Zobrazeno 6.185x

Označeno štítky: , , ,

This topic has 15 diskutujících and 21 odpovědí. This post has been viewed 6186 times

 • Autor
  • Dobry den,

   procetla jsem nekolik diskuzi ohledne odchodu z ovb. Osobne odchazim s vypovedi a premyslim kam. mam moznost jit do jine struktury ovb, ale zase zacinat od zacatku (PPZ, VZ mam, ale i tak koeficient nic moc a opet MLM) nebo jineho brokerpoolu.

   osobne jsem si napsala + a – .

   jsem v oboru 3 roky, takze vim, ze kdyz nic delat nebudu, nebudu mit na rohliky. to chapu, jde mi o to se ted dobre rozhodnout. sedela jsem s clovekem z brokertrustu, samozrejme provizne lepsi, spolecnost neposila Kc cele strukture. zase ma clovek nad sebou bic, historii firmy OVB, karierni rad co funguje.

   V brokertrustu ma clovek vetsi zodpovednost sam za sebe.

   Take mi bylo receno, ze od roku 2016 nebudou banky brat produkci od poolu, kde lidi maji PPZ a VZ od jinych spolecnosti. vite, co je na tom pravdy?

   Osobne se mnou odchazi i mi lide a rozhodnuti mam tedy i nejak za ne, ac jsem jim dala samozrejme na vyber.

   V cem vidite vy hlavni rozdily? Co byste treba porovnavali, zvazovali mezi temito moznostmi?

   diky

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Martin Hrubý
   Účastník

   MLM je vytvořený systém se všemi výhodami i nevýhodami

   Brokerpool- si vytváříte systém vy a pool Vám jenom pomáhá s obchodem a dělá administrativu/ komunikaci s finančními ústavy

   MLM je pevně daný

   Brokerpool je o svobodě- zase se všemi výhodami i nevýhodami

   já osobně zvolil Pool a jsem rozhodně šťastnější, práci dělám úplně stejně akorát mne nikdo nenutí k ničemu, co se mi nelíbí atd.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Martin Hrubý
   Účastník

   na MLM vidím problém hlavně v tom, že provize se dělí mezi 6ti člennou strukturu z nichž polovina lidí ve struktuře má minimální až žádný podíl na úspěšnosti Vašich obchodů

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   zvážil bych možnost ukončení fungování v oboru. Pokud vám však vyjde, že chcete pokračovat, tak si získejte co nejvíce informací, které jsou pro vás důležité.

   Píšete, že jste v oboru 3 roky, tak něco už byste mohl vědět.

   A k té produkci, banky berou produkci od lidí, kteří mají aktivní ŽL, není to navázáno na PPZ či VZ. Produkci od PPZ přijímají pojišťovny přes PA. Produkci od VZ přijímají investiční společnosti přes IZ. Tudíž ta otázka mi nedává žádný smysl. Předpokládám, že tu informaci máte od někoho z OVB.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   Váš příspěvek je plný zvláštních informací. Přiznám se, že jsem buď špatně pochopil některé Vaše věty, nebo jste dezinformována v několika oblastech.

   Pan Hrubý pěkně vystihl rozdíl mezi MLM (jako je OVB, Partners, Fincentrum …) a Poolem (jako je Broker Trust, INSIA, Bonnet …). Pan Švorba celkem trefně odpověděl na Váš dotaz ohledně produkce pro banky.

   Doplním jen radu, sejděte se s co nejvíce lidmi z různých společností. Ptejte se na jejich systém práce a složení produkce. Ptejte se, co Vám jsou ochotni poskytnout. Tlak nadřazeného systému dle Vašich slov nepotřebujete, ptejte se tedy, proč byste měla nechávat někomu nějakou meziprovizi.

   Mnoho štěstí, ať už u oboru zůstanete, či nikoliv.

   4

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Vážená paní Anonymová,

   protože Vám nemohu napsat neveřejně, tak Vám sem dávám tento odkaz, byť ani nevím odkud jste.

