Zobrazeno 334.818x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje 55 diskutujících a má 288 odpovědí. This post has been viewed 334819 times

 • Autor
  •  Petra B
   Člen

   Dobrý den, jsem studentkou VŠ a nedávnou mi od kamaráda byla nabídnuta spolupráce s OVB. Vyprávěl mi, jak je tam fajn, je tam již 7 měsíců, pěkně si vydělává, má pod sebou už pár lidí. Poté jsem se sešla s jeho vedoucím, který mi začal říkat, jak tu jsou dlouho, jak jsou dobří. Na otázku, odkud berou peníze, když poradenství je zdarma, to ho trochu zaskočilo, ale odpověděl, že je platí ČNB. Na otázky, co je potřeba, jaká se uzavírá smlouva, co se týká storno poplatků, školení, případného odchodu, špatné pověsti mi bylo řečeno: žádná smlouva, jen registrace, ke které je potřeba ŽL, výpis RT a fotka, žádná storna se neplatí, školení a kurzy jsou automatické, nezmínil se o žádném placení. A pokud budu chtít odejít, žádný problém, jen zruším registraci. Ke špatné pověsti odpověděl, že v podstatě berou práci ostatním poradcům, pojišťovákům, ti je potom haní a také lidé, kteří zde nic nedělají, nevydělají si hodně, takže je poté také pomlouvají. Sám kamarád mi říkal o certifikátu, který si budu muset udělat, ale že to není problém, o placení se nemám zajímat. Jenže pan šéf mi toto vůbec neřekl a když jsem ho ptala, že asi je něco potřeba, abych tuto práci mohla vykonávat, samozřejmě, že certifikát je, ale opět, není to problém, pak mě tam přihlásí. Na to jsem se ho ptala, proč mi o tom neřekl, když je to zásadní podmínka k práci a on, že těch informací je hodně a nedá se to vše říct najednou. A tak si říkám, když už teď mi dokážou zatajit takovéhle věci, co ještě může přijít. A hlavně, když by byli tak dobří a úspěšní, proč by měli potřebu pořád vychvalovat možné provize, rychlý kariérní růst apod., namísto kvality jejich služeb a orientaci na klienta. Ráda bych věděla Vaše názory, jestli je pravda, co mi vše šéf řekl. Rozum mi říká do toho nejít a asi ho poslechnu. :) Moc děkuji za odpovědi.

    | Odpovědět privátně
  •  Martin Dočekal
   Účastník

   Hezké, takové pohádkové :)

   Proti OVB jako takové toho nelze moc mít – prostě další z mnoha MLM firem na trhu, zkušenosti s jednotlivými společnostmi naleznete zde na fóru. Ale od této struktury a po těchto informacích bych osobně utíkal pryč.

   Asi jen pár opravných bodů:

   – placeni jsou samozřejmě pouze za zprostředkované produkty a od jednotlivých partnerských subjektů; předpokládá se tedy, že klient bude něco potřebovat

   – storno je standardní, od 2 do 4let (dnes spíše už jen 2 roky) – po tuto dobu samozřejmě za zprostředkované smlouvy ručíte, v opačném případě vám je započtou proti budoucím provizím/budou je vymáhat.

   – spolupráce je smluvně dána, včetně konkurenční doložky a pokut

   – certifikátem je pak tuším myšlena povinná registrace u ČNB, je zpoplatněna 10tis Kč

    | Odpovědět privátně
  • Není to o OVB nebo partners nebo Kapitolu, ale o lidech. Nevím, co je to za manažera, který Vám řekne, že je platí ČNB. Nevím, že by ČNB nabízela jakýkoliv produkt.Ten pán,trochu neví a to nejsou lidé, kteří nadávají na OVB ale to jsou lidé jako vy, protože už ten pán se k Vám zachoval dost nefér.Ano certifikát od ČNB stojí 10 tisíc,které zaplatíte z vašich provizí během 1ho roka.Ten certifikát pouze slouží k tomu aby jste dostala číslo PPZ a mohla vykonávat tuto práci. Pokud ten certifikát chtít nebudete,můžete pracovat u OVB nadále,ale za nejmenší provizy. Milá Petro, není to o OVB ale o lidech co mají ŽL,je to podnikatelsky zaměřený obor.OVB je pouze firma,s kterou ten pán spolupracuje. OVB určitě doporučuji,ale zřejmě jinou strukturu.Ten pán není zrovna košér.

    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Bohužel, je to o dotyčné firmě, ať se jmenuje jakkoli, protože ta firma nese odpovědnost za to, jakým způsobem nabírá obchodníky, jak je školí, co prodává apod. Kontrolní mechanismy jsou až druhořadé, někde hodně vzadu, nebo spíš vůbec. Zvláštní je, že my všichni to víme, jakým způsobem se náborují lidé konkrétně v OVB, ale nikdo z OVB proti tomu nezasáhne. Proč asi, je jasné… Zbytek jsou bohužel jen výmluvy.

     | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
     Anonym

     A můžete mi vysvětlit důvod, proč by to měla firma kontrolovat?

     BrokerPooly typu Insia, BrokerTrust atd. omezují a kontroluji produkci když přijde nějaký nestandartní obchod??

     Beru to tak že ve vlastní firmě si mohu dělat co chci. Tzn. jestli je dokumentace v pořádku a odpovídá zákonu není co řešit a posílá na partnera.

     Takže není to o dotyčné firmě. Je to o OSVČ, který své podnikání postavil na podvodu a lži (respektive spíš nevědomosti a blbosti).

      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      K tomuto jsem se vyjádřil v jiných vláknech již asi desetkrát. Když už jsme u toho, Insia částečně kontroluje produkci a kontroluje záznamy informací. Já rovněž vidím záznamy informací a smlouvy všech lidí, kteří pod námi dělají a taky se za to cítím zodpovědný. Takže když se mi nezdá, že je něco ok, tak se ptám obchodníka proč. U OVB nefunguje ani to, natož nějaká náprava situace. Prostě se to hodí. A hlavně od nás nikdy nikdo neslyšel, že to mají takhle dělat. U nás se prodává pojištění především na rizika, smlouvu na jeden, dva nebo pět tisíc „na spoření“ u našeho klienta nenajdete.

      Zdá se Vám normální, když firma dává za příklad obchodníka, který naseká produkci největšíma prasárnama? Opravdu za to, co se děje uvnitř firma nemůže? Jak se asiá chová obchodník, který má takový příklad a někdo mu stále opakuje, takhle se to dělá?

       | Odpovědět privátně
     •  Martin Mates
      Účastník

      Je vtipné , že někteří lidé se za své názory natolik stydí že zde neuvádějí ani své jméno :D

       | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Nevím, jestli to jde zkrátit, ale…

   1. klasický výplach hlavy

   2. totální neznalost nebo záměrná lež

   3. práci poradcům skutečně berou, protože každý proleze svoji rodinu a tak dost často předchozí vztah vezme za své, přičemž se klient zpravidla poškodí. Multilevely produkují svou podstatou systému tisíce lidí, ale tento obor není pro tisíce lidí.

   4. až podepíšete tu nepodstatnou smlouvu, která není problém, tak zjistíte, že má konkurenční doložku (spíš by se tomu mělo říkat doložka strachu) a pokuty za nedodržení-

   Kdybyste nebyla žena, tak bych skoro řekl, že jste kamarád mého syna, protože na totéž se mě včera ptal zprostředkovaně můj syn :-)

    | Odpovědět privátně
   •  TP
    Účastník

    Romane, Vás baví sem neustále dokola psát to samé na stopadesát způsobů?

