Zobrazeno 2.606x

Označeno štítky: ,

This topic has 7 diskutujících and 7 odpovědí. This post has been viewed 2607 times

 • Autor
 • Zdravím Vás,

  před lety jsem podepsal smlouvu o obchodním zastoupení v OVB (mladická hloupost, nechal jsem se uchlácholit…). Rychle jsem nabyl dojmu, že tato “práce” není pro mě a s činností u OVB jsem přestal. Za tu dobu jsem “vyřídil” jen jeden finanční produkt. Bohužel jsem nebyl dostatečně rozvážný na to, abych si zrušil tuto smlouvu a roky jsem na to nemyslel.

  Nyní se nacházím v situaci, kdy mám rozjeté výběrové řízení v bankovní společnosti – jedná se o čistě administrativní pozici. V žádném případě nejde o prodej.

  Chtěl bych se tedy zeptat, zda je i na tento případ aplikována konkurenční doložka? Fakticky bych neměl být nijak veden v ČNB v dané bankovní společnosti, jelikož nebudu prodávat fin. produkty.

  Jakým způsobem je vlastně možné “ověřit” zda nepracuji v rozporu s touto doložkou?

  Dale bych se chtěl zeptat, zda má někdo (jakou?) zkušenost se zrušením této smlouvy dohodou, tzn. domlouvou se svým vedoucím na zrušení smlouvy okamžitě.

  Děkuji za Vaše názory/komentáře…

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  1. Zrušit smlouvu dohodou pochopitelně lze

  2. Pokud nejste vidět v registru, tak se na to nechá přijít jen tak, že se to někdo přímo dozví, jinými slovy náhoda nebo Vás někdo práskne :-)

  3. I když se to dozví, pravděpodobnost, že na Vás bude uplatňovat konkurenční doložku, je mizivá.

  4. Pokud jste nic nedělal a pouze nebyla zrušena smlouva, nemůžete být na vyšší pozici, než na té nejnižší a na tu se možná ani konkurenční doložka nevztahuje (hledejte ve smlouvě)

  5. I pokud by konkurenční doložku někdo uplatnit chtěl, nemá to o co opřít

  Z tohoto pohledu Vás více ohrožuje výpovědní doba.

  Zjistěte si, zda se to vztahuje na zaměstnanecký stav, u některých firem to smlouva dovoluje, pokud nastupujete do role zaměstnance, myslím, že PFS.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Domluvte se s novým potencionálním zaměstnavatelem, zda by stačilo,kdyby jste si u ČNB zrušil, pozor, NE celou licenci, ale nechal si vymazat společnost, v tomto případě OVB, z registru.

  Podle mého laického názoru by to mělo bohatě stačit.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Pánové, děkuji Vám za odpovědi :-). Uvidím, co s tím půjde udělat.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Souhlasím s panem Romanem. O co by Vás chtěli žalovat. Že jste vyprodukoval cca 15 000 Kč. Do toho nepůjdou. Já teď s nimi taky bojuju. Od listopadu jim posílám výpověď na dohodu, pořád mi to vracej a teď mi poslali sami výpověď ale s půlroční výpovědní lhůtou. Normálně jsou to šašci. Nic víc nic míň.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jakub Markvart
  Účastník

  Pokud jim posíláte “výpověď na dohodu”, můžou tam být minimálně dva problémy. Znám pár příkladů, kdy LD podepsal dohodu odcházejícímu kolegovy, nejedná se ale v tom případě o výpověď :)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  Dobrý den, v praxi jsem řešil několik těchto případů a konkurenční doložky jsou prakticky nevymahatelné, neboť jsou právně nerovné. Prakticky je právně vymahatelná konkurenční doložka pouze v případě nějakého vyrovnání, tj. odstupné a pod.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  Profilové foto
  Anonym

  Zase ta OVB se škraloupem 5 milionů od čnb! Od ní utíkají všichni schopní poradci. Se divím, že vůbec řeší někdo rozhodčí, konkurenční doložky a další srágory…..

  Mě dát někdo k soudu od ovb a dalších šmejdů, tak to rozmáznu mediálně tak, že ovb se rozpadne během roku (a dne :D). I kdybych měl soud prohrát.

  Najdou se ale v současnosti mladíci i mladice, kteří tam díky “kamarádům” půjdou.

  No co, když se deka a kastról může prodat za 80000Kč od šmejdů (v marketu běžně za 500 Kč), proč by nemohlo existovat v čr něco jako ovb apod….

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account