   Přijměte mé pozvání na kávu, na oboustranně nezávazné popovídání.

   Děkuji.

   https://poradci-sobe.cz/inzerce/view/nabidka-spoluprace/

   S pozdravem

   J. Vařečka

   4

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jindřich Benda
   Účastník

   Historii firmy OVB vnímáte jako pozitivum?

   4

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Vašek Kott
   Účastník

   A nemá ta zmínka tazatele něco společného s Elixírem? Že by se považovalo jednotné zastřešení poradce? – jen úvaha…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ondřej K.
   Účastník

   Osobně bych na Vašem místě zvažoval 4 možnosti:

   1) Odejít z oboru. Pokud jste jen obchodnice a řešíte v první řadě výši provizí bez etických princip. Věřím, že taková nejste a pro klienty jste užitečná, nicméně Vás nebudu soudit, sama sebe znáte :-)

   2) Jít do jiného MLM. Pokud potřebujete bič, nevadí Vám obchodní tlak, chcete dělat především nábor a přimhouříte občas oči nad kvalitou lidí v týmu. Z mého pohledu nesmysl, pokud jste 3 roky v oboru a myslíte to vážně.

   3) Jít pod servisní organizaci typu BT. Pokud jste si jistá, že zvládáte všechny produktové řady, máte větší klientelu a věříte si, že s trhem udržíte krok i bez nadřízených. Také počítejte s tím, že veškeré provozní náklady jdou jen za Vámi.

   4) Jít do menší firmy (ne MLM) s několika úrovněmi hodnocení. Provizní úroveň budete mít vyšší než v případě 2 , protože neplatíte 10 pater nad Váma a nenasytný holding. O něco nižší provozní úroveň než v případě 3, ale díky vedení zkušených lidí si můžete velice snadno vydělat víc peněz a budete mít zázemí (kanceláře, společná školení,…).

   Menších firem už je na trhu hodně a v jejich vedení stojí zkušení poradci. Mohl bych z tohoto fóra např. doporučit ValFin, pokud jste z Prahy. Z Moravy mě napadá Vita Finance, Veritas Finance. Pokud jste ze západu Čech, můžeme se domluvit na kávu… Další by se tu určitě také nabídli. (pokud jsem zkomolil nějaké názvy firem, tak se pánům jednatelům omlouvám :-) )

   Držím palce, aby se Vám povedlo situaci vyřešit a najít optimální řešení.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Vašek Kott
   Účastník

   bod 4 – holdingy/centraly nebyvaji tak nenasytne – maji uspory z rozsahu

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Pane Kotte, uvedl byste prosím nějaký konkrétní příklad takové úspory? Nenasytné můžete vnímat pejorativně, nicméně nemusí to být myšleno tak, že by vedení bylo nenasytné ve smyslu obrovských zisků pro firmu. Ona ta nenasytnost může pramenit z toho, jak funguje systém. Způsob práce MLM společnosti je v některých věcech prostě nákladovější, než u Poolu (ano částečně tím, že deleguje více věcí na partnery).

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Tohle bude věčně oblíbené téma, někomu se někde nelíbí, potřebuje odejít a neví kam.

   Vezmu to z jiné strany, té svojí. :-)

   To, co vůbec nepíšete, je důvod, proč odcházíte. Je dost důležitý, protože toho může hodně rozklíčovat. Zřejmě je za tím nějaký nesoulad, otázkou je, zda je tento nesoulad s osobami nebo obchodním nasměrováním dané struktury nebo jiný důvod.

   Takže jsme se dostali k bodu “kam”. O tom také žádná informace, protože nepíšete, co byste chtěla dělat, proč to chcete dělat, kam chcete směřovat, jakým způsobem práce pokračovat… Dělat to jen pro rohlíky je fakt málo. Jestli nemáte jasno, jestli chcete pokračovat v OVB, poolu nebo někde jinde, je docela zásadní problém. Navíc sebou chcete převést další lidi. Bavila jste se třeba někdy s nimi o tom, co ví o jiných stylech práce? Víte jaký je jejich důvod odchodu? Co Vám na to říkají, když neví, kam půjdou? Je jim to jedno? Jaký jste jim dala výběr, když v tom sama nemáte jasno a chybí Vám informace?