    Už mi připadáte jako perpetuum mobile.

     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Spíš si myslím Tomáši, že vás tím už s..u :-)

     Beru to tak, že ten, kdo to nechce číst, tak do toho vlákna nepoleze vůbec, takže si myslím, že tím nikoho neobtěžuji. Všimněte si, že jsem nikdy žádné vlákno na toto téma nezačal. Vždy reaguji jen na již napsané. Ale bez nenávisti ke komukoli, kdo tam nebo jinde pracuje. To se o druhé straně (a to nejen zde), říct bohužel nedá. Nálepku zamindrákovaného blbečka, co nikdy nic nedokázal a nikdy v ničem nebyl úspěšný, dostávám asi tak jednou za 14 dní. Zvláštní je, jak jsou si ty vzkazy podobné jako vejce vejci. Už jsem si zvykl.

     Absolvoval jsem desítky rozhovorů s lidmi ze všech možných společností a též sledoval nebo pomáhal u desítek přechodů od jedné firmy k druhé. Z některých věcí byste zvracel. Rozhodně jsem nesnědl encyklopedii finančního poradenství, jak mě počastoval pan Gaži (a ani si nemyslím, že by to s tím mělo něco společného), ale taky si to necucám z prstu.

      | Odpovědět privátně
    •  Jindřich Buk
     Účastník

     A prý, že perpetum mobile neexistuje. Ono existuje :-D

     Neměl byste dostat Nobelovku za jeho objevení?

      | Odpovědět privátně
  • Podle mého názoru pan Kolář nejspíše snědl enciklopedii finančního poradenství a MLM . Jistou dobu sleduji Vaše příspěvky a akorád mě utvrzují , že jste nikdy v takovéto firmě nedokázal uspět a akorád si léčíte mindráky negativními komenty. Uvědom te si , že finanční poradenství je podnikání jako každé jiné, a vždy v každé oboru budou svině a i ti dobří co ten obor zachraňují. Stejně je to tak i ve stavebnictví, zdravotnictví i v dopravním průmyslu všude. Nejlépe bude , aby si každý sám udělal svůj názor a neposlouchal hovna zamindrákovaného člověka, který si myslí bůh ví jak nevidí do všech systému určitých firem :)))) Místo toho , aby jste se tu ptaly na otázky ohledně společností, tak myslím si že myšlenka téhle stránky by měla být diskuze o produktech a ne o společnostech. Jinak si myslím , že název poradci sobě je z cestný !!!!! Já doporučuji vždy získat svojí osobní zkušenost a ne jiné osoby, která nemusí být ani pravdivá.

    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Nevím, co jsem snědl :-), ale nikdy jsem se nedopustil toho, abych se ke druhému, ať dělá kdekoli a ať je jeho názor jakýkoli, choval sprostě.

    Jinak, když už jsme u toho, vytváříte nepodložené domněnky, zvláštní je, že nejste první, kdo klesá k tomuto způsobu, když mu lezu na nervy. Tak aby v tom bylo jasno. V jedné z nejmenovaných MLM firem jsem byl tak zamindrákovaný a neúspěšný, že jsem měl pod sebou asi padesát lidí a moje příjmy byly přes sto tisíc. Podotýkám, že to bylo hluboce v minulém tisíciletí, kdy to bylo více než desetinásobek tehdejší průměrné mzdy. V tomto tisíciletí jsem byl v jiné firmě čítající přes dva tisíce obchodníků „pouze“ mezi 15 nejlepšími, takže si opravdu nemyslím, že bych to potřeboval dělat z důvodu nějakého neúspěchu nebo mindráku.

    Dělám to proto, aby tam nelezli lidi, kteří pak budou nešťastní, dělám to proto, aby to lidi znali i z jiného pohledu. Jestli si vyberou to, co jim říká OBV nebo to, co říkám já, nechám na nich. Já jim hlavu nevymývám. ;-)

     | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    A ještě něco k Vaší radě… až získá osobní zkušenost a bude to chtít změnit, co jí poradíte pak? S půlroční výpovědní lhůtou a dalšími x měsíci konkurenční doložky a potencionální pokutou?

    Mohu také já vyslovit svoji doměnku směrem k Vaší osobě? Myslím si, že máte strach, že se Vám rozkládá struktura nebo možnost ji budovat. Nepotřebujete, aby Vaše ovečky znaly jiné informace, než jim předložíte.

     | Odpovědět privátně
   • Pane Gaži, ve vší úctě, úroveň Vaší češtiny je tristní až žalostná:

    – správně se píše akorát, nikoliv „akorád“

    – slovo zcestný se píše dohromady, nikoliv „z cestný“

    – slovo encyklopedie se píše s ypsilon, nikoliv s měkkým „i“ (enciklopedie)

    – uvědom te si se správně píše dohromady „uvědomte si“.

     | Odpovědět privátně
   • Já jen doufám, že pan Gaži není předzvěstí či první vlaštovkou budoucí úrovně debaty na tomto fóru, kdy se budou jednotliví diskutující vzájemně sprostě osočovat a tématickými vlákny budou létat daleko tvrdší a sprostější slova než jen „hovna“ pana Gažiho.

    Mám ten pocit jen já, nebo se tu skutečně pozvolna dostáváme na komunikační úroveň http://www.investujeme.cz ?

     | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Znáte tu o potrefené huse…

    Tak se zamyslete, než něco napíšete, možností, jak

    zkontrolovat pravopis, je několik.

    A pokud máte tedy nutkání něco napsat, tak nepište jako blbec ať neděláte OVB ostudu.

     | Odpovědět privátně
  • Ať už jste příznivci OVB, nebo jejich odpůrci, musíte uznat pár nevyvratitelných skutečností, které náborář z této firmy uvedl zcela lživě:

   1) Poradci dostávají peníze od ČNB?

   2) Pro spolupráci s OVB není třeba smlouva?

   3) Neexistují storna provizí?!

   Slečno Petro, klidně vstupte i do finančně poradenské firmy se strukturou MLM. Může Vám dát hodně zkušeností, pokud v tomto oboru vidíte svou budoucnost. Ovšem hodně zvažujte komu co podepíšete, ověřujte si jeho tvrzení o pracovních podmínkách a dívejte se na to, jakým způsobem pracují lidé v týmu a na jakých produktech staví své výkony. Jedním z prvních ukazatelů nekvalitní práce zpravidla jsou životní pojištění se spořením.

    | Odpovědět privátně
  • :DDDDD

   1) nehájím firmu OVB , hájím strukturované vedoucí , které házíte do jednoho pytle.

   2) Kdyby jste pane Koláš opravdu takové zkušenosti měl , a vydělával peníze , které tady prezentujete,tak by jste se těmito diskuzemi nezabýval.

   3) Jediné na co se pan Dvorecký zmohl je komentovat mou gramatiku :D

   4) o mou strukturu se bát nemusíte, v dnešní době mám dost stabilních článků a její systém je postaven na kvalitním poradenství.

   Já nejsem typ člověka , který vyhledává rozpory, ale nemám rád když nějaký exoti , kteří si jednou vyslechnou schůzku s nějakým poradcem nebo vedoucím s finanční společnosti rozdávají rozumy.

   Uznávám že ten člověk , co sním slečna sedla by měl okamžitě opustit řady OVB a do jiné konkurenční společnosti už nenastupovat.

   Objektivní názor je vždy Váš vlastní a ne zkrachovalých poradců co si myslí , že mají dostatek informací .

   A i kdyby je měly jak uváděl pan Kolář, že před x lety v těchto společnostech pracoval, tak Vás musím upozornit , že jste se právě před těmito x lety zabrzdil, protože vývoj těchto firem jde dál a firmy se měnííííí !!!!!

