Zobrazeno 18.775x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje celkem 61 odpovědí. This post has been viewed 18776 times Do diskuze (23 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Roman Kolář a poslední změna proběhla 5 roky a 4 měsíci. This post has been viewed 18776 times

 • Autor
  • Zdravím, chci se jednoduše zeptat, jestli mohu postupovat v kariérním plánu u společnosti OVB, pokud nevlastním PPZ. Čili jsem vlastně tipař. Děkuji za odpovědi

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Zdravím. Odpovím jednoduše.

   Je to o zodpovědnosti. Jako Tipař nemáte žádnou a tím pádem není potřeba PPZ. Proto i tak malá odměna za dohození kšeftu, který někomu vydělá balík.

   Vyšší pozice už zodpovědnost obsahují a tím pádem je potřeba PPZ s registrací u ČNB.

   Takže odpověď zní NE. Nemůžete postupovat bez PPZ registrace.

   Je tu ovšem společnost, která si s tímhle hlavu nedělá. Poptejte se v ZFP Akademii. O jiných podobného rázu zatím nevím.

   0

   3
    | Odpovědět privátně
  • No věc se má takhle, maturuju přiští rok, takže PPZ nemůžu ani vlastnit. Na druhou stranu můj oblastní vedoucí říká, že mám roční „lhůtu“ na udělání registrace u ČNB. Jinak, že problém s postupováním podle kariérního plánu by neměl být.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Takže Vám je 17-18 let? Nemyslím tím nic osobního proti Vám, jen je to fakt strašné, náborují se do OVB pořád mladší a mladší lidé, študáci ze SŠ … :(((( Tohle by měla prostě OVB centrála Zoubkům zakázat. Jenže jak jim to zakáže, když to napíšou na ŽL svého rodiče.. … :(

    2

    1
     | Odpovědět privátně
    • Popravdě jsem OVB vyhledal sám, když jsem hledal náhradu za amway..no to je na dlouhé vyprávění. Jinak jsem v LD Horký, kde se snaží nepoškovat klienty a jednat férově. K Zoubkům bych osobně nikdy nešel. Jinak mi je 18 a ŽL už jsem měl před OVB.

     0

     4
      | Odpovědět privátně
     •  Artur Petržilka
      Účastník

      To jste napsal správně, snaží se nepoškozovat klienty, ale moc jim to nejde, co? :(

      Mám 2 klienty od nějakého (v té době GST Šimek) od LD Horký a trochu je poškodil, njn … :(

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      • Neodsuzoval bych celou větev jen kvůli tomu, že nějaký Šimek nechtěně či záměrně (doufám, že nechtěně) poškodil klienty. Důležitější je, že já se budu snažit zbytečně nepoškozovat klienty.

       Ale už odbíháme příliš od tématu :)

       0

       5
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Když už jsme tak odbočili, myslím, že začátek budoucího problému je v tom, že jste postavil prodej výrobků a formu samospotřebitelství na úroveň finančního poradenství. Růst ve struktuře znamená nábor dalších a dalších a dalších a je to dokola stále to samé, vyplení okruh svých příbuzných a známých a skončí. Vy nehledáte možnost výdělku adekvátní svému postavení studenta, vy hledáte vysoce karierní systém se stukturou na které se budete podílet, jinak si nedovedu vysvětlit, co děláte u této firmy jako tipař. Také by mě zajímalo, co děláte u klienta jako tipař. Tipař z hlediska svého postavení nemůže klienta poškodit, protože mu nesmí nic nabízet ani ho nijak směrovat k nějakému produktu. Váš úkol je pouze zprostředkovat schůzku, maximálně udělat sběr nějakých dat. Zbytek musí dělat někdo jiný a ten to taky musí klientovi vysvětlit, ověřit si jeho potřeby a požadavky a zdůvodnit svoje doporučení. Vy byste s tím neměl mít nic společného. Pokud ano, jste tak trochu ve střetu se zákonem A mimochodem, pokud byste si chtěl vydělat touto formou nějaké slušné peníze, tak si najděte nějakého samostatného makléře nebo obchodníka a ten Vám dá za takto připravený typ třikrát tolik.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Prášil
       Účastník

       Česká národní banka se při výkonu dohledu nad činností pojišťovacích zprostředkovatelů setkala s tím, že pojišťovací zprostředkovatelé využívali k některým svým činnostem osoby, které nebyly registrovány jako pojišťovací zprostředkovatelé. Tyto osoby, které byly v různém smluvním vztahu s pojišťovacím zprostředkovatelem, byly označovány např. jako tipaři, spolupracovníci, obchodní zástupci, komisionáři apod., a v řadě případů prováděly právě níže uvedené přípravné práce. Česká národní banka považuje využívání osob bez příslušné registrace k výkonu zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví za porušení povinnosti výkonu této činnosti s odbornou péčí (§ 21 odst. 1 ZoPZ). Je tedy v zájmu pojišťovacích zprostředkovatelů, aby zvážili, zda činnost, kterou svěřili osobě bez příslušné registrace, nenaplňuje znaky přípravné práce ve smyslu ustanovení § 3 písm. a) ZoPZ.

