Zobrazeno 4.977x

Označeno štítky: , ,

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. This post has been viewed 4978 times Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Pavel Švec a poslední změna proběhla 7 roky, 11 měsíci. This post has been viewed 4978 times

 • Autor
 •  Pavel Švec 
  Člen

  Dobrý večer všem,

  dnes jsem tyto stránky navštívil poprvé a musím uznat, že jsem jimi mile překvapen. Jako finanční poradce pracuji krátce a mám zkušenosti ze dvou společností. Tou první byla (jako u většiny známých) ZFP. Věřil jsem, že lidem budu opravdu pomáhat a udělám tím radost jak jim, tak i sobě. Díky shodě náhod mi ale jeden známý otevřel oči a já tehdy s poradenstvím nechtěl mít už nic společného. Asi po roce jsem ale kývl na nabídku Fincentra, kde zatím stále působím. Strašně se mi totiž líbilo, že zajištění je postaveno na příjmech (resp. výdajích) rodiny a počítá se individuálně. Ale těch rozdílů oproti ZFP je spousta a jakožto zkušeným poradcům nemá cenu více psát :)

  Nicméně abych se dostal k důvodu založení tohoto tématu.

  Ikdyž jsem věřil, že teď konečně odvádím dobrou práci, po tom, co jsem zde přečetl několik příspěvků, mám o svém přesvědčení pochybnosti. Nejen kvůli lidem, ale i kvůli sobě (užíral bych se tím ještě několik let :)) chci tuhle práci dělat bezchybně, bez nátlaku, bez lží, prostě tak abych mohl jít každej večer klidně spát. Bohužel si teď nejsem jist, jestli také nejsem jen obětí “vymývačů mozků” MLM společností a ikdyž jsem od působení v ZFP určitě postoupil o několik pater výš nedělám stejně špatnou práci jako spousta dalších “poradců” a čím více článků jsem tu přečetl, tím více pochybuji.

  Nicméně pomáhat lidem mě naplńuje a nechci s touto prací seknout jen tak…už kvůli svým klientům. Proto bych Vás chtěl požádat, je-li to možné o jakékoliv užitečné rady v podstatě pro nováčka. Jak tuto práci dělat opravdu kvalitně. Jak jste třeba začínali Vy? Co z Vás udělalo poradce, jakými jste teď?

  Omlouvám se za svůj zvláštní druh příspěvku, ale než dělat tuhle práci špatně, to radši vůbec :)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Václav Šplechta 
  Účastník

  Dobrý den pane Švec,

  stejně jako v ostatních MLM společnostech, jsou i ve Fincentru zlatokopové a slušní finanční/pojišťovací poradci/zprostředkovatelé (ta lomítka kvůli různým názorům zde přítomných na tyto pojmy). Jak v MLM, tak v přímém napojení na brokerpool můžete dělat poctivě a nebo hamižně.

  Já jsem začal přibližně před sedmi lety nástupem do UNIQA pojišťovny, kde působím dodnes. Zprvu většina lidí dělá chyby většinou pod vlekem svého vedoucího, pod tlakem na výkon, nebo pod tíhou informaci školitelů a motivátorů. Ano přiznám si to, i já jsem zprvu uzavřel super výhodné KŽP nebo IŽP, ovšem nikdy jsem nemaloval úžasné zhodnocení. Nyní vím, že to byla chyba, ale je za tím mnoho let studia a zkušeností.

  Na těchto stránkách je mnoho lidí, kterých si kvůli jejich názorům a nadhledu vážím, a od kterých rád vstřebávám informace a rady. I díky tomuto portálu jsem dost otevřel oči a věřím, že kvalita mnou poskytovaných rad a služeb klientům vzrostla.

  6

  1
   | Odpovědět privátně
 •  Miroslav Princ 
  Účastník

  Dobrý den – rad tu v různých diskusích padla spousta, jak už jste si přečetl. Napadla mě jedna další z vlastní zkušenosti – kdysi jsem se zúčastnil “otevřené” diskuse poradců z různých společností nad jejich případy. Prezentovali svá řešení ku prospěchu ostatních členů poradenské asociace. V té chvíli jsem se cítil, jako bych se vytáhl na zeď a uviděl jsem nový svět “tam za zdí”.

