Zobrazeno 57.205x

Toto téma obsahuje celkem 169 odpovědí. This post has been viewed 57206 times Do diskuze (32 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Roman Kolář a poslední změna proběhla 8 roky a 10 měsíci. This post has been viewed 57206 times

 • Autor
  • Rádi bychom znali názor více lidí na MLM systémy v současné době. Z naší zkušenosti odchází čím dál více lidí pryč z MLM a díky internetu se konečně objevují informace jak „spravedlivé dělení“ je v těchto systémech. Chudáci pěšáčci. krásný den

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • A jaký je vlastně rozdíl mezi MLM a firmou se spolupracovníky?

   4

   4
    | Odpovědět privátně
   • Právě o tomto jsem chtěla dozvědět více názorů lidí. Nemám dobré zkušenosti s předáváním informací v několika patrovém mlm. Dle vlastních zkušeností jsou informace po cestě od hlavy k pěšáčkům velmi zkreslené. A tak chci zjistit zda je to jen můj názor, nebo zda jsem úplně mimo. :)

    0

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Rozdíl je, mimo jiného, ve finanční částce, kterou dostane finální prodejce produktu.

    Příklad z pojišťovnictví:

    normální obchodník dostane 130 a za to samé v MLM 25.

    Jak jsem psal niže – to není fér!

    6

    2
     | Odpovědět privátně
    •  Vašek Kott
     Účastník

     Standardně ale normální obchodník musí za rozdíl v provizích pokrýt vedlejší náklady, které v MLM kryje struktura nad ním (vč. centrály)

     Aby byl pohled na MLM spravedlivý, je třeba si udržet odstup a nedívat se na něj z pohledu toho, kdo je dole nebo z pohledu toho, kdo je nahoře.

     Zkuste jej porovnat s fungováním normální firmy – všimněte si, že běžní zaměstnanci nadávají, že mají málo peněz za velkou dřinu a že jejich šéfové nic nedělají a mají za to spoustu peněz – vidíte tu analogii? :-)

     7

     9
      | Odpovědět privátně
     •  Ivan Špirakus
      Účastník

      Však taky ten běžný zaměstnanec může odejít k jiné firmě aby zjistil na vlastní kůži, jestli je za plotem tráva zelenější… Ale nikdo mu nevěší na nohu kouli ve formě konkurenční doložky či podobných vymyšleností.

      Objektivní „hodnocení s odstupem“ je ale dobré tak leda pro teoretické studentské seminární práce. V praxi svou firmu každý hodnotí podle toho, jaká je jeho pozice (dole či nahoře). Konečně tak zněl i začátek tohoto vlákna.

      A jestli je to fér nebo ne? To bych vůbec neřešil, Každý má možnost dostat se k informacím a každý má právo rozhodnout se sám, zda bude třeba prodávat telefony iPhone za plat 15tis/měs v obchodě A nebo ty samé telefony za 30tis/měs v obchodě B.

      13

      2
       | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       To s těmi telefony je již zavádějící, protože výše odměny není jediným kritériem.

       Ze své podstaty MLM je o větší podpoře ze strany centrály, menších „provozních“ starostech. Je to ovšem vykoupeno menší fin. odměnou a menší nezávislostí.

       Na druhou stranu např. pooly jsou o menší podpoře, větších „provozních“ starostech – odměněno větší nezávislostí a větší fin. odměnou.

       Je na každém, co si vybere. A koneckonců se to na tomto fóru již řešilo…

       3

       1
        | Odpovědět privátně
      • Nemohu s Vámi souhlasit, že v MLM se více starají „sponzoři“ o lidi pod sebou, bez rozdílu oboru. Zájem sponzorů je pouze o co nejširší strukturu pod sebou aby jim šlo více peněz, každého ohromují vrchem oné struktury, kam se může dostat každý. Když vezmete počet obyvatel ČR a tvrzení na seminářích o karierním postupu, který je potřeba udělat, tak máte během týdne zapojenou celou republiku včetně nemluvňat.

       5

       5
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Raději budu reagovat anonymně, předem se omlouvám. Nechci totiž vytvářet zbytečné provokace.

       Sám jsem prošel pěti lety v německém MLM. Nyní působím v brokerpoolu. Nemohu s Vámi souhlasit, že je to o větších nákladech, dokonce ani o menší podpoře! V MLM jsem měl řádově dvojnásobné náklady na práci (tvořené prakticky nucenými náklady). Můžu jmenovat nucené náklady na kancelář (nemožnost zvolit si jinou, menší, pod pohrůžkou odříznutí od struktury směrem nahoru – ne, že by byla podpora, ale tam si bez toho neobjednáte ani formuláře). Dále přemíra tleskacích akcí, které spolykaly i 5000 měsíčně. Je toho víc, popravdě přechod do brokerpoolu způsobil veklou díru v příjmech, kterou jsem ustál bez větších problémů právě díky citelnému SNÍŽENÍ nákladů, které doposud trvá a to mám vlastní kancelář :). Samozřejmě je třeba férově uznat, že co se nákladů týká, zvyšovala je spíše struktura, než samotný MLM.

       Nicméně u podpory už toto neplatí. Podpora v předchozí firmě se rovnala téměř nule. Když s něčím volám na centrálu brokerpoolu, tak mám odpověď do jednoho dne na mailu s tím, že pracovníci za mě jsou schopni vše vyřídit. V MLM jsem byl vždy odseknut, ať si kontakty seženu a tohle si vyřizuji sám (raději uvedu, že jsem nevolal a nevolám dotazy na kraviny). V MLM existuje podpora až od chvíle, kdy jste na kariérní pozici, kdy už někoho můžete zajímat. Tzn, máte pod sebou početný tým oveček v řádech desítek, spíše stovek. Ano, pak se s Vámi někdo začíná bavit. Slova o podpoře MLM a nižších nákladech většinou nějčastěji slyším právě od pracovníků v těchto systémech, protože holt je třeba nějak si okomentovat to, že se směrem nahoru ztrácí brutální podíl peněz.

       Dnes pracuji prakticky nachlup stejně jako dřív. Dokonce s nižšími náklady a o malinko větší podporou centrály (ten rozdíl je skutečně minimální, ale fakt nesněte o podpoře v MLM :D). Jediné, co mám jako práci navíc je to, že si zadávám sám smlouvy do systému. To znamená o 10 minut práce navíc u každého obchodu. Za to mám ale dvojnásobek provize :). No, neberte to.

       19

       1
        | Odpovědět privátně
      • Plně s Vámi souhlasím, také jsem si to obdobně vyzkoušel, jediná „podpora“ byla v dotazech o tom, kolik jsem měl schůzek a kolik z toho bude nových spolupracovníků. Dále prakticky nemožnost omluvit se ze semináře, které byly vždy za nemalé peníze atd.

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       Máte pravdu, je to trochu zjednodušený příklad, možna i malinko zavádějící, ale většina lidi to zrejme pochopila :)

       Kvuli jednoduchosti jsem neuvedl, že v obchode A dostávají zaměstnanci stravenky, kafe a občas i sušenky. Vedeni jim to prezentuje jako skvělý program pece o zaměstnance.

       V obchode B tuhle „podporu“ nemaji, ale nevadi jim to (kupodivu). Tam dělají lidi, kteří si umi najit informace a spočítat, co je pro ne osobne výhodnější :)

       5

       4
        | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       poslední odstavec považuji za dost „laciný“…

       2

       4
        | Odpovědět privátně
      •  Tomáš Bílek
       Účastník

       V čem je laciný? Je to o rozdělení osobností, někdo se chce říct, dělám u velké společnosti, mám všechny benefity, co si můžu přát a někdo na to chce odpovědět: No a co, já to dělám po svým a mám za to větší peníze s tím, že podstoupím nějaké riziko:) Každý má rád něco jiného

       btw to riziko se právě díky brokerpoolu dost snižuje

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       I z vlastní zkušenosti z jiného oboru vím, že i „běžný zaměstnanec“, který ve firmě pracuje s klientskými daty i v nižším managementu má často také konkurenční doložku, takže s tímto bagatelizováním souhlasit nemohu.

       Obecně systém MLM má k dispozici nástroje, které jsou v každé společnosti specifické a má tedy určitou specifickou „cenu obchodního modelu“.

       Zastávám názor, že nechť je na svobodném rozhodnutí každého svéprávného spolupracovníka, zda do nějakého konkrétního MLM systému vstoupí nebo ne. Podmínky musí být ale transparentní.

       A srovnání s prodejem telefonů za 15 vers. 30K je už poněkud dost přitažený za vlasy…

       3

       0
        | Odpovědět privátně
     •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Dovolím si nesouhlasit.

      1.

      Vaše: „Standardně ale normální obchodník musí za rozdíl v provizích pokrýt vedlejší náklady, které v MLM kryje struktura nad ním (vč. centrály)“

      Moje: „normální obchodník dostane 130 a za to samé v MLM 25.“

      Tyto náklady mají přece oba obchodníci, jak u nás, tak u MLM, stejné!!! Proto nemáte pravdu.

      2.

      Vaše. …“všimněte si, že běžní zaměstnanci nadávají“…

      Tady přeci porovnáváme obchoďáky, čili lidi pracující jako OSVČ, proto věta o zaměstnancích je naprosto mimo.

      Jen připomínám, pokud třeba neznáte mé ostatní příspěvky ohledně MLM, já nejsem proti MLM, jen mi vadí v pojišťovnictví.

      4

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       ad 1)

       Vemte třeba náklady na reklamu, marketing.

       MLM centrály investují do inzerce propagující jméno firmy či do zlepšování image značky. Z toho může a těží i poradce té firmy, jelikož tu značku využívá. Z čeho to centrála platí? – no z meziprovizí…

       ad 2)

       zaměstnance jsem vzal jako příklad – nosnou myšlenkou, kterou jste zřejmě nepochopil, je ten fakt, že lidé, kteří jsou „dole“ v jakémkoliv systému, mají k odměňování těch, kteří jsou nad nimi(a principu rozdělování celkové fin. odměny), veskrze negativní přístup. To se týká i obchoďáků…

       0

       3
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       OK, ad 1)

       já s Vámi souhlasím, oba v tomto bodě říkáme to samé.

       To musí vždy někdo zaplatit.

       Tak jak je možné, že existuje tak propastný rozdíl???!!!

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Tomáš Bílek
       Účastník

       Ahoj Jirko, já se ani nedivím, že v MLM mají poradci tak malé provize. Podívej se, odkud dokáže většina nezávislých poradců fungovat a jak si zajišťují reklamu a pak se podívej na velké MLM typu, kteří mají kanceláře za statisícové nájmy, milionovou reklamu, vizáž a náklady podobné bankám. Je logické, že nemůžou dát tolik peněz koncovému pracovníkovi, když to musí uživit ty strašné náklady + 5 lidí nad sebou.

       Bohužel pro tyto poradce, to hlavní je pořád v terénu a většina koncových zákazníků ty reklamy ani nezná, maximálně tak pořad krotitelé dluhů…

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       utrácet za reklamu miliony není žádné umění ;)

       6

       3
        | Odpovědět privátně
      •  Tomáš Bílek
       Účastník

       To je jedna věc. Druhá je, že v našem oboru je ta reklama k ničemu:) Akorát k pochlubení se, protože pořád prodává člověk

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
       Účastník

       Kolego to se mýlíte, chlouba v tom určitě taky je, ale především jde o to se dostat do podvědomí lidí, k ničemu je to pro nás zprostředkovatele, kteří reklamu nepotřebují a umí se prodat bez toho, aby utráceli miliony za reklamu, která by nám stěží nové klienty přinesla. Máme jiné myšlení, a i když si myslíme, že reklama je zbytečná, velká firma to považuje jako dobrý marketingový nástroj, který nefunguje ani tak na klienty, jako spíše na nováčky. Který nováček by nechtěl, dělat pro firmu, která má svůj pořad a své reklamy, povězte. Nám by se to nevrátilo, ale velké firmě ano, pro ně to je nedílnou součástí marketingu. Osobně mě reklamy nudí, ale s marketingového hlediska to chápu. Dokonce to zprostředkovatelé využívají na schůzkách, čímž si upevňují důvěru a připadají si silnější.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Tomáš Bílek
       Účastník

       Jasně, ale není to stejný druh reklamy. U většiny reklam jde o to, aby klient o měl tušení o produktu, jež společnost prodává a až půjde příště do Alberta, tak si produkt koupí. Ale finančně poradenské(á) společnost(i) dělají reklamu jen z toho důvodu, aby se poradce cítil dobře. Občas se jim díky krotitelům důchů někdo ozve, ale sami poradci z partners mi říkali, že se jim ozývají jen zadlužení klienti a že obchodů není zrovna moc. Ta reklama pomáhá jen k podvědomí poradců, aby se cítili dobře v zázemí, pochlubili se před klienty + soutěžili s jinými poradenskými společnosti, ale na skutečný prodej produktu/služby to nemá vliv, těm klientům to je úplně jedno. Takže pokud vezmeme společnost jako „průtokáč“, kde přijde kluk/holka, udělají pár produktů, řeknou, že jejich společnost je veliká, tím se cítí důležití, tak je to super, ale pokud se má tato branže dostat dál a poradci mají pracovat dlouhodoběji, tak je úplně jedno, jestli tu reklamu v TV máme nebo ne. U té reklamy na Flexi, nebo na AXA životní pojištění člověk alespoň začne přemýšlet, že by si tu životku mohl založit…

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Petr Pecina
       Účastník

       Úplně si nemyslím, že reklama je v našem oboru k ničemu. Potvrzuje to například situace, kdy klientovi sjednávám nějaký produkt od pojišťovny, která má silnější reklamu např. v tv, že klient vnímá pojišťovnu jako důvěryhodnější. Ono to sice tak ve skutečnosti být nemusí, ale funguje to. Čím více zdroji se ke klientovi dostane nějaká značka do po(d)vědomí, tím přesvědčivost vyšší. A MLM firmy mají reklamu možná proto, aby působily na své pracovníky a potažmo klienty, že jsou velká – silná společnost. Myslím, že v době, kdy je převis nabídky nad poptávkou, je reklama velmi důležitá, jen je ji třeba dělat správně, aby to nedopadlo jako v případě různých internetových firem, které měly náklady na reklamu několikanásobně vyšší než tržby. Jen moje poznámka k MLM firmám: je třeba uznat, že jim stále model funguje, stále náborují spousty lidí a stále jim přerozdělují malý podíl a díky tomu mají vysoké příjmy na úrovni firmy, asi bylo, je a bude spousta lidí, které tento systém přitahuje; dokud tomu tak bude (poptávka), budou existovat tyto firmy (nabídka).