       1. Zprostředkovatelskou činností v pojišťovnictví se mj. rozumí odborná činnost spočívající v provádění přípravných prací směřujících k uzavření pojistných nebo zajišťovacích smluv [§ 3 písm. a) bod 2 ZoPZ].

       2. Přípravnými pracemi Česká národní banka rozumí jakékoliv činnosti přípravného charakteru, které mají současně přímo či nepřímo směřovat k uzavření pojistné či zajišťovací smlouvy a které vyžadují odbornost, kvalifikované znalosti v oblasti pojišťovnictví a jsou prováděny podnikatelským způsobem (činnosti mající bezprostřední vazbu na následné sjednání smlouvy). Česká národní banka dodává, že při výkonu dohledu posuzuje nejen znění příslušných smluv, ale zejména to, jakým způsobem je zkoumaná činnost fakticky prováděna, co je jejím cílem, jakým způsobem jsou osoby ve smluvním vztahu odměňovány a další související skutečnosti. Za přípravné práce naopak nebudou považovány např. činnosti směřující vůči neurčitému okruhu osob jako je reklamní a marketingová činnost, administrativní činnost, informační činnost apod. Přípravnými pracemi také většinou nebudou činnosti vykonávané osobami jednajícími jménem a na účet pojišťovacího zprostředkovatele, při kterých nedochází k takovému jednání se zájemcem o pojištění, které zavazuje pojišťovacího zprostředkovatele nebo pojišťovnu, jejímž jménem pojišťovací zprostředkovatel jedná, vůči zájemci o pojištění.

       3. Z ustanovení §3 a§ 4 ZoPZ plyne, že je-li předmětem smlouvy, byť by nebyla uzavřena písemně, zprostředkovatelská činnost v pojišťovnictví, je třeba, aby tuto činnost vykonávala pouze osoba zapsaná do příslušného registru.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
     • Já třeba jak říkáte u „Zoubků“ jsem a nemyslím si že by měli tendenci někoho poškozovat. Myslím,že práce finančního poradce spíš záleží na tom jak k tomu ten člověk přistupuje a ne na tom v jaké struktuře působí.

      2

      7
       | Odpovědět privátně
    • Na obchodní akademii v ČB je půlka třídy třetího/čtvrtého ročníku v OVB, co víc dodat :)

     Ještě mě napadá jeden příklad úmorného náboru OVB a to ten, když se mě kamarád ptal, co si myslím o OVB, protože jeho 16ti letý bratranec učící se automechanikem dostal nabídku na brigádu :)

     3

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Nemám nic proti tomu, když se mladý člověk rozhodne, že se tomuto sektoru se věnovat a vzdělávat se v něm za účelem svého budoucího povolání nebo ho to skutečně zajímá a baví. Pokud se to ale nabízí jako perfektní brigáda, jednoduchý výdělek, vize o vytvoření vlastní firmy, kde po nějaké době už ani nemusím ke klientům, protože mě živí struktura, atd. atd., tak to je pochopitelně v pr…

      Dnes znám takových mladých lidí, kteří tím prošli, již skutečně desítky. Drtivá většina už tam nedělá a za tu dobu, co tam dělala, tak zmršila pod dohledem svých vedoucích, co mohla.

      6

      0
       | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Smutné je, že tady je názor oblastního vedoucí vedoucího postavený nad zákon.

    Nedovedu si představit budování kariéry v tomto případě jako tipař.

    Nedovedu si představit, že vůbec můžete mít nějaké smlouvy.

    Příklad:

    paní Nováková chce pojistit nemovitost

    a) jako tipař toto řeknete svému vedoucímu (který má PPZ !) a on dojde za klientem, zjistí jeho potřeby, udělá několik návrhů, klient si vybere a následně vznikne vlastní smlouva = tak je to OK.

    b)pokud jenom klientovi třeba řeknete, že např. Allianz dělá dobré pojištění, již jste porušil zákon !!!

    Vždyť jste jenom tipař !!!

    5

    1
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Souhlas, tipař nemůže nabízet žádná řešení, nicméně pokud sbírá data s tím, že je někdo jiný zpracuje a následně ke klientovi dojede na další schůzku, tak se domnívám, že se střetu se zákonem nedopouští, neboť jeho činnost nesměřuje k uzavření žádného konkrétního produktu, ani jeho oblasti.

