Zobrazeno 21.001x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje celkem 39 odpovědí. This post has been viewed 21002 times Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Petr. This post has been viewed 21002 timesKačenka . This post has been viewed 21002 times a poslední změna proběhla 10 roky a 2 měsíci. This post has been viewed 21002 times

 • Autor
  •  Martin Hrubý
   Účastník

   jak jsem napsal v názvu mám docela důležitý dotaz ohledně pokut v ovb. Můj vedoucí mi po výpovědi vyhrožuje téměř neustále nějakými pokutami údajně za nedodržení vnitřních předpisů s kterými mě údajně naschvál neseznámil. Je něco takového možné? Má s tím někdo zkušenosti. Děkuji za každou odpověď

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Nemám zkušenost s tím, že by někdo vyhrožoval pokutou za nedodržení vnitřních směrnic, o jakou konkrétní vnitřní směrnici se jedná?

   Jinak samozřejmě mám mnoho zkušeností s vyhrožováním různých lidí (vedoucích a ředitelů) ze všech různých struktur. Zatím jsem viděl padnout pouze jednu pokutu včetně soudního řízení s tím samým člověkem. (mohl si ale za to blbec sám)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   Vzhledem k tomu, že má OVB hned po ZFP nejpřísnější smlouvu tak je dost možné, že na Vás něco najde. Je důležité zjistit, co a jestli se na dané porušení vztahuje rozhodčí doložka, která může právně neznalého poradce poškodit. Nejlepší obrana je útok, najděte si něco na svého vedoucího a v případě dalšího vyhrožování to použijte. Většinou vyhrožují ti, kteří nemají zameteno před vlastním prahem.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Já jen doufám, že si to tu přečte hodně lidí, kteří v OVB pracují nebo potencionálně chtějí. Strkání hlavy do oprátky…

   O ZFP raději ani nemluvit. Totální výplach hlavy a nucený nákup produktu bez toho, aniž by bylo jasno, zda to klient potřebuje… Vše umocněno zvrácenou myšlenkou proč by měl mít provize nějaký poradce, když si je můžete nechat sami, přičemž je jim prodán produkt s nejvyšší nákladovostí. A v závěru příšerné doložky a pokuty. A všechny ty vypláchlé hlavy to podepíší, zruší špatné produkty, které již doma mají a vymění je ještě za horší. A když v tom nechcete jako obchodník pokračovat a chcete to dělat jinak a jinde, tak vám budou vyhrožovat právníkem.

   Prosím Vás, chce tu ještě někdo u takové firmy pracovat? Jmenný seznam přiložte do přílohy. :-)))

   16

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Jiří Prášil
    Účastník

    :-)

    8

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Jiří Prášil
    Účastník

    Bohužel, nikdo si smlouvy nečte a podepíše. Když jsem začínal v ZFP tak mi smlouva o obchodním zastoupení byla podstrčena hned druhý den, byla prezentovaná tak, že je to smlouva, která mi otevře dveře k provizím. O žádných pokutách a konkurenčních doložkách nepadlo ani slovo. V té době ještě nebyly rozhodčí doložky, nicméně dneska jsou ve smlouvě, ale neplatné. Takže nějaký rozhodčí nález nemá žádnou váhu, pokud se umíte právně bránit. Koho jsem se zatím zeptal, nikdo smlouvu nečetl. Dokonce Vám budou tvrdit, že Vás k ničemu nezavazuje. Nevědomost neomlouvá, ale tady bych to spíše směřoval na nátlak, uvedení v omyl, na cílené ovlivňování atd. Musím podotknout, že jsem nebyl podnikatel, neměl jsem registraci a vůbec žádný přehled o financích a přesto se mě týkaly pokuty a jiné nepříjemné podmínky. Protože smlouva byla právně neplatná jinými slovy nevyvážená a soud by případ smetl ze stolu, muselo se udělat nové opatření a to je rozhodčí doložka – nerozhoduje soud, ale rozhodčí a je těžší se právně bránit. Rozhodčí nález je exekuční titul, takže žádný klasický odpor či pozdější odvolání ke krajskému soudu. Protože lidé nebyli loajální, tak se ještě pokuty zvýšily -strašák.

    Nechápu některé firmy, které drží zprostředkovatele násilím. Dokonce spoustu firem ve smlouvách uplatňují slib mlčenlivosti vztahující se v podstatě úplně na všechno. Před měsícem jsem měl schůzku se slečnou pro změnu z malé až středně velké firmy. Nemohla mluvit o ničem, bála se mi říct výši provize a měla strach z milionových pokut, tak jsem ji řekl, že mluvit nemusí, stačí když bude psát a kývat hlavou. Když jsem ji vysvětlil jak je to absurdní, tak se samozřejmě rozpovídala. Byla to příjemná schůzka, zjistil jsem informace, které mi nedali spát, něco pro ČNB, ale to sem nepatří. Každopádně mi bylo hned jasné, proč společnost nechce, aby se o ní mluvilo.

