Zobrazeno 4.916x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 7 diskutujících a má 7 odpovědí. This post has been viewed 4917 times

 • Autor
  • Zdravím Vás,

   před lety jsem podepsal smlouvu o obchodním zastoupení v OVB (mladická hloupost, nechal jsem se uchlácholit…). Rychle jsem nabyl dojmu, že tato „práce“ není pro mě a s činností u OVB jsem přestal. Za tu dobu jsem „vyřídil“ jen jeden finanční produkt. Bohužel jsem nebyl dostatečně rozvážný na to, abych si zrušil tuto smlouvu a roky jsem na to nemyslel.

   Nyní se nacházím v situaci, kdy mám rozjeté výběrové řízení v bankovní společnosti – jedná se o čistě administrativní pozici. V žádném případě nejde o prodej.

   Chtěl bych se tedy zeptat, zda je i na tento případ aplikována konkurenční doložka? Fakticky bych neměl být nijak veden v ČNB v dané bankovní společnosti, jelikož nebudu prodávat fin. produkty.

   Jakým způsobem je vlastně možné „ověřit“ zda nepracuji v rozporu s touto doložkou?

   Dale bych se chtěl zeptat, zda má někdo (jakou?) zkušenost se zrušením této smlouvy dohodou, tzn. domlouvou se svým vedoucím na zrušení smlouvy okamžitě.

   Děkuji za Vaše názory/komentáře…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   1. Zrušit smlouvu dohodou pochopitelně lze

   2. Pokud nejste vidět v registru, tak se na to nechá přijít jen tak, že se to někdo přímo dozví, jinými slovy náhoda nebo Vás někdo práskne :-)

   3. I když se to dozví, pravděpodobnost, že na Vás bude uplatňovat konkurenční doložku, je mizivá.

   4. Pokud jste nic nedělal a pouze nebyla zrušena smlouva, nemůžete být na vyšší pozici, než na té nejnižší a na tu se možná ani konkurenční doložka nevztahuje (hledejte ve smlouvě)

   5. I pokud by konkurenční doložku někdo uplatnit chtěl, nemá to o co opřít

   Z tohoto pohledu Vás více ohrožuje výpovědní doba.

   Zjistěte si, zda se to vztahuje na zaměstnanecký stav, u některých firem to smlouva dovoluje, pokud nastupujete do role zaměstnance, myslím, že PFS.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Domluvte se s novým potencionálním zaměstnavatelem, zda by stačilo,kdyby jste si u ČNB zrušil, pozor, NE celou licenci, ale nechal si vymazat společnost, v tomto případě OVB, z registru.

   Podle mého laického názoru by to mělo bohatě stačit.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Pánové, děkuji Vám za odpovědi :-). Uvidím, co s tím půjde udělat.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Souhlasím s panem Romanem. O co by Vás chtěli žalovat. Že jste vyprodukoval cca 15 000 Kč. Do toho nepůjdou. Já teď s nimi taky bojuju. Od listopadu jim posílám výpověď na dohodu, pořád mi to vracej a teď mi poslali sami výpověď ale s půlroční výpovědní lhůtou. Normálně jsou to šašci. Nic víc nic míň.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Dobrý den, v praxi jsem řešil několik těchto případů a konkurenční doložky jsou prakticky nevymahatelné, neboť jsou právně nerovné. Prakticky je právně vymahatelná konkurenční doložka pouze v případě nějakého vyrovnání, tj. odstupné a pod.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Zase ta OVB se škraloupem 5 milionů od čnb! Od ní utíkají všichni schopní poradci. Se divím, že vůbec řeší někdo rozhodčí, konkurenční doložky a další srágory…..

   Mě dát někdo k soudu od ovb a dalších šmejdů, tak to rozmáznu mediálně tak, že ovb se rozpadne během roku (a dne :D). I kdybych měl soud prohrát.

   Najdou se ale v současnosti mladíci i mladice, kteří tam díky „kamarádům“ půjdou.

   No co, když se deka a kastról může prodat za 80000Kč od šmejdů (v marketu běžně za 500 Kč), proč by nemohlo existovat v čr něco jako ovb apod….

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account