Zobrazeno 4.699x

Označeno štítky: , ,

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. This post has been viewed 4700 times Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Zdeněk Lempera a poslední změna proběhla 7 roky, 1 měsícem. This post has been viewed 4700 times

  • Autor
  •  Zdeněk Lempera 
    Člen

    Dobrý podvečer, hledám pravdu jak je to s penzijním připojištěním u klienta, který má v ČR trvalý pobyt (Čech), nyní žije a pracuje ve Švýcarsku, tam je i přihlášen k odvodům. V ČR tedy neplatí ani sociální ani zdravotní pojištění.

    1. Dle penzijního plánu: Účastníkem může být:

    a) fyzická osoba starší 18 let s trvalým pobytem na území České republiky, která uzavře s Fondem písemnou smlouvu.

    Může tedy být účastníkem?

    0

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Vít Suchý 
    Účastník

    Pane Lempero, probůh…není to legrace ? věřím, že ten váš klient ve Švýcarsku trochu prozře a český penzijní tunel nebude už do budoucna řešit …

    0

    4
     | Odpovědět privátně
    •  Zdeněk Lempera 
      Člen

      Pane Suchý, za věcnost příspěvku mne svrbí rudej palec. Ale ten mne s dotazem nepomůže. A poškodit druhého mne neposílí, takže jen reaguji písemně. Neřeším tu co by kdyby, klient už dle podkladů PP uzavřeno má a dotaz je na to zda ho má v pořádku.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý 
        Účastník

        Pane Lempero, klidně si poslužte, já se nebojím svůj názor na penzijní fondy a celou pseudoreformu říci otevřeně komukoli…

        0

        1
         | Odpovědět privátně
        •  Zdeněk Lempera 
          Člen

          Pane Suchý, já Vám nemám za zlé Váš náhled na penzijní reformu. Jen se zamyslet nad tím komu Vaše reakce pomohla. Myslíte, že to byla věcná reakce na můj dotaz? Přijde mi naprosto zbytečné “porovnávat si tu pindíky” kdo z koho. Můj dotaz byl ryze technický. Nebyla to otázka zda PP ano nebo ne. Dotaz byl na pravidla již uzavřeného. Ale děkuji, podle způsobu komunikace jsem si Vás zařadil. Předpokládám všeználek s univerzálním patentem na rozum. Nechci se s Vámi přít, takže pokud nemáte odpověď na můj dotaz, tak mne už jste o Vaší dokonalosti přesvědčil.

          2

          0
           | Odpovědět privátně
          •  Vít Suchý 
            Účastník

            zák.42/1994Sb,§2 :

            (1) Účastníkem může být fyzická osoba starší 18 let s trvalým pobytem na území České republiky, která uzavře s penzijním fondem písemnou smlouvu o penzijním připojištění (dále jen “smlouva”). Účast na penzijním připojištění je dobrovolná.

            (2) Účastníkem může být dále fyzická osoba starší 18 let s bydlištěm na území jiného členského státu Evropské unie, pokud je účastna důchodového pojištění nebo je poživatelem důchodu z českého důchodového pojištění nebo je účastna veřejného zdravotního pojištění v České republice, která uzavře s penzijním fondem smlouvu.

            (3) Splnění podmínek být účastníkem podle odstavců 1 a 2 prokazují účastníci též rodným číslem přiděleným příslušným orgánem České republiky 1ab), a pokud nebylo přiděleno, číslem pojištěnce vedeným v registru pojištěnců 1ac).

            A propos – škoda že nemáte smysl pro humor…

            0

            1
             | Odpovědět privátně
          •  Zdeněk Lempera 
            Člen

            Děkuji, zákon si umím přečíst také. Jde spíše o výklad. Položím svůj dotaz tedy jinak: “Vykládám si správně, že podle bodu (1) může být klient účastníkem s nárokem na státní příspěvek i za předpokladu, že neodvádí do Českého systému (sociální-důchodové, zdravotní poj.)?

            Smysl pro humor ztrácím při nic neřešících siláckých prohlášeních (viz. Váš první příspěvek).

            Ale beru to tedy jako svoji chybu. Berte mne tedy jako suchara, s tím zase nebudu mít problém já. ;-)

            PS: Ty rudé palce nejsou ode mne.

            0

            0
             | Odpovědět privátně
          •  Petr Slad 
            Účastník

            Klient má rodné číslo, takže není co řešit. Fondů v III.pilíři bych se nebál, nové podmínky umožní daleko lepší možnosti oproti dnešnímu systému investování. Pokud mu smlouvu uzavřete teď, převeďte mu ji po novém roce na nové podmínky. Kdybyste chtěl vědět, proč to takto udělat a kam investovat, budu na to dělat školení. Může se spojit i s investicemi mimo penzijní fondy. Školení bude o tom, jak klientovi i sobě umožnit větší výdělek, než je na poradenském trhu běžné a přitom je to férové.

            0

            3
             | Odpovědět privátně
          •  Zdeněk Lempera 
            Člen

            Děkuji za nabídku. Znám možnosti stávajícího penzijního připojištění i plánovaného spoření. Zároveň mám možnost uzavírat OPF. Tento klient ovšem, jak už jsem psal, již pp uzavřeno má, řešili jsme jen tento “přeshraniční detail”. Každopádně děkuji za snahu o pomoc.

            0

            0
             | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account