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Wandas
       Účastník

       myslite reklamu na duveryhodny produkt Flexi ? aneb jak nalakat lidi na laciny chleb ,uvnitr shnily?

       reklama je od slova re – opakovane klamat .

       dobry produkt se prodava sam

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Jak to myslíte, dobrý produkt se prodává sám? To je totální blbost :)

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       naprostý souhlas !

       skvělé pojištění – objektivně, dle parametrů, o kterém neví klienti a pořádně ani obchodníci, se rozhodně samo neprodá..

       vyzkoušeno (bohužel) na vlastní kůži ;)

       3

       3
        | Odpovědět privátně
      •  Petr Pecina
       Účastník

       Myslím nejen na produkt Flexi. Diskuze o tom, zda je tento produkt shnilý (tento názor určitě nesdílím), nepřísluší tomuto tématu.

       A rovněž s Vámi nesouhlasím, že dobrý produkt se prodává sám. Pokud bude nějaká krásná ženská chtít být modelkou a bude se procházet po lese, kde občas potká zajíce a pár mravenců, tak se určitě sice bude možná „dobrý produkt“, ale to jí bude k ničemu.

       Možná u dobrého produktu či služby fungují doporučení, což je skvělá věc (možná vůbec ta nejlepší), ale nejprve musíte přesvědčit velký okruh lidí a jít s kůží na trh.

       Dovolím si otázku. Předpokládám, že se považujete za dobrého finančního poradce. Kolik lidí za Vámi na začátku Vaší činnosti samo přišlo, aniž byste se snažil v nich vyvolat potřebu po Vašich službách?

       Mimochodem – i diskuzí o reklamě odbíháme od tématu. Zkuste založit diskuzní téma „Reklama ve finančních službách. Ano či ne?“ Můj názor je jasný (a už jsem ho nsapsal) – ano, ale efektivně. Jak toho dosáhnout? Je právě to, co odděluje úspěšné od neúspěšných.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       No, pokud se vyplatí, tak je, ne? :-)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Ahoj Tomáši,

       na tomto tematu je opět vidět, jak moc jsou mnozí MLevláci zaslepení a myslí si, že se tímto způsobem dá prodávat vše.

       Některé produkty prostě nejdou a pokud ano, tak to dělá „neplechu“, pojišťovnictví je zářným příkladem.

       Další si myslí, že samospotřebitesky se dá také prodávat (nabízet) vše, i pojištění. Ano, ale opět se stejným výsledkem.

       Už jen mohu čekat, kdy se tímto způsobem bude nabízet zdravotnictví (takový zubař, nebo gynekolog, samospotřebitel a multilevlák) …

       :-)

       7

       1
        | Odpovědět privátně
      • Souhlas. Když bude na bilboardu, v TV, v novinách reklama na auto nějaké značky, sekačku na trávu, apod., tak každý ví, o co se jedná. Často pokládám dotazy svým známým, kamarádům a ukazuji na bilboardy těchto MLM společností a ptám se jich, zda-li ví, co reklama představuje. Z 90% nemá nikdo tušení a ani neví, co si mají pod tím představit. A když někdo ví, tak buď je mu to u zadku, nebo se spustí proud nadávek. To samé platí pro reklamu v TV, ať je to klaun ve škopku, nebo někdo střílí raketu z louky, sice si je uvědomují, ale vůbec nechápou na co to je. Takže můj osobní názor na reklamu v tomto oboru je, že ji vnímají pouze ti co s v tomto prostředí pohybují, s tím že bačové ignorují konkurenci, ovce věří bačovi, takže ji taky ignorují a ti chytří ji nepotřebují, protože si informace sami vyhledají a utvoří si vlastní názor.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      • Pane Jareši,

       rozhodně s Vámi nesouhlasím, že by byla reklama k ničemu. Když už nic jiného, tak podporuje pasivní znalost „značky“. Takový je můj celkový pohled na reklamu – ať už jde o banku, spořitelnu, pojišťovnu nebo „MLM“ společnost.

       2

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Tomáš Bílek
       Účastník

       Samospotřebitelsky se dá prodávat maximálně povinné ručení + pár lidí občas přemýšlí nad majetkovým pojištěním, ale to je tak všechno.

       Ono to celé s tou reklamou souvisí s tím, že lidi prostě rádi spoléhají na druhé a když jim dáš pocit vítězství, tak ho budou mít, i kdyby byla 3. světová a tys dostal za 1000 životku jen 500Kč

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
       Účastník

       O tom se napsalo už hodně. Buď prodáváte sebe, nebo značku, čímž se ovšem stáváte chodicí reklamou, která je navíc hodně málo zaplacená. Zprostředkovatelé otravují klienty tím, že jim dělají přednášky o tom, jak je firma veliká, jaké má obraty a vůbec o tom, jak je úspěšná. Proboha koho to na schůzce zajímá? Osobně to vnímám jako vnucenou reklamu, které je více než dost. Nevím, jaké potkáváte klienty, ale mé klienty nezajímá, pro koho dělám, ale jakým způsobem řeším jejich potřeby.

       Přesně tak jak jste napsal, MLM centrály investují, ale Vy jako zprostředkovatel už neinvestujete do vlastních hodnot tolik, kolik by jste mohl, protože Vás firma nezaplatí dostatečně. Za pět let si zprostředkovatel může spočítat, o kolik přišel životních hodnot, které vlastně přenechává cizím.

       PS: Chápu klasický marketing, ale chodicí reklamy a ještě za práci dostávat tak málo, je pro mě dnes už nepředstavitelné.

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       Budete se divit, ale pro některé klienty byla značka firmy velkým motivátorem.

       Možná jsem pro firmu dobrým nositelem reklamy, ale nevadí mi to, pokud má firma pro mě nemenší přínos.

       A jestli centrála investuje do oblastí,které i já považuji za důležité a pro mě přínosné, tak o to lépe, ne?

       0

       2
        | Odpovědět privátně
      • Určitě máte pravdu, u mě v začátcích se jsem se několikrát setkal s tím, že se klient ve dveřích zeptal, jestli nejsem od těch Oufoubé nebo těch Partnerů a když jsem řekl, že nikoli, tak mě pustil dál. Teď se maximálně někdo zeptá ze zvědavosti, ale v drtivé většině je to nezajímá. To nechci rýpat, ale berte to tak, že ve velkých MLM společnostech je obrovský počet lidí, takže je skoro 100% možnost, že někdo ty klienty odrbal bez ohledu na příslušnost ke společnosti.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      • Zajímavé, minule se mi na kávě jeden čerstvě naverbovaný mladík z Partners svěřil s podobným zážitkem, jen co klientovi po předchozí telefonicky domluvené schůzce na jednání řekl, že je od Partners, tak byl s poděkováním vykázán, netušíce proč…

       0

       0
        | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
     Anonym

     Když přehlídnu ten váš obrovský rozdíl ve výši 80 % (neznám takovou firmu, která by dávala svým obchodníkům pouze 20 % celkové provize), tak obrovsky záleží na přerozdělovacím poměru ve firmě (ať už vámi zavrhované MLM nebo firma s majitelem na jedné úrovni a poradci na druhé úrovni). A také záleží, co za to od té firmy dostanu, jak se o mě ta firma stará.

     Pokud to má být fér, tak porovnávejte konkrétní model v jedné společnosti s konkrétním modelem v nějakém malém s.r.o. třeba pod Broker Trustem.

     1

     1
      | Odpovědět privátně
     •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Vážený anonyme,

      pokud to porovnám, tak tento příspěvek bude vymazám jako neplacenená reklama.

      :-)

      Že již jistě chápete!

      Počkejte, příští týden již zde určitě budeme mít opět inzerát.

      4

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       hlavně je potřeba porovnávat nejen výši odměny, ale i podporu poradci…

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Jasně, souhlas, máte zelený bod.

       Nemělo by to být jen o provizích, ale o celkovém zázemí.

       Pod celkovém zázemím myslím opravdu celkovém (školení, informace, produkty, kanceláře, servis, …) a hlavně bez „jakékoli buzerace“.

       Sem patří například výše provizí ovlivněná produkcí.

       5

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       thumb up .-)

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Ještě k té provizi a vazbě na produkci.

       Provize ovlivněná produkcí je zrovna příklad toho, jak se uměle navyšuje zisk společnosti. O prázdninách nebývá takový výkon, jsou dovolené nebo třeba hlídání dětí (vnoučat) a prostě není čas sjednávat. Obchoďák klesne. Potom je období před koncem roku, to bývá nej + z celého roku a on dělá za méně.

       Opět můj (náš) pohled = není to fér.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Tak to porovnejte. Jsem zvědavý, na váš úžasný přerozdělovací model, kdy Broker trust vám dává 85 % celkové provize a vy jako majitel firmy si z toho nenecháte nic, aby jste měl skvělé podmínky pro své ovečky :-)

       Porovnejte váš model třeba s OVB, PARTNERS, FINCENTRUM, BROKER CONSULTING.

       V něčem stoprocentně budete mít velký náskok.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Ano, slíbil jsem a udělám to.

       Porovnání mám hotové, inzerát zadám, jen musíte anonyme ještě chvilku vydržet.

       4

       1
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       A co lidský faktor? Ten do toho porovnání taky zahrnete? :-) Může mít někdy mnohonásobně důležitější než o 20 % vyšší provize.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Jak jsem tedy slíbil, vážený anonyme, otevřu si nyní trochu pusu ohledně odměn a zázemí pro spolupracovníky.

       Samozřejmě že na každého jednotlivce každý jednotlivý podnět jinak zapůsobí, každý z nás má na jednu a tu samou věc jiný subjektivní a i objektivní názor a náhled. To je ale jen dobře. Proto nemůže existovat jedna jediná cesta pro všechny. To by byla cesta do záhuby. Ne každá cesta je pro každého, existuje selekce, výběr a čas. Čas je velice důležitý. To, co je dnes pro někoho nepochopitelné, to za nějakou dobu může považovat za ideální.

       Tak jsem se nějak rozepsal, ale je to vlastně jen o tom, že EVOLUCE je i v pojišťovnictví.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       V následujících bodech se budu snažit vysvětlit mé (naše) postoje a tak zde rovnou vypouštím proklik na náš inzerát, aby bylo jasné, že neporušuji zásady příspěvků zde na Poradcích.

       https://poradci-sobe.cz/inzerce/view/rozsirime-vam-vase-moznosti-3/

       3

       2
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Promiňte, nechci rýpat, ale vy spolupracujete s více než 100 pojišťovnami? To vás tedy obdivuji, když jich na českém trhu tolik není.

       0

       3
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Máte pravdu, chybka se vloudila.

       Na aktuálním firemním profilu a i v inzerci jsem to opravil na správný slovosled

       „u více než 100 finančních ústavů“.

       Děkuji za upozornění.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Po letech praxe v pojišťovnictví, tedy nejen tam, jsem se rozhodl, že nebudu dělat ty věci ostatním, které vadily i mně osobně. Než bylo PF PRO s.r.o., tak jsem to ale neměl kde zrealizovat. Například:

       1, Tabulky a hlášení.

       Vadily mi tabulky, hlášení, vysvětlování kolik a kde a s kým jsem měl schůzku atd. Nejprve jsem je vyplňoval, později i vymýšlel. Z tabulek potom vypadlo naprosto přesné číslo z dat, které si kdokoli „vycucal“ z prstu.

       Odboural jsem tabulky a celkově cokoli, co by se dalo nazvat hlášení.

       2, Produkce.

       Již jsem to zde psal, nelíbí se mi, když výše provize je navázaná na produkci. Odstranil jsem tuto vazbu.

       3, Porady.

       Zažil jsem tolik výrobních porad, o kterých jsem si nejen já myslel, že to bylo obyčejné HO-PLA-PO, že jsem tyto porady zrušil. O to více si osobně voláme a elektronicky spolu komunikujeme. A máme čas na klidné pracovní výjezdní porady.

       4, Školení.

       Na školení chodí pouze ten, kdo má o ně zájem. Produktová jsou vždy gratis po celé ČR, podle toho kde máme spolupracovníka, tam mu školení zajistíme.

       5, Prostě jakýkoli MUS. (prostě MUSím toto, MUSím ono)

       Jednoznačně odbouráno. Žádný MUS prostě není!!!