    Jinou zkušenost jsem měl s dalšími firmami, které svůj model staví na IŽP. Všechny firmy mají jedno společné – letadlo skryté za službou, velmi populární byznys v ČR. Lidé se do toho ženou jako blázní a většinou ti, kteří nemají peníze a systém se jim jeví jako dobrá příležitost k finanční nezávislosti. Konkurence u těchto firem je považována za zloděje, protože se přece nerozdělí s klientem o provizi. Samozřejmě nějaké dodržování etiky či zákonu neznají. Lidé dělají neoprávněné finanční služby a myslí si, že je to legální. Registrace pod ČNB neřeší, takže nějakých 10 000,- je nemusí zajímat. Myslel jsem, že už tohle všechno skončilo, bohužel se to opět rozmohlo do velkých rozměrů.

    8

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     S tím souhlasím.. Přestože by člověk měl číst, co podepisuje, nedával bych chybu jenom jemu, protože z druhé strany dochází k účelovým manipulacím a měnění či zamlžování údajů, podle kterých se člověk rozhoduje.

     Taktéž je zcela špatně celý ten směr, protože jediné, o co tam jde, jsou jen prachy a většina lidí, kteří tam nastoupí, nesměřuje k tomu, že by chtěli tuto práci mít jako svoji životní profesi. Jejich prvotním motem je nechat si provizi a snažit se tento nesmysl rozšířit mezi x dalších, aby z toho mohli dál profitovat. A ČNB je němá.

     7

     1
      | Odpovědět privátně
  • Romane, pracuji již několik let v OVB a rozhodně nepracuji způsobem zrušit všedchny staré smlouvy a uzavřít nové a ještě horší. TAkže nevím, jestli tu píšete: podle sebe soudím Tebe.., ale nemůžete strkat všechny lidi do jednoho pytle..!

   4

   8
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Lenko, již několikrát jsem v těchto diskuzích napsal, že nemám problém s tím, že v OVB může pracovat člověk, který tu práci dělá lépe, než ji dělám já. Bohužel jsem ale v našem regionu nikoho takového nepotkal. Neříkám, že tu není, ale to, že je to v takovém případě vyjímka, potvrzuje to, co vidím kolem sebe. OVB prošlo řada kamarádů a spolužáků mého syna, takže vím dost podrobně, jakým způsobem byli náborováni a co jim bylo prezentováno. Řešil jsem tu několik problémů klientů, jejichž „poradci“ z OVB raději zlikvidovali svůj telefon, aby ho nemuseli zvedat. Porušených smluv, nahrazených dalšími (mnohdy několikatisícovými) IŽP, jsem viděl také dost.

    Vaše připomínka podle sebe soudím Tebe, je opravdu mimo téma. Proč si myslíte, že tu většina lidí hodnotí tak negativně Vaši společnost? Protože jsem to sem já napsal nebo protože se s tím také potkali?

    Vám skutečně připadá, že společnost vyzdvihující jako příklad lidi, kteří mrskají klientovi několikatisícová IŽP a to někdy i několikrát po sobě, nenese žádnou odpovědnost?

    Nikdy jsem nestrkal všechny do jednoho pytle, nevím, kde jste to vzala. To jste si na sebe vztahla sama. Zkuste nám tu pro zajímavost představit produkci top obchodníků, kteří jsou dáváni za vzor a z čeho je tato produkce složena. Tak schválně…

    8

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     O jednom vím…Lukáš Štork :0)

     5

     0
      | Odpovědět privátně
    • já bych spáše odpověděla tak, že právě kvůli tomu, že OVB (a další) je tak velká společnost, že se nedá uhlídat, kdo jak tento business dělá. A právě protože kromě těch, kteří to dělají tak, aby to bylo výhodné i pro klienta (za cenu nižší provize) je tu spousta dalších, kteří jdou přes mrtvoly. to jsou právě ti, o kterých tu píšete a takové struktury ovb také znám – jako že svým spolupracovníkům ukládají pokuty za nesplnění produkce a oni to jak ovce ochotně platí i když to nemají stanovené ve smlouvě.

     já jsem si zažila také další 2 náborové akce od konkurence, sama na ně mám názor negativní, ale nikde to takhle veřejně neventiluji…

     Ano možná tím, že je tahle diskuze konkrétně o OVB a je to stránka hlavně pro poradce, tak se o tom tady můžeme bavit. Ale me osobně se to trošku dotlo, že házáte všechyn do jednoho pytle..protože já sama sebe považuji konkrétně za člověka, který bude mít radši menší provizi, než abych se ráno „bála probudit“.

