Zobrazeno 5.604x

Označeno štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 32 odpovědí. This post has been viewed 5605 times Do diskuze (15 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  TP a poslední změna proběhla 8 roky, 4 měsíci. This post has been viewed 5605 times

• Autor
  •  TP 
    Účastník

Na začátek jen uvádím, že je mi jasné, že každý člověk je individuál a vyžaduje specifický přístup k nastavení pojistky. Přesto mám teď dilema. Pojištění matky (40), dítě (12) s předpokladem studia VŠ. Spoření nemá být zahrnuto v rámci IŽP nemá význam. Pojistka má být primárně navržena na krytí dítěte a pojištění rizik matky (nemoci, smrt a hosp.).

Rozmýšlím se mezi FLEXI 2011 a Pastelkou od Allianz. Nemáte někdo zkušenost v rozhodování, přednostmi, porovnání těchto dvou produktů. Plusy a mínusy? Podmínka je dítě do 25 let.

0

0
     | Odpovědět privátně
  •  Petr 
    Člen

Pokud chcete, aby spoření/investice nebyla zahrnuta v pojistce, není to s Pastelkou možné. S pojištěním Allianz PRO život je investiční složka volitelná. Doporučil bych PRO život na matku + dítě, které může být pojištěno do 25 let a poté si sjednat pojištění za stejnou cenu, jako platilo do té doby.

Kdyby se matka později rozhodla spořit, nebude to problém.

Krytí hlavního pojištění: 100 000 infarkt/mozková příhoda, 500 000 následek úrazu v autě

5

5
     | Odpovědět privátně
  •  TP 
    Účastník

Děkuji za postřehy pane Permane, čekám teď na licenci Allinu abych to mohl řádně nasimulovat, nicméně díky za poznatek. Pravda, že Pastelka je koncipována na investice a to jsem opomněl – nepřesně uvedl do otázky. U PRO život se nám (mně i klientce) zamlouvají právě hlavní krytí pojištění, které jste uvedl. S Allianz nemám profesní zkušenost, takže člověk se stále učí.

Pro ostatní, nechápu proč dva palce dolů? Sežrali jste rozum, já se raději zeptám, když nevím. Ti co dají palec dolů by se mohli vyjádřit proč.

7

0
     | Odpovědět privátně
  •  Petr.Kačenka . 
    Účastník

Dobrý večer,

pokud hledáte jen rizikovou pojistku, koukněte se ještě na Uniqa RŽPD (jde udělat i bez investic). Vychází zpravidla trochu líp než PRO ŽIVOT od AZP.

RŽPD je ale narozdíl od Pastelky spíš pojištění dospěláka a k tomu dítě … ale snad taky splní zadání …

Flexi zatím neznám.

AZP kromě Allinu poskytuje modelační excely. Osobně je považuji za jednodužší než Allin …

Petr

7

0
     | Odpovědět privátně
  •  Michal Mička 
    Člen

Tomáši, nejlépe Vám vyjde Flexi, kde se od nového roku vyrazně zlevnily trvalé následky. Pokud Vám jde především o zajištění rizik, Flexi je možné nastavit tak, aby fungovala téměř jako riziková pojistka. Spořící složka je při správném nastavení minimální. Rozsah pojistného krytí je široký.

7

0
     | Odpovědět privátně
    •  Jan Rettich 
      Účastník

Kazdy by si to mel prepocitat, podle toho jaka rizika chce klient pojistit, jestli je to muz nebo zena a take dle povolani. Pocital jsem v posledni dobe nekolik klientu a nelze pausalne rici, ze je FLEXI lepsi. U nejakych klientu mi vysel PRO Zivot lepe.

Co by mne zajimalo je, jak porovnavate u techto dvou produktu pojisteni invalidity. U Flexi jednorazova vyplata vs. u PRO zivotu rocni duchod. Jak nastavujete pojistne castky, aby to bylo srovnatelne? Ikdyz osobne si myslim, ze to prilis srovnatelne neni a kazdopadne se mi libi vice toto pripojisteni ve FLEXI, obzvlaste s invaliditou 1. a 2. stupne.