       6, Pokud ale někdo potřebuje, aby na něho byl nastaven určitý tlak, potom je to po vzájemné dohodě také možné.

       5

       1
        | Odpovědět privátně
  • A kdo se vlastně ptá?

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • MLM je nejdokonalejší systém. Ačkoliv nejsem z financí, tuším, co máte na mysli, také jsem to zaslechl. Vždycky záleží na lidech a jak je MLM nastaveno.

   0

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Petr Pecina
   Účastník

   MLM je určitě zajímavý systém pro přímý prodej nějakého konkrétního produktu – třeba potravinového doplňku, nebo vysavače apod. Firma proškolí obchodníky na prodej a oni jdou prodávat a registrovat další lidi do systému; a potom na pravidelných seminářích další motivace a motivace k prodeji a náboru. Ale finanční služby? To není jenom prodej, to už chce komplexnější vzdělání a nejenom jeden produkt – tedy je to náročnější na členy MLM. V jedné MLM firmě v oblasti „finančního poradenství“ jsem pracoval cca 3 roky a z původně konceptu více produktů se po těch letech stal koncept tlačení především 1 konkrétního IŽP. Systém fungoval, ale finanční poradenství to nebylo. Nevěřím, že se dá skutečně propojit finanční poradenství a MLM – a to právě z důvodu velkého množství informací, které musí firma své lidi naučit o produktech. Určitě se najde v každé MLM firmě několik schopných poradců, ale pak velká spousta prodejců několika pár produktů, aby nasbírali co nejvíce bodů a mohli získat vyšší pozici.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
   • Na MLM je přeci výhoda právě rychlého přísunu informací a vzdělávání. To, že to v některých společnostech nefunguje, je věc jiná. A jako OSVČ si pravděpodobně nevyjednáte provizi jako společnost, která má mnohanásobně vyšší obraty. Plus motivace lidí. A ikdyž budete pracovat pro konkrétní ne MLM společnost, tak tam samozřejmě také funguje určitá hierarchie. Pokud se lidi budou více zajímat, o to, jak je nastaveno přerozdělování provizí, tak věřím, že někdo založí firmu, kde nebudu taková nerovnováha, jako v současné době u největších „poradenských“ společností v ČR. Pokud si budu zakládat jakoukoliv firmu, tak jedině přes distribuci modelem MLM.

    1

    8
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Na rychlý přísun informací nepotřebujete mlm. Jako osoba samostatná pochopitelně nevyjednáte provizi, jako velká organizace, ale zase z ní máte podstatně větší podíl. Co se týká motivace, tak buď ji máte nebo ji nemáte. Pokud ji nemáte a někdo Vás motivuje zvenčí, vydrží to jen chvilku a pravděpodobně s trochu upravenou hlavou. S tím mám bohaté zkušenosti. Motivace funguje, ale jen u těch, co už ji mají sami v sobě, zvenku ji tam nedáte.

     Každý si může vybrat, který model mu vyhovuje, ale tohle zrovna nejsou „věci“, které by se nedaly „ošéfovat“ jinak…

     2

     1
      | Odpovědět privátně
     •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Ono to vypadá, že tento pan kolega se ještě neseznámil s možnostmi, které nabízí broker pool.

      Jak ale zde Roman správně píše, každému vyhovuje něco jiného a ne vše je také pro každého určeno.

      6

      1
       | Odpovědět privátně
      • Toto je ale pohled hotových obchoďáků. Pokud chcete založit firmu, chcete růst, je MLM asi nejlepší nástroj. Tvoří se přirozená hierarchie. Takhle si to každý bude dělat sám na sebe, nevyužije se síla skupiny. Obchoďáci budou migrovat, podle výše provizí, takže nízká loajalita. A pak i servis klientů. Plus zázemí, porady, výměny zkušeností. Já bych asi i ve financích šel do MLM. Ale samozřejmě pro člověka, který to dělá sám na sebe, to výhodné řešení není. To je asi odpověď i na název topicu.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      • Vidíte pane Matyásko, a já naopak bych se do MLM už nikdy více nevrátila. Kdybych spolupracovala pod brokerpoolem již od začátku, tak mám dnes na provizích za ta léta celkově o necelé dva miliony více, takhle je mají manažeři nade mnou a jen za to, že mě našli a přivedli (pak už to byl více méně systém hození do vody a plavej nebo se utop aneb přirozená selekce). Neměla jsem moc pocit, že nás chtějí vzdělávat, spíš to bylo o tom moc nepřemýšlet, moc se neptat a sekat IŽP hlava nehlava. Čím víc jsem se ptala, jak věci fungují a že se mi to nebo ono nezdá, tím víc jsem cítila, že jsem nepohodlná. Dávala jsem totiž špatný příklad ostatním kolegům a kolegyním. Můj manažer mi snad stokrát řekl větu „To Lado neřešte, zaměřte se na vydělávání peněz, vše ostatní je podružné“. Já na to odpověděla „Ale já cítím, že tímto IŽP na spoření klienta poškozuji…“ A manažer na to „Lado, neřešte to, buďto mu to prodáte Vy nebo mu to samé prodá někdo od konkurence…a za dva roky Vám to může být úplně jedno, nebo snad ne ?“….Památná byla jeho věta „Čím méně budete Lado přemýšlet, tím více si vyděláte peněz…a naopak“. Sorry, ale MLM už NIKDY NE !!! Provize, produkce, BJ a meziprovize za každou, doslova JAKOUKOLIV cenu. Nikoho nezajímá klient, nikoho nezajímá poradce. Vlastně zajímají…klient dokud platí (aspoň ty dva roky) a poradce, dokud sjednává, ideálně co nejdéle a do bezvědomí…

       5

       1
        | Odpovědět privátně
      • Jenže kdyby nebylo MLM, tak by Vás nikdo nepřivedl a dnes ani ve financích třeba nejste. Ale naprosto Vám rozumím. Já jsem z financí dávno odešel, pravděpodobně kvůli podobným argumentům, jako Vy. Rád totiž přemýšlím a ptám se:) Teď jsem se však v jiném oboru seznámil s partou lidí, kteří pracovali v OVB, jež řadím na chvost finančního poradenství, a jsou to super, féroví lidé. Takže třeba ani OVB se nedá házet do jednoho pytle :)

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Vašek Kott
       Účastník

       Pokud se budu věnovat jen prvním větám Vašeho příspěvku, tak tím defacto nepřímo podporujete tvrzení v příspěvku, na který reagujete.

       = MLM je na tvorbu struktur, pooly na poradenskou činnost

       Kdyby totiž lidé v poolech chtěli pod sebou tvořit struktury, řešili by v podstatě ty samé problémy, co jsou v MLM :-)

       Což ví všichni dávno :-)

       0

       2
        | Odpovědět privátně
      • Ty pooly znějí zajímavě, co jsem si tak v rychlosti přečetl. Mě finance stále lákají, ale spíše pro radost, pro známé a pro klienty. Protože když občas vidím, co je kdo schopný napáchat, tak mi z toho je smutno. Stejně jako z mnohých diskuzí tady, co se dějej v MLM firmách ve financích. Ale to je jiné téma…

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Dle mého soudu mají brokerpooly velkou budoucnost. Někteří bývalí kolegové z MLM namítají, že brokerpool začínajícího obchodníka nic nenaučí, ale já s tím nesouhlasím. Stejně jako u MLM firem si i manažer navázaný na brokerpoola může domluvit se školitelem konkrétní pojišťovny nebo banky vzdělávací seminář, má k dispozici kontakt na konkrétního pracovníka v pojišťovně, prostě to funguje stejně jako v MLM, jen tam není klasické vodění za ručičku, to má na starosti manažer. Pro sólo začínajícího obchodníka bez manažera brokerpool není, ale od toho je právě ten manažer. Mě se všichni smáli, když ale dnes vidím, co lidí z OVB utíká pryč jen tady u nás v Brně, tak mě hřeje na srdci, že jsem se ve svojí skromné předpovědi nemýlila :0)

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      • Koukám Lado, že to je všude stejné. Kdo moc přemýšlí, málo vydělává, neprodáš to ty, prodá to jiný … Všude stejné. Když jsem se jediný ohradil, že nebudu nabízet zlato za 1920 usd za unci, že je na něm bublina a ještě jsem rozmluvil kamarádovi utratit za něj 250 000,-, tak jsem byl za blázna … Už ne, zkušenost dobrá, ale stála mě za 2,5 roku něco přes 1 mil. Kč, které jsem mohl mít u poolu … Takže trochu drahé školení :-)

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      • Dnes už to vidím jinak, byla to klasická manipulace a citové vydírání. Je to těžké, když kolem vás desítky a desítky lidí sjednávají spořící IŽP na tisícové částky měsíčně, pravidelně se umísťují v nejrůznějších žebříčcích a jsou dáváni jako vzor. Nikdy jsem však nenarazila na žebříček storen těchto vysokých smluv, a že byly a jaká !!! Dva roky nazpátek jsem nesjednala ani jednu „spořící“ pojistku, všechno čisté rizikovky, hodně jsem si oblíbila od Generali Dolce Vitu, od UNIQA RŽP-D, PROŽivot od Allianz a vzácně Axu (tam je dlouhodobě špatná komunikace se vším). K tomu pravidelné investice do OPF, majetkové pojištění, hypotéky, prostě jsem maximálně spokojená. Na tentýž výdělek co u předchozí MLM firmy potřebuji u brokerpoolu každý měsíc polovinu až třetinu klientů, jsem v klidu, nikdo mě nehoní, nebuzeruje, žádné tabulky a zpovídání, kde je problém, proč nemám ty pitomé BJ, když ostatní s tím přece nemají problém…prostě jsem spokojená a neměnila bych.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
     • Profilové foto
      Anonym

      Těžko posuzovat motivaci, valí se to na obor ze vše stran. Nově se dnes předvedla Nova – na TN.cz finanční rádce http://financniradce.tn.nova.cz/ – včetně auditu smluv, zájem zřejmě obrovský, neboť celý systém ihned po zprávách zkolaboval.

      0

      1
       | Odpovědět privátně
      • Vidíte to moc černě, na mě před pár dny vytáhl s úsměvem klient nějaké nepříliš staré číslo týdeníku EURO, kde byl žebříček povolání, kterými Češi nejvíce opovrhují.

       První byl exekutor, druhý už nevím kdo a třetí byl pojišťovací poradce :0)

       Usmála jsem se a řekla, že jsem na svoji práci hrdá a že mi je jedno, co si o mě a mojí práci myslí okolí. Nejvíce potěší, když Vám klient poděkuje za dobře zlikvidovanou a proplacenou pojistnou událost, v tyto momenty vím, že má moje práce smysl a že je potřebná.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • TV Nova má výhodu, reklama zdarma a provize se od finančních institucí pěkně pohrnou :-).

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Wandas
       Účastník

       uz v tom kalkulatoru na hypoteky vidim jen sazby s nejvyssi slevou za zivotni pojisteni v te nejvyssi variante. nikde neni uvedeno cim je ta sazba dana, tedy je klient uveden v omyl.To by jim dozorci organ mohl naparit tucnou pokutu ne ? hlavne ze v reklamach to musi byt presne uvedeno i s rpsn.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Jiří, zde již dlohodobě víme a píšeme, že čísla ve srovnávačích nejsou korektní. Před několika měsíci zde proběhla např. debata na Chytrého Honzu.

       Srovnávače prostě nemohou mít korektní data, protože vyplnění mnoha dalších potřebných informací by webové klienty natolik obtěžovalo, že by již nebyli webový klienti. Stejně by se ale pouhým vyplněním doplňujících informací (věk, ZTP, město, č.dálniční známky, R.Č. dítěte, rodinný bonus, další bonus na R.Č./IČ, atd…) nedostali k tíženému výsledku, jako při rozhovoru.

       A dále – mnohdy porovnávají neporovnatelné. Např POV Allianz (50/50). Vždyť toto je malé HAV, protože tam není pouze poškození vozidla při nehodě, které si udělám já sám.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Wandas
       Účastník

       ano to je pravda, pov allianz nelze konkurovat co se tyce rozsahu kryti, nove pridana kradez do 100 tisic hodnoty auta, to uz nema nikdo jako stret se zveri, kroupy a pod.

       ale co jsem jeste jen tak ze zvedavosti koukal tak u elektriny to je katastrofa srovnani, tam jsou vsechny drazsi nez soucasny predrazeny Cez co mam :-) jeste ze existuje srovnani na webu eru.cz

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       u hypoték (skoro) žádný dozorčí orgán není ;)

       (ČOI, kam to patří se tím bude těžko zabývat)

       1

       3
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Wandas
       Účastník

       A to jsem si myslel, že když se jedná o bankovní produkt tak jej může regulovat ČNB co má dohled nad bankami. Tak to si každý může napsat ze sazby variabilní hypotéky jen marži banky a říct že k tomu každý člověk ví, že je připočtena sazba PRIBOR, kterou má každý člověk sledovat, když je zveřejňována na webu ČNB

       0

       0
        | Odpovědět privátně
    •  Artur Petržilka
     Účastník

     Jéé, to je hezký. Čtu sebe přesně před dvěma lety …. :)

     2

     1
      | Odpovědět privátně
   •  Vít Suchý
    Účastník

    generalizujete jen na základě vaší velmi omezené zkušenosti, i v MLM existují systémy, kde to funguje jinak – např. výchozí struktura vytvoří pouze základní kmen, který pak servisují a rozvíjejí její agentury…

    0

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   MLM va financích = já si myslím, že jednoznačně NE!

