Zobrazeno 15.343x

Označeno štítky: , , ,

Toto téma obsahuje 16 diskutujících a má 51 odpovědí. This post has been viewed 15344 times

 • Autor
 •  Jaroslav Pelant
  Účastník

  Zdravím Vás kolegové a kolegyně. V nějakém zdejším článku jsem se dočetl, že ČNB hodlá navýšit poplatek za licenci z 2000kč na 10000kč. Každý má nějaké informace a i když nebudou oficiální, dohromady bychom je měli dát. Co je na tom tedy pravdy, případně kdy to bude spuštěno?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  A každý by mohl připojit názor, co si o tom vlastně myslí. Já si myslím, že ČNB se konečně vzpamatovala a chce si začít snad poprvé hrát na dozorčí orgán. Snahu oceňuji, nicméně asi k tomu zvolila poměrně nešťastný přístup. Co myslíte Vy?

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Včera o tom psaly Hospodářské noviny, na serveru penize.cz přišel s touto informací Tomáš Prouza již před měsícem.

  Mělo by to zřejmě fungovat od poloviny letošního roku, aspoň tak jsem to pochopil z tohoto článku:

  http://finweb.ihned.cz/c1-50532900-stat-cisti-trh-financnich-poradcu

  Já osobně si nemyslím, že zdražení licence povede ke zkvalitnění trhu…

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Jan Rettich
  Účastník

  Ten poplatek dle meho fungovat nebude. Preci, jaky je problem, aby novacek psal smlouvy na sveho vedouciho? Zadny!!! To je reseni temer o nicem.

  Ja bych osobne byl pro vetsi duraz na vzdelani, to je neco, co povazuji za dulezite. A dale kontroly a hlavne exemplarni potrestani “poradcu” jako Stork.

  5

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Títo se možná vyčistí trh od nefungujících poradců, kteří se někde registrovali a jsou prakticky pasivními členy, takže na trhu to výrazný vliv mít nebude. Jen se v nějakých přehledech sníží nějaké číslo, na kvalitu to bude mít vliv pramalý. Dost často má hodně peněz právě ten, kdo nejvíc poškozuje klienta, pro toho toto nebude žádná páka k tomu, aby svoji činnost ve prospěch klienta změnil. Myslím, že více než nějaké peníze by zabral nějaký systém vzdělávání završený nějakým certifikátem.

  5

  1
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  Je to hloupost. Nové začínající “černokněžníky” to možná asi zastraší, ale ten poplatek se netýká už lidí, kteří tu licnci mají, takže největší podvodníci můžou řádit vesele dál.

  Jediné co to způsobí, je mnohasetprocentový úbytek nováčků. Pokud mám tedy vizi, že chci trh očistit a vnášet do našeho byznysu dobré jméno, tak mi tohle obrovsky ztíží práci. Je to překážka ke zlepšení poradenství a očistě našeho jména, nic víc!!!

  Tady by mě napadla jedna parafráze z jednoho seriálu: Kurvy zlodějský!!

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  To víte, že nepovede, spíš zabraňuje nám, kteří to s trhem myslíme dobře, abychom ten trh vylepšili. Tomu se říká regulace ze všech stran. Čím více nad tím přemýšlím, tím více jsem naštvaný.

  2

  0
   | Odpovědět privátně

  Nechápu, proč se rozčilujete. Vám to nijak neublíží, protože se Vás to už netýká. Mně se reforma líbí, protože zabrání přívalu dalších nováčků a pak může přijít další reforma, která se bude zabývat odborností.

  0

  2
   | Odpovědět privátně

  Je to stejné, jako kdyby živnostenský úřad řekl, že bude proti špatným živnostníkům bojovat tím, že zvedne cenu za vydání živnostenského listu…

  14

  1
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Ha! Tak toto přitovnání je velice trefné ! :-)))

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  MLM baroni asi nebudou mít radost co?Já myslím, že je to citelná ráno MLM byznysu.A oni to moc dobře vědí.Proto taky takhle vyvádí.Odliv poradců je teďka vykompenzován velkým přílivem a teď už to tak snadné nebude s tím přílivem.Ukáže se, jak moc jsou všichni závislí na tom průtokovém ohřívači lidí.

