Zobrazeno 8.572x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 13 diskutujících a má 28 odpovědí. This post has been viewed 8573 times

 • Autor
  •  Martin Viktora
   Účastník

   Obrátil se na mne čtenář tohoto webu s prosbou o anonymní publikaci svého dotazu….

   “Pracuji v oboru stavebního spoření a pojištění osob a majetku ( různí makléři ) již více než 10 let. Je mě přes čtyřicet let a nyní přemýšlím co dále. O tom, že stavební spoření již zřejmě není ten nástroj, který mě bude dále dobře živit je již asi jasné.

   Bylo mi nabídnuto místo – zaměstnanecký poměr v pojišťovně Kooperativa. Vzhledem k mému věku, silné společnosti, zaměstnaneckým výhodám a dobrým produktům

   o této nabídce vážně uvažuji. Máte prosím nějaké reference od lidí, kteří v Kooperativě tímto způsobem již pracují?

   Můžete mě v tomto nějak poradit ?

   Děkuji za Váš názor a radu.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Ideálně do mé struktury v OVB. :D

   0

   18
    | Odpovědět privátně
  •  Martin Blecha
   Účastník

   tak záleží co Vám nabídli.. pokud práci někde v makléřských službách tak bych do toho šel.. pokud práci přímo v kanclu tak vzhledem k tomu čím se celou dobu živíte by mohlo hrozit, že Vás to nebude bavit.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jaroslav Pelant
   Účastník

   Pokud skutečně uvažujete takto konrétně, tak bych Vám spíše doporučoval jít do Kapitolu(dceřinná společnost Koop.) a není to z důvodu, že tam pracuji já.

   Zjistěte si o této firmě více informací a usoudíte, že to bude, z hlediska poradenství, lepší volba. Už jen proto, že máme vůči Kooperativě samotné vylepšené produkty, více slev, ale hlavně daleko více partnerů potřebných ke skutečnému poradenství.

   0

   5
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Tak s tím si dovolím nesouhlasit. Motivem onoho člověka, který se ptá, jít do Kooperativy, není samotný produkt, ale pevná mzda jako hlavní bod, plus dobrý produkt. Pokud mu tedy nemůžete nabídnout totéž, nemá absolutně žádný důvod k Vám nastoupit. On už dobrý produkt má i teď…

    Tímto se dostávám k produktům Kapitolu. Poslední, co jsem viděl od Kapitolu, byla 7BN s vysokou částkou pojištění invalidity úrazem a též trvalými následky, ovšem s nulou pro invaliditu nemocí, taktéž neřešenou dlouhodobou pr. neschopností a s vysokou částkou do investic. Doporučil jsem klientovi pojištění přenastavit jinak rizikově a “spoření” realizovat také jinak, třeba v OPF totéž, když se mu to tak líbilo, ale ne přes IŽP. Bohužel to nebylo poprvé, co jsem se s takto vysokou pojistkou na spoření od obchodníka Kapitolu potkal.

    70% Vaší společnosti vlastní Kooperativa… jaký je asi zájem tohoto vlastníka na sjednávání vysokých IŽP? Já myslím, že dost velký a s tím souvisí i dost velká motivace. Přímo od vlastníka… nevím, co bych k tomu ještě dodal… Docela by mě zajímal názor ostatních. Klidně snesu hromadu palců dolu, pokud se ve svých úvahách pletu, ale pak bych rád slyšel, v čem…

    15

    0
     | Odpovědět privátně
    • Souhlasím s Vámi, pane Koláři. Navíc si myslím, že většina uzavřených IŽP s vysokým pojistným ať už v Kapitolu nebo kdekoliv jinde, má v pozadí tvrdý tlak na plnění produkce poradců. No a samozřejmě snadný výdělek. V poslední době sleduji, kdo takové smlouvy uzavírá. Jasně vedou začínající poradci a mladí poradci po škole (cca do 30 let věku).

     6

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Miroslave, máte naprostou pravdu. Čím víc toho vyrobíte, tím větší Vám dají benefit. Je to logické, protože to, co si z toho pojišťovna nechá v průběhu let, je pro pojišťovnu neskutečný zisk. Přiznám se tu, že v tom výše zmíněném případě, jsem udělal z pozice sjednatele té pojistky prasárnu a smlouvu jsem shodil, aniž bych mu zavolal. Do 2 měsíců od počátku. Nebyla úplně nová, byla to konverzní 7BN. Možná jsem měl jen poslat klienta někam do Kooperativy, aby si ji upravil a snížil. Ovšem při rozhovoru jsme dospěli např. k pojištění invalidity i nemocí a nižších stupňů… Tak jsem to celé předělal. Následně však klientovi nedorazily peníze, které při převodu vybíral (v měsíční výpovědní lhůtě) a já již déle nemohl čekat, protože končila 2 měsíční doba od počátku. Zkřížila se žádost o výběr s žádostí o ukončení poj. smlouvy a navíc se ke klientovi vrátil dotyčný obchodník, který mu to zase všechno rozmluvil, řekl mu, že jsem ho o těch 18 tisíc na kapitálové hodnotě připravil a vrátil všechno zpátky a flexinu zrušil. Tak nějak bajvočko jsem to spočítal a klient zbytečně přijdev průběhu pojištění tak o čtvrt milionu. No ale asi je mu to jedno, hlavně, že v této chvíli bude těch 18 litrů… Tak jsem se tu vyzpovídal, už si ani nepamatuji, kdy jsem tímto způsobem vypověděl smlouvu jinému obchodníkovi… možná tak rok určitě. Ale dělal jsem to v den, kdy jsem odjížděl do zahraničí, takže to byl dost kalup, domluvili jsme se, že k tomu sedneme v klidu, až se vrátím a ještě to trochu v průběhu času doupravíme a už jsem to nějak nestihnul. :-)) Mě karma všechny moje skutky vrací poměrně brzy zpátky ;-)

