Zobrazeno 5.874x

Toto téma obsahuje 3 diskutující a má 6 odpovědí. This post has been viewed 5875 times

 • Autor
  • Dobrý den,

   od března 2013 do října se byl aktivním členem společnosti OVB, jakožto „brigádně“ sem dělal finančního poradce a od té doby jsem v podstatě mrtvý, co se týče produkce.

   Dnes se na mě vybafl email s předmětem „Zadost o uhrazeni pohledavky za obdobi 2016003“ – prvně jsem na to koukal, jako z jara. Doma jsem tedy zabrousil do portálu OVB a kontaktoval jsem tehdejšího šéfa (již u OVB není). Částka je na 103,27 Kč, což není nijak zničující.

   Zjistili jsme společnými silami, že mi pán zrušil RZPD u pojišťovny UNIQA. Také jsme se shodli, že to bude plnění vzniklé z ručení/storna za tuto smlouvu, s čímž jsem souhlasil a nemám problém uhradit.

   Avšak prohlížel jsem výpisy z provizí a všiml jsem zkratky „SRR“, jež podle vysvětlivek značí „konec ručení smlouvy“. Na popud této zkratky mi byla snížena (uvolněna) stornorezerva, která tedy měla jít na úhradu této pohledávky nebo se mýlím? V součtu asi cca 500 Kč na vrub této smlouvy.

   Chtěl bych se tedy zeptat zdali někdo nemám nějaké aktuální tušení, jak spolu tyto pojmy souvisí. Samozřejmě zkusím volat na inkasní oddělení, avšak splatnost mám do 22.4.2016.

   V příloze je obrázek oné pohledávky. Druhý obrázek se týká SRR zkratky a uvolnění stornorezervy..

   Děkuji za každou odpověď.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Josef Soumar
   Účastník

   Dobrý den,

   nejsem si jistý, zda-li konkrétně v této době nebylo ručení za produkt Uniqa pojišťovny – RŽPD 5 let.

   Celková částka k úhradě závisí na částce, kterou jste si „naspořil“ ve storno fondu. Jestli si správně pamatuji, v roce 2013 odváděli reprezentanti 15% z oblasti životního pojištění do storno fondu. Pokud po Vás nyní OVB nárokuje úhradu, můžete je požádat o přehled naplnění storno fondu minus aktuální storno ze smlouvy. Výsledné částky by po přepočtu bankovních brutto a netto jednotek měly sedět na halíř.

   Storno Vám přišlo z pozice Tipaře, kterému náleží 1,75 € za 1 Bj při pevném přepočtu Kč 25,- za 1 Bj, tedy 17,5% celé, celkové provize, která náležela poradci za zřízení smlouvy.

   Bez výše storno rezervy nedokáži posoudit oprávněnost nároku, důležité je, abyste na výzvu reagoval a případně si vyžádal materiály, které Vám k tomu náleží.

   Pěkný den,

   J.S.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   • Dobrý den,

    Super, děkuji moc. V první řadě se omlouvám za překlepy, koukám, že mi nesedí i částka – 1003,27 Kč mám uhradit, ale na smysl dotazu to moc vliv nemá.

    Již sem volal na centrálu OVB, kde mě následně odkázali na nějaký emailový kontakt, tak uvidím podle odpovědi.

    Právě mě zarazilo, že se po 2 letech uvolnila stornorezerva do provizí – tak jsem myslel, že tím skončilo i ručení. Pokud se opravdu jedná o ručení 5 let, tak samozřejmě nemám problém zaplatit, co jiného mi také zbývá. Avšak se snad alespoň dočkám vysvětlení, proč se uvolňuje storno rezerva, když ručení za smlouvy stále trvá. Mám tam například také fondy od Atlantik, kde žádné „SRR“ nebylo uvolněno/uplatněno.

    Každopádně děkuji za reakci.

    S přáním hezkého dne,

    L.V.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Josef Soumar
     Účastník

     Napadá mě, že pokud jste podal výpověď a v roce 2013/2014 Vám i proběhla výpovědní lhůta, po 2 letech se účet spolupracovníka uzavírá a vyrovnává.

     Na „chybu“ v RŽPD Uniqa a celkové ručení 5 let si pamatuji dobře, kdy někteří kolegové brali tuto informaci po uzavření smluv velmi nelibě :-) Jen si nepamatuji přesné období platnosti těchto obchodních podmínek.

     Je možné, že aktuálně dochází po 2 letech k balanci a OVB eviduje nedoplatek, ale zkuste je požádat mailově o odklad splatnosti s tím, že si pro zaplacení u nich zjišťujete informace.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     • Bohužel smlouvu s OVB už jsem v nevědomí vyhodil, což byla asi chyba, ale co už nadělám.

      I to je možné. Bývalý šéf říkal, cosi o 3 ročním ručení, což by ještě stále bylo aktivní. Takže ať 3 roky nebo 5 let, pořád je to v rámci ručení – jen škoda, že je to takto nešťastně nastavené. Doufám, spíše v 5 let, jinak by mi to pán vypověděl 3 měsíce před koncem ručení…

      Nejspíše to bude, jak říkáte, uvidím tedy jestli dostanu odpověď z přislíbeného emailu a když tak zkusím včas vznést námitku přímo na inkasní oddělení.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account