  Já tomu tleskám.Kvalita se nezlepší, ale k úbytku lidí v oboru to musí vést.

  9

  5
   | Odpovědět privátně
   Jan Rettich
  Účastník

  Radost urcite mit nebudou, s tim souhlasim. Ale myslim si, ze si “manazeri” MLM siti najdou metody jak to obejit. To mnou zminene psani smluv prave na manazery je dle meho jednou z cest a nebal bych se, ze se nevymysli neco dalsiho, pravdepodobne i mnohem vychytralejsiho, nez je muj napad.

  3

  1
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  Mě se to ale týká velmi a Vás určitěq také, jen jste nad tím nepřemýšlel do detailů. Měl jsem svou vizi, vizi že ve svém okolí vylepším image finančních poradců, ale to by se mi povedlo jen za předpokladu, že bych pro tuto myšlenku nadchl více lidí, tedy znáboroval spolupracovníky jednoduše řečeno a tohle mi to defacto znemožnilo, protože 10000kč za licenci je opravdu likvidující částka kterou nezaplatí snad nikdo.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  Nevím pokud jsem jediný komu skutečně dochází, že se ho to může citelně dotknout v právě zmíněném náboru. Proč se mě to dotýká jsem zmínil výše.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jakub Pecha
  Účastník

  Osobně bych byl ještě pro tzv. udržovací poplatek a pravidelné přezkoumávání. Tím by se registr pročistil o dalších několik desítek tisíc zprostředkovatelů, kteří k práci přičuchli na pár měsíců a pak šli o dům dál (rozuměj mimo obor). :-)

  6

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Obávám se Ondřeji, že Jan má pravdu. Cest, jak to udělat, aby toto neznamenalo citelný zásah, který by daného zájemce odradil, se nechá vymyslet poměrně mnoho. Nakonec se jim to ještě prodá, jako motivace… :-)

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Jasný, ale už je to donutí vymýšlet nějaké blbosti.Takhle to měli čistý.Ono je to defacto porušení zákona, jestli se nepletu.Já mám nějaké náborování na háku, a pokud někoho budu přijímat, tak rozhodně ne, aby prodával pojištění, takže mě se to líbí.Ubude lidí, kteří dělají ostudu oboru.

  6

  1
   | Odpovědět privátně

  Kolegové, pojďme tedy vymyslet panu Pelantovi nějakou okliku, aby mohl uskutečnit svou vizi. Ale k ostatním zlým MLM manažerům se náš výmysl dostat nesmí!

  Zvýšení vstupního poplatku považuji za krok, který může přispět ke zmenšení problémů vzniklých nezkušenými a naivními začínajícími poradci. I já takový chvilku byl. Obecně jde o zvýšení bariéry pro vstup do odvětví, kdo už tam je, měl by pocítit snížení konkurence. Prasárny starých drtičů to nijak neovlivní, to musí řešit kroky další.

  3

  1
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  S tím souhlasím, určitě to je ztížení situace. Když ho ale bude chtít pod sebe dostat, dostane ho tam stejně. A čím větší “kosič”, tím to pro něho bude jednodušší. Vybrakuje jednu rodinu a je to zaplacené. Daleko horší je, že nový obchodník bude kopírovat svého “šéfa” a to se nějakým poplatkem neochrání.

  4

  0
   | Odpovědět privátně

  Ok, tak pojďme do toho a pojďme zlepšit pověst poradců. Ale rozhodně si nemyslím, že bychom toho dosáhli zvýšením jejich počtu. Nejdříve je potřeba změnit systém.

  Mimo to jsem si naprosto jist, že se mě změna nijak nedotkne. Nejsem pojišťovací zprostředkovatel.