     0

     1
      | Odpovědět privátně
     •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Ano, jasně, souhlas, ale jakékoli vyjádření k tematu, třeba i že pojišťovna „fň“ je špatná / dobrá, to už je mimo tento limit.

      Který tipař to ale dokáže ???

      Proto nemám tipaře a pokud mne doporučí spokojený klient, tak to je NEJ co potřebuji.

      Ale to není zas tipař.

      3

      1
       | Odpovědět privátně
     •  Ivan Špirakus
      Účastník

      myslím Romane, že to není tak jednoznačné – znovu jsem se podíval do úředního sdělení ČNB – viz příloha, které je asi klíčové pro výklad pojmu „tipař“

      a zdá se mi, že pokud tipař „jen sbírá informace“ které třeba popisují rodinný dům (patra, plocha, konstrukce),tak už to lze považovat za přípravné práce a tudíž za zprostředkovatelskou činnost, kterou nelze vykonávat bez registrace ČNB

      0

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       ;)

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Dobré PDFko,

       doporučuji každému k přečtení.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Ok, souhlasím s tím, že to není jednoznačné, ale na obě strany a zřejmě narazíme na obdobný problém, který tu dokola řešíme, a to je, že jedna věc je nějaký zákon a druhá jeho výklad spojený i s tím, co si obhájím. Kdo rozliší, zda sběr dat směřuje k uzavření pojistné, či zajišťovací smlouvy? To, že sbírám klientova data, může mít x různých důvodů a např. sestavení finančního plánu je v první řadě o klientových cílech v budoucnosti, tedy ani slovo o tom, že bych tuto činnost dělal proto, abych uzavíral nějaké pojištění, též to nevyžadueí žádnou odbornost ani znalosti v oblasti pojišťovnictví. Prostě posbírám data a jestli z toho vypadne nějaká smlouva, je

       a) ve hvězdách, protože jeho pojistné krytí může být dostačující nebo z pohledu klienta nebude o nic takového zájem apod.

       b)v podstatě jednou ze součástí tohoto plánu, kterou ale řeší odborně někdo úplně jiný, než dotyčný sběrač dat.

       Vím, že máte s ČNB v některých směrech problémy, nicméně pokud by se ČNB striktně držela toho výkladu, tak měla u výše zmíněné firmy už dávno razantně zakročit, protože tam je zcela běžné, že se to nabídnutí produktu zcela evidentně děje před registrací. ;-)

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      • Romane, já už ztratil iluze, že by to mohla vyřešit legislativa. Pojišťovny si musejí trh samy vychovávat. Velká část společnosti vnímá pojišťovací poradce jako nutné zlo, jako zlatokopy, kterým je klient lhostejný a nemusíme si tu vzájemně lhát, že to tak není. Není tu opravdový zájem tuto situaci řešit.

       Podívejte se na portál http://www.opojisteni.cz, kde je nový příspěvek „Odbornost zprostředkovatelů v novém kabátě“ – opět jsme vymysleli kočkopsa, který opět neřeší ty nejpalčivější problémy současné finančně poradenské komunity. To je takový problém se inspirovat např. v sousedním Rakousku nebo Švýcarsku ? Ptám se proč a současně si sám odpovídám: protože peníze…

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  ALEŠ KŘEČEK
       Účastník

       Řečnická otázka, ale proč to nefunguje stejně jako u nás.

       V Rakousku nebo Švýcarsku, jsou přece stejný lidi mají stejný problémy, jako u nás.

       Všechny společnosti jsou založeny na tom, aby produkovali zisk, to je jasné.

       A v Rakousku to taky nebudou dělat, pro modrý oči.

       Ale přece musí fungovat kontrolní mechanismus.

       Samozřejmě v okolních státech, třeba mají větší finanční gramotnost, ale co třeba kauza AWD. ?

       Není přece možné, aby ČNB schvalovala další a další letadlové společnosti a měla zavřené oči.

       Je to sice všechno o pěnezích, ale i ten elektrikář musí obnovovat vyhlášku, jinak nemůže pracovat.!

       PPZ je bohužel jako řidičák, velmi těžké testy na začátku a jeď.

       Za bouračku nebo rychlost přijdu o peníze, nebo na nějaký čas možnost řídit.

       Ale pokud poškodím klienta ( vědomně ), tak jedu dál,

       případně příjdu o provizi.

       Ale pokud vytvořím společnost, která je postavá ať přímo, nebo nepřímo k okrádání lidí, tak přec musí po nějakém čase dojít k tomu, že se kolečko poláme.