   Můj poslední komentář ,protože čas je nejdražší co člověk na světě má, ale to vy nikdy nepochopíte :))))

    | Odpovědět privátně
  • Petro..

   Podle mě se nás ptáte na dvě odlišné otázky.

   1) Jít nejít do OVB?

   – proč ne, karierplan máte jasně daný

   – provize pevně nastavené

   – když si dáte důkladnější práci s výběrem struktury, můžete tu práci dělat i pro klienty

   2) Jít do struktury pod člověka, který naprosto katastrofálně mystifikuje, mlží, nalhává? .. Sama jste naznačila, že se vám toto jednání moc nelíbilo a dávát od toho prsty.

   My za vás to finální rozhodnutí neuděláme, to je jen na vás, čímž se dostávám znovu k otázce co po nás chcete? Negativ a pozitiv společnosti OVB je na fóru hromada..

   Shrnu to – pokud tuto práci berete jako brigádičku, nebo přivýdělek, vykašlete se na to rovnou teď a tady. Pokud se tím skutečně chcete živit, věnujte úsilí a čas do pečlivého výběru a před podpisem smlouvy si jí přečtěte a na všechny nejasnosti si nechte dát odpověď, klidně i ze strany centrály společnosti, pokud se vám na odpovědi vedoucího něco nebude zdát.

   A celkově už mě podobná vlákna unavují. To je samé „Odchod z OVB, mám jít do OVB?, Mám špatnou smlouvu od OVB“ – Já myslel že jsme tu poradci sobě, ne poradci veřejnosti. Tato problematika by se měla řešit jinde.

    | Odpovědět privátně
  •  Petra B
   Člen

   Moc děkuji za odpovědi. Jak jsem napsala již Lukášovi, vím, že za mě rozhodnutí nikdo neudělá, to musím sama. Nechci být další ovečkou, která hlásá jen negativní názory o věci, o které nic neví, proto jsem také šla na pohovor a další konzultaci v OVB. Na druhou stranu tuším, po hledání na Internetu, že jen málo lidí, kteří pracují u nich, mi dokáží říct pravdivé informace a hned, ne až po podpisu smlouvy. To záleží na konkrétní struktuře. Proto jsem se obrátila na Vás, kteří již máte s touto společností zkušenosti a můžete mi říct, jestli jsou informace pravdivé, nebo ne. Chtěla jsem si udělat vlastní názor a ten už také mám.

   Dnes jsem byla na další konzultaci a bylo mi řečeno, že je samozřejmě smlouva, jen o obchodním zastoupení, ale není zde výpovědní lhůta, ta se týká prý jen přímých zaměstnanců, ne OSVČ. A také, že konkurenční doložka je povinná ze zákona a má ji každá společnost tohoto typu. Už mi bylo potvrzeno storno za zrušení smlouvy a ručení na 2 roky.

    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Nemohu se zbavit dojmu, že tohle je další lež.

    Zeptejte se lidí, kteří v OVB byli nebo jsou, zda jejich smlouva má nebo nemá výpověď. Podle mě je tam výpověď půl roku, ale protože nevím, co by Vám dali přesně podepsat, tak se k tomu víc nebudu vyjadřovat. K čemu se ale vyjádřím, je to, že konkurenční doložka je povinná ze zákona. Tak to je lež jako věž. Není povinná ze zákona a taktéž ji nemá každá společnost tohoto typu. Mají to jen ty, kteří se bojí, že jim obchodníci zdrhnou a snaží se jim tím nahnat strach. Naopak, ve většině případů je neoprávněná.

     | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Tak ta konkurenční doložka, to snad dotyčný nemyslí vážně :)) To je vážně k smíchu.

    Z těch větších společností ji nemá fincentrum, takže pokud to chcete „zkusit“, tak rozhodně raději tam ;)

    Mohu se zeptat, jak dlouho dobu pracuje dotyčný ve financích a jak dlouho v OVB? Nemohu se ubránit dojmu, že sám neví co povídá a možná, že si i myslí, že Vám říká pravdu.

     | Odpovědět privátně
    •  Petra B
     Člen

     Myslím, že tam pracuje okolo 8 měsíců.

      | Odpovědět privátně
     • Nevím, zda bych chtěl pracovat ve firmě, kde jsou mi od počátku servírovány lži, polopravdy a všelijak účelově překroucená fakta. Položte si otázku, proč Vám lžou ?

      Odpovím za Vás: mají strach, abyste jim neutekla, vidí ve Vás peníze + produkci + BJ. Kdyby s Vámi od počátku jednali férově a transparentně, tak by byla šance, že nastoupíte, výrazně nižší, ale možná se mýlím a třeba byste nastoupila právě proto, že se chovají otevřeně a férově. Je čím dál těžší přesvědčit člověka k nástupu do MLM firmy, tomu je adekvátně přímo úměrná manipulace a stupeň mlžení u případného kandidáta. Dejte na svoji intuici, jaký z toho všeho máte pocit, to je to správné vodítko. Na názory svého okolí a nejbližších přátel či kamarádů se vykašlete, to Vy hodláte vstoupit či nevstoupit do oboru, ne oni.

       | Odpovědět privátně
    • SMS taky nemá konkurenční doložku,to jen pro vaši informaci.

      | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    V OVB pod smlouvou o obchodnim zastoupeni je vypovedni lhuta 6 mesicni – dotycny Vam lze bud zamerne nebo nevedomky… (treba si to ani sam necetl)

    Konkurencni dolozka je 2 nasobek doby vypovedni lhuty, cili 1 rok. O jeji platnosti se da pochybovat. To ze Vam dotycny rika, ze je ze zakona povinna – dalsi sprosta lez.

    Konec koncu, at Vam tuto smlouvu da nepodepsanou domu k prostudovani, ja to takto s novymi lidmi bezne delam a myslim si, ze by to takto mel delat kazdy. To je snad uplny zaklad serioznosti.

     | Odpovědět privátně
  •  Jindřich Benda
   Účastník

   Raději si vyberte nějakou jinou MLM společnost. Pojišťovny, nebo stavební spořitelny mají dobře vypracované školící systémy. Taky si vyberte vedoucího, který Vám má co dát, ale nikdy mu nevěřte, všechno si prověřujte, ptejte se jinde, přemýšlejte. V MLM by se měl vedoucí snažit, aby Vy jste uspěla. Využijte toho a něco se naučte, pak už se Vám otevřou další obzory.

   Sjednejte si extra e-mail adresu, reagujte na náborové formuláře na webu. Bežte na pár, nebo třeba 20 pohovorů, času máte předpokládám dost. Ať se otrkáte a nebojíte se na cokoliv zeptat… Taky se tím něco naučíte a třeba nakonec skončíte jinde, třeba někde na personálním..))