  0

  1
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  Já toho dosáhnu, ale jedině zvýšením počtu poradců v mém týmu, nestojím totiž o nějakého kosiče z konkurence. Starýho psa novým kouskům nenaučíš.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Tak jedna oklika. Věnovat se člověku, který se uchází o tuto práci skutečně vážně. Pokud bude směřovat tam, kam má, pak nebude problém do něj oněch 10 tisíc zainvestovat. Tomu se říká investiční riziko. :-) A v případě spolehlivého člověka bych do něj šel. Nevím, jak to myslí pan Pelant s tím, že zvýšením poradců v dané lokalitě se zvýší kvalita. Všichni ti noví se po té lokalitě budou pohybovat jako nezkušení nováčci spolu s těmi, kteří se tam již pohybují. Pochybuji, že v tomto přetlaku bude klient vnímat nějakou nápravu.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Petr Babička
  Účastník

  Začíná na to na mě působit, jako když mezi nás pronikl nějaký politik. O financích ví h…., ale na poplatcích vydělá. Nařídí to z pozice funkce a je to. Ku… to je to jednoduchý, když máte moc i když jste úplný blbec.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Jaroslave, já tomu asi nerozumím. Vy se snažíte nováčky v týmu vytlačit z trhu staré ostřílené kozáky, co umí chodit přes mrtvoly? Jen aby ze všeho nejvíc nehynuli klienti… :-)

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  Nesnažím se vytlačit nikoho. Svými nováčky se snažíme vnášet do našeho okolí dobré jméno a čím více nás bude, tím více klientů dá přednost poradcům z mého týmu, protože děláme poradenský proces úplně jinak, než jakákoli konkurence tady, nemusím připomínat, že je proklientský.

  1

  1
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  Bude a už jí vnímá. Jde jen o to, že sám nám tu jméno nevylepším. Ano máte pravdu, zainvestovat 10000kč do poradce, který dělá nápravu mezi klienty se skutečně vyplatí, protože na tom v konečném důsledku nemůžu prodělat. Druhá strana je ovšem ta, dát za každého nováčka oněch 10000kč. Za 5 nováčků to znamená 50000kč, což částka sama o sobě není veliká, ale dávat toto každé dva měsíce je skutečně mnoho:-)

  0

  4
   | Odpovědět privátně

  Takovou vize jsem měl také, bohužel to větší přínos nemělo.

  Co mně nejvíce pomohlo bylo oprostit se od firmy, pro kterou jsem dělal a vytvořit si vlastní značku poradenství. Možná to tak nevnímáte, ale poradenství v ČR představují 3-4 firmy, které u klientu vytváří představu o poradcích. A myslím si, že se shodneme, když řeknu, že ta představa není zrovna pozitivní. Takže podle mě je potřeba vytvořit nový systém, který nám vylepší pověst. Takový systém mohl být KoFiP, bohužel není po něm ani vidu ani slechu. Klíčové tedy je, aby se sami poradci rozhodli s tím něco dělat, protože nikdo jiný to za ně neudělá.

  3

  0
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  S tím s vámi naprosto souhlasím, ale na rozdíl od

  Vás u svých vizí zůstanu. Mám přesný a jasný plán, jak to udělám a jsem přesvědčen o tom, že se mi to povede, toto je ale jakési zbrzdění či rána ze zadu.

  Předpokládal jsem, že nastane jistá regulace a tleskal jsem té snaze, tohle se jim ale vůbec nepovedlo a nikdy by mě nenapadlo, že zvolí tuto hloupou variantu. Snížením počtu poradců v ČR se sice sníží kvantita, rozhodně se ale nezlepší kvalita. Myslel jsem si, že se uchýlí k nějakému pravidelnému poplatku, jak už zde někdo psal nebo o opravdu masovým kontrolám, ale tohle nic neřeší.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  Ono tvrzení, že na poplatcích vydělá není zdaleka pravdivým:-) A pokud takhle přemýšlí v ČNB, tak přemýšlejí hodně špatně. To je to samé jako zvednout cenu rohlíku na 20kč a čekat až si ho někdo koupí. Jistě, vždycky se někdo najde, ale odbyt bude mnohokrát menší.

  Takže si myslím, že na poplatcích rozhodně nevydělají, spíš naopak jim peníze z registrací ubudou.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  A to kultivujete trh tím, že nabíráte každé dva měsíce 5 lidí na pozici pojistného zprostředkovatele?Jen jestli náhodou neděláte přesný opak pane Pelante.