   Vidím tam příliš mnoho ale…

   Také mi není jasné to, co píšete o historii OVB, jestli to má být mínus nebo plus, textu mi to nějak uniká. Jen doufám, že to není plus, to by pak chtělo menší reorganizaci v informacích… ;-)

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   Tohle je fakt absolutně, ale absolutně nekonečné téma :)) – souhlas Romane

   Ať tu cokoli bylo, je a bude napsáno, vždy přijde někdo nový a zase je to stejné:

   – asi mě moc nebaví co dělám a navíc mi za to dávají málo peněz

   – možná chci změnu, ale bojím se přijmout rozhodnutí

   – všichni mi u nás říkají, že ti druzí jsou zlí a rozhodně to prý není tak růžové, jak se všude píše

   – tak mi prosím všichni poraďte a rozhodněte můj život za mě ;)

   12

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Jan Skrbek
   Účastník

   Hele Anonyme, vezmi to jednoduše. MLM asi znáš a chceš-li dělat, tak prostě vyzkoušej to, co neznáš. V příspěvku nade mnou je profilová fotka pána, který ti třeba může představit právě něco jiného. Don’t hesitate :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Naďa Kutilová
   Účastník

   Mohu potvrdit, že první nezávazné popovídání bylo o tom jak věci férově fungují a byla jsem velice překvapená, jak to opravdu je, a to jsem byla v oboru již několik let.

   Po roce mám v praxi ověřeno, že to tak funguje, bylo, je a bude :-)

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   To bude celý kámen úrazu. Když se mi někde nelíbí, tak je logické, že hledám změnu, ale pak bych měl mít nějakou představu o tom, co, jak a proč chci dělat a jak mi který systém nebo firma do toho zapadá. V tomhle jsem měl vcelku jasno, špatně se mi dělá v nějakých povinných objemech a v několikastupňových strukturách, takže to jsem v době svého odchodu z BC vyloučil. Následně jsem přišel na to, že by bylo vhodné mít dispoziční právo ke svému kmeni, čímž vypadnou některé další firmy a hlavně si dělat na svém a šéfovat si to taky po svém. Tím se ten výběr dost zúží. Takže výše hledající paní by se měla nejdříve zeptat sama sebe, proč chce tuhle práci dělat, zda jen pro peníze nebo je za tím něco víc, zda je schopna fungovat bez toho, aniž by ji někdo popoháněl, zda chce dělat sama nebo v týmu, v jaké podobě by měl být ten tým…. zjistit si informace, jak které systémy fungují a nakolik zapadají do toho, co chce v příštích letech budovat. Vzhledem k tomu, že jedna z alternativ je vrátit se do stejného systému, bych řekl, že v tom právě moc jasno není.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jakub Markvart
   Účastník

