Zobrazeno 4.806x

Toto téma obsahuje 10 diskutujících a má 16 odpovědí. This post has been viewed 4807 times

 • Autor
  •  vitamaracek
   Účastník

   Mám nečekaný případ z tohoto týdne. Coby hypotékář pro jednu významnou banku specializující se na hypotéky jsem měl 2 pracovní schůzky s 3. stranami. Pokaždé v jiný den a čas. Oba „nezávislí“ poradci sdělili, že o mé a bankovní služby nemají zájem. Důvodem bylo, že jiná banka jim dá 2x tolik na provizích. Jsem v bankovnictví cca 2 roky. Slyšel jsem a četl o tom i zde na poradcích. Nečekal jsem, že to zažiji skutečně „na živo“. Padla mi čelist a můj nadřízený jen kulil oči.

   Toto je opravdu nezávislost a objektivita vůči klientům.

   Protože jsem v oboru v pozici zaměstnance krátce – 2roky a mnoho jsem slyšel a četl(poradci, idnes, mesec, investujeme,….) a nyní i bohužel osobně zažil, má to cenu sdělovat i klientům – že poradenství zdarma je na kočku a stejně to klient zaplatí??

   Prosím o názor zkušených. Omlouvám se za anonym, asi by mě vyhodili, kdyby to zjistili šéf a „nezávislí“ poradci….

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Pavel Mikša
   Účastník

   Dobrý den,

   nabídnu tři úhly pohledu:

   Pokud Vaše banka nabídne menší provizi za stejnou službu / podmínkově velmi podobu co se klienta týče, přijde mi jednání poradce naprosto logické a nevidím v tom háček. S bankou stejně vždycky bude jednat on, to že je za to lépe zaplacen je jen pozitivum.

   Pokud poradce cíli na provizi, a klient skončí s horšími podmínkami aj., je to samozřejmě jednání nemístné a špatné. Z pohledu Vás, jakožto hypotečního konzultanta (?), to zůstane jako drobná zkušenost, se kterou by jste si neměl kalit vody mínění o finančních poradcích.

   Co se týče klienta, informací o provizích bych ho neobtěžoval (pokud se SÁM nezeptá). On moc dobře ví, že finanční poradenství není charita. A že poradce bude ze strany finanční instituce vyplacen formou provize. Minulý týden jsem se s klientem právě příjemně pobavil o tom, že práce finančního poradce je o provizích – právě díky tomu se kvalita práce sama o sobě stává předmětem zájmu poradce samotného :-).

   Vidí to někdo jinak?

   PS: Zajímavá slovní hříčka coby název tématu … (:D)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Jan Skrbek
    Účastník

    Jen technická – klient se dnes po provizi vubec nemusi pidit. Dostane ji v informacnim listu z banky. A onen poradce se castokrat diví, kolik ze ta jim vychvalovana poradenska firma za úvěr dostala vyplaceno :-) Aspoň vidí, kolik hladivych krku v hierarchii nad nim se musí najist

    0

    0
     | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    jsem zaměstnanec s možností se setkávat s MLM coby 3.stranami. Banka, za kterou pracuji nabízí úroky až o 80% nižší oproti konkrenci. Bohužel nám z MLM 2 „poradci“ sdělili, že to budou dávat do jisté banky (jméno psát raději nebudu), kde jim nabídnou 2x větší provizi. On to stejně díky vysokým % zaplatí dealerovi klient.

    Nejsou sice charita, jako kadžá pojišťovna, ale mě to připadá vůči jejich „obětním beránkům“ alias klientům nefér.

    Vody nebudu čeřit -on se jistě za pár týdnů, měsíců objeví další dokument „rada nad zlato II“ ;)

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    • o 80 %? Takže pokud mi například HB dá sazbu 2 % p.a., tak vy dáte sazbu 0,4 % p.a.? Jaká to je banka?

     Pevně věřím, že nám název banky řeknete. Rád si u vás vezmu hypotéku.

     Myslím si, že toto vlákno jste založil s jediným cílem, dehonestovat poradce :-)

     BTW, významné banky na hypotéky v ČR jsou jen 3, HB, KB a ČS, které mají dohromady cca 3/4 trhu.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Nejste náhodou v MLM?

   Prostě firma z něčeho žít musí.

   Pokud ne, tak asi by bylo dobré najít někoho, kdo Vaše zkušenosti a znalosti ohodnotí.

   Pokud jste jednobarevný, nemáte volbu, musíte vše dělat u jedné značka, barvy, zamyslel jste se nad tím ???

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Pavel Mikša
   Účastník

   O 80%? Žijeme v době, kdy se sazby prakticky neliší.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Úplně tomu nerozumím. O 80% nižší úrok? Pokud by to tak bylo, co je jednodušší, než takový úrok, např. zmíněných 0,4% inzerovat a dostat mezi lidi? Kdo by si pak sjednával o 80% dražší banku, pokud v tom není nějaký další zakopaný pes.

   Znovu se oklikou vracím ke zprostředkovatelským provizím a „ošetření klienta“. Pokud u něj má poradce všechno a někdo efektivně myslel na to, že by ten klient měl dostat taky nějaký servis a vytvořit dlouhodobou spolupráci, pak není problém takovému klientovi dát hypotéku s poloviční provizí, pokud ovšem ona hypotéka nebo úvěr, je pro klienta vhodná.

   Pokud by měl být skutečně nezávislým, pak jsme opět v segmentu čistého, poradenství, kde mu poradce doporučí, mimo jiné, nejlepší banku a pracuje pro klienta za předem dohodnutou odměnu a ten úvěr vůbec nedělá.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Dobře Anonyme, já budu také anonymní, budu jmenovat jednu společnost.

