Zobrazeno 10.482x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 5 diskutujících a má 5 odpovědí. This post has been viewed 10483 times

 • Autor
  • chtěl bych přečíst nějaký názor na, alespoň pro mne novou pojišťovnu na trhu.

   Děkuji.

   Pave Gula

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jaroslav Pohl
   Účastník

   Vzhledem k tomu, že to původně byla Victoria pojišťovna, která moc zajímavými produkty neoplývala, tak těžko teď říct. Nyní je od 9/2012 ve skupině ERGO jako Ergo pojišťovna.

   RŽP mají hodně ořezané. Pouze smrt a PID.

   IŽP mají také hodně ořezané.

   Na webu propagují jen spoření…spoření…spoření přes pojistky. Naopak neuvádějí žádná rizika do pojistek.

   Co se sazebníku IŽP týká, tak m.FEE na straně pojišťovny 2%, vedení 0Kč/m, inkasní popl. 5% z pojistného – min. 40Kč při měsíční platbě atd.

   Takže opět drahé IŽP, které je k ničemu. RŽP bude také k ničemu.

   Proto za mě palec dolů.

   4

   2
    | Odpovědět privátně
  •  Richard Coufal
   Účastník

   Zatím jsem od nich viděl pouze jednu nabídku, kde se poradce snažil tvrdit, že vlastně nejde o pojištění, ale o exklusivní investice “od 1.7.2013 jediná možnost investovat do fondů MEAG”. V nabídce se také objevila formulace “přímá investice”. Na “přímé investice” jsou ale přece největší machři od E&S, takže nám ostatním zaslepencům nezbývá než investovat nepřímo přes podúčty licencovaných obchodníku s cennými papíry.

   1

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Richard Coufal
   Účastník

   Našel jsem i tu jejich nabídku “unikátního investování”:

   V ČR se jedná o zcela nový a unikátní druh investování, kdy běžný občan může od 1.července 2013 i s drobným kapitálem od 500,- Kč měsíčně vydělávat na vlastních fondech největší světové zajišťovny Münich RE.

   Největší světová zajišťovna Münich RE ani v období krize 2007 a 2008 nebyla v červených číslech. I světoznámý investor Warren Baffet uznal sílu a investiční potenciál Münich RE a zakoupil 11% podíl v největší zajišťovně světa.

   Nový exkluzivní produkt ERGO Renta umožňuje investovat vložené prostředky do německých fondů MEAG.

   Jediným majitelem jak společnosti ERGO, tak i společnosti MEAG je největší zajišťovna světa Münich RE, která za rok 2012 skončila v čistém zisku po zdanění 3,21 miliard EUR.

   Společnost MEAG (www.meag.com) spravuje vklady Münich RE (www.munichre.com) a ERGO (www.ergo.com) ve výši 238 miliard EUR. MEAG fondy jsou prokazatelně nadprůměrně výdělečné, přičemž získaly mnohonásobná ocenění od renomovaných ratingových agentur. Fond ProInvest má průměrné zhodnocení 9,23% ročně (čistého po odečtení nákladů). Společnost MEAG také zavedla pravidla chování jako dobrovolný vlastní závazek vůči investorům.

   Na konci si klient určí, zda-li chce naspořené peníze vyplatit jednorázově nebo formou měsíční renty, a to po dobu 5 let, 10 let nebo doživotní měsíční renty.

   V případě volby výplaty doživotní rentou se renta každoročně navyšuje o podíly na zisku.

   Kromě spoření si můžete sjednat i úrazové zajištění celé rodiny. Není to podmínka spoření v ERGO Rentě, pouze varianta navíc.

   Výjimečná je sleva 50% na zdravotní zajištění pro životní partnery a děti do 15 let.

   Možnosti úrazového zajištění jsou rozšířené o variabilní verzi Exklusiv, např. krytí úrazu doživotní poúrazovou rentou až 15.000,- Kč měsíčně od 50% trvalých následků, atd. Jako jediné úrazové krytí v ČR umožňuje výplatu doživotní poúrazovou rentou již od mnohem menších následků než náš stát požaduje pro splnění i částečného invalidního důchodu.

   2

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Petr Slad
    Účastník

    Doplním ty investice.

    Fond Proinvest je z 95 % aktuálně investován do německých akcií(složení podobné jako index DAX, takže žádná diverzifikace v produktu není. Navíc fond za indexem Dax zaostává (viz příloha). Vzhledem k průměrným dividendám ve výši cca 3% z firem v DAX indexu to již žádná sláva není. Klient může investovat do řady ETF na tento index přímo na burze a dividendy mu zůstanou. Ještě lepší řešení jsou investiční certifikáty, kterých je na německé indexy vydáno cca desetitisíce. Investice do německých firem aktuálně není špatné řešení. Díky bonus certifikátům máme výnos od léta cca 35% na srovnatelný index, držíme i některé akcie přímo nebo pomocí certifikátů.

    Fondy MEAG máme v nabídce všechny bez potřeby uzavírat investiční životní pojištění, ale v klientských portfoliích je nevyužíváme. Fondy nemají s firmou Munich RE nic společného, kromě vlastnictví. Investují na kapitálovém trhu, stejně jako jiné fondy s riziky a výhodami, které k tomu patří.

    Díval jsem se na jejich prezentaci v příloze a je to klasický prodej a matení klienta s budoucími výnosy. Kdyby se rozpadla evropská unie, budou mít německé firmy dost velké problémy a fond by pravděpodobně výrazně propadl. Třeba těsně před klientovým důchodem… :-(

    0

    3
     | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Součástí koncernu ERGO je, mimo jiného, v ČR i D.A.S., EVR a ERGO.

   ERGO se v ČR pohybuje jak v životním, tak v neživotním pojištění.

   Musím se přiznat, že ještě minulý týden byla tato pojišťovna za okrajem mého zájmu. Nedávno jsem ale získal zajímavé informace o jejich pojištění majetkovém a začíná se mi to líbit.

   6

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account