   bohužel i v rámci poolůá p vzniká pomerně dost MLM struktur

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Marek Jakl
   Účastník

   Taky teď řeším svůj případný odchod (ne z MLM ale z pojišťovny), v branži se pohybuju 6 let a už mne nebaví neustále hledat nové a nové obchodníky, plnit plány, studovat každý den normy atd.. To, co mě drží v mé stávající firmě, je “jakážtakáž”jistota. To co mě láká ven je nová výzva a možnost pracovat s klienty na 100%, nenabízet jim jen jeden druh zmrzliny ale moc jim dát vybrat z několika :) a správně ty zrmzliny poskládat. A už asi dva měsíce vybírám kam odejít…a hlaavu z toho mám jak jelen, protože se bojím ať nevlezu někam…kde to bude stát za prd. Ono to neni tak lehke se rozhodnout :)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Lehké není udělat to rozhodnutí, protože pracujete v určitém stylu práce a jeho změna u Vás vyvolává nejistotu. Určitým řešením je pracovat chvíli s někým jako “tipař” a to z důvodu toho, abyste poznal víc, co to obnáší. Pochopitelně, že se tím můžete vystavovat riziku střetu se svým současným chlebodárcem, resp. jeho smlouvou, nic ale nesjednáváte, v podstatě pouze pro sebe ověřujete možnosti. Pokud to děláte šest let, tak máte jednak nějaké zkušenosti a jednak nějakou klientelu, u které jste již byl. Jistě, že ve smlouvě, kterou máte podepsanou, může být cokoli, s nulovým rizikem se změny asi ani dělat nedají. Když vezmete nějakého “staršího” klienta, někoho z rodiny, známého a zkusíte ho “obhospodařit” s někým, kdo s tím má zkušenosti, tak mnohé uvidíte a budete moci lépe zhodnotit.

   Pokud dodržíte základní principy, tak nemusíte mít zas tak velký strach, že vlezete někam, kde to bude stát za prd. Musíte si ale rozklíčovat sám sebe. Nehledejte nejvyšší provizi, ale někoho, kdo Vám za kus té Vaší pomůže, nezavírejte si vrátka v podobě nevýhodné smlouvy, abyste mohl v případě, že se to nepovede, udělat změnu.

   To, co píšete, odpovídá pojišťovně, kterou dobře znám. Máte strach, že bez přístupu do databáze se neuživíte. Nejste ale úplně v bodě nula, jste dál, otázka je, jak to dokážete vytěžit. Pokud byste o tom potřeboval prohodit pár slov, tak jsem Vám k dispozici. Kontakt na mě někde na webu najdete, když ne, tak sem napište veřejně, já se podle toho nějak zařídím.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   jsem v OVB u zemského ředitele Ing. Jana Hanra ( http://www.profifp.cz ), který už měl dost pověsti a chování OVB a založil si vlastní značku PROFI FP, jsem u něj moc spokojená, dost k němu přecházejí lidé od Zoubka a Lichtenberka, protože se to tam nedá.

   Nedějí se zde žádné podvody s životky, peníze se investují spíše přes Conseq apod. a neee že se dá trojka do životka kvůli provizím. A celkově je tu přístup úplně jiný. Určitě zvažte možnost přestupu, protože pro vás bude výhodnější než přecházet k jiné firmě (u OVB je totiž 6 měsíční výpovědní lhůta plus konkurenční doložka).

   Pokud máte zájem o více informací, napište mi zprávu, ráda vám zodpovím jakýkoliv dotaz.

   0

   6
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Je od Vás moc hezké, že hájíte barvy své firmy, která se musela přejmenovat, aby nebyla spojována s něčím, co už neberou ani klienti. Na tom je ale vidět jedna naprosto podstatná věc. Vy s tou firmou nemáte už vůbec nic společného, jediné, co od ní potřebujete, je systém, který Vám zabezpečuje určité věci, Od zbytku jste se již oddělili. A teď mi řekněte upřímně, co Vás pod touto hlavičkou, kterou jste sami zavrhli, ještě drží? Odpověděla jste si možná tak trochu sama. Je to strach. Strach z toho, že nebudete mít půl roku z čeho žít, protože je tam výpovědní doba. Strach z toho, že existuje konkurenční doložka, kterou by mohl někdo vymáhat. Strach z toho, že na Vás někdo navalí likvidační pokutu. Strach z toho, že bez systému, na který jste zvyklí, nedokážete efektivně pracovat. Strach z toho, že vám někdo rozebere Vaše klienty.

    A tohle všechno je produkt takových firem. Přičemž tohle všechno lze dělat bez toho strachu a jiných nesmyslných omezení. Nemusíte mít ani neúměrně dlouhou výpověď, ani konkurenční doložku, ani strach z pokuty, ani z toho, že Vám někdo sebere Vaše dispoziční právo ke klientům. Podle mě neexistuje racionální důvod, proč pod touto hlavičkou zůstávat, stejně už pod ní nejste a to z logického důvodu, že se za ní stydíte. To by Vás mělo postrčit úplně jinam, zbytek je řešitelný, pochopitelně nikoli jednoduchý. ;-)

    6

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Vážená Dominiko,

    mám na Vás několik dotazů a poznámek.

