Zobrazeno 2.100x

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. This post has been viewed 2101 times Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Jiří Polický a poslední změna proběhla 7 roky, 5 měsíci. This post has been viewed 2101 times

 • Autor
 •  Jiří Polický 
  Člen

  Mám na diskutující jeden specifický dotaz.

  Při analýze smluv u manželského páru (ročník 54 a 52, pokrývač a administrativní pracovnice) na kupu smluv, z nichž minimálně polovina je pro klienta krajně nevýhodná. Jako odstrašující příklad bych jmenoval pojištění chirurgického zákroku na PČ 20 tis, procentním plněním (tedy 20 tis jen při těch nejzávažnějších operacích, jinak méně) za roční pojistné 4.500,- Kč.

  Dotaz je následující:

  návrhy smluv jsou podepsané vázaným pojišťovacím zprostředkovatelem (řekněme F), ovšem v hlavičce návrhů je registrační číslo VPZ jiného vázaného pojišťovacího zprostředkovatele (řekněme K).

  Navíc mám zřejmý (a pojišťovnou v podstatě potvrzený) důvod se domnívat, že na kopii návrhů smluv jsou podpisy F, zatímco na originálu podpisy K.

  Ráda bych věděl, pokud s tím máte někdo zkušenost, zda:

  1) nesoulad mezi VPZ a podpisem na návrhu

  2) nesoulad mezi podpisem VPZ na kopii a na originálu návrhu

  může být důvodem ke zpochybnění platnosti smlouvy.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Martin Dratva 
  Účastník

  Nevím, zda jsem správně pochopil podstatu problému, avšak je možné, že smlouvu uzavíral nějáký nováček, jež ještě nemohl uzavírat smlouvu “na sebe” (možná čekal na registraci?), tak tam musel figurovat podpisem či alespoň jedním procentem jeho nadřízený.

  Podobný postup jsem zažil například v České pojišťovně.

  Ten chirurgický zákrok na 20 tisíc mě zajímá. Zjistil bych si o tom na Vašem místě více. Popřípadě bych si zašel do dané instituce přímo pro PP. Každopádně platit za to 4,5 tis. je docela uchylárna :))

  PS: Lepší pozdě, nežli nikdy, ne?

  M.D.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  •  Jiří Polický 
   Člen

   Naopak. Smlouvu uzavíral “staráček” :-), rozuměj někdo starší, kdo chtěl, aby produkce šla na jeho potomka (asi). To jsem zjistil až posléze, protože jde o různá jména (otec a dcera). Co píšete s jedním procentem je pochopitelné. Každopádně i kdyby to uzavíral nováček, tak bych čekal, že podpisy na originálech a kopiích budou totožné. Zní to logicky?

   1

   0
    | Odpovědět privátně
 •  Martin Blecha 
  Účastník

  Já bych se vyjádřil k otázce platnosti smlouvy. Z mého pohledu (nejsem právník) toto ke zpochybnění vést nemůže. Předpokládáme-li, že jde o standardní smlouvu tak smlouvu podepisuje pojistník (pojištěný) a zástupce pojistitele. Dost vážně pochybuji, že by toto stačilo ke zpochybnění platnosti. Každopádně to ale poukazuje na určitou neprofesionalitu.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  S dovolením bych vytáhl tuto problematiku znovu a uvedu konkrétní případ.

  Originál smlouvy a záznam informací podepsaný obchodníkem A, kopie smlouvy, kterou má klient, byla podepsána obchodníkem B. U klienta byl obchodník B, obchodníka A klient nikdy neviděl.

  A já se ptám, co na to Vy a co na to ČNB v případě kontroly a zjištění výše popsaného.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  • Originál s kopií by se měl naprosto shodovat. proto průpisáky, proto podpisy každý originál a stejný.

   ČSOB by Vám to jako sprostředkovateli omlátila o hlavu.

   Tohle dělají jen podvodné společnosti, které ze sebe nechají dělat nekvalifikované a někdy i neregistrované- viz třeba společnost Advice Broker, která už je kvůli svým průšvihům 3x přejmenovaná a průšvihy dělá dál.

   A bohužel Pojišťovny, kterým o klienta vůbec nejde – ING, AXA atd …

   Ano.. na tohle by ČNB vlítnout měla… pokud by o tom ovšem věděla. Nejdříve je potřeba to dát navědomí a pak řešit, proč je ČNB netečná a laksní. A měli by padat hlavy, jinak se nikdy nic nezmění. Už mě ta nedotknutelnost státního aparátu leze pěkně dlouho krkem.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account