Zobrazeno 30.992x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje celkem 21 odpovědí. This post has been viewed 30993 times Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel David Dovhun a poslední změna proběhla 1 rokem a 7 měsíci. This post has been viewed 30993 times

 • Autor
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   Dobrý den kolegové, chtěl bych navázat na určitou problematiku, která je trnem v oku pro mnoho z nás. Neustále se debatuje o tom, která firma je nejlepší, myslím si, že tohle téma je už více než trapné a firmy, které tak vystupují, by se měly nad sebou zamyslet, protože se dá dělat marketing i bez těchto úsměvných výroků.

   Často se setkávám s tím, že jsou lidem priority vnucené a jsou to priority, které zprostředkovateli život nezajistí, dříve nebo později na to člověk přijde, bohužel čas a ztráta finančních prostředků se už nedá vzít zpět. Prodávají se sny místo toho, aby si zprostředkovatelé vytvářeli vlastní hodnoty.

   Dovolte, abych se s vámi podělil o příběh dvou zprostředkovatelů, kteří se od sebe liší především tím, že jeden si kupuje sny a druhý si buduje hodnoty. V příběhu možná najdete sami sebe. Příběh není o vyvolených, ale o obyčejných mladicích, kteří měli odlišný postoj k daným věcem.

   Příběh není moc dlouhý a vystihuje především to nejdůležitější.

   Pepa a Bohouš společně studovali na stejné škole, jednou se setkali po mnoho letech v restauraci a zjistili, že oba působí ve finanční sféře. Jak už to bývá, došlo na nábor. Pepa vyčítá Bohoušovi, že nemá dostatečně motivující kariérní řád a Bohouš vyčítá Pepovi, že má nízké provize. Pepa říká: ,, Bohouši, pojď k nám, jsme velká známá firma a jednou u nás budeš významný ředitel s velkou strukturou, budeš uznávaný a bohatý“. Bohouš ale odmítá, proč by měl jít k někomu kdo vydělává 30-40tis. měsíčně, když on sám vydělává 100tis (vlastní produkce), spadnout z takové výšky se Bohoušovi nezamlouvalo. Kamarádi se rozešli s tím, že se jednou potkají a pochlubí se, kam se v životě posunuli. Uteče 5 let a kamarádi se sejdou ve stejné restauraci u stejného stolu. Bohouš se ptá kam to za těch 5 let Pepa dotáhnul. Pepa hrdě odpoví: ,,Jsem manažerem a budu jednou ředitelem ve velké známé firmě, mám drahé auto na splátky , využívám firemní kancelář, mám slušný byt a lidi pod sebou, ze kterých už mi chodí každý měsíc okolo 60 000 – 80 000tis “. ,,A co dál?´´, ptá se Bohouš. ,, Nic, jsem uznávaný manažer a budu jednou bohatý ředitel ve velké známé firmě, co si více přát?“. Bohouš odpoví: ,, Já ředitelem asi nikdy nebudu, ale mám vlastní dům, vlastní kancelář, slušné auto v garáži, žádné závazky, hodnou ženu, která se o nás s láskou stará, chytré dvě děti, ale máš pravdu, začnu si budovat vlastní tým, ať taky mám nějaké ty odměny navíc“.

   To, co dokázal Bohouš dokáže každý, pokud bude chtít, tedy jestliže pominu hodnou manželku, chytré děti :-) Ale to co chce dokázat Pepa je pro vyvolené a tady chtít už nestačí, zde to závisí na spoustě jiných faktorů, které mohou zapříčinit konec snů a ztráty 5letého snažení.

   Příběh není vymyšlený, nechal jsem se inspirovat skutečnými osobami, jen jména jsem pozměnil.

   Mimochodem, Pepovi nedávno odešla struktura a začíná od znova, ale věřím tomu, že jednou bude ředitelem ve velké uznávané firmě. Jednou toho holuba na střeše určitě chytí. Lidé by měli spoléhat sami na sebe a ne na ostatní. Když si neudělám vlastní produkci, nemohu ji chtít po ostatních. Nemám nic proti tomu, aby si manažeři budovali struktury, ale těch manažerů je ve velkých firmách více než samotných zprostředkovatelů. Těch příběhů jsem slyšel a zažil mnoho a je to daleko více poučné než motivační nahrávky úspěšných lidí, kteří prodávají sny.

   Napsal bych příběh i o člověku, který je loajální za každou cenu a obětoval kvůli své kariéře i vlastní rodinu a přátele, ale to snad příště.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  • To je ta prvořadá otázka pro každého z nás. Jsem tu abych pomáhal klientům, nebo abych pomáhal svým poradcům, v pomáhání jejich klientům. Z racionálního hlediska by měl lidi vést člověk, který už má zkušenosti a praxi, takže je docela smutným paradoxem, že se u Zoubků dají najít 16ti letí manažeři, co sice udělali za život jednu smlouvu (mámě), ale už těžce šéfují vlastnímu týmu. Co jim asi takový vedoucí může předat..