  5

  0
   | Odpovědět privátně
   Jan Rettich
  Účastník

  Souhlas s Ondrou. Nedovedu si predstavit, jak dokazete behem dvou mesicu vyskolit 5 lidi tak, aby delali kvalitni praci. Superman??? :-)))

  3

  0
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  Nikoliv superman, ale výběr. Z 10 lidí chci vytáhnout tak 2-3 lidi, kteří budou mít podobné myšlení jako já, takové lidi hledám do týmu.

  0

  3
   | Odpovědět privátně
   Petr Babička
  Účastník

  Naprosto trefné přirovnání. Já si myslím, že jak je dnes na denním pořádku, někomu jde zase pouze a jen o peníze.

  1

  1
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Pokud budou mít podobné myšlení jako Vy, tak Vám brzy dojdou klienti. Ze všech již totiž budou finanční poradci.

  2

  1
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  Alespoň si budou umět uspořádat svoje vlastní finance a nepřivést se na hranici exekuce:-)

  1

  1
   | Odpovědět privátně
   Tomáš Bílek
  Účastník

  Já pořád nechápu, proč z toho všichni dělají takový humbuk. Barmanský kurz, řidičák, promítačský průkaz, masérský průkaz, všechno to stojí 10tisíc a u naší branže, kde je mnohem větší zodpovědnost, ale i peníze, si lidé stěžují? Když chci do týmu člověka, který ví, co chce a já vím, co umí, tak ten poplatek ani jednomu nevadí.

  4

  0
   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Dobrý den pane Bílku,

  rozdíl je v tom, že ČNB neplatíte za to že Vás vzdělá, ale za to, že provede formální zápis do registru.

  Tento formální zápis neříká nic jiného, než že člověk je bezúhonný, že má aspoň maturitu a že udělal relativně jednoduchý test zaměřený na výši pokuty, kterou může teoreticky dostat a na znalost názvosloví, nikoliv na znalost finančních produktů, resp. principů fungování finančních produktů.

  Petr

  9

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Tak to už z titulu “udělej si sám” nemáme daleko od ZFP.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  S tím bych souhlasil. Z toho vyplývá jiná kombinace. Poplatek ano, ale nikoli za papír, který nemá žádnou hodnotu, ale za papír, který jsem dostal za absolvování něčeho smysluplného a něco smysluplného to přineslo mě i tomuto přeplněnému sektoru. Mimochodem, ČNB se v poslední době stále více zaměřuje na činnost tzv. tipařů, zvláště těch, u kterých je nápadně vysoká provize.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Čau Tomáši :-)

  Souhlasím, ale jak píšu panu Kačenkovi… V případě např. absolvování masérského kurzu se dotyčnému někdo věnuje, něco mu ukazuje, vysvětluje, kontroluje, opravuje a dotyčný mu za jeho práci platí. Pochopitelně, že kvalita může být různá, nicméně zůstal zde zachován základní princip, že se platí za něco. Platba ČNB jsou peníze, které si ČNB bere za nic. Sice v dobrém úmyslu směrem k trhu, ale za nic. Je třeba si uvědomit, že nyní všichni budeme platit kvůli tomu, že někdo dělá svoji práci na h… proč mám platit za to, že někdo dělá prasárny?

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  To sice s Vámi souhlasím nicméně původní myšlenka je úplně jiná, jen jsme sklouzli k něčemu jinému.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Tomáš Bílek
  Účastník

  Ahoj Romane:)

  Asi bych to udělal jinak. Přihlásil bych poradce na tzv. zkušební kurz poradce u ČNB, kde absolvuje určitá všeobecná školení pro všechny poradce stejná, mezitím bych nechal poradce chodit na schůzky s osobou pověřenou čnb z každé firmy. Po např dvou měsících školení udělat všeobecnou závěrečnou zkoušku, něco jako maturita…teoretické i praktické znalosti…Za tohle by těch 10tisíc stálo…