       Za dva rok, až bude po „reformě“, tak ta spousta chytráků, kteří si přišli na brigádu vydělat, odejde

       a ty kteří zůstanou, osloví klienta jako finanční poradce, tak dostane hned mezi dveřma.

       Ano brečím na špatném hrobě, ale měl jsem chuť to prostě jenom napsat.

       Jasně můžu jít pěstovat okurky, ale prostě mě to baví.:)

       A.K.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
  • Dohadujete se tu o tom jak je OVB špatné a tak dále..je to jen váš názor, já v tom vidim svoji budoucnost. Chci pomáhat lidem a pak to i učit lidi, kteří budou v mé struktuře.

   Chápu, že se vám nelíbí, že provize jsou menší, protože musí živit síť nad vámi. Já s tim jsem smířený a navíc až si vybuduju svoji síť, tak taky budu chtít, aby mně moje síť živila.

   Jinak na moji hlavní otázku mi ještě nikdo neodpověděl :(

   2

   7
    | Odpovědět privátně
   •  Ivan Špirakus
    Účastník

    kromě řady jiných věcí se pane kolego potřebujete naučit orientaci v textu (to se bude dost hodit i u te maturity)

    – pan Hryščenko Vám zcela jasně odpověděl – je to hned nahoře pod Vaším dotazem

    v jedne veci mate jako tipař výhodu – pokud bude nějaké storno provize, nemusíte z toho mála co dostanete nic vracet :)

    4

    1
     | Odpovědět privátně
    • Tipař právě kvůli stornům je taktéž zasmluvněn.

     Pokud je tedy strorno, vrací i Tipař.

     Aspoň u makléřů to tak bývá.

     V rámci ČSOB bankovních tipařů, kteří dohodili klienta na pojištění, tak Ti dostali odměnu, ale mám za to, že již při stornu nevraceli.

     Jen pro zajímavost, odměnu za tip dostali, aniž by se vůbec nějaká smlouva kdy podepsala.

     Pamatuji si, že jim to spousta lidí z pojišťovny záviděla :-)

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Jiří Prášil
      Účastník

      Kdyby se lidé bránili, tak nic vracet nemusí, bohužel se lidé neumí právně bránit a raději zaplatí a dokonce mnohdy i více, než sami od firmy dostali, hold obohacování je asi ve finančním sektoru dovolen. Kdy se to začne řešit, opravdu netuším, korupce je v dnešním světě bohužel mocná.

      1

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Anonym
       Neaktivní

       Jiří, můžete prosím poradit, jak se proti tomuto efektivně bránit? Také se teď s jednou takovou „firmou“ handrkuji.

       Předem děkuji.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Nevím, jestli Vám na to Jirka odpoví, dlouho jsem ho tu neviděl psát. Něco bych k tomu napsal. Nevím, ze které jste společnosti, vzhledem k tomu, že diskuze je pojmenována OVB, tak začnu tím. U OVB budete mít i jako tipař podepsánu smlouvu o obchodním zastoupení a podle ní se pak budou řídit storna. Tipařská smlouva by pojednávala jen o tipaření a bude mít úplně jiné parametry.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    1. Odpověd jste dostal, takže nevím, na co si stěžujete.

    2. Podle Vás je tedy v pořádku masivní nábor mladých lidí s cílem vyplenit jejich rodiny a známé?

    3. Podle Vás je v pořádku prodat klientovi dražší produkt, protože je z toho více bodů, přestože v možnostech firmy a tedy i obchodníka je produkt vhodnější, ale méně bodovaný?

    To jsou totiž naprosto běžné věci, které se v této firmě dějí. Problém je, že nikdo proti tomu nezasáhne. Jestli se Vám toto líbí, o tom bych pochyboval, jestli to myslíte s tou prací vážně. Pokud ne, tak nechápu, proč toho chcete být součástí, pokud ano, tak potěš…

    Původně jsem do toho nechtěl vůbec vstupovat, ale poté, co se objevil Váš příspěvek o tom, jak se nepoškozují klienti, jsem to poněkud nevydržel. Doufám, že budete skutečně jiný, než Vaši vrstevníci, s kterými jsem sev místě svého bydliště potkal.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  ALEŠ KŘEČEK
     Účastník

     Nejhorší na tom je, že člověk než prokoukne a pochopí,

     tak uteče hodně vody.

     Já jsem si ze začátku myslel, že to „jinde“ dělají lépe a že mají spoustu partnerů……a výsledek, všude stejný. „(

     Samozřejmě na vyjímky, ale abys pohledal.

     Prachy, prachy..vydřený a pak ty druhý, které tvoří „tým“.

