Zobrazeno 1.007x

Označeno štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. This post has been viewed 1008 times Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Kristýna Ševčíková a poslední změna proběhla 2 roky, 1 měsícem. This post has been viewed 1008 times

 • Autor
 •  Kristýna Ševčíková 
  Účastník

  Zdravím, minulý rok jsem měla tu čest chvíli pracovat u OVB na pozici R2. Založila jsem si živnostenský list a proběhla i registrace. Zanedlouho poté co mi ještě nepřišla ani podepsána smlouva jsem zjistila, že můj nadřízený mě jenom vodí za nos a lže co to jde. Chtěla jsem skončit, s tím že mi bylo řečeno, že nemusím dodávat výpověď , že po 3 měsících nečinnosti mě vlastně OVB “vymaže”. A já byla tak blbá, že zrovna tomuhle jsem věřila. Už uplynul rok a já nemůžu z OVB vymámit informací či mě mají zaregistrovanou či ne.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Ondřej Záruba 
  Účastník

  Na ČNB v registru nejste.

  Přímé vyhledávání subjektů na finančním trhu

  https://apl.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB07.INTRO_PAGE?p_lang=cz

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  V souvislosti s tím, co píše Ondřej, bych položil otázku, zda jste si jistá, že jste vůbec někdy zaragistrována byla. Myšleno tím, zda jste měla licenci PPZ u ČNB.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  •  Stanislav Vávra 
   Účastník

   Pravděpodobně ne, jelikož podle mě dostupných informaci, OVB “vyhazuje” poradce až po dvouleté naprosté nečinnosti. Další možnost je ještě výpověď od nadřízeného, ale z příspěvku mi přijde, že takto výpověď nepadla.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář 
    Účastník

    Mě se to právě jevilo dle toho textu tak, jestli ona proběhlá registrace nebyla nějakou registrací na OVB, nikoli na ČNB, (sloužící mimo jiné k zadání základních údajů a právě např. k přípravě smlouvy) zvláště pak proto, že vůbec nedošlo k podpisu smlouvy (je-li tím myšlena smlouva obchodníka s OVB. A pokud nevznikla smlouva, nemůže být ani výpověď, protože ji není dát z čeho. A tak by neměla existovat ani registrace na ČNB, protože ještě nevzniknul smluvní vztah.

    Problém občas ovšem je v tom, že ten člověk vůbec netuší, co vlastně podepsal. Setkal jsem se s případy, kteří např. vůbec nevěděli, že podepsali smlouvu i se smluvními pokutami a konkurenční doložkou, protože si mysleli, že podepisují smlouvu pouze kvůli přístupu do systému, stejně jako s případy, kteří tvrdili, že mají smlouvu, přičemž ji neměli nebo s případy, kteří sice smlouvu měli, ale zase neměli licenci a chodili se smlouvami podepsanými od svého nadřízeného.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Josef Soumar 
    Účastník

    Vaši registraci u OVB a případné další dokumentace, které jste podepsala a jsou uloženy a archivovány, si můžete vyžádat přímo z centrály OVB na telefonním čísle 241 094 110, případně přes e-mail.

    V případě Vaší nečinnosti není nutné dále komunikovat s Vaším nadřízeným, ani strukturálním ředitelem, tedy pokud jste nepodepsala nějakou hybridní dvoustrannou “asistentkovskou” smlouvu.

    Obchodní zastoupení máte předně uzavřené s OVB a výpověď doporučuji podat také přímo tam na centrálu (osobně a vzít si kopii s razítkem, že výpověď toho dne přijali, nebyla-li do této doby podána, někdy se jim ztrácí :-) ).

    Výpověď z Vaší pozice proběhne standardně dle aktuálních obchodních podmínek smlouvy, na dvouletou lhůtu výmazu nespoléhejte, je to vždy na jednotlivých vedoucích, zda-li lidi vypovídají. Lepší je si vše zajistit samostatně – na recepci jak po telefonu, tak i e-mailu bývají vstřícné. V případě neúspěšné komunikace se obraťte na jejich právní oddělení.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account