   10

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   :-) Za tři hodiny 11 palců a ode mě dvanáctý. Ono to souvisí nejen s tím, jaký systém člověk zvolí, ale také s prodávanými produkty. Proto se v některých MLM prakticky neprodávají OPF, protože jde o momentální zisk. OPF u provizně placeného poradenství znamená totiž udržet u klienta dlouhodobý vzah a profitovat z udržení tohoto vztahu. Pro obchodníka je to z dlouhodobého pohledu lepší, pro klienta je to lepší, přesto se pořád prodávají po tisících IŽP. Z této jednoduché rovnice pak vyplývá kdo a proč ho prodává.

   8

   6
    | Odpovědět privátně
  • Jirkovi patří velký dík, i já se připojuji se svým zeleným palcem, leč mám stejně jako pan Holý poslední dobou pocit, že se neustále probíráme opakovaně těmi samými tématy, které zde byly již třistakrát probírány.

   Mám pochopení pro vnitřní pohnutky autorů těchto “OVB + MLM” dotazů, ale není zde již 99,9% objasněno či vysvětleno ? Poslední dny si sám sobě kladu otázku, co mě nutí na tento web chodit, když se tu nedozvídám nic nového či se profesně nerozvíjím. Možná to tak cítím jen já sám, na druhou stranu upřímně přiznávám, že být v situaci admina pana Viktory, tak nevím, co s tím…to jen taková malá myšlenková odbočka :0)

   5

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Udělat jednu diskuzi produktovou a spol. a druhou na to ostatní? ;-) Ono by asi stačilo, kdyby si ten, kdo zakládá to vlákno, nejprve dal do vyhledávače patřičný název. Jenže to lze asi těžko ovlivnit. Věci okolo budování firmy ale také patří do diskuze. A k nim patří i to, co podepíšu za smlouvu. Je dobře, když se tu někdo, kdo má někam jít, informuje, akorát by na to neměl zakládat novou diskuzi.

    Problém u mě je v tom, že ty příspěvky se shodným tématem nezakládám, ale nedokážu si odpustit na ně nereagovat :-)) (už jsem asi poškozen.. :-) )Tak až se vrátím z dovolené, dám se radši do těch produktů apod. Nerad bych, aby se to tu kvůli mým poznámkám zvrhlo v osobní napadání. To by si tento web nezasloužil.

    2

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Viktor Dlouhý
    Účastník

    Nejste sám pana Dvorecký, takovou otázku si kladu i já.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Kolega Jiří napsal skvělý úvodní článek, bohužel ale udělal jednu velkou chybu, do názvu nedal MLM a např. OVB.

   Pokud by toto byla “povinná četba” všech sem nově příchozích, potom bychom měli čas na opravdu konstruktivní články na tema “poradci opravdu sobě radí, např. o produktech.”

   Nemuseli bychom neustále vysvětlovat, že slušný pojišťovák není lovec, ale je pastevec.

   Nemuseli bychom si povídat o tom, jaký je rozdíl mezi motivací a manipulací.

   Protože ve chvíli procitnutí, je pro lidi cesta pouze jedním směrem.

   Doporučuji vytvořit zde na Poradcích kolonku NEJvíce obodované články, jak zelené, tak červené a toto někde samostatně viditelně umístit.

   7

   0
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   3 roky staré, ale stále aktuální téma.

   Dobře napsané.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Já se po době vracím k tomuto příspěvku, který Jirka napsal a měl, doufám že i nyní má, velký úspěch.
   Pokud se nepletu, tak měl nejvíce kladných palců (více jak 50) ze všech příspěvků a já, nejen já, jsem ho dával jako vzor nováčkům, kteří se zde ptali jak začínat.
   Bohužel ale převodem na tento nový web se všechny palce vymazaly, tak jako u téměř všech dřívějších příspěvků.
   Škoda, ale tento poměrně starý článek tím na aktuálnosti neztratil. Ty palce, myslím si, by mu daly větší důvěryhodnost nejen pro ty pomýlené a zmanipulované nováčky.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Michal Pačíska
   Účastník

