Zobrazeno 3.666x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje 2 diskutující a má 1 odpověď. This post has been viewed 3667 times

 • Autor
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   Nedávno jsem napsal krátký článek a zajímají mě Vaše názory.

   Asi každý zaznamenal negativní změny ve stavebním spoření. Za změny paradoxně nemůže ani tak stát, jako spíše zprostředkovatelé zastupující stavební spořitelny, kteří produkt nabízeli na volné využití a to i přesto, že změny byly i v minulosti, které napovídaly o tom, že se ministerstvu financí nelíbí zbytečné plýtvání peněz daňových poplatníků. Přitom stavební spoření už v názvu srozumitelně napovídá o tom, k čemu je produkt určený. Pokud by se stavební spoření, respektive státní dotace využívaly k tomu, k čemu se předpokládalo, že jsou určené, nenašel by stát dostatečně silný argument ke změnám ,, proč by stát měl podporovat v už tak obtížné rozpočtové situaci dovolenou pro celou rodinu, nebo nákup vozu“ Navíc se na rok 2013 plánuje státní dotace vyplácet pouze těm, kteří dotaci využijí na bydlení a to i zpětně na již existující smlouvy. Zásadní změna, která bude mít negativní dopad na stavební spořitelny, bude z velkou pravděpodobnosti už v roce 2015. Změna se bude týkat otevření trhu se stavebním spořením i pro univerzální banky. Asociace českých stavebních spořitelen se bouří, tato změna může stavební spořitelny negativně ovlivnit ještě více než součastné změny.

   Je velmi pravděpodobné, že banky budou klientům nabízet vyšší složený úrok, a tím budou pro veřejnost více zajímavé, nežli stavební spořitelny.

   Do roku 2015 je daleko, ale již dnes lépe informovaní klienti přemýšlí jak jinak uložit peníze, bez dlouhé zavazující lhůty, či zvýšenému riziku ke změnám, kterých za poslední dobu bylo více než dost.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Pan Prášil se před více jak rokem vyjádřil ke změnám ve st. spoření. Nyní je to doufám na spadnutí:

   http://byznys.ihned.cz/c1-59748860-velke-zmeny-ve-stavebnim-sporeni

   Věřím, že nás čekají mnohé zásadní změny. Ještě vyřešit retroaktivitu, způsob spoření na penzi přes st. spoření a zda budou st. spoření nabízet další bankovní domy.

   Ať to bude jakkoliv, uvedu jeden názor klienta:

   Tady je revoluce 4x do roka, tedy alespoň daňová, důchodová, zdravotní, sociální nebo jiná. Plánovat lze tak maximálně na měsíc a to ještě s velkým rizikem. Asi to bude tím chemickým: Pokus, omyl.

   Jen by mě zajímalo, jak bude vypadat program spoření s příspěvkem st. podpory a pevně daným úrokem na penzi. To zahýbe fin. trhem – zda bude lepší tvorba rezervy na důchod přes penzijní připojištění či st. spoření? Necháme se překvapit.

   2

   1
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account