      2

      0
       | Odpovědět privátně
  • Opravdu kvalitní informace o práci kolegů v Kooperativě nemám. Pokud se podívám na pobočku Kooperativy u nás ve městě, tak tam vidím stejné lidi už několik let. To znamená, že od Kooperativy moc lidí neodchází.

   Samozřejmě Vám mohu nabídnout spolupráci i s naší společností.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Tomáš Bílek
   Účastník

   To asi záleží. Jestli chcete být zaměstnanec a spoléhat na benefity jako zelený yaris, příspěvky do pojistek a paušál levně, tak je to pro vás. Ale jestli máte svůj kmen klientů, ze kterých třeba můžete mít následné provize, tak bych asi zůstal u makléřského řemesla, z toho nějaká ta jistota je. Co si budeme povídat, pro důchod je to přínosnější:)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Martin Dratva
   Účastník

   Omlouvám se, že odpovídám až tak pozdě – podle probíraného tématu je to docela ostuda. Nyní k původnímu tématu.

   Co čekat od toho, když začnete pracovat na HPP v Kooperativě:

   Výhody:

   – fixní mzda + vysoké provize (včetně následných)

   – flexibilní pracovní doba a navíc 5 týdnu placené dovolené, sick day, charity day,…

   – pojištění zdarma či s výraznou slevou, příspěvky na ŽP a PP, Stravenky.

   – lékařská péče pro zaměstance u společnosti Santé

   – vlastní pracovní místo, služební telefon,možnost využívat služební automobil, slevy na paušál, slevy u partnerů, v lázních/hotelích, …

   – velice promakaný sociální program pro zaměstnance (půjčky, podpora rodiny při neštěstí, …rozepisovat nebudu, je to minimálně na 2xA4)

   – výhody poskytované finanční skupinou ČS a VIG

   – volnočasové aktivity a teambuilding akce

   – vzdělávání: všemožná školení, e-learning kurzy, jazykové kurzy, …

   – vynikající zázemí, karierní postup, možnost otevřít si vlastní obchodní místo, odměny za růst a stabilizaci kmene, přidělování klientů, kampaně a soutěže, …

   Více už si nevzpomenu, ale je toho MNOHEM více !

   Nevýhody:

   Pro některé může být nevýhodou závislost na jedné, resp. 2 institucích (Kooperativa a fin.skupina ČS)


   Pozn.

   externisti (mám na mysli projekt “Podnikatelská vize”) mají takřka totožné výhody, snad kromě fixního platu, soc. programu, dovolené a stravenek. Při přechodu mezi PoVi a zaměstnancem převod kmene a jiné výhody.

   1

   1
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   pokud přemýšlíte nad KOOPERATIVOU, tak byste, také mohl zapřemýšlet nad BENEFITA, a.s. je pravda, že zde pracuji také. JE to 100%ní dcera KOOP a strategickým partnerem České Spořitelny. V nabídce jsou vysoké provize, velké motivační akce. Super školení od Pražské manažerské akademie v budoucnu bude i větší portfolio produktů i od konkurence. Jsou tu skvělý kolegové. Nyní máme pod palcem komplexní péči o SVJ – “PROSPERITA SVJ”

   Honza

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Jakub Pecha
    Účastník

    Mohu jen dotaz? Jaký má smysl mít dvě “vlastní” externí společnosti – Kapitol a Benefitu? Docela mi to nebere hlava, ale snad mi to někdo osvětlí :-)

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    • Dobrý den pane Pecha,

     takové rozhřešení sám nevím,ale dle mého názoru KOOP chtěla vytvořit konkurenci jednak sobě samé i mezi Kapitolem a Benefitou.

     Je to možná taková motivace k větším výkonům.

     Hezký den

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Jakub Pecha
      Účastník

      Dekuji za informaci. Opravdove pozadi se asi nedozvime :) Co se vsak tyce meho nahledu na tyto spolecnosti podle stylu prace, kterou jsem videl, tak Benefitu osobne povazuji za vykladni skrin Kooperativy, Kapitol za tovarnu na Perspektivy :)

      1

      0
       | Odpovědět privátně
      • Možná máte pravdu, ale nelze tyto společnosti momentálně porovnávat. Benefita zažívá svůj rozvoj teprve od minulého roku. Z toho se nedá usuzovat nic. Vše je jen ve statistikách a vím, že produkce Benefity jde krutě vzhůru oproti ostatním společnostem na českém trhu. Nechal bych to hvězdám nějaký ten pátek a uvidíme, zda i Benefita bude mít čistě vlastní nápady. Zatím má pod palcem Prosperitu SVJ.

       Nebudu říkat, zda je Benefita na trhu jedničkou nebo ne, ale jedno říci mohu je to velký konkurent :)

       0

       0
        | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account