   MLM jako takové = ANO pro prodej produktu (raději ale zboží), které je něčím zcela, nebo částečně, vyjímečné, unikátní, ….

   MLM ve financích je nesmysl. Jedná se o prodej naprosto stejného zboží (pojištění), jako prodávají ostatní subjekty na trhu. V tomto případě se jedná NE o „spravedlivé rozdělení provizí“, jak je tomu u unikátního zboží, které si vytvořilo svúj distribuční kanál, ale o jednoznačné „ožebračování“ prodejců na nejspodnějším stupni.

   9

   1
    | Odpovědět privátně
   • Dovolím si propůjčit slova pana Špirakuse „Každý má možnost dostat se k informacím a každý má právo se rozhodnout“.

    Nejvíc vždycky naříkají lidi,kteří žijí jen z toho co jim kdo řekne anebo podstrčí až pod nos.Jsou líní si sami dohledat jakékoliv informace.

    Každý je přece odpovědný sám za sebe.

    10

    0
     | Odpovědět privátně
    • Já osobně bych se do MLM již nikdy nevrátila. Druhým rokem pracuji pod brokerpoolem a je to nebe a dudy.

     IŽP (MLM 60% – Brokerpool 145%) + následné provize

     Hypotéky (MLM 0,8 – Brokerpool 1,4%)

     Občanský majetek (MLM 500,-Kč/ks – Brokerpool 45% RP)+ následné provize

     Investice – nesrovnatelné, hlavně následné mng fee

     Dělám si práci po svém, nejsem nucená sekat IŽP pro blaho svých nadřízených manažerů, jezdím si na školení, která já sama uznám za vhodná a na která chci. Nemusím zasílat nesmyslné excelovské tabulky s počtem BJ, kdy a komu jsem volala a jiné kraviny. Nesouhlasím a nevěřím penzijní reformě, tedy jsem si nedělala ani žádné zkoušky a certifikáty a klientům to důrazně rozmlouvám a odrazuji je od jakéhokoliv podpisu tohoto experimentu – toto bych si v předchozím německém MLM nemohla dovolit, prostě bych to MUSELA všechno absolvovat, ať už by se mi to líbilo nebo ne a MUSELA bych s tím souhlasit. Lidé s odlišným názorem byly a stále jsou v MLM firmách těžce perzekuováni (a za tím si stojím !!! – zkuste na školení říct diametrálně odlišný názor před všemi ostatními, o přestávce si mě vzal manažer a dostala jsem kapky jak blázen „Tak takto Lado teda ne, je za to největší provizní vejvar, tak se nám do toho nes..r a nech si svoje názory za zuby, jasný ?“)

     Z MLM firem odchází čím dál víc jednotlivců nebo i celých skupin lidí včetně manažerů do brokerpoolů, myslím že do 3 až 5 let se pravda ukáže. MLM firmy stojí na hliněných nohou a už začíná lehce poprchávat :0)

     8

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Vašek Kott
      Účastník

      Já v MLM (PFS – VIP C):

      Dělám si práci po svém.

      Nejsem nucen sekat IŽP pro blaho svých nařízených.

      Jezdím na školení, které já sám uznám za vhodné a na které chci.

      Nikam nezasílám žádné xls tabulky s počtem BJ či tím, komu jsem volal apod.

      Penzijní reformu považuji za posun vpřed a zkoušky jsem si udělal – produkty penzijní reformy doporučuji/rozmlouvám podle situace konkrétního klienta. -Snažím se nikdy nepaušalizovat.

      – Odrazovat klienty od toho mohu. Zkoušky jsem absolovoval dobrovolně a souhlasím s čím chci.

      Nebojím se říci svůj názor a nikdo mě za to nikdy neperzekuoval.

      :-)

      Tedy – tohle není problém systému, ale přístupu lidí.

      Tlačit lidi do prodeje nesmyslů může vedoucí jak v MLM, tak v poolu.

      3

      3
       | Odpovědět privátně
    • Zdravím svoji jmenovkyni :0)

     je jen otázkou času, kdy se obchodník (poradce, zprostředkovatel) v terénu nebo někde jinde setká s někým, kdo dělá stejnou práci ale u brokerpoolu. A dostávat až jednou tak vyšší provize včetně následných bez všech těch kravin, co MLM od obchodníků vyžadují, to už stojí za zvážení. Tito lidé obvykle následně berou do ruky tužku a papír a začínají počítat, pak zrudnou jak paviání zadek, protože rozdíly za jeden jediný rok práce dělají statisíce i miliony…a pak si to ještě vynásobte dobou, po kterou jste u MLM firmy.Potom se pochopitelně ptají za co že má těch sedm manažerů nad nimi tyto peníze ? V drtivé většině případů za nic (čest velmi, velmi světlým vyjímkám).

     4

     0
      | Odpovědět privátně
     • Ono je to Lado těžké, občas mám schůzku s MLM poradcem a častá odpověď na mojí informaci kde dělám a jaké jsou tam podmínky, je že nic takového není možné, protože jim na školení říkali, že oni (firma XY) má nejvyšší provize na trhu a když jim někdo bude říkat opak, tak jim lže :-) Někdy jsou ty argumenty fakt bomby na sepsání nějakého top nejlepší hlášky z oboru. Ale co mě fakt nejvíc baví, když vidím tu hrůzu v očích nějakého středního „manažera“, aby jeho ovečky neprozřely …

      3

      0
       | Odpovědět privátně
      • Co Vám brání vzít s sebou na schůzku s MLM poradcem několik posledních provizních výplatnic, na kterých mu dokážete, že ten, kdo tu lže, jsou manažeři z MLM firem ? Vždyť máte hned krásnou odpověď na jeho otázku, proč manažeři z MLM firem lžou (strach z toho, že by jim jejich provizně obelhané ovečky vzaly nohy na ramena).

       Je protizákonné takto jednat ? Domnívám se, že nikoliv. Náš manažer dokonce jednu provizní výplatnici nevěřícímu poradci okopíroval, samozřejmě zaretušoval vše citlivé, zůstal jen typ produktu, pojišťovna, roční pojistné a provize. MLM manažer onoho obchodníka pak našemu manažerovi velice rozhořčeně volal, že je to nekolegiální a neprofesionální. Na to mu náš manažer odvětil, jestli mu příjde kolegiální a profesionální okrádat jeho poradce o polovinu až dvě třetiny provizí, každý měsíc.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Nebrání mi nic :-) Příště se připravím pečlivěji, to zase budou protažený obličeje …

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       Pane Jareši,

       ona ta firma XY může mít nejvyšší provize na trhu (sice nevím, jak si to mohou ověřit a porovnat, když to každé vedení tají:-),ale řadový poradce má samozřejmě mnohem méně…to už těm lidem asi nedojde:-)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Určitě, od instituce mohou mít nejvyšší, ale oni se baví o vyplacených pro poradce. Jsem se nepřesně vyjádřil.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jaroslav Pohl
       Účastník

       Já ten Váš komentář samozřejmě pochopil, vyjádřil jste se dobře. Ten svůj jsem napsal záměrně s jistou nadsázkou, i když je to vlastně naprostá pravda.

       Mě jednou takto chtěl přetáhnout člověk do jedné společnosti z první pětky a hlavním jeho argumentem byla výše provize. Položil jsem mu na to tři otázky:

       1) Co si myslí o korporátních dluhopisech.

       2) Jaký názor má na změnu sazebníku u ČMSS z 3/2012.

       3) Zda by klientovi doporučil plnění invalidity jednorázovou formou nebo ročním plněním.

       Ani na jednu otázku mi nebyl schopný věcně reagovat nebo alespoň vzdáleně. A to pracoval v oboru asi 4,5roku.

       Tak jsem mu řekl, že pro mě končí schůzka a odešel jsem.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Františku, je to přesně jak říkáte, ale jedno pozitivum to má. Je pouze otázkou času, kdy, kdo a jak procitne a podívá se, se zájmem, kolem sebe.

       Stačí se jen podívat zde na Poradce. Těch procitnuvších je zde dost a stále přicházejí další. Jak psal někde již Roman, neznám lidi, kteří by se vydali cestou opačnou.

       6

       1
        | Odpovědět privátně
  •  Jaroslav Pohl
   Účastník

   Dobrý den.

   Přidám taky svoje do mlýna:-) a uvedu fakta ze své praxe.

   Dělám v Partners od 8/2008.

   První rok, než jsem se rozkoukal a pochopil souvislosti, tak jsem jezdil PRAVIDELNĚ na víkenďáky. Neexistovalo, když jsem řekl, že nemůžu nebo mám osobní program.

   Jen podotýkám, že jsem od první chvíle nechtěl budovat tým a u toho jsem zůstal. Po prvním roce jsem začal sám přemýšlet:-) a pokud nebyl na víkenďáku zajímavý host či produktové školení nebo jiný zajímavý seminář, tak jsem řekl, že nejedu. Mám asi 15 emailů od mého ředitele, že toto neexistuje apod. …neuspěl:-) I můj vedoucí pochopil, že nebudu platit od 1000-1500Kč za něco, co nevyužiji. Od té doby jsem si dělal vše tak, jak jsem chtěl já.

   Můžu potvrdit, že centrála informací poskytuje dost, ale přece jen některé specialitky si musím obstarat sám. Také jsem se naučil, že ve finále můžu věřit pouze sobě.

   Informace jsem si vždy ověřoval.

   Nyní po těch letech nemusím nikam jezdit, nikdo mě neuhání tabulkami výkoností apod. Mám nového vedoucího (původní odešel) a když se mě jednou zeptal, kdy mu pošlu výkon, tak jsem mu řekl, ať si počká na uzávěrku a ať mě vynechá z těchto manýrů.

   V současné době jsem na hraně, zda zůstat či jít někam jinam. Protože se mi nelíbila nová mandátní smlouva, odmítl jsem ji s několika kolegy podepsat a stále čekáme na Dodatek z centrály. Když nepřijde, odcházíme.

   Chci tím říct, že princip MLM struktury asi zcela není problémem, ale problémem je chtíč více a více. Potom se to zvrhne v nekontrolovatelný bordel s produkcí či spíše v chtěnou vlnu od vedoucích. A pak je otázkou, co bude centrála (obecně jakékoliv poradenské spol.) trpět a podporovat nebo naopak kvalitativně hlídat.

   Bohužel dokud tu bude existovat přímá úměra mezi kvantitou produkce a výše provize, nebude nikdy poradenství kvalitní.

   A teď otázka do davu?

   Co se stane s provizemi u MLM firem a brokerpoolů, pokud přijde jakákoliv regulace? Viz Velká Británie a provizní ohodnocení za sjednání HÚ?

   Pokud přijde takováto silná regulace k nám, tak podle mě toto MLM systém neustojí.

   4

   0
    | Odpovědět privátně
   • Naši zákonodárci a poslanci jsou natolik prodejní, že postačí pár krabic s vínem a žádná regulace se (opět) konat nebude. Podívejte se pane Pohl na „tyjátr s osmatřicítkou“…to snad nepotřebuje komentář.

    Zastropování provizí se nekoná, když už to teda nechtějí zastropovat, proč tedy aspoň neprodlouží storno období na pět, šest nebo třeba i deset let (poměrnou částí, jako všude ve vyspělé Evropě) ? Konkrétně z tohoto nemám příštích 5 let žádnou těžkou hlavu, podle mě se nic takového konat nebude. Lobby pojišťoven je obrovská, peněz mají taky dost, banky se svými hypotékami jsou na tom stejně. V mém okolí šlo do oboru hodně lidí jen proto, že jim bylo řečeno, že si můžou velmi rychle vydělat neuvěřitelně velké peníze sjednáváním IŽP (psala jsem o tom v některém předchozím příspěvku, syn od mojí klientky takto dluží MLM firmě necelý milión na stornovaných IŽP).

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    • Pardon pane Pohle, zapomněla jsem Vám odpovědět na Vaši otázku. Pokud např. příjde regulace u hypoték příkazem od nějakého orgánu EU, tak se budou muset firmy tomuto zákonu provizně podřídit, to je jasné. Ovšem žijeme v České republice, že ? Takže si opět nějak poradíme a najdeme si cestičku, jak zbývající provizi „dorovnat“ něčím jiným. Typický případ je penzijní reforma, kde je provize necelých 800 Kč (opravte mě, pokud nejsem přesná, ale nezajímám se o ni), přesto můžete dostat provizi až necelé 4.000 Kč, když k tomu sjednáte jisté věci (např. u transformovaného PF Allianz, snad to píšu správně, kdyžtak prosím o upřesnění).

     1

     0
      | Odpovědět privátně
    •  Jaroslav Pohl
     Účastník

     Pamatuju si ten příspěvek…četl jsem a i komentoval.

     Je to pravda, 38ka se velmi tiše uhladila. My jsme země neomezených možností:-)

     Nyní slavná penzijní reforma atd.

