pár stovek. V dobách dřívějších to bylo krutější, protože některé pojišťovny požadovaly zaplatit celé počáteční poplatky.

      Mimochodem, pokud máte tak „kvalitní“ nadřízené, doporučuji emigraci jinam. I kdyby to mělo být v rámci Partners do rozumnější struktury, kde Vám nelžou (i když jestli Vám na základě analýzy zpracovává řešení oddělení na centrále, tak to bude všude stejné >:/ ).

      0

      0
       | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Pojistka je zboží a to je možně ze zákona do 2 měsíců vrátit.

    Doporučoval bych ale co nejdříve.

    3

    0
     | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
     Anonym

     Vzdyt pokud vim, tak IZP s pokrytim rizik neni spatny produkt, nahodou sporici slozka 1000 je pomerne efektivni kvuli danim a za tech 500 se daji hezky pokryt i rizika.

     0

     6
      | Odpovědět privátně
     • Dobrý den,

      tak výpočet, který mluví za vše:

      1) IŽP s vkladem 1.000,- Kč měsíčně a zhodnocení namalováno na 6% = výsledek po 30. letech necelých 754.000,- Kč;

      2) Investice prostřednictvím Conseq s vkladem 850,- Kč měsíčně (je to srovnatelné s vratkou na daních, kterou dostanete v případě IŽP), zhodnocení taktéž 6% = výsledek po 30. letech 776.000,- Kč.

      Zdánlivě malý rozdíl, ovšem u programu Conseq se nemusíte bát peníze zcela vybrat – nehrozí Vám dodanění, nemusíte čekat na konec roku na vratku, těch 150 korun měsíčně Vám zůstane v kapse hned v daný měsíc. Také je tu řešení (ale to je spíš moje nepodložená hypotéza, tak prosím o opravu od zkušenějších kolegů) vkládat i na Conseq 1.000,- Kč a v lednu/únoru si 1.800,- (adekvátní částku vratce na daních) vybrat … potom by byl rozdíl ve prospěch Conseq ještě větší … ovšem to už je na lepšího matematika, nechce se mi to přesně počítat.

      Že je IŽP lepší víte, nebo tomu věříte po mnoha školeních? Jestli to víte, co Vás k tomu vede?

      6

      0
       | Odpovědět privátně
      • A k tomu přidejme ZATÍM po 6-ti měsících nedaněné výnosy na OPF a máte další peníz do plusu ve prospěch OPF.

       IŽP opravdu není na spoření :-)

       Děkujeme panu Šplechtovi za krásné objasnění.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Pravda, zapomněl jsem, že ve výpočtu konečné částky u IŽP ještě chybí srážka 15% z výnosu. A máme tu další ránu do vazu investičku.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       To jsem chtěl právě napsat. Softwary simulují krásně vývoj kapitálové hodnoty, ale kde je daň? A ještě bych měl jednu připomínku a tou je zamyšlení nad tím, co se děje na konci, tedy např. v 60ti letech. Pojištění končí a někam je třeba umístit peníze. Pokračovat v pojistce do 80 let je nesmysl, proč by si měl člověk v důchodu „spořit“ na důchod? Když už mluvíme o náhradě IŽP za Conseq, tak u Horizontu jde sjednat jiná doba programu a jiná doba investování. Zbytek programu může klient realizovat odkupy, nikoli do toho dál nuceně ukládat, jak by tomu bylo v IŽP…

       1

       0
        | Odpovědět privátně
   •  Jiří Prášil
    Účastník

    To je divné. Partners má udajně kontrolní systém, který by takové smlouvy neměl pustit, alespoň tak mi to bylo na náboru řečeno.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
     Anonym

     Když máte podepsaný papír, že to tak klient chce, tak centrála nic neřeší :)

     Teď nedávno bylo zavedeno, že klasická investice může trvat maximálně 35 let a do 70 let věku, na víc jen s povolením centrály – takže je vidět, že se dělají prasárny na provizi i tady.

     Co se týče pojištění, tam to nijak regulované není, založí se ižp aegon a po dvou letec ruší. Když se prodává, klientovi je ukázáno jak bude mít za 10 let mega věrnostní bonus. Po dvou letech už na to samozřejmě zapomene a uplyne storno lhůta.

     Taky jde o ředitelství samozřejmě, nemá cenu házet kvalitu poradců do jednoho pytle, nicméně systém partners, kdy je do náboru tahán opravdu každý, nahrává těmhle podvodům.

     4

     0
      | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account