   Tak hodně štěstí a napište jak jste dopadla, klidně i na mejl.

    | Odpovědět privátně
   • Přeji hezký večer, ve „financích“ bych do klasického MLM nikdy nešel, „poradci“ většinou jsou „prodejci“, kteří jsou nuceni do velkých produkcí a navíc zásadně od pojišťoven, které dávají největší provize bez možnosti poskytnutí vícero nabídek dle podmínek ČNB.

     | Odpovědět privátně
  •  Petra B
   Člen

   Ještě mi bylo řečeno, že ten certifikát, který bych si měla udělat, asi CERPO, stojí celkem 30 000 Kč, ale OVB platí 20 000 Kč a já ten zbytek, který se mi bude strhávat z provizí. Je to tak? Děkuji.

    | Odpovědět privátně
  •  Petra B
   Člen

   To je opravdu hrozné, jak ti „poradci“ mlží. Po opětovném zeptání na výpovědní lhůtu a konkurenční doložku mi řekli, že ano, je tady, ale věsměs se ani jedno moc zrovna u nich nepoužívá. Prý, kdo chce odejít, ať si jde, že tam nechtějí někoho, kdo tam být nechce. Na otázku jaký je potřeba postup pro získání pozice R2 mi vedoucí odpověděl, že toto ještě nepotřebuji vědět.! Snad na otázku očekávám odpověď, je to snad slušnost. Ještě párkrát jsem se na něco ptala a odpověď byla stejná. Kamarád mi poté vysvětlil, že to tak dělají, protože ze začátku opravdu nabírají třeba „blbce“, kteří by kvantum informací nepobrali, že se to roztřídí po zapracování, jestli vydrží a budou pokračovat. Tak si říkám, nejsou toto zrovna důležité informace, které by měl vědět každý, ať už „blbec“, nebo ne? Poté vznikají ty diskuze typu, pomoc, jsem u OVB, jak skončit. Mluvila jsem asi se 4 poradci a všichni byli překvapení z mých otázek, každý mi řekl něco trochu jiného a ještě to vypadalo, jako bych je pomalu urážela, když jsem po nich chtěla něco víc a nespokojila se s odpovědí, to se dozvíte později a nechtěla s nadšením podepsat smlouvu.

    | Odpovědět privátně
  • Jak je to tedy s cenou toho základního certifikátu u ČNB ? Koukal jsem na ceny jinde a pohybují se od 500 – 1500 ,- nikoli však 10.000,- jak nás OVB nutí si za tuto cenu udělat. Lze tuto zkoušku udělat někde jinde ? Přeci jenom je tu obrovský rozdíl.

    | Odpovědět privátně
   • Obrovský rozdíl je i v informacích, které máte k dispozici.

    Najděte si rozdíl mezi tím certifikátem za 500Kč a tím za 10 000Kč. Rozdíly mezi nimi totiž jsou. A kde jinde začít než právě u toho, kde nám vzniká náš první finační výdaj v této profesi?

     | Odpovědět privátně
   • Dobrý den pane Tóthe,

    zaměňujete dvě zcela odlišné věci. Mohu se zeptat, jestli jste z branže, nebo jste člověk samouk, který chce mít přehled a v pojišťovnictví nepracuje?

    Doporučuji se podívat například sem:

    http://ispoz.cnb.cz/Dokumenty/1029/Metodika_k_podavani_zadosti_obecne_2012.htm

    V tabulce je přehledně uvedena výše poplatku ČNB za registraci, která je nezbytná pro zprostředkování pojištění. Tedy pokud pracujete v pojišťovnictví, tak tento poplatek musíte zaplatit a tuto registraci mít. V opačném případě porušujete zákon.

     | Odpovědět privátně
    •  Jiří Vařečka
     Účastník

     Děkuji Václave za odkaz.

     V příloze je v PDF.

      | Odpovědět privátně
    •  Ivan Špirakus
     Účastník

     Václave, v tom případě byste taky porušoval zákon, ne ?

     „Tedy pokud pracujete v pojišťovnictví, tak tento poplatek musíte zaplatit a tuto registraci mít. V opačném případě porušujete zákon.“

     Jako zaměstnanec nemusí mít registraci (10.000,-) a nebude porušovat zákon….

      | Odpovědět privátně
     • Dobrý den pane Špirakusi,

      máte pravdu, že jsem se nejspíš špatně vyjádřil. Spíš by i zaměstnanec pojišťovny měl mít povědomí o tom, co tato zkouška a případná registrace obnáší.

      Tedy zaměstnanec pojišťovny zprostředkující pojištění tuto zkoušku musí mít splněnou (přímá jmenovitá registrace u ČNB dosud není nutná) a pojišťovací zprostředkovatel pracující mimo zaměstnanecký poměr musí mít i uhrazený registrační poplatek – potom je registrováno přímo jeho jméno.

      Mimochodem chcete oskenovat mé osvědčení o splnění zkoušky dle zákona 38/2004 Sb.? :)

       | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       to rozhodně nemusíte :) věřím Vám

       já to jen uváděl, aby to bylo zcela jasné, protože se tu zas v diskusi pletou dohromady Certifikáty o zkoušce a Registrace

       K Vašemu výčtu bych ještě přidal zaměstnance zprostředkovatelů, kteří rovněž nemusí mít svoji Registraci, protože ji má jejich zaměstnavatel

        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Tak osvědčení o zkoušce ze základní odborné způsobilosti 37 a 38/2004sb. je jedna věc a registrace na ČNB je věc druhá.

       Není pravda, že musí mít člověk registraci PPZ, VPA či VPZ, aby mohl podepisovat pojistky – myšleno zaměstnanec, pracující na základě pracovní smlouvy, nikoliv ičař. Pravda je, že musí mít základní stupeň. To jsou dvě odlišné věci.

       Např. má asistentka bude v dohledné době dělat tyto zkoušky, ne ale proto, aby si dělala registraci PPZ u ČNB, ale proto, aby mohla podepsat nějakou tu pojistku, když já budu např. v Karibiku :P Podepisuje to mým PPZ a má od toho ode mě zplnomocnění a odpovědnost jde za mnou – za ní jen těch 4,5 násobek měsíčního výdělku. Až přejdeme na PO, tak to zplnomocnění bude mít od tohoto s.r.o.

       Pane Tóthe, nevím odkud čerpáte informace, nicméně registrace PPZ u ČNB stojí 10.000 Kč pro každého, jestli nemáte známého na ČNB, tak se tomuto poplatku zatím nevyhnete, avšak proškolení a zkoušky jsou u OVB (nebo alespon dříve byly) zdarma. My třeba toto proškolení a test děláme u Kooperativy, kde je to zpoplatnění 500 Kč. Takže ve finále to mé lidi stojí 500 Kč zkoušky + 10.000 Kč zápis do registru ČNB.

       Tak pan Špirakus byl trochu rychlejší v odpovědi než já :)

        | Odpovědět privátně
      • Už je mi vše jasné. Děkuji za rychlé a jasné odpovědi.

        | Odpovědět privátně
      •  Jindřich Benda
       Účastník

       Když budu mít s.r.o., které má registraci PPZ pro nějaký subjekt, budu moci jako jednatel podepisovat pojistky, i když jako osoba budu mít PPZ pro jiný subjekt?

       Musel bych se tam sám zaměstnat?

        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       v principu ano, záleží zda tam nebude nějaký problém se zákazem konkurence (ať již smluvně s oběma nadřízenými, nebo v Obchodním zákoníku)

       Vzhledem k tomu, že uzavírání smluv je odborná činnost ve smyslu Z. 38, tak si myslím, že se nepřekrývá s vedením společnosti v pozici jednatele a tudíž bych doporučil sám sebe „zaměstnat“ jako specialistu pojištění, či jinou vhodnou pozici. Přijde mi to jako čistší řešení.

       Ale bezpodmínečně nutné ty myslím není, jednatel může za firmu pochopitelně podpisovat pojistné smlouvy také (má-li příslušnou odbornou kvalifikaci)

       Ale souběh funkcí není moc jednoduchá oblast…

       http://www.epravo.cz/top/clanky/kratke-shrnuti-problematiky-soubehu-funkci-jednatele-a-reditele-sro-84099.html

        | Odpovědět privátně
      •  Petr.Kačenka .
       Účastník

       Dobrý den,

       takže jako PPZ můžu mít zaměstnance, který může sjednávat pojištění – např. někoho kdo je ve výpovědní lhůtě z OVB, nebo nováčka, který si vše chce vyzkoušet a až pak se registrivat a tento člověk jen musí složit zkoušku a nemusí platit ČNB?