     1

     0
      | Odpovědět privátně
   •  Vašek Kott
    Účastník

    „Chci tím říct, že princip MLM struktury asi zcela není problémem, ale problémem je chtíč více a více. Potom se to zvrhne v nekontrolovatelný bordel s produkcí či spíše v chtěnou vlnu od vedoucích. A pak je otázkou, co bude centrála (obecně jakékoliv poradenské spol.) trpět a podporovat nebo naopak kvalitativně hlídat.“

    Souhlasím

    0

    1
     | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Tolik příspěvků za tak krátkou dobu… je vidět, že toto téma stále nevyčpělo ;-)

   Kdybych tu měl popisovat, všechno, proč si myslím, zda je ten nebo onen systém lepší, než druhý, opakoval bych se asi po sté. Protože všechno podstatné již asi bylo řečeno, zamyslel bych se nad jednou věcí, a tím je směr obchodníků. Zatímco z mlm do jiných ne-mlm společností nebo brokerpoolů, odchází stále další a další, přechod opačný v podstatě neznám. Viděl jsem několikrát případ směr pojišťovna – mlm, který stejně ve většině případů dlouho nevydržel, ale neznám případ obrácený. Netvrdím, že není, ale musí to být vzhledem k těm prvním případům naprosto bezvýznamný vzorek. To naprosto jasně vypovídá o tom, že tento systém lidem, kteří v něm nějakou dobu pracovali, vyhovuje daleko méně, než systém jiný. Je tedy otázka, jak se do něho dostali. Píšu to jako reakci na to, že si člověk může svobodně vybrat, v jakém systému chce pracovat. Jak je vidět, vybral si tedy buďto podle mylných informací nebo po nějaké době přišel na to, že mu systém nevyhovuje. Bohužel v takovém případě většina systémů nedovolí obchodníkovi tu změnu udělat, případně těžce zaplatí za použití vzdělávacího systému.

   3

   1
    | Odpovědět privátně
  • Dekuji vsem necekala jsem ani tolik odpovedi. Diky Katka H. SEMON

   0

   1
    | Odpovědět privátně
  • Děkuji pane Vařečko za otázky.

   U Vámi zmiňované OVB opravdu nejsem. Nováčkem ve finančním poradenství jsem již od 24 let. ☺

   Je stále co se učit a proto si v mnoha oblastech stále jako nováček připadám.

   K otázce podmínek a MLM provizím, s kterými jsem přišla do styku,

   vám čísla sdělit nechci. Nicméně z principu MLM, kdy se vyplacená provize dělí, v tom lepším případě mezi 10 lidí, to opravdu žádné závratné částky nejsou. Je to spíš otázka být či nebýt ne podmínek.

   Mě osobně vadilo více předávání a zkreslování informací. Vztahy ve velké společnosti.

   Rádi jsme alternativou velkých nadnárodních společností.

   Nemám ráda pracovat pod společností, kde jste jenom položkou a jste „poradcem se super podmínkami“ číslo 2150 ☺.

   Pomáhat tvořit experty s vlastní firmou, to je náš cíl. Kontakt a informace tzv. napřímo tam i zpět.

   Katka Hýžová

   0

   4
    | Odpovědět privátně
  • Podle mého je celkem chyba strkat kariérní struktury všech tzv. MLM společností do jednoho pytle. Od kolika stupňů je již firma zařazena do MLM? I struktura klasické firmy (např. pojišťovny) může mít i 5 stupňů.

   Už jsem tu kdysi pokládal otázku – kolik času může manažer věnovat svému podřízenému (jeho zaškolování), když za tuto práci není solidně ohodnocen a přitom dělá většinu práce za nováčka? Ve finančně-poradenských firmách jsou první nástupní pozice de-facto jen o tom, domluvit schůzku s klientem a prezentovat firmu. Veškerou další práci odvádí nadřízený, včetně soupisu smluv a ručení za ně.

   I tuto otázku jsem již pokládal a opět ji zopakuji – odkud přicházejí do broker-poolů poradci? Jsou to zprvu laici? Tzn. učí je někdo „od píky“ systém práce a předává jim své know-how? Za jaké meziprovize?

   Z mého pohledu mají obě formy distribuce své místo na trhu. Tím spíš, když se tu dají najít tzv. MLM společnosti, které nemají konkurenční doložky a mají menší počet stupňů v kariérním řádu. Jak už tu někdo psal. Ostatní záležitosti (jako je tlak na výkon a kvalitu práce) je mnohem spíš otázkou jednotlivých „buněk“, než tzv. MLM.

   2

   2
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    To je OK. Je to o tom, co kdo z nás zařazuje jako mlm. Vícestupňové, když budeme odvozovat jen podle názvu, je prakticky všechno. Když se ale podíváme do prapodstaty toho systému, jedním z důvodů bylo rozšířit určitý výrobek tam, kam by se normálně nedostal a v množství, které by se tam běžným způsobem nedostalo. Dokonce by se nechalo jít ještě dál, protože poprvé byl tento systém použitý u pašování alkoholu. Pašeráky jednoduše napadly dvě věci.Odměnit za prodané množství a aby prodávajících bylo více, odměnit i za nově přivedeného prodejce. Později se tento princip přenesl na výživové doplňky, kosmetiku, drogerii a další. Jak je z daného vidět, systém byl zaměřen na výrobky spotřeby, tedy to, co použijete a budete to za čas potřebovat znovu.

    Jak jsme na tom v retailu?

    1.Potřebujeme nabízet tuto práci každému, u koho se naskytneme? Je smyslem této práce nabídnout klientovi produkt a pak mu říct: Pojď to dělat taky, vyděláš si zajímavé peníze?

    2.Prodáváme něco, co se bude pravidelně spotřebovávat?

    Na to první já odpovídám, že ne. Nejde o to, že bychom nemohli někomu nabídnout, tuto činnost, ale měl by tam být nějaký klíč, který bude ty zájemce selektovat a nepustí tam všechny. To je ale podle mě dost rozpor s původní myšlenkou. Brání totiž obchodníkovi v rozšiřování jeho týmu. Pokud prodáváte vitamíny, tak takový obchodník zanikne sám. Zjistí, že ho to nebaví, nebo že mu to nejde a po něm zůstane prodaných pár tobolek nebo zubních past, které si buď klient oblíbí a příště si je koupí u někoho jiného nebo tím jeho anabáze s nákupem končí a nic se v podstatě nestalo, jen něco vyzkoušel. U provizně placeného poradenství to ale takhle nefunguje. Do oboru se dostane tímto způsobem kdokoli, bez ohledu na to, zda má k této práci nějaké předpoklady. A bohužel neprodává tobolky, ale jde o úplně jiný rozměr, jak vidíme skoro denně na těchto stránkách.

    Na otázku druhou by se nechalo odpovědět, že ano, to by ale fungovalo jedině v případě, kdyby byla provize vyplácena z každé platby klienta, nikoli dopředu. Tak tomu ale ve většině případů není, resp. multilevelům se takový způsob prodeje nehodí, protože by nedokázal odměnit svoje obchodníky ve struktuře.

    Beru v úvahu i to, že se pokaždé nemusí jednat o produkty denní spotřeby, ale klidně i třeba o výrobek za 50 tisíc. V takovém případě ale zákazník má užitnou hodnotu hned a také se většinou prakticky okamžitě může přesvědčit, zda je vše tak, jak mu bylo prezentováno. Nekupuje věc o jejíž kvalitě se přesvědčí až za nějakou dobu.

    Takže to je můj pohled na to, proč je v tomto oboru fungování mlm dost problematické. ;-)

    7

    2
     | Odpovědět privátně
    • Romane, v mnohém souhlasím. Nicméně, je chybou systému jako takového, že do finančně-poradenských „MLM“ společností nastupuje kdekdo? Není spíš chyba na straně krátkozrakých manažerů?

     Selekce je nutná. Ne každý je vhodný na tuto práci. Pokud se někdo pachtí se zaškolováním nevhodného nováčka, je to jeho problém. Pokud někdo znáboruje, rychle zblbne aby vytěžil okolí a nechá nováčka „umřít“, je to také spíš chyba a problém manažera. Ano, bohužel v tzv. MLM společnostech dochází málokdy ke kontrole práce takových „manažerů“.

     4

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Já proti tomu co píšete, nic nemám, nicméně to plodí ten systém ze svojí podstaty. Ten zní najdi klienta a najdi spolupracovníka. Hlavní motivací je co nejrychlejší vytvoření struktury spolupracovníků a získání co nejvyšší pozice. Manažer má těžkou pozici, protože násilným vyřazením kohokoli (pokud to není za nějaký prokazatelný a dokazatelný prohřešek proti zákonu) zároveň odnímá tomu, kdo toho člověka přivedl, provizi a přetíná potencionální větev obchodníků a klientů a to i sám sobě. Takže i když to fungovat může bez problémů, v praxi je tomu v drtivé většině jinak, protože je to tomu systému podstatou vlastní. Do největší „dokonalosti“ to dotáhlo ZFP, které si z klientů dělá rovnou „obchodníky“ a uplácí je provizí z jejich vlastních, nevhodných a extremně drahých, produktů, aniž by si uvědomili, že to x krát zaplatili ze svého.

      Pokud by se provize nepředplácely, většina systému se rozpadne. Ze stejného důvodu tam musí mít Ertrag ten první poplatek, protože kdyby se mělo mezi x stupňů rozdělit pouze agio, tak by ten systém pravděpodobně ani nevznikl nebo alespoň ne v této podobě. Z lovce by se musel stát farmář. :-)

      Nejsem úplně vyložený nepřítel MLM, nicméně to, co ten systém plodí v tomto oboru, je dost viditelné kolem nás. Nevím, jestli bych to nazval přímo chybou systému, spíš podstatou. A bylo to tak již v roce 1920.

      Navíc, zde je důsledek dost závažný, protože tento systém vyprodukuje takové množství obchodníků, že logicky musí dojít k předělávání již vytvořeného a tedy k častému poškození klienta. Selekci by mohla udělat ČNB zpřísněním podmínek pro získání licence a lepší kontrolou, aby to nesjednávali lidé, kteří k tomu nemají oprávnění.

      Zkusme to obráceně. Co má klasický mlm, co nelze získat jinak?

      4

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       myslím, že ve druhém řádku odspodu jste teprve vystihl podstatu celé diskuze – kontrola činnosti poradenského trhu je chabá.

       Zastávám názor že je úplně jedno, jestli nevhodný produkt klientovi prodá přímo někdo z obchodní služby nějaké pojišťovny, nebo někdo, kdo je z MLM firmy…

       Před zákonem jsou si rovni všichni obchodníci, bez ohledu na „původ“ obchodníka, věnujme se spíše tomuto problému.

       Dojímají mne v této souvislosti stesky na téma, že ČNB není schopna (snad softwarově ? je rok 2013,wow)aktuální množství zaregistrovaných PPZ zvládnout a proto hledá cesty ( pokus se zvýšením registračního poplatku apod.)jak čistit trh do budoucna, místo aby se věnovala pozornost tomu, co se děje nyní a zkusila vymyslet nějaký smysluplný algoritmus…

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Kdo to prodá, je pochopitelně jedno, akorát, že pravděpodobnost, (při současném nastavení parametrů), že to bude někdo z mlm, je několikanásobně větší. Je k tomu větší motivace, větší počet obchodníků, větší výplach hlavy a slabá kontrola. Píšu to obecně, takže bych nerad, aby si to někdo vztahoval na sebe.

       1

       3
        | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       znovu opakuji že slabá kontrola státu a potažmo žádná výuka k finanční gramotnosti je jádro problému.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       To je otázka do pranice. Někdo zase může vidět jako jádro problému provizní odměňování a někdo jiný zase něco úplně jiného. Držel jsem se jen tématu vlákna. Např. rozložení provize místo jednorázové výplaty dopředu by výrazně trh zredukovalo, zejména co se týká mlm organizací a zákaz provizního systému by zredukoval trh ještě výrazněji. Koukněte se, kolik procent lidí sjednává 2. a 3. pilíř. Pokud by se obdobně zredukoval sektor pojištění, měl by stát kontrolní a vzdělávací funkci velmi zjednodušenou. Než vychová naše občany k fin. gramotnosti, tak se na nich pětkrát někdo vyřádí, na kontrolu všech registrovaných nemá ČNB kapacity a navíc zde stále funguje pojistná lobby a myslím, že jí to ještě chvíli vydrží… ;-)

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       Pranice netřeba. Začít při kultivaci trhu je třeba od sebe – tj. s tím, jak se klientům prezentuje sám „poradce“, bez ohledu na MLM nebo NEMLM.

       Troufám si již „x“ krát opakovaně tvrdit, že pokud se týká odvětví provizního odměňování – tak je pro klienty „user friendly“ pokud je poradce, či zástupce nějakého distribučního kanálu transparentně závislý, než netransparentně nezávislý. I na toto pamatuje stávající legislativa – §21(1) zák.38/2004Sb., ale ani tady stát, potažmo ČNB nijak trh nekontroluje.

       A dnes se pak každý prezentuje jako nezávislý a objektivní a někteří ještě víc až nejvíc nezávislí a nejvíc nejobjektivnější, poradenství pro klienta dělají všichni úúúúúúplně zadarmo, jen si klient musí nějakou tu pojistku a pár fondů koupit a vysypat z rukávu pár jmen svých známých, o kterých je přece bezpodmínečně nutné zpravit o tak skvělém řešení, tak co od málo vzdělaných klientů chcete jiného než opatrnost ?

       Pokud se např.ročně prodá kolem 900 tis.nových životních pojistek, tak si myslím, že je jedno, jestli je prodáte všechny vy osobně, nebo 40.000 aktivních zprostředkovatelů, objem ke kontrole je pro ČNB stejný a znovu odmítám teze o „kapacitní nemožnosti efektivní kontroly“, je rok 2013 a pokud by byla vůle, softwarové řešení by se dalo jistě nalézt.

