Zobrazeno 4.069x

Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. This post has been viewed 4070 times Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Ing. This post has been viewed 4070 times Dagmar Věčorková, EFA a poslední změna proběhla 11 měsíci. This post has been viewed 4070 times

 • Autor
  •  Jiří Hampl
   Účastník

   Dobrý den,

   jsem jako FO vázaným zástupcem pod Broker Trustem (kompletní poradenská činnost) a nyní se mi naskytla možnost vedlejší spolupráce (leady na zpracování úvěrů z realitky), která by vyžadovala být jako VZ pod Kapitolem.
   Jelikož mám pod BrokerTrustem i servisní aj. provize z minulosti, o které bych přestupem přišel, tak přestup moc nepřipadá v úvahu (a převádět to všechno moc taky nechci).

   Jako fyzická osoba již nemohu zastupovat druhého samostaného zástupce- to vyplývá ze zákona, ale šlo by vytvořit např. s.r.o. a použít ho jako druhého vázaného zástupce? Čili jako FO zprostředkovávat pod Broker Trust a jako s.r.o. zprostředkovávat úvěry pod Kapitolem?

   Máte to tak někdo, či zkušenost?

   Lze třeba i uplatnit certifikaci na spotř. úvěry z FO i na PO? Nebo je nutné jako PO prokázat způsobilost znovu?

   Předem díky, za příspěvky k objasnění.

   Jiří Hampl

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonym
   Neaktivní

   Ano i ne.
   Registraci u ČNB lze takto vyřešit, ale v bankách proíhá identifikace na úrovni rodného čísla, takže pokud nezrušíte licenci u BT, neuděláte si ji pod sro

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den, Jiří,

   pod Kapitolem můžete být registrován na úvěru a pod BT na pojištění a investice.
   Taková kombinace je přípustná – na každou z oblastí můžete být pod jinou společností.

   Nedoporučuji se ani zamýšlet na vytvořením s.r.o., kde byste byl společník/jednatel a ta by fungovala pod jinou společností než Vy jako FOP. Majetková účast na firmě, která pracuje pro jinou společnost než Vy jako FOP může vést nejen k pokutě, ale dokonce ke zrušení licence u ČNB.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account