       Máte s tímto postupem prosím někdo zkušenost v BT?

       Děkuji

       Petr

        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       ne, jen v INSIA ;)

        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Ano, u nás to takto také funguje … :)

        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Přesně tak to funguje a ani v BT by s tím podle mě neměl být problém. Doložíte mimo jiné, že má zkoušky a pokud je Váš zaměstnanec, tak se nikde v registru ČNB neobjeví. Pokud ho nepráskne klient, tak je to v pohodě. :-) Ale nezapomeňte, že za zaměstnance se odvádí sociální a zdravotní a také storna jdou na Vás, tak aby Vás nějaký filuta nezlikvidoval, během tří měsíců…

        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       asi o 11 sekund :)

        | Odpovědět privátně
  • Navážu přímo na Otázku slečny Petra B.

   Co se týče tzv. mlžení není špatné toto dělat to by jsi zjistila ža na pozici kdy pod sebe budeš potřebovat lidi , povaha člověka českého je opatrné nedůvěřivá řekni mu vše na začátku a bude se bát. Certifikát od ČNB je potřebný pokud chceš podepisovat smlouvy sama a mít větší provize , OVB ti ho zaplatí a postupně bude strhávat po tisíci koruně mesíčně z tvé výplaty.

   Jít či nejít ? Do 3 měsíců se dostaneš do krize tzv. Vyčerpání klientely pokud nedostaneš spousty doporučení což se stává málokomu , máš jedinou variantu shánět lidi pod sebe a vté době se budeš muset zachovat podobně jako ten manažer , možná lépe budeš mít na to svůj pohled , ale stejně budeš vše říkat postupně . Takže závěr pokud jsi student běž do toho !

    | Odpovědět privátně
   • Mlžení je fajn :-) Všechno hezky postupně …

    Stojíme před rybníčkem a jeden ví zdali vstoupit a vykoupat se, druhý neví.

    První povídá.. „neboj, ta voda je jenom studená.. to přežiješ a uvidíš, bude fajn!“

    Druhý vstoupí a pomalu si zvyká na chladné vody…

    Když první vidí, že si druhý zvykl na studeno, přidává pomalinku další info … „Ta voda je ještě hluboká, tak pozor před utonutím…“

    Druhý se tedy přizpůsobuje a žádá své blízké o pomoc v podobě nafukovacích polštářků a jiných výpomocí…

    První se usmívá, protože našel dalšího joudu, kterému nevadí ani studeno, ani hloubka po krk, tak přidává další info… „jo a bacha na ty piraně…“

    Druhý po této informaci buď prchá, nebo se stává ohlodanou kostrou…

    „Takže závěr pokud jsi student běž do toho !“

    Tento postup mlžení moc košér není, že? Mít tu moc, řádil bych jak černá ruka a odebíral registrace po stovkách !!!

    Ale tu moc bohužel nemám :-( A určitě je to tak lepší … :-)

     | Odpovědět privátně
  • Ano pane Hrysčenko košér to není ale asi jste mě plně nepochopil, všichni tady moc dobře známe systém tak proč si namlouvat že jsme se dozvěděli veškeré podrobnosti hned na začátku , určitě zvažte sám zda-li byste vstoupil do tohoto odvětví pokud by vám hned na začátek příslušný manažer sdělil tu negativní písničku o storno fondu , sankcí které mohou nastat při rušení produktů a jejich následného financování atd. Pokud je dotyčný/á student není co ztratit může si pár měsíců přivydělat a pak přenechat iniciativu svému nadřízenému nevidím důvod dát červený palec .

    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    No tak ať do toho nevstupuje. Co je to prosím Vás za vztah, když stojí od začátku na lži? Cíleně se lže obchodníkovi, jak se asi potom mluví s klientem, když se toto považuje za normální? Vy se divíte červenému palci? Já myslím, že nebyl poslední.

     | Odpovědět privátně
   • Dobrý den pane Pitříku,

    upřímně Vám povím, že jste mě zvedl ze židle. Neustále tu probíráme kvalitu práce, kvalitu přístupu a prestiž naží branže. Pokud člověk fabuluje a mlží při náboru nových kolegů, jak asi jedná s klienty? Vážil byste si svého vedoucího, který Vám do očí lže? Pokud věříte, že je dobrý systém, který Vás nutí po třech měsících rekrutovat a nahánět nové podřízené, položím další otázku – věříte také, že tříměsíční „rychlokvaška“ (promiňte mi tento výraz) je schopná motivovat a řídit podřízené? Pokud tu prezentujete opravdu myšlenku/filosofii nějaké firmy, tak my opravdu hýbete žlučí.

     | Odpovědět privátně
   •  Ondřej Hák
    Účastník

    Tak ona je otázka, koho oslovujete a co si od toho slibujete. Je pravda, že způsob náboru – vědomě lhát nebo mlžit – využívá bohužel asi většina takovýchto poradců. Ale pak se není čemu divit, jak obrovská je fluktuace těchto poradců a zároveň jaká je všeobecná pověst oboru. Ono když náborujete 18-ti letého studentíka střední školy, kterému povíte pohádku o bohatství, nablýskaných autech, luxusních dovolených a velkých domech bez jakékoli chybičky, tak ono se to pěkně poslouchá. Ono se to pak rádo zkusí, vždyť o nic nejde. A po pár měsících přijde vystřízlivění a nasr*ní. Bohužel i pro Vás jsou to hodiny práce vyhozené z okna. A otázka, jak budete Vy osobně vnímán těmito lidmi. Dobrou vizitku si asi neuděláte. Když se raději zaměříte na lidi, kteří mají v hlavě urovnané priority ať už pracovní, tak životní, tak těm zcela určitě budete moct vysvětlit, jaké jsou obě strany mince.

    Je pravda, že tímto způsobem, kdy jednáte s odkrytými kartami, asi nedorvete na základní školení plnou zasedačku a i to jednání bude na delší lokte. Ale ani ta fluktuace pak nebude tak veliká a tvoříte tým, který máte velkou šanci i udržet. A hlavně se můžete každé ráno podívat do zrcadla a vědět, že jednáte fér.

    Jedna věc mě ale napadá. Chcete-li jednat s odkrytými kartami, tak byste měl sám vědět, jaké jsou v balíčku. A je otázka, zda Vám již někdo odkryl všechny karty (pardon za pár metafor :)).

     | Odpovědět privátně
    •  Petr.Kačenka .
     Účastník

     Zatím jsem si o poradenství povídal se třemi zájemci. Řekl jsem jim vše. První udělal zkoušky, zapsal se do ČNB a od té doby se mi vyhýbá. Třetí se mně jen vyhýbá. A druhý si vše poslechl, pak se vrátil, znova poslechl a šel do OVB ;-)

     Takže říkat vše je možná morálně správné, ale poradci víc slyší na ta pozitiva a sociální výhody ;-)

      | Odpovědět privátně
     • Dobrý den pane Kačenko,

      tedy ten Váš „posluchač“, který odešel do OVB mě opravdu překvapuje :) Přišel jste na nějakou chybu při to jednání? Popřípadě mluvil jste s ním s nějakým časovým odstupem po jeho nástupu do této společnosti? Mě by na Vašem místě velice zajímalo, co ho vedlo k takovému rozhodnutí.