       A nářky k rozkládání provize jsou mimo mísu, dle mého názoru je to opět jen populistické hledání zástupného „viníka“ odněkud zvnějšku.

       Pojistná lobby ? A co lobby výrobců toaletních papírů nebo lokomotiv ? Ty budou podle vašich prognóz fungovat jak dlouho ?

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Petr.Kačenka .
       Účastník

       Dobrý den,

       s tímto „A nářky k rozkládání provize jsou mimo mísu, dle mého názoru je to opět jen populistické hledání zástupného „viníka“ odněkud zvnějšku.“ nesouhlasím.

       Maximální provize za IŽP je 190%. Kdyby se rozložila do 30 let, tak bude provize každý rok kolem 6,5% + něco za udržování a neštěkne po nich ani pes …

       Petr

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Červený palec máte ode mě, nesouhlasím s Vaším názorem. Důsledná kontrola státem prostřednictvím ČNB je z oblasti science fiction, ČNB na to nemá lidskou kapacitu, toto by podle mě ošetřila jen nová legislativa a opakované exemplární potrestání jednotlivých poradců nebo firem. Hovořím o finančním potrestání, a to citelném, nikoliv šaškárna ČNB u MLM firmy ZFP a jejich směšná pokuta ve výši 2,0 mio. To je to samé, jako bych já sama dostala za to samé od ČNB pokutu ve výši 20,-Kč…

       O finanční gramotnosti nemá smysl psát, lidi nejdřív musí o velké peníze přijít, aby začali příště přemýšlet, kam je dají. Osobně si myslím, že kdyby stávající situace dozorový orgán nad pojistným trhem (ČNB) fakt trápila, tak už by s tím dávno něco udělala. Lobby pojišťoven je obrovská, peněz na zvrácení předložených legislativních návrhů změny zákonů je nekonečně, vidina změny je tedy podle mě v nedohlednu. Už to tady někdo psal, kapři si sami sobě nevypustí rybník…v tomto souhlasím s panem Kolářem, že si na změnu počkáme ještě hodně, hodně dlouho, já sama to vidím tak na 5 až 10 let.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Ocituji tu jednu otázku z nejmenovaného testu:

       Jako přípustnou pobídku definuje ČNB např.:

       a)pobídku, která vyvolává tlak na rychlé rozhodnutí

       b)kompenzaci poplatku, který musel účastník zaplatit

       c)garanci minimálního zhodnocení prostředků účastníka v účastnickém fondu

       d)dárkové a reklamní předměty

       Abych tu někoho nevyděsil :-), správně je d, nicméně mám pocit, že někdo si to vysvětluje jako b. Registrace klienta do systému, kde se jako argument pro registrování uvádí, že si vezme zpátky část provize, je tomu podle mě dost blízko. Následně se to spojí s povinností udělat několik produktů zároveň, aby tato provize mohla být vyplacena a do toho se pustí nějaká slušná procenta, aby to uspíšilo klientovo rozhodnutí. Vidím tu hned několik diskutabilních bodů vzhledem k zákonu. Dělá se to tak léta a když už je to moc okaté, následuje pokuta, aby se neřeklo. Zajímalo by mě, jakou částí je ona pokuta z takto vytvořeného zisku ;-)

       Takže s panem Suchým moho klidně souhlasit, že je slabá kontrola, ale co s tím, když si takto rozporuplných věcí nikdo léta nevšimnul? Nechá se to dojít do tohoto problematického stavu a pak se začnou dělat radikální opatření, místo toho, aby se s tím začalo pracovat včas. Výsledkem bude, že ti, kteří se s tím „nemazali“ budou mít vyděláno, takže jim to bude v podstatě jedno :-)

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       proč voláte po nové legislativě, když již ta dnešní určuje, co je zakázané ?

       To jako že nový zákon začnou najednou všichni dodržovat a kontroly netřeba ?

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       sorry, ale motáte to dokola. Peněz na lobbing je podle vás nekonečně mnoho, kapři si sami rybník nevypustí a vy to tedy pak vidíte na 5 – 10 let…hledám v tom logiku, ale nemám šanci…

       Všichni tu neustále hledáte vinu někde jinde, jak jsem psal, kultivaci trhu je třeba začíta každý sám u sebe…

       1

       0
        | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Václave,

    není to dosti hodně také o tom,

    že s nováčky pracujeme tak, že jsou motivováni,

    ale jinde, víme kde, jsou manipulováni.

    4

    3
     | Odpovědět privátně
    •  Vít Suchý
     Účastník

     tedy, pane Vařečko, promiňte, ale to je moudro hodné agenta W4C…

     1

     3
      | Odpovědět privátně
     •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Pane Suchý, viděl jste ta zde zveřejněná videa?

      Podívejte se na ně.

      Je jedno, co ta která firma prodává, ale v MLM prodeji, klidně ať to je drogerie, manipulace převládá nad motivací, byť se této manipulaci říká motivace.

      A co tento slovosled, vyhovuje více?

      :-)

      3

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       pane Vařečko, promiňte, nemám ve zvyku si někoho dobírat, ale co je příliš, to je příliš. Dle mého jste mistr v motání pátého přes deváté…

       Doma s našincem manipuluje manželka, ve škole učitel, v zaměstnání nadřízený, při sportu trenér….nebo je to motivace ? Kde je ta hranice ? Vy si osobujete právo na obecné soudy ?

       A neměl byste se spíše obecně zamyslet, kdo s sebou nechá manipulovat a proč ? A je jedno čím se zabývá, nebo zda je svobodný, ženatý, nebo člen politické strany…

       Zaslepenost v názorech a hledání univerzálního viníka systém MLM ve financích )nikoho nikam ale neposune.

       Znám ze svého okolí pouze takové spolupracovníky,kolegyně a kolegy, kteří moc dobře vědí, co je na druhé straně

       misky vah při rozhodování, co jim firma nabízí za tu část provize, o kterou jsou dle vás a řady zde diskutujících – oni důvěřiví hlupáci centrálou- „okrádáni“. A možná že vás naštve, že neznám ani jednoho, který- pokud chce v oboru něco dokázat – kdo by v nejmenším protestoval…

       1

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
       Účastník

       Motivace je vnitřní nebo vnější faktor nebo soubor faktorů vedoucí k energetizaci organismu. Motivace usměrňuje naše chování a jednání pro dosažení určitého cíle. Vyjadřuje souhrn všech skutečností – radost, zvídavost, pozitivní pocity, radostné očekávání, které podporují nebo tlumí jedince, aby něco konal nebo nekonal…

       Manipulace (z latinských výrazů ruka a uchopit) je v sociální psychologii a sociologii termín označující snahu o působení na myšlení druhé osoby či více osob.

       Manipulátor se snaží přesvědčit osobu či osoby o správnosti myšlenky, názoru či jednání, které nejsou manipulovaným jedincům vlastní, či pro ně nemají dostatek iniciativy a které by tudíž danou myšlenku, názor či jednání nepřijali, nebo až s dlouhou časovou prodlevou. Manipulovaná osoba si často ani neuvědomuje, že je s ní manipulováno, případně si to uvědomuje, ale z nějakého důvodu se nemůže a někdy ani nechce bránit.

       Manipulátor většinou na začátku jedná tak, aby získal u svých obětí sympatie. Často využívá své charisma a znalost slabých stránek ostatních lidí…

       Zdoj: Wikipedie

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Vážený pane kolego,

       Můžete si mne dobírat jak chcete, ale rozdíl mezi manipulací a motivací opravdu je. Tečka.

       Pokud jsem se odvolal na ta videa, tak Vám nabízím, aby jsme tedy tam přesunuli naše povídání.

       Asi se pletete, ale já zde nevystupuji jako totální nepřítel MLM, ten si myslím znám velice dobře a rozumím mu. Možná právě proto se ale domnívám, že MLM by měl mít exkuzivní produty, což zrovna v pojišťovnictví není.

       Znám seriozní prodejce, kteří se pohybují v MLM, znám neseriozní, kteří nejsou v MLM. Rozhodně také netvrdím, že co je z MLM tak je na 100% špatné.

       Za základní problém v MLM považuji to, že je mnohde upřednostňovám nábor před vlastním produktem. Pokud by ale nebyl tlak na nábor, potom by to nebyl MLM. Můj synek absolvoval dosti tvrdý nábor, když byl ve II. ročníku střední školy. Hádejte od koho?

       Bohužel jen v posledním týdnu jsme zde byli seznámeni 2x s výsledky takovéto práce:

       https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/profi-invest-15-roku

       https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/profi-invest-zruseni-po-2-letech

       A také se dívám kolem sebe. Znám hodně úšpěšných lidí v klasických MLM, kteří odešli jinam. Jen mi tyto přechody připadají pouze jednostranné, protože, přiznávám, neznám žádného úspěšného obchodníka, ať z poolu, nebo jednobarevné pojišťovny, který by šel cestou obrácenou.

       Ahoj Jirko,

       děkuji za příspěvek a detailní vysvětlení. Než jsem dopsal a dokouřil, tak jsi to sem dal.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Já bych do toho s dovolením vnesl ještě jiný rozměr. Ideální by bylo, aby odměňování bylo odvislé od platby klienta. Stejně tak, jako když platíte za kosmetiku, výživové doplňky nebo cokoli jiného, co je často v přímém prodeji prodáváno multilevelovým systémem, zaplatíte, za to, co dostanete a prodejce je odměněn z části toho, co prodal (a podle úrovně, na které je).

       Viděl snad někdy někdo, že by nějaká firma prodávající kosmetiku vyplatila svoje prodejce za objem prodeje na třicet let dopředu? Domnívám se, že ne.

       A právě toto je kámen úrazu, vyplacená celá provize na začátku, která loví do systému všechny, kdož jsou schopni se naučit pár vět a odříkat pár slov, bez ohledu na to, zda mají k práci jako takové nějaký vztah. Kdyby takto provizní systém fungoval od začátku, tak by mlm systémy v tomto oboru možná existovaly, ale rozhodně by se neděly takové zrůdnosti. Až se to znovu zavede, tak MLM organizace v podobě, ve které existují dnes, přestanou existovat. Pojďte s námi podpořit myšlenku jinak nastavených provizí a pak se pojďme bavit o manipulaci. Právě „rychlý prachy“ jsou velkým motivem k její realizaci…

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       pořád dokola, pane Koláři, ale o ničem. Znovu a znovu opakuji že jediná cesta proti nepravostem je ruku v ruce kvalitní kontrolní systém a finanční vzdělávání veřejnosti.

       Hledání zástupného problému typu dělení provize je jen účelová snaha podobná uvažování typu – tak, teď už je „poradců“ na trhu dost ( protože já mezi ně patřím ) a už nikdo další nesmí dostat licenci, protože to určitě bude podvodník a bude mi ujídat chleba – poznává se v tom uvažování tady někdo z vás ?

       Proč neustále omíláte zavedení principu presumpce viny ? Nemyslíte si snad, že novelou OZ se může leccos v neprospěch podvodníků změnit ? To vám nestačí ?

       A kdo z vás tady řekne svým klientům, jak to s jeho „nezávislostí“ a bezplatnými radami ve skutečnosti je ? Nezačíná ta cesta ke kultivaci trhu právě tady ?

       1

       4
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Nesouhlasím. Rozloženou provizí nemluvím proti mlm, ale i proti sobě. Nikdo nezakazuje nikomu v rozložené provizi mlm tvořit. Jasně jsem vysvětlil princip. Obchodník dostává peníze za službu, o které neví, zda ji pro klienta udělá. Dost často to bývá tak, že logicky neudělá, protože už dostal zaplaceno dopředu. Za kultivaci trhu považuji, když klientovi mohu říci, že na začátku je s tím hodně práce, takže je odměna poměrově větší a po zbytek jsem odměňován pouze tehdy, pokud jeho smlouva trvá. Vy vidíte nějaký důvod být odměňován za to, když smlouva netrvá? Odměny vyplácené do systémů ve výši přes 200% se Vám zdají v pořádku? Víte, kdo je tam vytlačil? Další možnost je nechat si to na začátku zaplatit od klienta. Nemyslím tím ale to, že mu sjednáte životku. Myslím tím to, když provedete klientovi analýzu, postavíte nějaký finanční plán, vysvětlíte mu, proč to děláme, jakým způsobem toho budeme dosahovat, jak a proč to zajistíme atd. atd. Je to dost práce, takže proč ji nezaplatit. Vysmahnutím kapitálovky nebo IŽP na kterém si obchodník jednorázově vydělá 70 tisíc, trh mnoho nezkultivuje. A znovu opakuji, mluvím nyní i proti sobě.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       A copak může například nějaký obchodník za to, když klient optimální smlouvu vypoví ne proto, že by neměl prostředky na její trvání, ale že přijde např. nějaký „nejnezávislejší poradce z té nejnej firmy a smlouvu díky obecné nevalné úrovni finančního vzdělání národa a potažmo tedy i zmíněného klienta shodí ?

       Kde je hranice toho vašeho „správného“ trvání na rozložení provize ? celých 30 let na které měla např.smlouva platit ?

       A co „odměny“ těch, co vyrábí a prodávají auta, lokomotivy, rohlíky ? Ty jsou v pořádku ? Je byste nechtěl regulovat?