     6

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Nezlobte se na mě a vůbec nic proti Vám Lenko, ale tohle je alibismus. To se ohlídat dá a není to zase až tak těžké. Alespoň zvětšiny. Jenže by se to muselo chtít ohlídat. Dělá se pravý opak, tito lidé jsou Vám dáváni za vzor. Všímáte si toho kontrastu? Vy to obhajujete tím, že se to nedá ohlídat a z druhé strany jsou ti lidé, kterých to týká, vyhodnocováni jako nejlepší obchodníci. Takže se o tom velmi dobře ví a nikdo s tím nic dělat nechce, protože jde o prachy. Proč se tohle snažíte hájit?

      5

      0
       | Odpovědět privátně
      • Romane, odpověď přeci znáte. Ani vnitřní revolta na tom nic nezmění.

       Tenhle systém funguje úplně všude naprosto stejně. Vždy je nad vámi někdo, kdo svou práci dělá mizerně. Je to snad důvod k odchodu všech podřízených? A máte pocit, že žbrblání podřízených někdy něco změnilo na vyšších postech?

       Je to o osobním a vnitřním rozhodnutí. Jednou se to stejnak přehoupne a člověk odejde. Jenže si projde několika těmito přestupy a zjistí, že všude je to stejně a všude jsou nějakcí ti Štorkové a jinej balast.

       Je dobré těmto lidem ukázat jiné možnosti, jinou cestu a otevřít jim oči ve stávajícím, ale není dobré do nich šít za každou cenu a nenechat je vydechnout :-) V tomhle jste hodně vytrvalý :-)

       0

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Jenže můj názor na to je, že aby někteří lidé začali takto uvažovat, tak si někde potřebuje přečíst jiné informace a názory. O tom, že jsem vytvalý a možná pro někoho nepříjemný, souhlasím. Co mám ale napsat na to, že se to nedá ohlídat? Mám s tím souhlasit?

       Sám jsem tím prošel a žbrblal tak dlouho, až jsem odešel. Ale nikdy jsem neobhajoval v rámci instituce, pro kterou jsem dělal věc, o které jsem si myslel, že není pro klienta dobrá. A když nám předkládali jako vzor obchodníka, který dělal nejvíce smluv, tak jsem také hned řekl, že kvantita nahradila kvalitu, což se posléze ukázalo. Dotyčný obchodník si v krátké době odnesl milion a kmen pojišťovny posléze přeprášil do Aegonu. Zůstala za ním jen storna a zbytečně promrhané peníze klientů. Hlavně, že to byl náš vzor :-)

       3

       0
        | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Dobrý den Lenko,

      z toho co píšete mám dojem, že se snažíte dělat tuto profesi kvalitně a dobře, což se nijak nevylučuje s tím, že působíte pod křídly OVB. Bohužel, většina poradenských společností pracuje na principu MLM, což je sice výborný obchodní systém, ale do skutečného finančního poradenství se nehodí. Řeší pouze kvantitu na úkor kvality. Provize jsou vypláceny, nikoliv za kvalitní rady a výhodné produkty, ale za prodej (mnohdy nucení) těch nejdražších, většinou životních pojistek, které jsou pro klienty nevýhodné. Provize jsou vyplaceny dříve, než může klient zjistit, zda „zboží“ které kupoval je dobré a pro něj prospěšné. Určitě se i v těchto společnostech najdou skutečně kvalitní poradci, nicméně jich je jak šafránu a fungují vedle armády svých kolegů, kteří to „sekají jak Baťa cvičky“. Váš argument, že to nelze kontrolovat či podchytit neberu. Domnívám se, že to jde, jen se nechce – proč by se také chtělo, když to vynáší všem strukturám tolik peněz…Dnes už existují softwarové systémy, které dokáží automaticky kontrolovat jakékoliv IŽP nebo ŽP nad definovanou částku (např. 1.000 Kč/měs.), takže to není o tom, že by to nešlo, je to o tom, že se jednoduše nechce. V každé větší firmě jsou lidé typu pan Štork, každá větší firma může mít kauzy typu Helvag nebo Immofinanz, klíčové však je, jaké si vedení společnosti vezme ponaučení a přijme opatření do budoucnosti. To je úhelný kámen celé problematiky. V konečném důsledku je Vaší nejcennější „obchodní“ značkou Vaše jméno. Budete-li tuto práci dělat nejlépe jak umíte, pak bude klient spokojen s Vámi a nebude řešit nesmysly, zda pracujete u společnosti OVB, AWD, Partners, ZFP apod. Jednotlivé produkty za nic nemůžou, samy o sobě klienta nepoškozují, strůjcem problémů je poradce, který je doporučuje a nastavuje, respektive preferuje, ale to by bylo na velmi dlouhou debatu.