     Je to o člověku, ale vždycky ted druhý má lepší oblek nebo auto. :))

     1

     0
      | Odpovědět privátně
    • 1)Odpověď jsem dostal, ale každý říká něco jiného. Můj vedoucí říká, že když do půl roka (když se za mě zaručí vedoucí, tak do roka) udělám maturitu a následně registraci u ČNB, tak vlastně nejsem tipař a mohu si začít budovat strukturu už teď.

     2)Masivní nábor lidí..je to sice nemorální a hodně to znevažuje finanční poradenství, ale to mi nevadí. To, že některí je náborují, aby vyuzili jejich kontaktů a jak říkáš, vyplenili jejich rodinu, tak to je zlý. Vím, že se to děje. Nebudem teď strhávat všechno na LD Zoubka, i když jeho struktura právě dělá nejhorší jméno. Je vůbec na povážení, že centrále to nevadí a všude Zoubka vyzdvihujou jako vzor.

     3)Věř nebo ne, ale i u OVB se najdou poctivý poradci, kteří svoji práci dělají tak jak mají. Podle mně, pokud to člověk dělá pořádně a klientovi se snaží pomoct, tak pak jde doporučení od klienta jako po másle. Někdo kdo klienta poškodil, asi těžko dostanete doporučení. Většinou si ho pak ten klient spojí s „firmou kde pracoval“ čili s OVB :(

     Jinak chci být součástí OVB, hlavně protože je tu u nás vážně skvělý kolektiv. Nikdo mi nic nezatajoval, věděl jsem do čeho jdu. A další důvod vstupu do OVB byla možnost vybudovat si MLM síť, což je hlavní důvod, proč tu jsem. Vždy mně lákalo vést a školit svůj vlastní tým :)

     1

     3
      | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Bod číslo dvě o Vás Milane mnohé vypovídá…Masivní nábor lidí..je to sice nemorální a hodně to znevažuje finanční poradenství, ale to mi nevadí.

      3

      0
       | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Ad 1) Když to říká vedoucí, tak to asi bude pravda. Myslím, že by mělo být jednoduché si to nechat posvětit od nějakého vyššího člověka v OVB. Kdyby to náhodou pravda nebyla, je to jen další důvod, proč v té struktuře nezůstat.

      Ad 2) To je přece otázka principu. Když firmě nevadí, že její kus vyrábí ultraprasárny a dává je ještě za vzor, tak je něco špatně. Nevidím jediný důvod, proč usilovat o to, abych dělal ve firmě s takovým přístupem ke klientovi. Ale zřejmě to vidíte jinak.

      Ad 3) Nikdy jsem netvrdil, že v OVB nepracují lidé, kteří to dělají dobře. Dokonce jsem tu i několikrát napsal, že tam jsou lidé, kteří tu práci dělají lépe než já.

      Klient neví, že ho někdo poškodil, dokud se to nedozví od někoho jiného. To může trvat několik měsíců nebo i let. A znovu opakuji, pokud někdo vyrobí u téhož klienta několik IŽP během roku, tak je to

      a) prasárna

      b) je to zkontrolovatelné, ví se to a nikdo s tím nic nedělá. Ten přístup je otřesný a nemůže na něm nic změnit to, že jsou tam lidé, kteří si nenechali vypláchnout mozek a dělají to po svém.

      Kolektiv beru, v tom případě by měl odejít celý :-)

      Váš problém je v uzavření se před fakty a jinými možnostmi dosáhnout téhož aniž byste byl toho výše popsaného součástí.

      2

      0
       | Odpovědět privátně
     • Tipaře můžete dělat půl roku+jde prodloužit ještě jednou na stejnou dobu. Budování týmu fajn, ale od pozice gst jste manažer, takže máte za svoje lidi zodpovědnost, takže ppz už tady musíte mít. tipař opravdu sbírá jen data, takže o nějakém prodeji,jestli ho děláte, raději mlčte :). ještě malá poznámka k tomu, jak jste psal, že se živí struktura – ano, živí, ale vy jako tipař vyšší pozice živíte daleko víc! Koukněte se na kariérní plán a spočítejte si to, na Portále ho máte i s korunama. Nevadí mi, že živím strukturu nad sebou, ale abych rok vodila lidi, sbírala data (dle mého názoru skromného stejně i prodáváte) a byla za to poměrně dost oškubaná? můj vedoucí v případě „čekací“ doby na PPZ, která u žádného našeho spolupracovníka ovšem nepřesáhla delší dobu jak 2-4měsíce, nabízel „kompenzaci“, tj. vyplacení rozdílu. Jestli to udělá každý vedoucí, to musíte vědět sám.. Já vím, že ne