       | Odpovědět privátně
     •  Ondřej Hák
      Účastník

      Pane Kačenko, jak řekl pan Špirakus. 3 je skutečně málo na závěry. A druhá věc je, že samozřejmě není jediný aspekt pouze sdělit informace. Je přece podstatně víc věcí, které rozhodují o tom, jestli s Vámi člověk naváže spolupráci nebo ne. Můžete uspět i mlžením i s přístupem „na férovku“. Já si za 5 let v MLM vyzkoušel, věřte mi, snad všechny možné varianty. Dnes je u mě spoustu věcí jinak a rozhodně preferuji s člověkem jednat upřímně a ukázat mu obě strany mince. Dokonce i to, že minci jde postavit na hranu :)

       | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Ale to je Petře úplně normální. Nestačil byste se divit, co vše už se stalo nám. Je to ale také otázka toho, jak spolu sdílíte nějaký společný pohled na věc. Ten člověk, co odešel do OVB podle mě žádnou společnou myšlenku nesdílel, zřejmě ho více zaujalo budování týmu nebo peníze, možná, že taky naletěl na výše zmíněné polopravdy, či lži. Nebo chtěl jenom dělat v kolektivu známých… těžko říct. Dřív nebo později by se ale pravděpodobně stalo něco podobného.

       | Odpovědět privátně
     •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      Děkuji kolegové za účast. Je mi jasné, že 3 vlaštovky jaro nedělají. ;-)

      S OVB kolegou se vidíme často. Jsme ve stavu „tys měl ve všem pravdu“, ale již je díky svým 4 životkám R2. Jak říká nejmenovaný kolega AP, každý si ta ústa musí rozbít sám. Nevím jestli se na poradenství rovnou vykašle nebo přejde ke mně. Uvidíme, je to na něm.

      Asi hlavní argument proč šel do OVB byl, že se tam řemeslu naučí, že tam bude více lidí, kteří se mu budou věnovat. Dnes už ví, že školení je sice hodně, dokonce jak pravil až moc, ale jsou to pouze motivační školení. S tím časem vedoucího to taky není ideální – vedoucí teď schůzky ruší. Asi se věnujeme energetičtějším … ;-)

      Důležitou roli pro něj hrála informace, že ta jeho společnost je napojená přímo na německé centrálu a s tou českou nemá vůbec nic společného. A proto pro ně to co mu říkám neplatí. Později se ukázalo, že mezi firmou a německou centrálou přeci jen ta česká je.

      Takže „neúspěch“ vidím v tom, že jsem nezdůraznil, že se o něj budu taky starat a že náboráři OVB jsou připraveni na námitky konkurentů a umí na ně své ovečky připravit.

       | Odpovědět privátně
    •  Ivan Špirakus
     Účastník

     3 je moc maly vzorek :) Z toho se neda nic poznat.

     Nejake závěry bych dělal tak po 30. Ale chce to mít standardizovaný rozsah poskytovaných informaci..,

      | Odpovědět privátně
  • Dovolte mi čerstvý, včerejší příběh, naprosto typický pro tuto společnost. Zadání pro slečnu poradkyni, (již samostatná,zkušená poradkyně s dvouměsíční praxí :-)), bylo navýšit pojistku na smrt z 1 mil. ( FLEXI )na 2,5 mil. z důvodu navýšení hypotéky. Slečna ani Flexinu neotevřela , doporučila okamžitě zrušit – velmi špatná pojistka. Řešení dodala písemně druhý den. Doporučuje 3 x ČP Profi Invest – pán, paní a dítě , 2 tis + 2. tis.+ 1 tis. měsíčně. Poj. č. na smrt shodně 30 tis.

   Garance zhodnocení na běžném pojistném je 4 %, stoprocentně to ale bude přes 9 % (progresivní strategie ). Po dvou letech si už můžeme vybrat 90% vložených peněz…

   Tím se prý musí začít, pojistku na smrt zatím sjednat nelze , protože pojišťovny ještě nedodaly nové sazebníky. Bude se muset dodělat později čtvrtá pojistka na smrt na 2,5 mio, do těch Profi Investů to prý dát nelze.

   Nejhorší na tom všem ale je, že slečna nás nechtěla podvést.Asi.. Ona tomu prostě věřila.

   Něco na té firmě mi nesedí…

   A tam byste ,Petro , chtěla pracovat ???

    | Odpovědět privátně
  • Souhlasím pane Kačenka.

   Většinou je ten zájem vedoucích a motivační školení největším důsledkem odpadu lidí od řemesla . Bohužel to tak opravdu funguje za mé shrnutí 6 červených krása.

    | Odpovědět privátně
  • Nezosobňuji se s titulem „červenoplácař“ , ale i tak odpovím na vaši otázku pane Koláři.

   Myšlenkou bylo podotknout na motivační školení které nejsou k užitku a čím dál tím zvětšující se nezájem vedoucích.

   Doufám že tato odpověď je už nad slunce jasná i pro vás.

    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Byl to Aleši červenopalcař nikoli červenoplácař. Není na tom nic urážlivého, je to jen pojmenování stavu. Někdo mi dal červený palec, tak píšu červenopalcař. Reagoval jsem na to skutečně proto, že té větě zcela nerozumím. Píšete o důsledku. To znamená, že když je to důsledkem, tak ten problém je, že lidé odpadávají od tohoto oboru a toho důsledek je, že vedoucí nemají zájem? Nemělo to být obráceně? Že právě ten nezájem vedoucích způsobuje ten odpad? Protože pokud ano, pak ta věta byla napsána nesprávně.

     | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Paní Petro B, Vaše otázka zněla: jít nejít do OVB.

   Odpověď ZNÍ – nejít :D

   Pokud ano, tak Z NÍ vyjít je těžké.

   Závisí na každém slovíčku, které si po přečtení nepřečtete a… podepíšete.

    | Odpovědět privátně
  •  Dušan Spál
   Účastník

   Jelikož jsem nastoupil mou karieru do Partners ve ktere jsem zahy skoncil a pote jsme nastoupil Do ČP muzu rict ze do MLM bych nesel, ze dvou prostych duvodu

   1) lide v mem okoli před pěti lety když slyšeli společnost OVB či partners tak zavírali dveře, při představeni ČP mám 8-9/10 uspěšnost.

   2 u parnters či OVB máte na začatek strašně nízké provize

   a jen takový dodatek, to co nám říkal náš manažer a jak nás učil nastasvovat pojistky to byl blud…maximálně uměli určit správně TN…ale třeba mechanikovi který živí rodinu nedali žádné denní odškodné..a poté co se mu něco stalo a byl tři měsíce s úrazem doma nedostal ani korunu(nebyl to muj klient, jen znamy)

    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    To, že tam není denní odškodné, by zase tak velký problém nebyl, mohla tam být místo toho pracovní neschopnost od nějakého dne. Vše je ale třeba s klientem zkonzultovat, aby věděl, že jeho pojištění je třeba konstruováno tak, že všechny záležitosti do jednoho měsíce, jsou mimo a jeho krytí začíná až na delší době. Pokud je s tím srozumněn, tak respektuje to, že třeba za výron v kotníku, i kdyby ho měl v sádře, bude doma za nula. Všimněte si ale, jak je např. ve většině pojistek pojištěna invalidita… Každý tam má trvalé následky, u ČP možná invaliditu úrazem, ale co invalidita nemocí? Svého mčasu tu na to upozorňoval Milan Troščák a Tomáš Podoba, kteří se tomu pověnovali a mají stoprocentní pravdu. Statistika je jasná a většina nastavení pojištění jako by ji ignorovala. Je třeba vyjít z příjmu, závazků nebo cílů a reálné výplaty ID, protože tohle může být pro určité věci likvidační.