      Držím Vám palce :0)

      13

      0
       | Odpovědět privátně
     •  Jiří Prášil
      Účastník

      Při vší úctě k Vám Lenko, a nechci se Vás dotknout, ale mnozí z vašich kolegů se obrací na to, že za to nemůže společnost, ale lidé, kteří pro společnost pracují. Tento argument mě nikdy neuspokojil, protože i tu společnost řídí lidé a pokud tito lidé nedokážou ukočírovat kvantitu, tak je to problém celé společnosti. Nevymlouvejme se na velikost firmy, protože právě ta velikost je smyslem byznysu OVB. Průměrný výdělek poradců je nízký, proto se vytváří kvantita – včelí roj. To nemluvím pouze o OVB. Zeptejte se kolik lidí odejde a kolik lidí naberou, v takovém kolotoči se prostě kvalita nedá tvořit. Lidé navíc nebudou nikdy v takovém systému loajální. Promiňte, ale osobně bych nepodporoval značku, kterou jiní i třeba ve stejné struktuře pohřbívají, a to nemám namysli konkrétně jenom OVB. Věřím, že to myslíte s klienty dobře, ale bojujete  v podstatě se svými lidmi. Když dáte dva raky do nádoby, nikdy nevylezou, protože se navzájem budou stahovat dolů, podobně je to i v našem životě, chceme prorazit, ale vždy nás někdo táhne dolů, proto neustále hledáme nové cesty. Nemyslím, že tady někdo někoho hází do jednoho pytle. Pouze každý z nás má na danou věc jiný pohled. Dobrým příkladem je nová propaganda Fincentra, konkurence v tom vidí spoustu negativit, ale lidé ze společnosti v tom nevidí problém a dokážou překousnout i nevhodnou samochválu, která nedodává zrovna příjemný pocit.

      Teď z jiného soudku, ve vašem profilu jsem se dočetl, že jste zpracovala práci na téma aktuální důchodová reforma. Je vaše práce dostupná všem nebo pouze klientům? Jaký máte názor na důchodovou reformu? Napište mi když tak zprávu, ať zde nenabouráváme diskuzi jinou tématikou. Předem děkuji.

      5

      0
       | Odpovědět privátně
  •  Lukáš Vaněk
   Účastník
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   Z mého pohledu je článek neprofesionální. Ředitel by veřejně neměl psát takovým způsobem o firmě, kterou dlouhodobě prosazoval, která mu dala zkušenosti a finanční zázemí. To, že Petr Borkovec zjistil časem, že může vydělávat více nežli v OVB je v pořádku, proti tomu nic nemám, ale měla by být zachovaná do určité míry i pokora. Zkušenosti může sdělit přece i užším způsobem, nemusí být článek na očích všech. Takové zkušenosti a názory bych neventiloval veřejně, ale interně. Člověk nikdy neví, co bude v budoucnu. Dnes bude negativní článek o OVB zítra o Partners, třeba i od stejného manažera…

   3

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Když se nad tím tak zamýšlím, napadá mě, zda to není tak trochu strategie. Popsat věci, které mu na OVB vadí, přitom vyzvednout, že je tam spousta fantastických lidí a že to vlastně není OVB, ale lidé. Dává tím najevo, že jinde by se jim pracovalo lépe, s lepší podporou, za více peněz… a když odejde člověk, který vydělával miliony, tak to už má pro ty ostatní dost váhu… a začne hlodat červíček pochybností :-) V podstatě je to dobrý náborový rozhovor :-)

    2

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Když už jsme tu tak diskutovali o OVB a ZFP, doufám, že jste postřehli reklamu v levé části obrazovky.

