Zobrazeno 15.189x

Toto téma obsahuje 13 diskutujících a má 23 odpovědí. This post has been viewed 15190 times

 • Autor
  • Pracuji jako VPA u Český pojišťovny. Někdy mám pocit,že má Koop lepší,levnější,pružnější,lépe přizpůsobivé produkty klientům. Chci klientům nabízet a prodávat co nejlepší produkty a mám dilema pro kterou pojišťovnu pracovat. Předem díky za příspěvky a názory. Lima

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Luděk Brožek
   Účastník

   V tomhle případě si myslím že je lepší pracovat nezávisle, než pro nějakou konkrétní pojišťovnu.

   6

   1
    | Odpovědět privátně
  • Těchto pocitů se nezbavíte přestupem od pojišťovny X k pojišťovně Y. Vždy budete mít svázané ruce jednou danou pojišťovnou a téměř vždy bude jiná vycházet pro klienty alespoň finančně příznivěji. Přechod mezi pojišťovnami nic nevyřeší.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   na to je jediná odpověď: pracujte tedy pro klienta, ne pro pojišťovny…. ;)

   8

   3
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den, Stanislave. Koop má v některých segmentech opravdu dobré pojistky, já hodně používám 7 BN pro 2. rizikovou skupinu , vychází často lépe než Flexi od ČS. Ale obecně- žádná pojišťovna nemá všechny produkty TOP, ani Vaše Česká ne.Mmch pracoval jsem tam téměř deset let.Zbytečně jste se při své práci ochudil o 95% možností, které jste mohl klientovi nabídnout, a sebe tím pádem o častější úspěšnost a lepší provize. Ale musím říci, že přemýšlíte správným směremm, i když máte ještě před sebou dlouhou cestu a ne snadnou, protože myslím , že ČP to s konkurenční doložkou myslí opravdu vážně…Držím palce..

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   • Děkuji za názor. Konkurenční doložka?? Co tím myslíte? Nerozumím…

    0

    1
     | Odpovědět privátně
    • Myslím, že dnes už se od České pojišťovny nedá jen tak odejít ke konkurenci, tedy pokud nejste v ČP jako úplný nováček.Mám k dispozici pouze neoficiální informace, jsem už z ČP nějaký pátek pryč. Zkuste se kouknout do své smlouvy- já ji při nástupu tedy nečetl, nevím jak Vy :-), mělo by to tam být.Myslím ,že ČP vyplácí dokonce nějaké pidiudržovací poplatky těm co odejdou ,, aby nepracovali jinde. Mohli bychom požádat např. nějakého Anonyma,pracujícího pro ČP , zdali by nám to neosvětlil podrobněji..

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     • Nějaký Anonym by nám to mohl trochu vysvětlit a já se mrknu do své smlouvy, jak to tam mám formulované.

      2

      1
       | Odpovědět privátně
     •  Ivan Špirakus
      Účastník

      to je ale náhoda :)

      tu novou smlouvu jsem dnes dopoledne držel v ruce…

      a mohu potvrdit, že to není moc hezké čtení.. :(

      – za odchod jsou pokuty, náhrady nákladů za vzdělání a podporu atd atd

      – myslím, že ta textace by nakonec před soudem nebyla obhajitelná (viz kauza OVB), ale kdo se s nimi bude roky soudit ???

      1

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       ČP šalamounsky přidala oproti jiným firmám do smlouvy vyplácení peněz po dobu konkurenční doložky, čímž výrazně omezila jeden z bodů, který by ji v případném sporu lehce odrovnal a tím je nevyváženost. Zajímavé je, že když se zeptal obchodník ČP, co se stane, když nepodepíše, tak byla odpověď, že výpověď. A přitom tam dále pracuje x lidí, kteří to nepodepsali a vůbec nic se neděje. Takže opět nátlak, strašení a polopravdy.