   Jen jestli nejste zrovna Vy ta „potrefená husa“.

   Možná jste se pouze jako zaměstnanec nedokázal srovnat s tím, že může mít pravdu i někdo jiný.

   Podobné nepochopení jsem osobně poznal, když mne pozval ředitel jedné kanceláře Modré pyramidy a nabídl mi spolupráci, samá pozitiva. Odmítl jsem, že máme oficiální napojení na tuto společnost. Používal nesmyslné argumenty, i s ohledem na %, použil i ne zrovna slušné výrazy.

   Jeho postup mi zdejšího Anonyma velice připomíná.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   pardon, spletl jsem se – správně AŽ o 0,8% nižší sazba.

   To Anonym II. – nemám nesmyslné argumenty, ani neslušnost vůči konkurenci.

   První příspěvěk, měl asi znít následovně – jsme sice nezávislí, ale naše NENAŽRANOST nám velí vydělat víc i když vědomě odrbeme klienta. Tento sice vidí (třeba v informacnim listu z banky – viz příspěvek Jana), ale bůhví co bude při další fixaci za 5-7let? Klient zase přijde k Joudovi II…. a začne to nanovo!

   Konec debaty ;)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   • Když dojdou argumenty, tak z debaty utečete?

    Ještě jste mi neodpověděl na můj komentář, takže znovu:

    BTW, významné banky na hypotéky v ČR jsou jen 3, HB, KB a ČS, které mají dohromady cca 3/4 trhu.

    Jaká je to banka?

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Vašek Kott
     Účastník

     banka specializující se na hypotéky bude jen HB

     0

     0
      | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
     Anonym

     Vladimíre, slyšel jsem, že prý jste nějaký vice-prezident za jistou organizaci…. Pokud ano, postupte svůj post někomu, kdo bude umět číst a naslouchat.

     Já narozdíl od Vás tu komunikuji a žádal jsem o radu. Nehodlám odpovídat vlezlým otázkám. Navíc urážlivým, že mi dochází argumenty a utíkám!

     Přečtěte si laskavě (malovat to nehodlám), co jsem psal před cca 48h:

     … Omlouvám se za anonym, asi by mě vyhodili, kdyby to zjistil šéf a „nezávislí“ poradci…

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Vážený Anonyme,

      pokud jste původně opravdu měl zájem o pomoc, radu a komentáře, tak jste musel počítat i s tím, že nemusí být vše podle Vás. Ale tomu se říká demokracie. Já za sebe musím napsat, že se všemi dosud napsanými souhlasím.

      Bohužel v následujících komentářích jste mne moc nepřesvědčil, dokonce to co nám zde píšete mohla být pro Vás pouze berlička, aby jste se sám před sebou obhájil, že s Vámi nechtěli dále spolupracovat.

      Vůbec nedokážu pochopit, že si zde dovolíte používat slova jako „..naše NENAŽRANOST..“, „.. odrbali klienty“, říkáte o lidech, kteří se nemohou bránit, že někde mají o 50% větší provizi, (známe zde dosti dobře provizní rozpětí), Vláďu posíláte kamsi, jeho dotazy považujete za vlezlé, no a udělat chybku a zaměnit slevu 80% za slevu o 0,8%, to je pro mne nepředstavitelná matematická hrubka, atd….

      Víte, jste u jedné společnosti, již i celé pouhé dva roky a všechno znáte. Klobouk dolů!

      Možné se zde ale zbytečně snažíte orly létat.

      Čest Vaší práci.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
     • Vy tu urážíte všechny, který pracují v poradenství a zprostředkování a nemáte ani tu slušnost odpovědět na jednoduchou otázku.

      Sorry, tohle vážně nemá cenu, milý anonyme.

      Když už, tak pojď s kůží na trh, neboj se za své jméno a za své příspěvky.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
     •  Josef Soumar
      Účastník

      Trolling na poradci-sobě? :-)

      Napište konkrétní příklady a je klid, takhle to vypadá, že jste například z Unicredit bank, oslovil jste majitele firmy, kterému jste chtěl nabídnout standardní 1 % pro 3. strany a on Vám řekl, že aby mu vycházelo cash flow firmy, zaplatil kanceláře, marketing a ještě nasytil poradce, je zasmluvněný jinde za 1,6 %… Vy jste si řekl, že když nabídnete k hypotéce parádní Unicrediťáckou pojistku, ze které klient může platit po dobu splatnosti i úroky a za 5 let mu skončí, dostanete se na 1,6 % p.a. pro klienta a konkurence je na 2,4 %, tak proč tak skvělý hypoteční produkt od Vás dotyčný sakra nekoupí…

      Co já vím, domýšlivost mi nikdy moc nešla, ale tohle není seriózní diskuse, z pozice kolegů vlastně vůbec nevím, co po nás chcete, jestli byste byl spokojený s tím, kdybychom si s Vámi například zanadávali na „poradenství zdarma“ nebo „nezávislé poradce“ a byl byste spokojený… nevíme, napište, ale v této diskusi se kolegů musím zastat ;-)

      0

      0
       | Odpovědět privátně
  • Ano, je potřeba si vybrat mezi zázemím zaměstnance silné společnosti (a být prodejcem produktů této spol.), nebo na sebe vzít rizika podnikání a spolupracovat s více takovými společnostmi. Každému vyhovuje něco jiného. Každý ať si vybere… František

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account