      1

      0
       | Odpovědět privátně
   •  Jiří Prášil
    Účastník

    Chcete pomáhat lidem? To slýchávám opravdu často, realita je jiná. Chtít nestačí, musíte zvolit i správné vzdělaní a nástroje, které jsou pro tuto činnost nedílnou součástí. Trochu mi připomínáte sebe, před par léty, kdy jsem taky strašně moc pomáhal lidem, bohužel jsem si to jenom myslel. Za rok dva, sem napište, kolika lidem jste opravdu pomohl. Uzavřít penzijní připojištění a IŽP není pomoc! Ale chápu, že pod slovy pomáhat lidem si každý představuje něco jiného. Jedna taková známá firma taky pomáhá lidem, až se z toho lidé věší. Ale tím se samozřejmě do Vás netrefuji, pouze píší zkušenosti, snad Vám k něčemu budou.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Nic proti, ale tady nejste na diskuzi OVBáků, tzn. že Vám třeba na to ani nikdo nechce odpovědět, protože si není jistý, jak to v OVB kariérním plánu je přesně napsáno. Já si to už také nepamatuji. Na toto byste se měl zeptat spíše svého vedoucího.

    Když jsem byl v OVB, tak jste mohl nemít PPZ max. po dobu půl roku. Pak už jste si ho musel udělat. Pochybuji, že byste mohl dojít na GST a výše bez PPZ. Pokud jste tipař, pak radši nikde nepište, že radíte klientům, to Vy totiž vlastně nesmíte!

    3

    0
     | Odpovědět privátně
  • Pane Prášile nevím co máte proti penzijnímu připojištění,já si naopak myslím,že i tento produkt má na trhu své opodstatnění a své klienty pro které je vhodný.

   Ukažte mi lepší produkt v pětiletém horizontu,který vám při úložce 500Kč v podstatě garantuje výnos 8% /Allianz zhodnocení PF za posledních 10let ,3,4% + 9000Kč od státu/

   počítáno s 3% zhodnocením.

   Manželovi přispíval zaměstnavatel, vybírali jsme zhruba po

   4,5letech /plná invalidita/dal do něj 11 000,dostal 38 000Kč,máte pocit,že to byli špatně investované peníze?

   Známému přispívá zaměstnavatel 2 000Kč měsíčně,taky ho poškodil ten kdo mu PF založil?

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Jiří Prášil
    Účastník

    Všichni kteří mě znají vědí, co mám proti penzijním fondům a na tohle to téma bych mohl napsat knihu. Pokud uzavíráte penzijní připojištění na 5let budiž, já jsem spíše měl na mysli sjednávání penzijního připojištění mladým lidem, kterým se při dlouhém časovém horizontu znehodnocují peníze, mohu zde uvést příklad možná budete překvapená. S tou garanci buďte opatrná, to bych klientům moc nesliboval. Navíc budoucnost penzijních fondů nebude zrovna růžová. Daňové úlevy a státní příspěvky jsou opravdu chabým argumentem, proč si založit penzijní připojištění. Všechno zaplatí daňoví poplatníci a čím více lidí bude investovat do tohoto nesmyslu, tím více to pocítíme v peněžence. Je to celkově směšná záležitost a osobně bych podobné produkty nedotoval a peníze bych raději využil k rozvoji, ne k dluhu. Příspěvky zaměstnavatele jsou rozhodně zajímavé, ale asi ne každý zaměstnavatel pilně přispívá a obliba přispívání do PF klesá. Těch negativit je opravdu hodně a nedokážu se přesto přenést a jestli se s tím nedokážu ztotožnit, nemohu tento způsob investování ani doporučit.

    1

    1
     | Odpovědět privátně
  • O.K.Každá mince má dvě strany.Ale nedoporučit klientovi produkt jen proto,že mám vůči němu averzi není také přece profesionální.

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Jiří Prášil
    Účastník

    K penzijním fondům mám oprávněnou averzi a jestli klientům dokážu nabídnout lepší řešení, tak v tom nevidím problém. Zlatá éra PF už skončila, snaží se ještě prosadit za pomoci státu, ale z mého pohledu je to zbytečné. Nechápu jak někdo může věřit produktům, které jsou dotované státem, přesněji řečeno dotované daňovými poplatníky. Stát nám už mockrát dokázal, že se mu nedá věřit, tak proč mu věříme? PP má přes 4,5mil. lidí, docela by mě zajímalo kolik střadatelů dostane státní příspěvky, kolik z nich má příspěvek zaměstnavatele a vědí jakým způsobem funguje inflační prostředí? Jakým % se bude danit výnos za 10-40let? Kdy si budeme finanční prostředky moci vybrat, dnes je to po 15 a v 60letech pokud nebudu počítat důchodce a invalidy. Bylo by naivní, kdybychom si mysleli, že to tak bude i např. za 20let. Musíme si taky uvědomit, že stát dluhy platit nemusí a čím delší časový horizont, tím větší riziko. Opravdu mě tato možnost vůbec neláká a když klientovi ukážete i jiné věci než-li je státní příspěvek a daňové úlevy, tak Vám dají za pravdu. Lidé si pořád myslí, že jsou PF garantované státem, nevím kdo vypustil tuto fámu, ale docela funguje vzhledem k tomu, že 4.5milonu lidí střádá touto formou.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Jiří Prášil
     Účastník