1

0
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář 
        Účastník

Vidím to podobně, raději bych volil jednorázovou výplatu. Nedávno jsem tak přemýšlel, co může přinést budoucnost. Někdo skončí po nějaké šlamastice v plné invaliditě. Pojišťovna uskuteční plnění, protože ze současného pohledu to bude nezvratný stav a za pár let někdo tomu postiženému implantuje nějaké kmenové buňky a on vstane z invalidního vozíku. Předpokládám, že jednou vyplacené jednorázové plnění již pojišťovna zpátky chtít nebude :-))). Jak by tomu ale bylo v případě, kdy to bude vypláceno jako renta?

Omlouvám se tak trochu za sci-fi.

V každém případě je dobré si pročíst, jak je v pojistných podmínkách u jednotlivých pojišťoven klasifikována invalidita.

6

0
         | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka 
    Účastník

Když už Allianz, tak jednoznačně doporučuji výpočet přes excel, než přes allin. V tomto případě bych se spíš přikláněl k FLEXI / RŽPD

0

0
     | Odpovědět privátně
  •  Petr Babička 
    Účastník

Zdravím, doporučuji namodelovat RŽPD, je velice flexibilní pro budoucí eventuální změny. Pokud nevyhoví, přikláním se k FLEXI.

1

3
     | Odpovědět privátně
  •  TP 
    Účastník

Díky za Tipy. Flexi 2011 znám dobře, ale přeci jen nejsem člověk co to prodává jak rohlíky a navíc tato paní je pro mě cenná velice. Excel verzi mám právě pouze pro Pastelku. Uniqa RŽPD neznám vůbec, zkusím počíst, tady na foru jste o tomto produktu spisovali.

2

0
     | Odpovědět privátně
  •  TP 
    Účastník

Tak vyřešeno, Flexi ve výsledku vyšla o 100 korun levněji oproti PRO ŽIVOT, která není tak dobře konfogurovatelná (jsou tam násobky např. u dětí) a i lépe oproti RŽPD.

3

2
     | Odpovědět privátně
  •  Pavel Holomek 
    Člen

Co se týče té 100 Kč levněji tak bych tu měl jedno téma k zamyšlení. Osobně velmi často Flexinu prodávám a jsem s ní u většiny klientů spokojený. “Zatím”. :-) Nemusela totiž nikdy plnit. Ale teď jsem třeba narazil na problém, že třeba Smart u ING plní trvalé následky lépe a Pro život kryje třeba pracovni neschopnost i v době mateřské. Obě pojišťovny nikdy nepatřili mezi levné, ale je právě cena vždy měřítkem dobré pojistky? Neprodáváme všichni Flexinu jen proto, že je levná? Má někdo nějaké konkrétní zkušenosti jak bylo později plněno?

6

1
     | Odpovědět privátně
  •  Aleš Brabenec 
    Člen

Pane Holomku, u Vámi zmíněných produktů nejsme schopni zabezpečit taková rizika jako u Flexi. Navíc likvidace pojistnách událostí je u každého člověka individuální. Co se týče plnění u Flexi, tak z vlastní zkušenosti a ze zkušenosti kolegů nevím o tom, že by s tím měl někdo problém. Mohl byste mi prosím Vás říci, na co potřebuje mít žena na mateřské zabezpečeno riziko pracovní neschopnosti?