   Umět peníze šetřit je IN, ale vydělávat je, to je UP. Zrovna včera to bylo UP, klient 55 let a životka do 80. Dávat do ní peníze bude do 63… to bude výnos… jasně realizovaná ztráta ještě než začne. ;-) UP! Nebo spíš UPS :-)

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Dušan Spál
   Účastník

   Rad bych se zeptal jak to je pokud je 6 mesicni vypovedni lhuta a po celou dobu vam zatrhnou provize, a znemozni pracovat.Chci se zeptat na radu jak z OVB odejit tim nejmene bolestnym zpusobem a popřípadě vzit i par lidi cca 5 kteri ssebou. Dekuji za napady jak odejit snadno a rychle. pročetl jsem cely internet a na nic pořádného nenarazil.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    To bude tím, že univerzální jednoznačná odpověď neexistuje a v konečné fázi musí každý udělat vlastní rozhodnutí. V první řadě se ale podívejte, jak je to s provizemi ve smlouvě. Pokud je to koncipováno tak, že při podání výpovědi, jsou Vám provize zablokovány do doby, než pomine storno, pak se jich asi budete dožadovat marně. Co se týká výpovědní doby, je to totéž, pokud chcete mít definitivní jistotu, že Vás nikdo nebude žalovat, nesmí Vás nikde objevit jako sjednatele smlouvy. Pracovat tedy musíte jiným způsobem, abyste nic nesjednával a nepodepisoval z titulu PPZ. Takže buďto jako tipař (ale pozor na porušení zákona, nesmíte klienta směrovat k uzavření jakékoli smlouvy, pouze provozovat přípravné práce) nebo byste nebyl vidět v registru ČNB jako zaměstnanec. Konkurenční doložka je s největší pravděpodobností nevymahatelná, protože sporných bodů je na ní více než dost. jsem zvědavý, jestli se OVB nechá inspirovat Partners… ;-)

    4

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Petr.Kačenka .
    Účastník

    Dobrý den,

    když jsem končil ja provize ve výpovědní lhůtě šly, ale možná to bylo zásluhou vedoucího. Nevím. Další peníze nebyly blokované po dobu storna, ale po dobu 2 let. Taky to může být teď jinak …

    Založte si sro. Jednatelem nechť je třeba manželka. Zaměstnejte svoje kolegy … to mně příjde jako nejjednodušší způsob útěku z OVB.

    Odchod z OVB není jen o provizích, i když ty jsou nejvíc vidět. Osobně jsem změnil styl práce. Komunikuji více s lidmi z pojišťoven/bank. Mám tedy přesnější informace. Dávám větší obchodní slevy (tato charita se tady moc nenosí). Pracuju s klientem i s ohledem na následné provize. Ne tedy stylem vypleň a už se nikdy neukaž …

    Petr

    6

    1
     | Odpovědět privátně
  •  Dušan Spál
   Účastník

   Jakou mate vy pridanou hodnotu pro vasi skupinu proc pisete anonymne, dostal by jste minus pozici kdyby se vasi nadrizeni dozveeeli ze tady pisete?? jde mi o to proc ma dostat clovek 30% a zbytek struktury zbytek? prijde mi to jako parazitovani. Jde mi o to ze rozumny clovek nepotrebuje videt nadřízeného v AM na srazu a vedet ze mu polovinu toho auta zaplatil on a pritom mu profesne nic nedal..hlupaka to navnadi rozumny o tom zapremysli…chci se jen uprimne zeptat jaka je u vasi skupiny fluktuace, pokud teda mate alespon minimální prehled

   2

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Myslím si, že nemáte pravdu s tím, že jediné plus, co se nabízí jinde, je jen vyšší provize, ale jednak je třeba to poznat a jednak se na to umět podívat i z jiného úhlu pohledu. Pak může člověk zhodnotit a rozhodovat se. A tady máte hned první problém, pokud zjistíte, že by Vás něco zajímalo dělat třeba úplně jinak a z toho důvodu jinde, uvidíte, jak vstřícná k tomuto rozhodnutí bude Vaše současná organizace. Pochopitelně, že důvody měnit, existují… buď o nich ale nevíme nebo nejsou tak silné nebo se bojíme nejistoty, odchodu do něčeho neznámého a nebo někde teče už hodně peněz na to, aby člověk jen tak odešel. Ale zcela jistě existují, to mi věřte. A pokud děláte svoji práci tak, jak píšete, jaký je Váš důvod k anonymitě? Obsah Vašeho příspěvku tak zůstává bez podpisu. Vkrádá se mi do úst otázka, jaký je jeden solidní důvod tu být jako anonym? ;-)

   5

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Já se jen mohu podepsat pod názory, které napsal jak Roman, tak Dušan.

   Pokud je pravda to, co píšete o své práci, potom chápu Vaši anonymitu, protože budete „bílá vrána“ a to nemůže zůstat bez trestu. Kéž by vás takových bylo více.

   Ještě poznámka k těm penězům. Při přechodu od jedné společnosti k druhé nebývají peníze rozhodující, ale v případě OVB se jedná mnohdy o navýšení v násobcích! To už bývá zajímavé.

   2

   2
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account