     Dle součastných podmínek

     Měsíční příspěvek 500 Kč

     Zhodnocení 2,4%

     Klient 30let

     Inflace 3%

     Vy naspoříte 180 000kč

     Stát Vám přispěje 54 000kč

     Výnos z Vašich prostředků 106 728 kč

     Celkem budete mít na účtu 340 728 kč

     Po zdanění výnosu je možno vyplatit 324 719 Kč

     Od daňového základu si můžete odečíst 0 Kč

     a pak Vaše daňová úleva bude činit 0 Kč

     celková reálná částka činí pouhých 133 780 Kč !!!!!

     3

     5
      | Odpovědět privátně
  • Můžete maximálně půl roku, pak musíte požádat o prodloužení tipařiny. Budovat tým můžete, ale peníze ze smluv bude mít Váš vedoucí. Nevím jak je to s postupem na vyšší pozici (GST a výš). Ale to si myslím, že než tam dojdete, stihnete odmaturovat.

   Btw.: Tady Vám to opravdu nikdo neřekne, je to vždy podle rozhodnutí Vašeho LD. Takže směřujte dotaz tam. vaszemskyreditel@ovbmail.cz

   Přeji hodně štěstí.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Filip Kostka
   Účastník

   Pokud máte zájem o pojišťovnictví, tak si jistě dobře uvědomujete dopady zákona č. 38/2004Sb., kdy jako „tipař“ nemůžete uzavřít žádnou smlouvu.

   Vztah, který vznikne mezi klientem a pojišťovnou, který byste uzavřel, je neplatný. Krom toho, kluci z dohledu ČNB by si nabrousili zuby…

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Z těchto vztahů vznikají často ony situace, o kterých jsem psal v jiné diskuzi… Na kopii je podepsán někdo jiný, než na originále. Äle i když tu smlouvu neuzavře, ale jednal s klientem ve směru uzavření toho obchodu, tak už je to problém, i kdyby to u klienta ve finále podepsal někdo jiný.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
  • Přátelé, zatím jsem tady zaznamenal cca 15 negativních příspěvků na organizaci OVB a jen 3 pozitivní.

   Dovolím si přidat i svojí zkušenost.

   Já jsem nesmírně štasten za svou 2 letou anabázi v OVB na začátku kariery, tato společnost mne naučila jednat s lidmi, odhadnout jejich myšlení, naučila mne soft skills, přispěla k rozvoji (a to výrazně) analytického myšlení, zodpovědnosti, přemýšlivostí, rozvážnosti, a to jsou podle mne věci pro práci FP k nezaplacení.

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Myslím, že toto nikdo nikomu neupírá. Otázka je, k čemu se to následně použije. Já jsem také vděčný za některé věci, které bych neprožil, kdybych se v některých společnostech nevyskytl. A to nemluvím jen o těch pozitivních, ale především o těch negativních, které jsou velkým poučením pro budoucí vývoj.

    Když už jsme u toho, mám tu jednu čerstvě nahrazenou Flexi Uniqou. Nic proti, pokud by to klientovi a jeho dceři něco přineslo. Ve výsledku je to za více peněz s horším krytím, invalidita zmizela úplně, trvalé následky 200 tisíc. Autorem je kolegyně z OVB. Byla to moje smlouva a teď tu jistě zazní příspěvky, že jsem neměl dobře vybudovaný vztah s klientem. Tak zrovna u tohoto klienta jsem byl několikrát, včetně toho, že jsem mu vyřizoval věci spojené s pojistným plněním a to vždy k jeho maximální spokojenosti. Několikrát jsem s ním mluvil o tom, že pojistku na stejné krytí za pojistné, které platil, již nikdy nevyrobí, ať si to nenechá od nikoho zrušit nebo padnout pro neplacení. Výsledek – přišla kamarádka s fantastickým produktem a tím, že takto to bude přece lepší. Stačila mi jedna minuta, abych klienta přesvědčil, že je to totální blbost, ale co teď s tím, když už je to zrušené? Zůstane buď pojistka s nedostatečným krytím nebo minimálně dvojnásobné pojistné, pokud to budu chtít udělat na podobné parametry (na které finančně stejně mít nebude, protože je samoživitelka). Tomu říkám opravdu pomoc…

    2

    1
     | Odpovědět privátně
    • zcela záměrně jsem nepoužil ta negativa práce, neb podobné případy včetně komentářů a obhajob „takhle je to lepší“ jsem měl plné zuby, ale taky sem se je naučil. Naštestí jen vyslechnout a nedělat.