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Petr Dolenský
       Účastník

       Romane,ČP sice šalamounsky připsala do nových smluv vyplácení finanční náhrady po dobu konkurenční doložky,ale zároveň tam je podmínka vlastního kmene minimálně ve výši 8 mil.Kč,což zase tolik příp. odcházejících VPA splňovat nebude,takže je to vyvážené opět hlavně pro ČP.S tím,že se vůbec nic neděje pro ty, co nepodepsali v ČP nové smlouvy, bych tak úplně nesouhlasil,protože od října mají být všichni VPA se starými smlouvami tzv.”nesplnilové”,což v praxi znamená,že i když dosáhnete určitý ČP stanovený minimální limit produkce,což je cca 7.000,-Kč/měsíčně a tím “splníte”,tak pokud máte s ČP uzavřenou jinou smlouvu,než tu letošní,tak stejně “nesplníte” a všechny provize máte kráceny o 20% oproti jejich standartní výši pro ty,co podepsali.Není to zajímavé:máte s ČP uzavřenou platnou smlouvu,plníte ČP stanovený minim.produkční limit,ale protože nepodepíšete novou smlouvu máte za trest pokráceny všechny provize o 20%.Takže tlak ze strany vedení ČP na ty, co nepodepsali se zvyšuje a obávám se, že to tímto opatřením končit nebude.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Ok, díky za nové info, o tomto snížení provizí jsem u “nepodepisovačů” netušil. Nevím, kolik takových lidí může být, tady v našem regionu se odvažuji tvrdit, že nikdo takový není. Nicméně jsem zvědavý na tu koncovku, protože tady se dost láme chleba, Pojišťovna tlačí k podpisu nebo na druhé straně obchodníka k tomu, aby nepodepsal a odešel, protože já nevím, jak Vy, ale dělat za 80% provize (v tomto případě to bude odpovídat zhruba nějakým 60% z ročního pojistného) to může jidne za dvojnásobek nebo i více. No a pak odejde a pojišťovně vesele přepráší celý svůj kmen do jiné pojišťovny. ;-)

       1

       1
        | Odpovědět privátně
  •  Martin Dratva
   Účastník

   Stanislave, Koop je opravdu pružnější. Znám to z vlastní zkušenosti, kdysi jsem jako VPA v ČP působil, potom jsem přešel k “zeleným” a teprve tam to začalo dávat smysl. Nyní jsem se profesně zase posunul a uvažuji o vícebarevné (nejlépe nezávislé <jak to ale poznat?>) společnosti :D

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Ivan Špirakus
    Účastník

    To přece Martine poznáte úplne jednoduše :)

    Je to takova firma, kde o umístěni pojištěni budete ( v zajmu klienta) rozhodovat výhradně jen Vy sám….

    2

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Martine, máte myslím obrovskou výhodu v informovanosti a můžete tak vynechat další mezičlánky, což se zcela nepodařilo mě, takže jsem prošel několika firmami, než jsem dospěl k názoru, že nejlepší pro mě bude, když si zřídím vlastní, byť bych to měl dělat ve dvou. Nejste žádný zelenáč a když si trochu pohrajete s kalkulačkami a nasbíráte od lidí sem přispívajících, nějaké jejich postřehy, docela slušně můžete fungovat ve své vlastní firmě, aniž byste k tomu potřeboval analytické centrum, jehož častým výsledkem je prodej IŽP. ;-) Skoro se mi chce napsat “nedělejte tu chybu a neprocházejte zbytečně další společností, alespoň ne takovou, kde Vám nebude patřit to, co jste vybudoval. Ztratíte zbytečně čas. Mám s tím bohaté zkušenosti.

    3

    0
     | Odpovědět privátně
  • Dobrý den , Romane, musím Vás trochu poopravit, Standa ještě trochu zelenáč je a myslím, že pro něj by nebylo vůbec dobré dát se k Insii okamžitě.Potřebuje získat zkušenosti ,prac. návyky , nechat se “otřískat”. A na to mu myslím ČP poslouží docela dobře. Však máte osobní zkušenosti .Dále si myslím, že Vaše neustálá podprahová snaha lákat lidi k Vám do firmy není na místě. Pokud vím i vy máte vícestupňové odměňování ve Vaší firmě. Já jsem z ČP odešel do MLM firmy a jsem naprosto spokojen. Já si chci budovat tým lidí, chci se jim věnovat. Rád využívám firemní kancelář, notebook , tiskárnu atd. Nemám ve svém týmu žádného bouchače IŽP, ani sám to nedělám. Nemám ani konkurenční doložku ve své smlouvě a mohu kdykoli odejít.Iluze vlastního kmene je mi lhostejná,pokud udělám dobrou práci , klienti se na mne stejně obrátí, ať budu kdekoli.Prostě -pokud má Stanislav nějaké ambice, nebylo by mu ve slušné MLM firmě také dobře??