7

0
     | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář 
    Účastník

Napadá mě, zda existuje možnost pobírat mateřskou zároveň se mzdou. Mám jednu známou, která je pro firmu tak nepostradatelnou, že jakmile jí to umožní zdravotní stav a dítě, tak bude docházet do práce. Jinak souhlasím s Alešem, v běžných případech mateřské to postrádá význam, ale možná se počítá s nějakou takovou variantou, co jsem popsal výše. Co se týká plnění Flexi, mám zatím dobré zkušenosti (až na ty distenze, na které ale každého upozorním)a to i u TN. Pochopitelně, že zde mohou mít pojišťovny rodílná procenta ohodnocení, stejně jako nastavení progrese. Docela by mě zajímalo, jak plní ING prac. neschopnost, zda podle toho, co je sjednáno na smlouvě, nebo podle zkoumání příjmu v době pojistné události. Píšu to záměrně, protože Flexi tohle neřeší. Jakmile je smlouva přijata, již nikdo v době PN příjem nezkoumá.

1

1
     | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář 
    Účastník

:-) já potřebuju hlavně odpověď, ne palce nahoru nebo dolu :-)

4

0
     | Odpovědět privátně
  •  TP 
    Účastník

Romane,

délku čerpání rodičovského příspěvku (dávky od státu) lze přitom zvolit nezávisle na délce rodičovské dovolené (omluveného volna v práci).

Ze zákona máte nárok na rodičovskou dovolenou (neplacené volno v práci) až to tří let věku dítěte. Po tuto dobu vám zaměstnavatel musí držet původní místo. Poskytnutí neplaceného volna na čtvrtý rok už ale záleží jen na dobré vůli zaměstnavatele, není garantováno zákonem.

Návrat do zaměstnání nebo jiný přivýdělek nepřipraví příjemce o zbytek rodičovského příspěvku. Podmínkou nicméně je, že zajistí hlídání dítěte jinou osobou po zbytek dne a nejde přitom o jesle nebo školku (s výjimkou minimálního rozsahu definovaného zákonem).

Dítě může klidně hlídat i otec :)

3

0
     | Odpovědět privátně
  •  TP 
    Účastník

A co se ING SMART a poj.PN týče.

Dělal jsem jich pár to co je sjednáno na smlouvě to platí. Přičemž nelze dát PN vysokou částku když klient nepobírá adekvátní hrubý měsíční příjem. Proto má SMART tabulku max. denních dávek / příjem klienta.

Při pojištění vyšších částek na PN je třeba uvést zaměstnání a roční hrubou mzdu. Nedávno jsem takto řešil paní doktorku s vyšším příjmem (ročně nad 1 mil. korun), kde všechny tyto údaje musely být pro přijetí vyplněny.

Rozhoduje tedy uvedení těchto parametrů během uzavírání smlouvy. Pozor! Klient je ze zákona povinnech hlásit změny. Tzn. spadne-li jeho hrubý roční příjem např na polovinu (změna zaměstnání), měl by to ohlásit aby pojišťovna v přípaně poj.události řádně plnila.

2

0
     | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář 
    Účastník

Tomáši díky za informaci. Co se týká mateřské, podle toho, co píšete, tedy může osoba na mateřské být výdělečně činná. Pokud je tedy tomu tak, pak zde vidím důvod, proč by mělo pojištění PN při mateřské dovolené smysl. Může se jednat např. o ženu, která vydělává hodně peněz a má to nastaveno tak, že se zčásti o dítě stará někdo jiný a ona si tímto pojištěním pokrývá dlouhodobý výpadek příjmu. Záleží na tom, jak je to definováno ve smluvních podmínkách. Mě se tento případ ještě nikdy nestal, nikdy jsem v této situaci nebyl, možná toto pojištění vzniklo jako výsledek poptávky některých klientů.

Co se týká Smartu, jeví se mi to pro klienta lepší tak, jak to má nastaveno Flexi, protože jak znám klienty, těžko ho napadne, že by si měl něco měnit. Klienta se na tyto věci pochopitelně ptám, ale snižte to např. v době, kdy se u klienta objevil nějaký zdr. problém, zpátky to už nenavýšíte a jediná možnost pro klienta je pak platit zbytečně riziko, které mu nikdo nevyplatí. U Flexi platí stejně, ale taky ho nikdo nekrátí později…