     Hele ale záleží jak je to dlouho, některé pojištovny jsou schopny přistoupit na reaktivaci smlouvy i když zrušené, záleží, jakým způsobem to vykuk z OVB ukončil, pokud jenom neplacením, možná bys to zachránil ve lhůtě max. 30 dní, pokud na žádost klienta, kterou mu jistě rád vyplnil, pak to je asi smolík

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Některé pojišťovny dokáží reaktivovat zrušenou smlouvu až do 6-ti měsíců od jejího ukončení, podmínkou je, že klient nebude nárokovat jakékoliv pojistné plnění za toto období, např. trvalky apod. Pochopitelně se opětovně zkoumá zdravotní stav.

      1

      0
       | Odpovědět privátně
    • Pane Koláři, asi máme stejného klienta, tohle teď přesně řeším, ale do Uniqy bylo ještě propašováno výhodné „spořeníčko“, které má dle poradce Partners vytvořit dost vysokou částku na to, aby si klient mohl vzít hypotéku, kterou plánuje do 5 let. Také jsem měl s ním výborný vztah, ale druhý poradce je dobrý kamarád jeho přítelkyně, takže … Bohužel pro mě je, že nechodím v růžový košilce, nenosím barevné grafy s nesmyslnýma částkama a nemelu sračky o naspořených garantovaných milionech …

     4

     0
      | Odpovědět privátně
    •  Lukáš Vaněk
     Účastník

     Klientovi jsem kdysi sjednával Flexi na rizika a investice přes OPF. Jelikož to nevypadalo s jeho prací dosti růžově, tak si hledal na internetu další práci.Našel inzerát s možnosti jakési brigády=alias OVB. Poradce mu zrušil Flexi a uzavřel ING SMART(kvůli zdravotnímu stavu). Toto zrušení a následné uzavření nové pojistky si odůvodnil tím, že na té nové pojistce si Spoří. Po následné schůzce s klientem jsem mu vysvětlil, jak to u pojištění chodí(a důvod proč jsme dělali OPF) a výpověď jsme ve výpovědní lhůtě stornovali.Klient o zmíněném poradci už nechtěl slyšet.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
    • Každý produkt se dá použít špatně. „Kolegové“ z OVB opravdu často dělají kopance, což je hodně způsobeno systémem školení a motivace.

     Mimochodem poslední dobou zjišťuji, v čem je zakopaný pes s tou cenou Flexi/RŽP-D. Už několik klientů, kterým se dočasně překrývaly tyto produkty a došlo u nich k pojistné události z DO mě informovali o výrazných rozdílech v pojistném plnění – natažená (nebo natržená, nejsem si jistý) achilovka u Flexi plněno 30 dní, u RŽP-D plněno 83 dny, což byla skutečná doba léčení.

     2

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Žádné kontrolní mechanismy nebo nefungující, to je vcelku jedno. Někdo vymyslí habaďůru a celá větev se replikuje jako špatný gen.

      Co se týká té ceny rizik, tak jak to má klient nyní nastaveno, vychází lépe RŽPD než Flexi. Ale nikoli v tom původním nastavení, tam je to přesně obráceně, takže klient platí víc a většina rizik je na menší částky nebo chybí úplně.

      1

      0
       | Odpovědět privátně
  • Jinak je pravda, že bankovní jednotka jakožto tipař na R1 má hodnotu 42,5 místo 62,5 ? Děkuji

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Tak se také podělím o zkušenost.

   Nejhorší ale bylo to, že se mi to stalo v úzké rodině a stalo se to letos v únoru.

   Povídali jsme si o pojišťovnictví a také o možné spolupráci. Byl přítomen i synek, který byl právě před maturitou a bylo mu 19 let.

   Vše mi úplně schodil, že to je úplně jinak, že už ho OVB také lákalo do svých řad, že to dělají již 2 jeho spolužáci a také další 3, kteří jsou o ročník níže (!)

   Po dalším povídání mi i vysvětlil více. Pokud chceš provize, musí ti být více jak 18 let a dodej maturitní vysvědčení svého otce !!!

   :-(

   3

   1
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account