   2

   1
    | Odpovědět privátně
  • Já v tom tedy žádnou podprahovou snahu, ani nic podobného nikdy neviděl…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   1. Příspěvek nebyl směřován na Standu, ale na Martina. Začíná dokonce oslovením Martine ;-)

   2. Proč hovoříme jen o Insii. Existuje řada jiných možností a pokud Martin chce udělat udělat změnu, tak mu pomůžu klidně i bezprahově. A vůbec nemusí skončit u nás. Mimochodem asi si dám inzerát, abych mohl dělat nábor bezprahově.

   3. Na firmě nemáme deset stupňů a spravedlivé se mi to zdá s přihlédnutím k historii obchodníka. U investic je to podle aktiv pod správou. Ale hlavně nemá obchodník stanovený nějaký čtvrtletní objem, který když nesplní, tak spadne na nižší provize. Taktéž k tomu nepotřebuje spolupracovníky. Ale znovu opakuji, pokud je pro někoho MLM to, pravé ořechové, tak ať si buduje svoji firmu tam. Pokud si ji dobře vybudoval a věří tomu, že je to tak ok, tak je to v nejlepším pořádku a nemusí se přece bát, že když nabídnu takovému obchodníkovi budování vlastní firmy mimo MLM s dvojnásobnými provizemi, aby na to měl čas, že mu odejde. Mojí snahou je toho člověka rozklíčovat a zjistit, kam se ubírá a zda to nastavený model splňuje.

   4. Pokud nemáte konkurenční doložku, tak já to jen schvaluji. Vezmete-li ale počet lidí pracujících v MLM, tak se odvážím tvrdit, že min. 90% obchodníků ji má a také se odvážím tvrdit že v drtivé většině jsou neoprávněné a fungují jako strašák.

   5. Souhlasím, že za Vámi Vaši klienti přejdou, ale o to tu přece vůbec nejde. Jde o posto firmy, u které dotyčný obchodník dělá a ta si přivlastňuje klienta a jeho smlouvy, aniž by se na tom (ne vždy) jakkoli podílela. Dotyčný obchodník se pak stará o klienta a peníze za správu pojištění jdou někomu, kdo ho nikdy neviděl. To je docela absurdní. Jsem příznivcem budování reziduálního příjmu, který roste s tím, jak dlouho tu práci děláte a tedy i s počtem klientů, které obsluhujete. Pokud to chcete dělat dobře a obsloužit všechny kvalitně, tak na to potřebujete čas. Obsluhovat klienty s tím, že peníze chodí jinam, není ani smysluplné a ani v této branži dobré.

   A na závěr bych si dovolil opakovat, že Standa může jít klidně k Vám nebo do jiné MLM organizace, pokud chce, já jsem se slovem nezmínil o tom, že by měl jít do nějakého brokerpoolu, tím méně k nám do firmy. Hlavně ať si dobře přečte smlouvu, než ji podepíše a zváží všechny možnosti.

   1

   1
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý večer,

   řada Vás zde má zkušenosti s prací VPA pro určitou pojišťovnu a pak následně s práci PPZ pro různou makléřskou společnost. Můžete napsat rozdíly v práci a taky vypsat výhody a nevýhody v těchto pozicích?Děkuji

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   To si vybíráte pouze mezi dvěma pojišťovnami? Na českém trhu je cca 20 pojišťoven…

   Máte na výběr z více společností, nebo nás tu zkoušíte??

   1

   2
    | Odpovědět privátně
  •  Martin Dratva
   Účastník

   Pane Musile, prošel jsem podobnou cestou jako Vy. První byla Česká Pojišťovna, poté Kooperativa a teď PPZ u makléřů (nenamáhejte se, u ČNB najdete ještě asi stále VPA pro Koop). Přičemž teprve teď se začínám považovat za finančního poradce. Předtím jsem byl prostě ten “pojišťovák” od vedle :)

   Kooperativa oproti ČP nabízí:

   Lepší provizní podmínky, možnost zaměstnaneckého poměru a tudíž defakto některých “jistot”, klientský kmen volně k dispozici (pokud poradce u klienta nemá 2 a více smluv, je klient brán jako volný – podporuje to cross a up – selling), možnost využít služební automobil, vlastní kancelář, lepší podpora v oblasti vzdělávání/vedení/obchodních dovedností.

   Nicméně až teď začínám být spokojený jako PPZ. Předtím jsem měl tak svázané ruce, že zpětně nechápu, jak jsem mohl normálně fungovat :o)

   Každopádně hodně štěstí a spokojených klientů.

   M.D.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account