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Petr Babička
  Účastník

  A o tom to je. Jde o to komu a za co se má platit. Takto navrhovaný poplatek je, dle mého mínění, jen další laciné tahání peněz z lidí. To nic nezlepší a neřeší.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  V každém případě by se něčím podobným zamezilo, že by obchodníci neznali plnou pravdu a nemohli by tak snadno být manipulováni někým jiným. Ono se lehce něco dělá v domnění, že je to pro člověka to nejlepší, v momentě, kdy už ale dotyčný bude vědět, že to není zrovna nejlepší řešení, bude s tím mít (doufám většina) problém.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  Na tohle, ale ČNB nemá kapacity. Když vezmeme v potaz, že je v ČR 130 000 zaregistrovaných poradců a dejme tomu půlka je alespoň zčásti aktivní, tak to máme 65 000 poradců na překontrolování.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Petr.Kačenka .
  Účastník

  Když někdo zdraží rohlík na 20Kč, tak půjdu do vedlejšího obchodu a koupím si ho levněji. To vše za podmínky, že obchod není monopolní. ČNB monopolní bohužel je. Nikdo jiný registr ze zákona vést nemůže. ;-)

  6

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Za prvé se to mělo udělat již dávno. To, že je tento stav neutěšený již několik let, ví každý, kdo se v tom alespoň trochu pohybuje. Otázkou je, jestli někdo chce skutečně něco opravdu regulovat, protože na druhé straně to někde někomu snižuje zisky. A tak se radši dělá jako že jo, ale ve skutečnosti se ta doba jen natahuje…

  Za druhé. Stejně, jako se nezačaly dělat zkoušky odborné způsobilosti ze dne na den, ale byla na to určitá doba, i zde by musela být nějaká doba. Nemůžeme napravit to, co vznikalo několik let, během několika týdnů.

  Za třetí. Berte to jen z obecné roviny. Ani Tomáš, ani já nejsme ti, kdo by něco podobného stavěli, důležitý je ale směr. Banka sbírá peníze, ale s velmi nízkou efektivitou. 130 tisíc “poradců” nebo kolik je to číslo, z toho polovina číhá někde v šeru a čeká na důchodovou reformu. Měli bychom se bavit o tom, jak rozlišit ty, kteří se tím chtějí živit jako svojí profesí a ty, kteří si jen odskočili namastit kapsu. A to se zavedením toho poplatku nezmění. Jen se ztíží nástup novým. Někdo z vedení ČNB by se měl jít občas podívat do terénu, jak to tam funguje. A nemyslím tím nechat si předkládat tisíce dokumentů, ale jít do samotné podstaty kdo, koho, proč a jakým způsobem náboruje.

  1

  1
   | Odpovědět privátně

  Ono to není tak jednoduché, chceme mít svobodný trh a každý takový institucionální zásah je právě proti svobodnému trhu. Teorie říká, že si trh poradí sám, jenže v praxi trvá náprava x-desítek let. Takže si myslím, že můžeme být rádi alespoň za tuto formu regulace. Nicméně mě neskutečně těší ta vlna nevole u Big Bossů, teď se ukazují jejich motivy.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Martin Viktora
  Účastník

  Já si myslím, že ČNB udělala tento krok velmi racionálně. Opatření jako je toto (zvýšení poplatku) ČNB ji nic nestojí, přinese peníze navíc a dá se snadno politicky “prodat” jako opatření pro zvýšení kvality trhu (bez ohledu na faktický výsledek).

  Jiná řešení by přeci jen stála peníze a hlavně nějaké zvýšené úsilí úředníků. Tak proč to dělat jinak??:-)

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  Martine a tohle je přesně přístup, který mě od ČNB štve. Je tady pro to, aby právě to úsilí úředníků vyvíjela a dělala dohled jak má. Pokud to nezvládá, tak ať dělá dohled zase ministerstvo financí, třeba by to dopadlo lépe.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Nemyslím, že by ministerstvo dělalo něco lépe :-)

  0

  1
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  test

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  testíček I

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Vít Suchý
  Účastník

  Pane Rettichu, obávám se, že Vám uniká to, co legislativa pod pokutou 500.000,-Kč zakazuje….nabízet (natož podepisovat) smlouvy smí jen osoba s příslušným oprávněním…Asi si prakticky nedovedu představit váš návrh, že by “vedoucí” měl pod sebou třebas 20 nováčků a s nimi všemi chodil zároveň za všemi klienty a podepisoval smlouvy…

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 54 příspěvků - 1. až 54. (celkem z 54)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account