2

0
     | Odpovědět privátně
    • Dobrý den,

i když je tento dotaz probírám již před 6 měsíci přidám trochu k vysvětlení pojmů. pánové pletete si dva základní pojmy a to mateřská a rodičovská dovolená. Mateřskou dovolenou čerpá maminka(rodič) jen 6 měsíců a dostává peněžitou pomoc v mateřství, která se hradí z nemocenského pojištění. V průběhu této doby nemůže pracovat a pobírat plat z toho zaměstnání, ze kterého ji PPM plyne, může ovšem pracovat v jiném zaměstnání. Po této době nastupuje na rodičovskou dovolenou a plyne ji rodičovský příspěvek, jak již bylo popsáno výše. Zde není omezena výdělkem u nikoho a ani žádnou částkou.

Já si nemyslím, že v běžných případech při pobírání rodičovského příspěvku postrádá význam připojištění. Několik případů přímo z mého života:

nemoc matky, není schopna se starat o dítě – manžel dostane “paragraf” pouze na 9 dní (což dělá cca 60% příjmu) a po té ani korunu. Rodina při dlouhodobé nemoci matky, pokud nemá hlídací babičky žije pouze z příspěvku 7600, v horším případě z příspěvku 3800

horší varianta ještě nastane v případě hospitalizace – navíc rodina ještě platí poplatky nemocnici za pobyt :-( To jde, ale řešit připojištěním na pobyt v nemocnici

Nemoc dítěte a jeho hospitalizace, matka je těhotná a tudíž nemůže s ním do nemocnice, jde otec, který, ale nemá nárok na žádný příspěvek, protože matka pobírá na dítě RP

dalo by se pokračovat dále.

5

0
       | Odpovědět privátně
  •  TP 
    Účastník

Je tomu opravdu tak jak říkáte, žena na mateřské může být výdělečně činná, musí ovšem ze zákona o dítě pečovat nebo péči zajistit (s výjimkou minimálního rozsahu definovaného zákonem). Potom má PN smysl a pokrývá případný delší výpadek standardního příjmu ad. poj.podmínky.

1

0
     | Odpovědět privátně
    •  princ32 
      Člen

Zdravím vás

Na začatek řeknu, že každý má zkušenosti s různými společnostmi. Já bych zde jmenovaných volil PRO ŽIVOT.

Mám s ním dobré zkušenosti a nevychází finančně špatně.

Důležitější je však srovnat podmýnky plnění, a počet plněných úrazů případně co se stane, když tento úraz neni v pojistných podmýnkách uveden. Rozhodnout by se měl poradce podle toho co je pro klienta výhodnější z výše uvedených důvodu a né jestli je to o 100 kč levnější nebo dražší. Položte si otázku jak se na mě bude klient dívat v případě nahodilé situaci, s pojistným plněním a společnost ho informuje, že tato událost se na plnění nevztahuje nebo je ve výluce? Každý by měl znát nejen výhody toho co nabýzí, ale také nevýhody.

Příklad (Mám dítě s astmatem což je dnes populační nemoc, s kterou se nerodíme. Zná někdo společnost, která toto riziko kryje? Pro Život takové riziko kryje, měl jsem ovšem smůlu, že jsem toto pojištění neměl a mít nemohl před zjištěním tohoto onemocnění dítěte.)

3

0
       | Odpovědět privátně
      •  TP 
        Účastník

To máte se vším. Pro mě je Allianz na pojistném trhu Formule 1. Za kvalitu se platí a na plné čáře s Vámi souhlasím. Jenže bohužel ne všichni lidé si mohou, řekněme s nadsázkou, exkluzivitu zaplatit, a proto zpravidla volí lacinější variantu :(

Mimochodem “podmýnky” a “nabýzí” je rovněž exkluzivní masakr.

3

0
         | Odpovědět privátně
  •  Jaroslav Pelant 
    Účastník

No vidíte to, pan Podoba psal, že má klientku doktorku s příjmem nad 1 mil. ročne. A oni ještě protestují, že mají málo peněz:D

1

0
     | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři

Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account