       Jak si můžete dovolit zastávat funkci mravokárce a určovat , kde je hranice toho, co „je“ morální a toho co už morální není a je to třeba regulovat ? A kolik si vydělávají sportovci nebo televizní dovedové vám nevadí ?

       Promiňte, ale na takové regulatorní bláboly jsem alergický, mám toho dost už za dobu před rokem 89 …

       Opakovaně trvám na tom, že neexistuje žádná jiná cesta než tlačit na stát a ČNB, aby se věnovali vzdělávání národa a využívali stávající legislativu ke kontrole nepoctivců.

       A ještě jednou opakuji, že s nástupem nového OZ jsou k dispozici násobně účinnější nástroje, jak se vůči nepoctivcům bránit, než spekulovat o rozkládání provizí …

       1

       1
        | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Úplně samostatně vkládám odkaz na jedno tema, staré 8 měsíců.

   Kolega Jiří Prášil problém plně vystihl a myslím si, že to je i příspěvek, který zde má nejvíce zelených palců ze všech.

   Pepa a Bohouš

   https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/pepa-a-bohous#post-14166

   4

   0
    | Odpovědět privátně
  • Jak tady čtu a koukám po svém okolí, tak mi příjde, že v MLM nemusím až tak vědět co prodávám.Hlavně když to prodávám.Jak donutit někoho, aby si koupil něco co až tak nepotřebuje.Když klient zjistí, že to není až tak co přesně potřeboval, zanadává a nechá si to předělat. Já nic netratím a klient je mi fuk. Sakrble,to je divný.Kdysi dávno jsem provozoval takový malý bar.b Taky jsem nemohl dávat něco jiného, než zákazník chtěl. Nebo mohl, ale nesměl jsem se divit. Ale to je o osobní odpovědnosti. A to jsme někde jinde, než u MLM

   5

   1
    | Odpovědět privátně
   • Nezlobte se na mě, ale to je zase zaslepený příspěvek. Kdokoliv v jakémkoliv systému chce dlouhodobě pracovat s klienty, musí o svých produktech vědět maximum a vybírat pro klienty to, co je pro něj vhodné. Zkuste si sundat brýle z očí.

    V tom démonickém systému MLM má spolupracovník nižší provize – ANO. Je tedy kvůli tomu nutné tvořit u klienta paskvil – NE.

    0

    3
     | Odpovědět privátně
    •  Jiří Prášil
     Účastník

     Jak se to vezme. Drtivá většina špatných doporučení je spojena s provizí. Mohu zde uvést spoustu zkušeností a případů, kdy zprostředkovatelé zvolili horší řešení pro klienta jenom proto, že chtěli přispět do svého bodového systému a klient byl až na druhým místě, ale netvrdím, že je to pravidlem, rozhodně je třeba si připustit, že takové systémy svádí k horšímu servisu, což samozřejmě na finančním trhu vnímáme. Na druhou stranu špatný servis může dělat kdokoliv i bez bodového a podobného systému.

     Chtěl jsem Vám už dlouho položit jednu otázku, a protože to nezajímá jenom mě, tak se zeptám veřejně. Jestli nebudete chtít reagovat, tak nemusíte, dá se to pochopit. Proč Vy, jako profesionál jste se neosamostatnil a šel do Fincentra? Chápal bych to u ředitelů s velkým týmem, který je už zaběhlý v podobných systémech, nebo nováček, který potřebuje vést, ale u Vás mi to prostě nesedí.

     6

     1
      | Odpovědět privátně
     •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      Pane Prášile, upřednostňovat svoji provizi před výhodnějším řešením pro klienta můžete stejně v MLM jako v poolu. Aspoň jsem si nevšiml, že by za uzavření např. POV byla paušální platba (stejná u všech pojišťoven, stejná pro všechny řidiče, pro všechna auta). Jediná vyjímka, která mne napadá je nové penzijko – II. a III. pilíř.

      Jediné v čem mohu akceptovat Váš názor je, že poměrově menší provize v MLM (klidně řeknu i 3x) může slabší jedince svádět k častějšímu výběru pro klienta méně výhodných řešení.

      5

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
       Účastník

       Ale vždyť to přece píšu, že špatný servis může dělat kdokoliv i bez bodového a podobného systému. Jen musím dodat, že bodové systémy k tomu mají nejblíže, což vyvrátit nikdo nemůže. Jestli je někdo motivován, nebo dokonce nucen vytvářet produkci, nemůžeme pokaždé čekat kvalitní servis, který je navíc většinou omezován nízkou škálou produktů. Protože místo toho, aby plně mysleli na servis, myslí na to jak nejrychleji splnit podmínky. Kdo tvrdí, že to tak není, tak nemá v MLM systému co dělat, protože MLM systém tak prostě funguje a když slyším kolegy, kteří tvrdí, že se vůbec nedívají na svůj kariérní postup, tak mi to přijde přinejmenším absurdní.

       Majitelé a manažeři MLM firem dobře ví, že čím nižší provize se vyplací, tím více se sjednává, ovšem to funguje nejlépe na nováčcích a mírně pokročilých zprostředkovatelích. Dnes přichází doba ne zrovna růžová pro firmy, které vyplácí málo. Dobře všichni víme, že konkurence je velká, těch loajálních klientů není zrovna moc, tím se snižuje počet sjednaných produktů, které klient dlouhodobě platí, čímž se snižuje i počet sjednaných stabilních produktů a pokud to tak bude pokračovat, tak firmy které vyplácí almužny, budou mít krušné chvíle. Aby si zprostředkovatel zkompenzoval příjem, na který je zvyklý, bude hledat vyšší provize, což se dnes už děje. Proto dnes vzniká nenávist mezi MLM a poolem.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Mě Václavův přechod do mlm ani nepřekvapil. Akorát se domnívám, že to je jeden z mála lidí, kteří so dost dlouho dopředu mapovali kam a proč jdou. Takže tam nějaký stimul být musel. Na rozdíl od nás, kterým se nejeví mlm jako vhodný do tohoto sektoru podnikání, takže bychom do něj pravděpodobně nešli, někdo jiný to může vnímat úplně jinak a najít v tom něco, co mu dává v jeho podnikání smysl. Myslím, že si dal i pozor na to, aby nevlezl někam, kde je šílená výpověď s konkurenční doložkou a pokuty. Tím se výběr poněkud zúžil. Také si myslím, že tam nešel jak se říká z voleje, ale byl domuvený s někým, koho dobře zná a možná na jiných podmínkách, než kdyby tam přišel samotný nováček. Možná to byl dlouhodobý proces a též dlouhodobá spolupráce. Ale to vařím z vody, Václav nám k tomu jistě sám něco napíše. Nicméně rovněž si myslím, že s tím, co Václav zná (přestože patřil do segmentu jednobarevné nabídky) a jak to prezentuje směrem ke klientovi, mohl jít kamkoli a dotyčná firma si mohla oblíznout prsty, koho dostala do týmu. Podle mě je to škoda, ale třeba tam jde jen nasbírat zkušenosti ;-) Ona neni zas taková prča přejít ze zaměstnance na absolutní sólo dráhu.

      3

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Zamyslete se nad tím ale dlouhodobě. MLM systém tohoto typu musí fungovat na vysokých provizích, jinak by se rozložil. To znamená pořád a pořád nové obchody mezi tisíci dalšími poradci. Pokud bude existovat možnost rozložené provize, mlm ji může těžko akceptovat, protože při rozložení do struktury se tím někteří obchodníci neuživí a systém se začne od spodu rozkládat. Takže obecně, budete mít stále více a více klientů, o které budete chtít pečovat, ale nic za ně nebudete mít. Provize za klasickou údržbu jsou tak opravdu na tu údržbu, abyste pokryl náklady, výdělek Vám ale nepřinesou, takže k nim budete muset přibírat stále nové a nové klienty a také o ně všechny pečovat. Takže buď bude pokulhávat Vaše 100% péče nebo se z toho zblázníte. Navíc i ta údržbová provize bude zase menší a její část budou dostávat ti, kteří Vašeho klienta nikdy neviděli a nic pro něj neudělali. O tom tu velmi často píše Petr Slad – Udělat kvalitní servis, vyžaduje čas a ten musí být také zaplacen. Takže buď musíte dělat poradenství placené klientem nebo musíte dělat produkty, které Vám zajistí adekvátní příjem, abyste klientovi dělat servis mohl a nemusel přitom myslet na to, že musíte udělat ještě tento měsíc 5 dalších nových nebo je musí udělat někdo pod Vámi. Když víte, že Vám ten klient přinese 2 tisíce nebo pět, tak proč by to ten obchodník šulil? To jsou moje jisté peníze, které mám, když se opravdu starám. V mlm tohle moc dobře fungovat nemůže. Alespoň ne za podmínek, jak jsou nyní nastaveny. A toto si dovolím napsat, protože se to týká i mne. Většina výdělku jde z nových obchodů. Kdybych to dělal tak, jak popisuji, celou dobu, co jsem v oboru začal, tak bych nového klienta nepotřeboval a peněz bych měl dost. Navíc pak některé klienty můžete dát do správy někomu jinému a věnovat se těm, co pro Vás mají „větší cenu“. Zvyšuje se Vám efektivita práce. V mlm, co se týká samotné odměny ve spojení s prací u klienta, efektivita s časem klesá. Ale to si musí každý zmapovat sám, který styl práce mu vyhovuje a připadá lepší i pro klienta a kterému se bude věnovat. Mě to připadá smysluplnější, protože to nemotivuje zlatokopy, ale ty, kteří se tím chtějí živit dlouhodobě a také chtějí mít s klientem dlouhodobý vztah s dostatkem času na něj.

     2

     1
      | Odpovědět privátně
     •  Petr Hromádko
      Účastník

      Dobrý den, rád bych reagoval na Váš příspěvek. Souhlasím s vámi v tom směru, že ve většině mlm společností je tlačeno na produkci. Nováčka, který je v oboru krátce přece musí někdo zaučit, nevím jak to funguje v poolech, ale někdo s ním přeci ten čas strávit musí. Jak sám říkáte, je důležité pracovat na nových klientech, alespoň na začátku, stejně jako ve kterémkoliv jiném podnikání. Ale nesouhlasím s tím, že by systém mlm nepodporoval péče. Přece ve chvíli, kdy se nováček dostane mezi určitý okruh lidí a klientů, nemusí už tolik řešit nové obchody, protože ty z velké části mohou přijít právě z péče. Navíc v této době už bude na vyšším karierním stupni a tím pádem na mnohem zajímavějších provizích a zároveň mu bude chodit pravidelný příjem z následných provizí. I když vím, že ne všechny mlm společnosti svým konzultantům následné provize vyplácejí. Zároveň se s Vámi určitě shodnu, že je spoustu skupin(je jedno v jaké společnosti), které péče a servis klientovi neřeší, ale myslím si že dlouhodobě se tyto skupiny nemají šanci na trhu udržet.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       1. To je přece v pořádku, že ho někdo zaučí a že z něj má provizi. Ale měl by ji mít ten, kdo ho zaučuje a nikoli osm stupňů nad ním. Jakmile je schopen samostatně pracovat, provizní rozdíl se musí rapidně změnit.

       2. Jaké nové obchody Vám vypadnou z péče o klienta, kterému jste vše loni nastavil a nic se u něj nezměnilo?

       3. Mluvíte o následných provizích. No já právě taky. Bavíme se ale především o životním pojištění, jako zdroji předplacené provize. Kolik byste musel mít takových klientů, když následná provize je někde nula, někde procento nebo dvě a půl, která jsou navíc rozdělena do struktury? Pět tisíc?

       Jestliže je schopen se ten obchodník uživit s méně než poloviční provizí, tak při vyplacení provize 50% hned a zbytek po letech za péči, musí uživit toho obchodníka stejně. A každý rok by mu narůstala provize za péči. A věřte, že by si každý toho svého klienta s radostí opečoval, kdyby věděl, že když mu uteče, utečou mu třeba dva tisíce ročně za každého.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
  • Děkuji paní Ladě za její názory – mluví mě z duše.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jindřich Buk
   Účastník

   Nechci zakládat nové vlákno a toto je o MLM, takže toho využiji.

   Nepřestávám žasnout, kolik je na trhu společností. Dnes jsem narazil na společnosti AQ profit. Neříká Vám to někomu něco? Podle jejich webových stránek nějaká pěkná lumpárna. Ale nerad bych odsuzoval dopředu. Založení v roce 2010. Pod sebou 24 PPZ. Jejich údajný produkt spoří zaručeně více než penzijko i stavebko, je podporovaný státem a máte zaručené zhodnocení 2,4%/rok. Že bych stále znal tak málo? :(

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Přemýšlím o změně zaměstnání a začít v ML firmě jako finanční poradce. Po studiu jsem se k tomuto oboru krátce dostal, ale kancelář byla přes půl republiky, tak to nemělo cenu. POdruhé mě kamarád nalákal na seminář ZFP. Po dvou školeních se mi tato firma zhnusila. Nyní mi Partners ukázali, jak jsou kompletně jiní a lákají mne ke spolupráci. (i když vidím, že uvnitř jsou dost podobní)

   Finanční produkty mne vždy zajímali a pomáhat lidem se v nich vyznat by mne bavilo.

   Nicméně nevýhody MLM jsou nemalé. Konkurenční doložka, ceny školení, nižší provize, každotýdenní ne vždy kvalitní školení. Na druhou stranu kde se naučit v produktech vyznat, když je zapotřebí mít i nějakého „učitele“, či dostatek kvalitních informací.

