Zobrazeno 7.438x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 4 diskutující a má 16 odpovědí. This post has been viewed 7439 times

 • Autor
  •  Petr Kielar
   Účastník

   Zdravím!

   je tady někdo, kdo by mohl poradit s Úvěrem/Hypoúvěrem od Buřinky? Předesílám, že nemám zájem o uzavření smlouvy, ale potřebuji zjistit, jaké má klient možnosti volby při splácení.

   Buřinka totiž se svém “Sdělení” uvádí, že doporučené dospořování je 0,1% cílové částky, což je pro klienta obvykle nevýhodné. Zajímalo by mne, zda jde skutečně jen o doporučení a klient má možnost volby, nebo zda je to de facto povinnost. Píšu o tom článek kde to počítám, ale neznám mechanismy, jak to má Buřinka ve smlouvě a ve formulářích.

   Pokud je to složitější a je to spíše na osobní konzultaci, ozvěte se mi prosím na mail admin@stavebky.cz

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dle mého názoru (v poslední době jsem to nestudoval, takže to může být jinak) funguje Úvěr od Buřinky jako klasická hypotéka (s technickým účtem na spoření) a Hypoúvěr od Buřinky je klasický překlenovací úvěr.

   A smlouvu tu teď žádnou taky nemám, ale myslím si, že jedna věc je doporučené dospořování a druhá věc je povinné dospořování dle úvěrové smlouvy.

   V Úvěru od Buřinky se nedospořuje, v Hypoúvěru od Buřinky se musí dospořovat dle úvěrové smlouvy.

   (Ale vlastní krví to nepodepíšu, že to tak je.)

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Buřinka je pokroková, nabízí jak standardní překlenovací úvěry (Trend), tak i úvěry de facto bez smlouvy o stavebním spoření – Hypoúvěr (zajištěný nemovitostí) a Úvěr od Buřinky (nezajištěný). Hypoúvěr lze splatit ve fixu (to je novinka od podzimu (!)), Úvěr od Buřinky kdykoliv – je to spotřebitelský úvěr. Trend je také spotřebitelský úvěr a teď se dostanu k odpovědi na Vaší otázku: dospořovat lze rychleji, resp. pokud klient pošle vyšší splátku než je uvedena ve smlouvě (jen jedna splátka, kterou Buřinka rozúčtovává na SS a PÚ), pak peníze navíc jdou na stavebko.

   Bohužel jsem jeden Hypoúvěr na podzim dělal, příšerná zkušenost.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Petr Kielar
    Účastník

    Díky za zprávu. Znamená to tedy, že klient platí měsíčně jednu platbu na jeden účet, Buřinka dá částku sjednanou ve smlouvě na překlenovací úvěr a zbytek jde na účet stavebního spoření. Rozumím tomu správně?

    Co když by chtěl klient v prvních dvou letech (kdy běží současně smlouva o stavebním spoření) platit stejnou měsíční platbu, ale chtěl by změnit poměr mezi platbou na překlenovací úvěr a dospořováním?

    Např namísto 1000Kč dospořování + 5000Kč překlenovací úvěr například 2000Kč dospořování + 4000Kč překlenovací úvěr

    Je to možné?

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    • Pardon, ale jste si jistý, že chcete psát článek o stavebních spořitelnách? Pokud v článku chcete opravdu počítat, tak se nemůžete ptát, zda si klient může platbu na překlenovací úvěr jednostranně snížit … Rád poradím, ale nad tímto se ještě zamyslete :-)

     0

     1
      | Odpovědět privátně
     •  Petr Kielar
      Účastník

      Nevím jestli rozumím, kam míříte.

      Skutečnost je taková, že pokud klient zvolí jinou (vyšší) částku dospořování než doporučenou 0,1%, může to být pro něj výhodnější. Nechci psát, že úvěr od Buřinky je nastaven nevýhodně pro klienta, chci raději najít cestu, co klientovi poradit, aby tento produkt využil co nejlépe.

      Bohužel úvěrové smlouvy Buřinky pro mne nejsou dostupné, a oficiálně zveřejňované informace nejsou dostačující. Proto pátrám zde.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      • Mířil jsem na to, že pokud má klient ve smlouvě napsanou splátku překlenovacího úvěru, tj. ÚROKY, ve výši 5.000 korun, tak se nemůže sám od sebe rozhodnout a snížit si platbu úroků na 4.000. V takovém případě by mu rostla výše úvěru a spořitelna by z toho asi nadšená nebyla.

       Malý tip: pro spolehlivé informace bych se spíše obracel přímo na producenta. Na fórech naopak lze získat postřehy a zkušenosti poradců/klientů.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
  •  Petr Kielar
   Účastník

   Díky za podněty, na konec jsem se dopátral:

   0,1% CČ není doporučená, ale povinná výše dospořování.

   Klient platí vše na jeden účet a Buřinka zaslanou platbu automaticky rozdělí.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Petr Kielar
   Účastník

   Píši stále o produktech “Úvěr od Buřinky” nebo “Hypoúvěr od Buřinky”. U nich dochází k přidělení úvěru automaticky po dvou letech, bez ohledu na výši naspořené částky a hodnotící číslo.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account