    1. máte registrační číslo 211164PPZ. Pod kým jste registrovaná? Pod OVB Allfinanz, a.s., již od 7.10.2014.

    Zakrývat se značkou PROFI FP a obhajovat to, tak jak to děláte, tak to považuji za názor nevyspělý a dětinský.

    http://www.slovnik-cizich-slov.net/infantilni/

    Věřím, že toto je pouze dáno jak Vaším věkem (ročník 1993), tak životními i pracovními zkušenostmi. Já jsem v oboru jen 16 let a tak se domnívám, že přeci jen mám o trochu více zkušeností.

    2. Věta: \”že bych klientovi NIKDY v životě nedala spořit nebo investovat 20.000,- do IŽP. Dala bych mu tam MAXIMÁLNĚ tisíc korun kvůli daňovým úlevám\”, je také dosti zvláštní.

    2.1 ještě jste tam použila slovo \”spoření\”. Pokud toto máte ze školení, je to hodně špatné, pokud to máte z literatury, kterou Vám někdo doporučil, je to to samé.

    2.2. Maximálně na daňové výhody? Opravdu si myslíte, že děláte dobře? Asi to máte od někoho, kdo Vám to doporučil a jistě ne s ohledem na výši provize, ale s ohledem na blaho klienta. Tak ten člověk neměl moc pravdu. Nebo on dokáže garantovat, že se klient nedostane do problémů a bude ty vázané peníze potřebovat a tím i vrátit státní úlevy? Jistě Vám také doložil a garantoval to, že vzhledem k politickému riziku vlastně žádný problém, např. pozdější zákonné úpravy, nehrozí.

    2.3 tato Vaše věta je v tematu:

    https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/ovb-ve-starych-kolejich-o

    2.4. Pokud se ale budou nejen ve Vašem okolí, myšleno celá firma, vyskytovat lidé, které budou sjednávat převážně RŽP, případně IŽP s investiční čáskou na úrovni minimální nutné, potom se i na Vás bude pohlížet pozitivněji.

    2.5. Jak jsem psal o ŽP,tak to platí i o investicích. Opravdu lidé nepředplácí více jak cca 5 let?

    3. Nemá smysl rozebírat, že \”pouze někdo za to může\” a ostaní jsou úžasňákové. Centrála si vše má ohlídat. Tečka.

    4. Píšete o jednotkách a bodech. Víte, že to jde i bez nich a průhledně?

    5. Také píšete o intervencích a, jestli jsem to pochopil dobře, tak i o stornech, že jste dobrá. OK. To ale považuji za samozřejmé, protože první Vaše smlouvy jsou od 11/2014 a dnes, v 04/2015, se to vlastně ještě nemůže plně projevit.

    6. Vrátím se k názvu PROFI FP. Jistě je pouze náhoda, že to není daleko od našeho PF PRO. Jen, jak se již i zde stalo, poradce PROFI FP rozdílný název u PF PRO nevidí.

    7. Webový odkaz, který jste Vy sama použila: http://www.profipf.cz je ale zase náhodně podobný http://www.profifp.cz, který používá pan Petr Fejtek, časopis Profi PORADENSTVÍ & FINANCE. To jsou ale náhody.

    8. Pokusit se o nábor tímto způsobem, jak jste zde učinila, tak to odpovídá bodu č.1 v této odpovědi.

    9. …. a dalo by so toho napsat mnohem a mnohem více, ale už dost.

    10. Jako poslední bod Vám doporučuji přečíst si komentáře u tohoto tématu:

    https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/jak-vypovedet-spolupraci-s-ovb

    Jak by jste poradila Vy osobně těm zoufalým rodičům ???

    5

    1
     | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 19 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account