   Co si o tom myslíte?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   • Uvažujete-li o působení v branži a neodrazují Vás do začátku „nevýhody“ MLM, potom se pokuste kontaktovat co nejvíce zástupců různých společností. I mezi tzv. MLM společnostmi jsou firmy, které neváží zástupce konkurenčními doložkami, nebo poplatky za školení apod.

    Mimochodem buďte tak laskav a vyplňte si profil. Alespoň jméno a příjmení by mohlo být považováno za slušnost při komunikaci, co myslíte.

    2

    1
     | Odpovědět privátně
   •  Jaroslav Pohl
    Účastník

    Pane Staníku, předně Vám chci říct, čtěte mandátní smlouvy a zajímejte se. Ať Vám získatel (člověk, který Vám nabídl spolupráci) říká co chce, mějte vlastní hlavu a úsudek. Je pravda, že naše MS má v příloze cenu školení, ale právě proto konkureční doložka jako taková tam už není. Každopádně pokud Vás poradenský svět zajímá, nejdříve bych Vám doporučil, abyste měl na rozjezd rezervu peněz alespoň na 6měsíců.

    Pokud se budete účastnit víkendového semináře, u nás tzv. post-infa, zkuste si promluvit především s lidmi, kteří dělají klientelu, protože ta Vás bude v prvních měsících živit. A pokud Vám to bude někdo rozmlouvat, trvejte na tom a vyžadujte ty informace, které Vás zajímají!

    0

    0
     | Odpovědět privátně
   •  David Krabec
    Účastník

    V Partners jsou jedny z nejnižších provizí na trhu… Okecávají to tím, že je to pro klienta výhodnější, ale často je to jen blud, protože firma dostává ty samé provize jako jiné společnosti, jen ti úplně nahoře jsou nenažranější…

    V tom jsou skutečně jiní…

    No a ta jejich konkurenční doložka k školení je asi největší zvěrstvo jaké jsem kdy viděl…

    Jsou zde společnosti, které platí i v rámci MLM poradce na nižších postech dobře, z těch velkých hráčů na trhu je to např. SMS finanční poradenství a.s.

    Jestli máte zájem mohu Vám poslat srovnání na email…

    2

    4
     | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Jak už bylo napsáno. Čtěte, co mají firmy ve smlouvě a ještě to s někým zkonzultujte. Pokud se Vám to nelíbí, tak to nepodepisujte a hledejte jinde. Varianta mimo MLM přichází v úvahu taky, problém je, že ten, kdo si Vás vezme pod patronaci, bude potřebovat vědět, že budete fungovat. Není to sice záruka úspěchu, ale je to předpoklad. Provizně na tom můžete být i lépe a když budete mít štěstí, tak se to naučíte dělat i lépe, než by Vám bylo poskytnuto v MLM. Musí to ale být v místě, abyste mohli být v osobním kontaktu. Na dálku to může fungovat jen pokud má obchodník již nějaké zkušenosti a je schopen samostatně pracovat, což je často problém.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
  • Děkuji za reakci. Zkusím se poptat i jinde. Nicméně jsem zvědav na sobotní školení u Partners.

   Jméno i příjmení jsem si vyplnil.

   0

   2
    | Odpovědět privátně
   •  Jiří Wandas
    Účastník

    zrovna zacit u firmy co ma strasak ve smlouve pokutu 100 tisic Kc za jejich skoleni asi nebude dobra volba. jestli se toho nezaleknete tak jdete do toho.

    co se tyce skoleni – no schvalne sem pak napiste co noveho jste se dozvedel na skoleni o vikendu.

    2

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Já se také připojuji k tomu, že by mne zajímalo, jak moc bylo toto školení pro Vás přínosem. Protože jste si již dříve k pojišťování „čuchnul“, tak, možná, budete mít jiný pohled než nováček zcela „nepolíbený“.

    Ještě dotaz na toto školení – aby jste na něj mohl jít, již máte s nimi podepsanou smlouvu? Jste již tímto školením zavázán k finančním „odškodnění“ společnosti, která toto školení pořádá? Jak to vlastně funguje?

    Co se týká toho Vašeho možného nástupu, již zde bylo mnoho napsáno. Základ je číst smlouvu. Neméně důležité je, jak psal již Roman, mít dostatek financí na počáteční náklady, tedy nejen na tyto náklady, ale aby ta částka stačila na cca 6 měsíců žití.

    Dále také: – jaké budete mít zázemí? – doba cesty do kanceláře? – jak často musíte být v kanceláři? – nutné porady, čas, peníze. – prostředí, kolegové,…… (peníze)

    Ještě je zde jedna možnost jak začít a nikdo ji nezmínil. Jít jako VPA k nějaké pojišťovně.

    Všechna potřebná školení dostanete, bezvadně Vás naučí jejich produkty a jejich elektronickou komunikaci. Možná i kmen do začátku by mohl být. A když hodně dobře znáte jednu firmu, potom není problém doučit se firmy a produkty další.

    Potom určitě bude platit z Vašeho profilu:

    Don’t worry, be happy!

    4

    1
     | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Opakovaně sem dávám odkaz na tema, které skvěle založil Jirka Prášil. Jmenuje se Pepa a Bohouš

   Podle mne by toto měla být poviná četba nejen všech nováčků nastupujících do MLM, ale i zastánců tohoto prodeje v pojišťovnictví.

   4

   0
    | Odpovědět privátně
  • V sobotu bylo školení celkem zajímavé. představení analýzy podobné té z OVB, ale určitě lepší. (opět porovnání lékař vs. poradce). Další školení mě čekají a těším se na ně. Zatím ale se neprobírali detaily spolupráce, snad na ně přijde brzy řada.

   0

   2
    | Odpovědět privátně
  •  David Krabec
   Účastník

   Tak Partners vznikli de facto z OVB, dělají to sice v globálu lépe jak v OVB, ale na mě působí pomalu jako „poradenská sekta“…

   Kdykoli se sejdu s někým z Partners, tak mi řekne tu samou pohádku a dokonce jí i věří… :-D

   Dost podobné je to ale i u OVB, jen s tím rozdílem, že v OVB berou už i děti ze základních škol…

   5

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Lukáš Vaněk
    Účastník

    Dva roky zpět jsem se účastnil v Brně takové menší konference pro studenty a mladé podnikatele, kde měli vystoupení různí mladí podnikatelé, aby se podělili o své zkušenosti.

    V jednom bloku byla prezentace na téma „Kde najít peníze a jak jich utopit“.

    Všichni jsme čekali, že se bude jednat o nějakou zajímavou prezentaci o penězích, finanční gramotnosti celkově apod.

    Omyl, prezentace byla jedna velká masáž zacílená na nábor lidí.

    Něco v tom smyslu, na trhu jsme nejlepší, máme takový a makový kariérní řád, za tu dobu jsme se vyšvihli tam a tam (znáte něco lepšího?), průměrné výdělky jsou takovéhle atd…

    Všem bylo asi po 5 minutách jasné, že ten borec si vybral špatnou konferenci a celá prezentace byla námi vnímaná docela velmi úsměvně. Obdivuji i toho mladého přednášejícího, že si zachoval chladnou hlavu.

    Dotazy z publika se nesly v tom duchu, tak když jste teda nejlepší, tak proč….

    Samotní zástupci z Partners pochopili, že tady úspěch moc nesklidili, spíše naopak.

    Aby to zachránili, tak nám pak poslali email, aby vše dostatečně shrnuli. Cituji:

    „Vážené dámy, pánové,

    Po delší odmlce jsme se dostali k tomu, abychom Vám napsali pár řádku a prezentaci o společnosti důstojně zakončili. Po našich prezentacích na vysokých školách o Partners nastaly otázky, na které nejspíš nenajdete nikde odpověď, proto jsme připraveni Vám je dát. Po zkušenostech věříme, že opadne stud a nastoupí zvědavost, abyste nám napsali vaše dotazy. S některými z Vás už jsme měli možnost alespoň krátce mluvit, ale jinak nebylo v našich silách v daném čase (1,5 hod.) Vám sdělit vše, tak aby Vaše představa o Partners byla ucelená a abychom uspokojili vaše podnikatelské touhy.

    Slogan společnosti Partners zní „Finanční poradenství jinak.“ Co to ale znamená? Poskytujeme nezávislé rady pro nakládání s rodinnými rozpočty lidí a osobními financemi. Pomáháme se orientovat v džungli finančních produktů a plánovaných reforem. Připravujeme peněženky na všechny možné situace, které v životě mohou nastat.

    Můžete mít pocit, že žádného finančního poradce lidé nepotřebují a na co bych takového člověk měl mít ? Vždyť si přece všechno najdu sám na internetu, sám svým penězům rozumím nejlépe, že pojistek, jak většina lidí vnímá poradenství už má uzavřených dost, že stejně žádné peníze na nic dalšího nezbývají, že lidem dostatečně poradí paní na přepážce banky.

    Kvalitního a nezávislého finančního poradce totiž ocení každý. Právě proto, aby dal změti uzavřených smluv řád a zjistil, zda vůbec má smysl pojistky dále platit a zda řeší vaše skutečné potřeby a cíle. Právě proto, aby lidem pomohl jejich příjmy a výdaje uřídit tak, aby na konci měsíce zůstaly peníze na to, co potřebují. Právě proto, aby na základě analýz centrály se porovnala nabídka většiny bank a pojišťoven na českém trhu a pomohli vybrat variantu, které řeší to co je potřeba, a ne právě to, které zrovna nabízí banka lidem v akci. Právě proto, aby se lidé přinutili nad svými osobními financemi zamyslet a aby se o své peníze konečně začali efektivně starat.

    Co jsou ale oblasti, které vás zajímají nejčastěji a se kterými vám můžeme pomoci? Sem s nimi, zkusíme se na to podívat ….

    Finance mají budoucnost, protože hrají významnou roli v životě každého z nás. Kdo rozumí tomu, jak fungují investice, hypotéky, úvěry, úročení nebo pojistné smlouvy, budí respekt. Kvalitní a nezávislé finanční poradenství má na českém trhu obrovský potenciál, protože stále více lidí si uvědomuje svou potřebu poradit se o svých rodinných financích s odborníkem.

    Cílem společnosti Partners je vytvářet prostředí pro podnikatelský úspěch poradců a manažerů. Odborným a praktickým vzděláváním pomáháme rozvíjet jejich potenciál. Kariérový plán Partners je postaven na srozumitelných a pevných kritériích úspěchu. Z poradců soustředěných především na klientskou práci se stávají vedoucí týmů, ti se mohou dále vypracovat na manažery zodpovědné za vzdělávání a rozvoj svých spolupracovníků. Nejúspěšnější čeká pozice directora, která již obnáší podíl na rozhodnutích a strategii. Na vrcholu kariérního žebříčku Partners jsou partneři společnosti.

    „Podporujeme v kariérním růstu každého, kdo má vůli, elán a podnikatelské myšlení, není to ovšem pro každého a není to ani snadná cesta.“

    xxx xxx

    Partners For Life Planning, a.s.

    Rašínova 2

    602 00 Brno

    0

    1
     | Odpovědět privátně
    •  Jaroslav Pohl
     Účastník

     Každý podnikatel/živnostník v poradenské branži nehledě na tom, zda pracuje pod brandem větší společnosti nebo sám za sebe (pod poolem) či jako VPA atd., tak vždy přemýšlí, jak se zviditelnit, udělat si pozitivní reklamu a dostat se více do podvědomí potenciálním klientům. Asi bych neměl za zlé, že někdo využije takovýto seminář pro svoji prezentaci.

     Ale pokud se tam začnou kasat a bít se v prsa, že oni či firma je nejlepší, tak to i znalý člověk v oboru, který je schopen tyto informace vyhodnotit, vezme s nedůvěrou a odsoudí je. Také bych to udělal.

     Po letech člověk zjistí, že každý má své klady a své zápory.

     A pokud toto umí dobře odprezentovat a vyzdvihnout klady, tak má daleko větší úspěch než v případě, kdy všem říká, že je nejlepší.

     V americe by takový direktivní přístup a prezentace možná prošla a měla pozitivní ohlasy. V ČR, kde každý nejdříve odsuzuje a zavrhuje, a až potom přemýšlí a ověřuje informace, se musí prezentovat odlišně.

     0

     2
      | Odpovědět privátně
  • .

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   Další názor:

   „Většinu českého trhu s finančním poradenstvím obsadily už v devadesátých letech velké, často nadnárodní firmy, jež do svých struktur pohlcují tisíce lidí bez požadavku na ekonomické vzdělání. Důvodem je systém, na kterém celá branže stojí. Jde o princip takzvaného víceúrovňového (multi-level) marketingu. To znamená, že dealeři nevydělávají na smlouvách, jež sami uzavírají, ale také na smlouvách uzavřených lidmi, které do systému přivedou. Ve vyšších patrech této „pyramidy“ pak stojí manažeři, jejichž příjem z velké části pokrývají provize ze smluv, jež uzavírají lidé pod nimi. Náplní jejich práce je tedy hlavně motivovat nováčky k co nejvyšším výkonům. To se děje na školeních, kde přednášející mezi řečí zmiňují, kdo z oboru si koupil jaké auto, kolik stál jejich nový byt a kolik berou nejúspěšnější pracovníci.“

   celý text na http://respekt.ihned.cz/c1-61612850-muj-ne-pritel-poradce

   3

   1
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 21 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

Nepamatujete si své heslo?