Zobrazeno 7.901x

Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. This post has been viewed 7902 times Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Vladimír Kutálek a poslední změna proběhla 2 roky a 9 měsíci. This post has been viewed 7902 times

 • Autor
 •  Andrej Bohatý
  Účastník

  Zdravím,

  pracuji jako pojistný zprostředkovatel především pojištění vozidel .

  Rád bych se zeptal kolegů z „brandže“ jestli žádali kompenzaci nabízenou státem v souvislosti s COVID19 a proč .

  Díky

  0

  1
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Ne. Není k tomu důvod.
  + sankce za zneužití, nedoporučuji to udělat.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Andrej Bohatý
  Účastník

  Děkuji za reakci a názor.

  Jen si říkám, že kvůli viru určitě bylo méně poptávek na pojištění už jenom kvůli zavřeným hranicím kdy se vozidla nedovážela a nebýt COVID19 vydělal bych více. Zhoršené podmínky jsem měl taky kvůli tomu, že jsem nemohl docházet do kanceláře kde mám přeci jenom lepší zázemí než doma.

  Za mě je to silně hraniční a proto bych byl rád za více názorů, ale vím, že kolegově někteří bonus čerpali.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Lukáš Pravda
  Účastník

  Dobrý den,

  Dle definice je třeba splnit podmínky viz níže, a nárok Vám vznikne. Žádná konkrétní profese vyloučena není, tzn. ani finanční poradce. Pokud OSVČ splňuje podmínky viz níže, může o kompenzaci žádat. Zda to udělá je samozřejmě na uvážení každého jednotlivce.

  Základním předpokladem možnosti čerpat kompenzační bonus je, že výkon samostatné výdělečné činnosti žadatele byl v důsledku ohrožení zdraví nebo v důsledku výše zmiňovaných krizových opatření částečně či zcela utlumen, a to nad míru obvyklou.

  Co je předmětem kompenzačního bonusu

  Osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) může získat kompenzační bonus v rámci tzv. bonusového období, pokud nemohla samostatnou výdělečnou činnost zcela nebo z části vykonávat nad míru obvyklou v důsledku ohrožení zdraví nebo krizových opatření, a to zejména z důvodu

  nutnosti uzavřít provozovnu subjektu kompenzačního bonusu či omezit její provoz,
  karantény subjektu kompenzačního bonusu nebo jeho zaměstnance,
  péče o dítě v případě subjektu kompenzačního bonusu nebo překážky v práci spočívající v péči o dítě v případě jeho zaměstnance,
  omezení poptávky po výrobcích, službách nebo jiných výstupech samostatné výdělečné činnosti subjektu kompenzačního bonusu nebo
  omezení či ukončení dodávek nebo služeb potřebných pro výkon samostatné výdělečné činnosti subjektu kompenzačního bonusu.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Bohužel došlo na můj pesimismus :-(
  Nemá smysl řešit mé politické postoje a názory, jen došlo, dochází a bude docházet, na mnou očekávané sankce a problémy, které v kombinaci ANO, KSČ(M), STB a ČSSD jsem očekával.
  “ … Je nepřijatelné, že jsou tvrdě trestáni živnostníci a drobní podnikatelé, kteří se rozhodli řešit svou situaci sami a nespoléhali jen na nejistou pomoc státu. Pokud v době, kdy zůstali zcela bez příjmu, měli jen minimální příjem třeba z brigád, musí nyní „pětadvacítku“ vracet. I když o ni požádali a obdrželi ji bez větších problémů, dnes na ně stát nahlíží jako na podvodníky a zloděje. …“

  Všichni jste podvodníci, vzkazuje vláda živnostníkům


  No, co dodat :-(

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Rondoš
  Účastník

  „Co dodat?“ No možná nějaká fakta, ve smyslu zkušenosti či konkrétní rady. Předpokládám, že cílem tohoto webu nejsou citace politiků, pokud neobsahují ony konkrétní informace.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Zkonzultujte s (dobrou) daňovou poradkyní, abyste se dozvěděla i to nevyřčené oficiální.
  Pokud budete žádat, dejte si písemně své argumenty, proč si nyní myslíte, že o to žádáte. Abyste si za x let nemuseli vzpomínat.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Z mého pohledu se dalo i v době karantény pracovat v režimu online (většina pojišťoven rychle přizpůsobila možnosti sjednávání bez podpisu papírové smlouvy a online schůzky se daly provádět prostřednictvím různých aplikací), takže do jaké míry bylo pro nás znemožněno vydělávat si?

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Ano, dalo. Nicméně od kolegů, co si žádali, vyplývá, že stačí omezení pro žádost o kompenzaci. Pro daný kalendářní měsíc stačilo pro nárok na kompenzační bonus být ovlivněn jen po část měsíce. Nemusí být znemožněno úplně vše.

  Pak záleží, kdo co dělá a pro koho.
  Zákon AML: U životního pojištění s rezervotvornu složkou vyžaduje osobní ověření identity. Stejně tak u úvěru. Online ověření (např. video hovor) dle některých výkladů není povolen.
  Některé pojištovny u některých i neživotních produktů vyžadují ruční podpis ještě i dnes.

  Obdivuji ty, co si požádali, vzhledem k tomu, jak každý den tvrdili něco úplně jiného…

  Na druhou stranu možnosti dálkového sjednání smluv se teda výrazně zlepšili a stále se zlepšují. Nicméně zákon AML stále je napsán tak, jak je napsán…

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account