  Proto rada – hovořte s ostatními lidmi z branže (a třeba i z vlastní firmy) o jejich přístupech, postupech a řešeních.

  5

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Martin Dratva 
  Účastník

  Sebevzdělání a praxe, kolego :) Ne jen slepě věřit ostatním ve společnosti, kde pracujete, ale hledat i v jiných zdrojích. Internet, knihy, mystery shoping u jiného z poradců, zpětná vazba klientů, vedení si záznamu z jednání a následné vyhodnocení zaznamenaného, … Je toho spousta. Držím palce, ať najdete co hledáte.

  1

  1
   | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  Jak jsem začínal já, to se radši ani neptejte. Vzal jsem to jako nouzovku, než si najdu něco jiného. Ani jsem nevěděl, za kolik dělám. Pak jsem zjistil, o čem ta práce je a začalo mě to bavit. To ale na druhou stranu přináší poznání a najednou zjistíte, že to, jak to děláte, není úplně to pravé ořechové a ten stav tak nějak průběžně trvá dodnes :-) Jak tu jednou napsal Onřej Záruba, člověk se dostane do stavu, kdy těch informací má již tolik, že by to chtěl dělat jinak, ale ne zase tolik, aby to dělat mohl. Z čeho já mám mimochodem velkou radost, je to, kolik lidí jsem již zaznamenal, že odešlo od ZFP nebo přestalo využívat jejich služby.

  Zda budete ve Fincentru spokojený nebo ne, záleží především na tom, co hledáte. Není to jen o stylu práce, je to též o Vašem vnitřním rozpoložení. Přemýšlejte kromě kvality práce také o tom, co Vám konkrétně přináší. Můžete být ve špičkové firmě se špičkovým zázemím a přesto nemusíte být šťastný, stejně jako nemusíte být šťastný, když pracujete sám a naopak.

  To, co v sobě nosíte, může být Váš hnací motor, protože se budete snažit sbírat nové a nové informace a stále se v té práci zdokonalovat. Nenechte se tím ale zničit, u Vás je ten stav popsaný Onřejem dost pravděpodobný. Chcete dosáhnout bezchybnosti… to je jistě šlechetný cíl, zvažte však reálně, zda je dosažitelný. Máte dobrý směr a to je myslím to podstatné pro Vás i pro klienta. ;-)

  12

  0
   | Odpovědět privátně
 • Profilové foto
  Anonym

  I já jsem změnil díky tomuto portálu pohled na svou práci a musím říct že čím více toho člověk ví tzv. ze zákulisí tím míň se mu chce tato práce dělat. Vidím to u svých kolegů jak nadšeně dále sjednávají IŽP a povídají stále stejné pohádky a jsou vlastně spokojeni, protože žijí ve sladké nevědomosti.

  Takže je otázkou zda pročítání zdejších diskusí není spíše na škodu, zda vám to nevezme chuť do práce.

  0

  4
   | Odpovědět privátně
  •  Pavel Švec 
   Člen

   Na škodu to určitě není. Naopak, jsem velice rád, že se najdou i tací, kteří chtějí v této branži lidem pomáhat. Také mě velice mile překvapil počet reakcí na můj příspěvek, za které chci poděkovat.

   Co se IŽP týče, ty už od odchodu ze ZFP nedělám a naštěstí sem jich ani moc neudělal :) Bohužel moje tehdejší neznalost a naivita už jednoho z “obdařených” touto skvěle nastavenou smlouvou stála dost peněz. Ale každá špatná zkušenost je dobrá zkušenost a dnes dělám věci jinak a určitě lépe :)

   3

   0
    | Odpovědět privátně
 • Profilové foto
  Anonym

  (redakčně vymazáno: nedovolená reklama)

  0

  2
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account