     | Odpovědět privátně
    •  Dušan Spál
     Účastník

     pro me je invalidita urazem az ta posledni vec…protoze na treti stupen urazem to za poslednich pet let nebylo vyplaceno v CP ani jednou…libi se mi konstruovani nekterych pojistoven moznost pripojistit i prvni stupen invalidity, jinak ten kolega daval pouze TN a smrt nic jine

      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Ok, jen pro jistotu… to nebylo myšleno na Vás, bylo ten konstatování nad tím, že samotné nedávání DO,(ale klidně i PN) ještě nemusí být problém, pokud na tom najdeme s klientem „společnou řeč“. Problém pochopitelně nastává v případě, kdy to dotyčný člověk vezme jako bernou minci pro všechno ostatní, včetně těch, které školí.

       | Odpovědět privátně
  •  Jan Rettich
   Účastník

   Toto mi dnes pristalo v mailu. Komentare se zdrzim a popreji pekne pokoukanicko…. :-)

   http://vimeo.com/57360874

    | Odpovědět privátně
  • Do této firmy může vstoupit snad jen člověk, co se ještě nikdy nepotkal s Googlem.

    | Odpovědět privátně
  • Vy jste všichni fakt úplně mimo… Absolutně netušíte :) Neuvěřitelný co ze sebe dokážou vyplodit lidi co o tom nic neví… Já toto beru jako žvotní šanci, v 18ti jsem nastoupila do firmy, nyní skoro ve 20ti budu nastupující oblastní vedoucí, stabilní příjem 150-250 tisíc, tak sakra co ví byste chtěli? Nechápu mentalitu tohohle národa, fakt zírám…

    | Odpovědět privátně
  • No já se specializuji především na úsporu na daních ve velkých firmách

   tímto způsobem: http://imgupload.sk/images/g/u/gutn0h679rs9r4tjeyzb.jpg

   se spoluprácí s občanským sružením Akorn, jednáme s odboráři, kteří po té vyžadují od svých zaměstnavatelů tuto úsporu.

   dále jsou dobré třeba hypotéky se zajištěním, nebo nyní aktuální, jak jdou všude byty do privatizace – družstevní hypotéky.

   Mé jméno Věra Žmolíková, někam jsem to už při registraci psala, Věruška není nickname, ale zdrobnělina…

    | Odpovědět privátně
  •  Petr Hromada
   Účastník

   tak na 5.pokus jsem přišel na to, co tou tabulkou chce básník říci :-) já tyto příklady počítám tak, aby se co nejvíce snížili odvody státu a ne jako přilepšení zaměstnancům :-)

    | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Nezlobte se na mě, ale v tuto chvíli se v tomto vlákně diskutuje na téma finanční poradenství a zpracování finančních plánů člověkem, který nemá maturitu ani PPZ?

     | Odpovědět privátně
    • Zkoušky od ČNB mám hotové, certifikát mám, jen mi ještě nepřidělili číslo, jelikož dodělávám střední školu. Tak v čem máte problém?

      | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Z čeho soudíte, že mám problém? Pouze se pozastavuji nad nedokončenou maturitou ve 20-21(?) letech, ale chápu, v 17 je spousta osobních zájmů důležitější než nějaká hloupá maturita. Následně si pročítám zákon č.38/2004 Sb., §18 v souvislosti s nabídkou zpracování bezplatných finančních plánů držitelkou 4 celonárodních pohárů ve finančním poradenství, s rozjetým e-shopem, kavárnou a šéfováním dalších 60 podřízených. Já před Vámi smekám, přesto Vám popřeji, abyste co nejdříve dospěla.

       | Odpovědět privátně
      • Kde berete že mi je 20-21? psala jsem skoro ve dvaceti, je mi 19, 20 mi bude v srpnu, měla jsem odklad, takže maturitu budu mít v termínu kdy bych jí mít měla

        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Nerada bych, aby to tu sklouzlo jinam, tedy tuto debatu raději ukončím a znovu Vám doporučím, abyste sama co nejdříve v klidu dospěla. Rozumím tomu, že se cítíte být „na špici“, máte chuť zdolat skály, ale skutečnost může být jinde. Vést kvalitně 60 podřízených po roční-dvouleté (omlouvám se, ale netuším jak dlouhé) praxi v tomto oboru se mi zdá nemožné. Ale jste mladá a spoustu věcí vidíte jinak, než je uvidíte za pár let.

        | Odpovědět privátně
      • Asi si beru za příklad našeho pana ředitele Lichtenberka, který je myslím po 5ti letech na pozici RD, takže když on může být regionální ředitel, proč já bych nemohla být po roce a půl obchodní vedoucí ve sledováku na BL :) kdybych svůj tým nevedla kvalitně, asi bychom na tom byli úplně jinak…

        | Odpovědět privátně
      • Otázka zní, jak ten Lichtenberk té pozice dosáhl. Pokud je to i díky pěti(deseti)litrovým IŽP Vás a Vám podobných (pro klienty i na sebe), pak k tomu nemám co dodat. Nebo je to úplně jinak? Pokud si z takového člověka berete příklad, pak asi není moc velký problém být po roce a půl obchodní vedoucí ve sledováku na BL… :)))

        | Odpovědět privátně
     • Jak jsem již psal, problém byste mohla mít Vy, pokud jste s klienty připravovala pojistné smlouvy, které pak někdo jiný podepisoval, na to nemáte oprávnění. Vy správně nesmíte udělat ani simulaci smlouvy, můžete pouze předat kontakt a simulace, případně smlouvy může uzavřít PPZ.

       | Odpovědět privátně
      • Já připravuju pojistné smlouvy tady celému patru, lidí chtějí kvalitu, nezajímají je nějaké kraviny jako vás. Ještě jsem neviděla že by někdo udělal lepší úrazovku nebo pojištění vozidel. To zajímá klienty, poměr kvality a ceny, ne to jestli mi už čnb přidělala nějaké číslo nebo ne :)

        | Odpovědět privátně
      • Já nezpochybňuji Vaše kvality, které samozřejmě nemohu posuzovat, chtěl jsem Vás pouze upozornit na to, že by se měly dodržovat zákony, pokud to ale berte osobně jako Vaše podceňování, tak se k tomuto tématu již dále nebudu vyjadřovat, ukončím to jako p. Pátková. Vím, že Ve vašem věku nechcete slyšet názory o „pár“ let starších. Ještě jednou Vám přeji mnoho profesních i osobních úspěchů,jakož i zdárné dokončení studia.

        | Odpovědět privátně
      • Je mě z toho smutno.

       Nevidím důvod Vaší návštěvy tohoto webu.

       Motivace pro ostatní ? Výsměch poctivé práci ?

       Myslíte si, že všichni klienti jsou pitomci a že nikdo si neumí pomocí Google najít fórum příspěvků, potažmo Vaše jméno. ? A na FB si dávat provizní listinu ?

       Super jen tak dál, možná je lepší dávat místo 5t hned 10t do pojistek. !

        | Odpovědět privátně
      • A když si klient najde moje jméno, co by ho kde mělo odradit od toho něco se mnou uzavřít?

        | Odpovědět privátně
      • Tak nespokojený klient se po Vás může pěkně povozit, viz diskuze o PPZ a Vaše reakce.