   Dobrý den,
   Když tento článek procitam, přemýšlím nad ním čím dál tím více. Jestli to co chci já a to co chce můj manažer je opravdu to stejne. Poslední dobou (vlastne od začátku kariéry) pracuji od nevidím do nevidím. Dobře, vydelam si na můj vkus poměrně slušné peníze ale za jakou cenu? Můj osobní život přestává existovat,když neberu společne firemní akce. I když v oboru nejsem tak dlouho,mám pocit,že náš obor opravdu míří jiným směrem,než naborovani lidí. Někdo má možná jiný pocit,ale nejsem v MLM tak dlouho abych se jim ztotožnil a pravděpodobně to ani nikdy nepřijde. Take mi začíná vadit,že klienti nejsi skutečně moji,i když je to samozřejmě o vztahu s klientem a ne o kusu papíru. Přemýšlím,když se nechci vydávat cestou naborovani,zda je MLM vhodna cesta. Nástroje firmy,školeni od institucí a obchodní(prodejni) “dovednosti” jsou u nás zvladnute dobře. Můj nadřízený je bezpochyby dobrý vedoucí i člověk,předává klienty,pomáhá ze vsim,s čím je potřeba. Ale MLM skutecne neni to pravé ořechové. Nejsem člověk,ktery podává 100% výkon,kdyz nemá urcité vedeni a řád práce,takze za vědní nemám problem odevzdat část provize,jako to je v MLM. Bojím se ale toho,že se budu několik let v MLM honit za něčím,co těžko přijde a zivot není jen sama práce( i když můj nyní ano). Kolegové,zkuste posdilet Vaše zkušenosti s lidmi kteří se honi v MLM,zajímali by mě i zkušenosti těch,kteří přešli z MLM jinam. Jaky byl a je Váš obvyklý pracovní tyden? Děkuji.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Vašek Kott
    Účastník

    a) málo času na soukromí je charakteristika začátku téměř každého podnikání
    b) ověřte si, jestli vaše firma Vám umí nabídnout odpovídající kariéru jako poradci bez potenciálu náborování a porovnejte si to s tím, co umíte a co potřebujete
    c) pravděpodobně jste ze své podstaty charakterově zaměstnancem, zkuste si dát pozor na věci, na kterých lpíte, protože je vlastně nebudete umět “ovládat”.
    d) vaše kariéra bude záležet vždy na vašem vedoucím, dle toho vybírejte z nabídek, které vám třeba přijdou

    0

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Když pohledáte v těchto diskuzích, najdete tam úplně všechno, na co se ptáte. Sám jsem toho popsal stovky řádků. :-)
    Začnu od toho zaměstnance “nezaměstnance”. Již v samotném názvu OSVČ se objevuje slovo “samostatně”. To neznamená bez podpory, ale s vlastní disciplínou si na sebe vydělat. Tady bych začal. Jste si opravdu jist, že s tím nedokážete pracovat? Třeba nepotřebujete 100% výkon. Potřebujete výkon, který neovlivní Vaši kvalitu a vydělá Vám tolik prostředků, kolik si určíte. Ten může být na nižších % času, který do toho věnujete nyní. U mě to třeba funguje naprosto obráceně. Kdyby mi někdo nastavil objem, nepodám výkon, který potřebuji. Ale každý jsme jiný. Pokud víte, že samostatně Vám to nebude fungovat, musíte “pod někoho”. Teď je otázka pod koho. Zase existují dvě varianty, ta méně a více svobodná. V té méně svobodné Vám vaše pracovní nasazení určuje někdo jiný, v té více svobodné se na tom dohodnete a zvolíte i míru tlaku, která je pro Vás ok. Dáváte tím tomu druhému do rukou bičík vlastních rozměrů. :-)
    K tomu pracovnímu týdnu… to bude asi dost záležet na spoustě okolností. Pro Vás by mohlo být třeba zajímavé právě množství času spotřebované na stejný výdělek nebo jistotu budoucnosti. To, že si vyděláte dost, je jedna věc, druhá je, jaké je efektivita Vaší práce a co jste pro sebe vybudoval za výšedo budoucna za jistotu. Můžete spravovat 20 klientů nebo 200 a nebo taky 500. Je to pořád o tom samém, co tu píšu. Položte si otázku, kam chcete směřovat. Jaký je Váš cíl, Jakou si představujete svoji budoucnost. Nakolik je to reálné, nakolik o tom pochybujete. Pokud pochybujete, proč? Projděte si i jiné modely se kterými se tato práce nechá provozovat. Jak důležitá je pro Vás jistota vytvořená přímo Vámi, nikoli někým dalším. Jak důležité je pro Vás mít alespoň trochu pod kontrolou to, co vybudujete. Je toho poměrně hodně, o čem by se nechalo mluvit. Jedno vím ale jistě, protože za svůj život jsem měnil několikrát. V momentu, kdy začnete pochybovat, není něco ok a to byste si měl vyjasnit. Pokud nejste ve většinovém souladu, buď nebudete v budoucnu šťastný a spokojený s tím co a jak děláte, což není dobře nebo budete muset změnit. K tomu potřebujete informace, na základě kterých byste to měl dát do nějakého tvaru a ujasnit si, co tam má prioritu a ten soulad. ;-)

    1

    0
     | Odpovědět privátně
  •  David Dovhun
   Účastník

   Jsem v realitách nováček. Ale chtěl bych se do tohoto dostat abych mohl otočit fimančí status. Zároveň mám jako tip poradce čez. S nima jsem žáky v souladu. Co znamenji zkoušky u národní banky. Co je k nim třeba? Díky za radu i za další komunikaci.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account