       Ale jasně tohle asi neřešíte, ale co když klienti jednou procitnou a budou se ptát. ? Tak budete tvrdit, že Vám to takto bylo doporučeno ?

        | Odpovědět privátně
      • Projekty na ižp, které jsem uzavírala při vstupu do firmy, dělal můj bývalý šéf, ten taky podepisoval smlouvy, já za to neberu žádnou zodpovědnost, nevím proč by měli klienti chodit za mnou. Navíc bylo klientům řádně vysvětleno, že za dva roky tam budou mít stručně řečeno houby a že dřív jak za 15 let to nemají rušit.

       Tímto končím, mějte se, o další poučování nestojím. Zdar

        | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     Myslím, že je úplně jedno, kdo má doktorát z financí a kdo ještě nemá maturitu. Není to tak dlouho, co docentka Radová, která je vedoucí katedry bankovnictví a pojišťovnictví na VŠE prezentovala o řád naivnější názory na svých přednáškách, když učila své studenty o suprovém konzervativním spoření skrze pojišťovny.

     Podstatný jsou jedině data a čísla. Jsou buď správný nebo špatný. A je úplně jedno, kdo je předkládá.

      | Odpovědět privátně
     • Pane Zárubo, aby mohl poradce sjednávat pojištění musí být registrován u ČNB, jednou z podmínek je ale minimálně středoškolské ukončené vzdělání, proto není jedno, kdo produkty sjednává.

      ČNB:

      Příloha č. 16 Doklad o absolvování všeobecného vzdělání, odborného vzdělání nebo vykonané odborné zkoušce a vykonané praxi odpovědného zástupce

      Všeobecné vzdělání doloží odpovědný zástupce kopií vysvědčení o absolvování střední školy. Vždy bude předložen doklad o absolvování odborného vzdělání. Z dokladu musí být zřejmé, že jde o požadovanou odbornost: např. u VŠE diplom z fakulty financí. Odborným studiem je středoškolské nebo vysokoškolské studium, zaměřené na problematiku pojišťovnictví, finančních služeb a s tím souvisejících oblastí.

       | Odpovědět privátně
      •  Ondřej Hák
       Účastník

       Je pravda, že pan Záruba je většinou první, kdo napadne cokoli, co by mohlo jít proti zákonům. A mám tip, proč tady to neudělal a slečně fandí. Podle mě ji podporuje prostě proto, že slečna sem přišla a začala všem dávat nálož. A já si myslím, že to je to, co pana Zárubu na ní baví :) a vůbec to nemyslím zle!

       Já si myslím jedno – Slečna Žmolíková je přesvědčena o své pravdě a Vy ostatní o své. A tak to podle mě i zůstane. Jak tu diskuzi čtu, tak to nesměřuje k ničemu jinému, než že se tady budete 4 dny štěkat a stejně odejdete každý s tím stejným názorem, se kterým jste do toho vstupovali. A to je ztráta času.

       Možná že se názor slečny Žmolíkové časem změní a možná taky ne. Ale s tím neudělá nic nikdo z nás.

       Nebudu hodnotit nikoho názory ani vkládat svůj. Nepřijde mi to konstruktivní z důvodů, které jsem uvedl.

        | Odpovědět privátně
      • Souhlasím s Vámi, napadlo mě po poslední reakci slečny Žmolíková, zda se nejedná o provokaci, nicméně jsem jí již nechtěl odpovídat, proto reaguji na Váš příspěvek a tím v této diskuzi končím. Nashledanou v jiném diskuzním vlákně.

        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Tento tip se Vám nepovedl.

        | Odpovědět privátně
      •  Ondřej Hák
       Účastník

       Proto se nerad sázím :)

        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       Tohle platí ale jen pro OSVČ

       Pojištění je však možné sjednávat také v zaměstnaneckém poměru u registrovaného subjektu (PA), tedy bez registrace na jméno příslušné osoby

        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Já se nebavím o zprostředkování ale o diskusi.

        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Já jen říkám,že když s někým diskutuji na odborné téma,tak ho automaticky nevyřazuji z diskuze kvůli formálnímu statusu. Já nevykonávám dohled ČNB. To je zodpovědnost každého z nás.

       Názor středoškolské studentky má u mě stejnou váhu jako profesora Jílka.Oba si přečtu a udělám na ně vlastní názor.

        | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Pochopitelně že je to jedno, zákony nikdo nedodržuje, a pokud ano, „ohne“ si je podle potřeby a dobrý právník je nad zákony.

       | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   Proboha kolegové, proč tolik nevhodných narážek? Myslím si, že místní narážky se dají napsat i jinak, bez toho aby urážely. To, že nemá Věra PPZ a dělá přípravné práce, které směřují k uzavíraní smluv, na co mimochodem ČNB upozorňovala, je bohužel ve velkých firmách běžnou záležitostí, tedy pokud nejsou dotyční zaměstnaní a neručí za ně někdo jiný. Pro firmy dělají i ti, kteří nemají čistý rejstřík trestu, ano čtete dobře. Ten kdo za smlouvy ručí, je nejspíš sebevrah, nějaké smluvní ošetření je nedostatečné, nicméně je to jejich věc. Když jsem začínal ve firmě, na kterou bych nejraději zapomněl, měl jsem štěstí, vyhnul jsem se díky nezkažené ředitelce sjednávání IŽP na vysoké pojistné. Pro ostatní nebyl problém sjednat produkt s měsíčním pojistným 10 000 – 15 000Kč. Hodně se sjednávaly produkty od ING – investor. Tehdy to právě pojišťovna vzhledem stížnostem a vysokým stornům omezila na 5000Kč, ale je to omezení, které se dalo a možná ještě dá obejít. Spoustu klientů přišlo o své celoživotní úspory. Věra začala, jak začala, teď zaleží, jestli se jí to nevrátí jako bumerang. Pokud Věra je opravdu tak pilná včelička, bude z ní, pokud bude chtít, v budoucnu silný zprostředkovatel a zároveň konkurentka. Vzkaz pro Věru: Je zbytečné se zde ospravedlňovat, protože si to jenom zhoršujete. Napište spíše něco, co může zaujmout ostatní bez toho, aby na Vás někdo útočil.

    | Odpovědět privátně
  • ….

    | Odpovědět privátně
  • „Víte proč žena nemůže požádat chlapa o ruku ?

   Protože když si ženská klekne,tak chlap hned rozepíná kalhoty.“……..

   Chlapci,chlapci,koukám,že mnohým z Vás by slečna prodala pojištění i onlein.

    | Odpovědět privátně
  • .. OVB – pre mňa osobne trpká škola života ..

   Len tak, pre zaujímavosť, práca a motivácia nováčikov u danej spoločnosti – na nástenku sa vždy vyvesí „ranglist“ s najlepšími spolupracovníkmi a „manažérmi“ kancelárie/spoločnosti ->

   1. místo – poradci/pozice R2 – 7124 BJ/15 sml. – 534,000 Kč/provize !!! – tento obrat spravil jeden človek za jeden mesiac !?

   koho to zaujíma, koľko vychádza klienta orientačne mesačný vklad do jednej zmluvy (ak budeme počítať s tou „najlešou“ verziou pre poradca, že to boli všetko IŽP), môžete si to prepočítať -> IŽP – bežné poistné – mesačne – 1000 Kč/30 rokov = 86 BJ, pozícia R2 – 1BJ = 62,50 Kč (s ČNB)

   A týmto mladým namotivovaným ľuďom to proste nevysvetlíte, bohužial, že takto to nefunguje,, pochopia to až pri prvom liste od vymáhačskej spoločnosti za storno, ale to už je pozdě…..

   Nie je to proti nikomu vedome cielené, aby to poškodilo alebo prípadne motivovalo. Ale myslím, že s niektorými informáciami je potrebné sa podeliť.

    | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 28 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account