Zobrazeno 2.404x

Označeno štítky: ,

This topic has 8 diskutujících and 13 odpovědí. This post has been viewed 2405 times

 • Autor
 • Dobrý den, v nedávné době jsem řešil hypotéku na šest bytů na pronájem. Během řešení hypotéky (těsně před schválením) mě kontaktoval finanční poradce jedné nejmenované společnosti. S tím jsem se domluvil na nějaké spolupráci hned, jak douzavřu řešenou hypotéku. A samozřejmě jsem fin. poradci sdělil mé investiční záměry v dobré víře, že mi do budoucna pomůže. Nicméně fin. poradce se spojil s pánem, který mi byty prodával, založil s.r.o. a byty, na které jsem již měl schválnou hypotéku, jménem toho s.r.o. koupil. Může se takhle chovat finanční poradce? Myslím, že určitě ne. Poraďte, co s takovým finančním poradcem dělat.

  Díky.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  My nevíme, z jakého důvodu Vás kontaktoval, ani společnost nechcete uvést… alespoň co to bylo typově za společnost… makléřská firma, banka, spořitelní družstvo nebo něco úplně jiného?

  Vypadá to, že si příště dáte pozor na to, co komu sdělujete a s kým budete spolupracovat. Jestli se takto může chovat? Hezké to od něj není, podle toho, co píšete, to vypadá, jako kdyby to byl od začátku záměr, vyhledat někoho, kdo s tímto segmentem pracuje, dát mu informace, které potřebuje slyšet a pak ho pumpnout o potřebná data, aby si z toho udělal vlastní obchod. Ovšem těžko ho můžete žalovat, maximálně mu můžete dát přes ústa, ale abyste pak nestál u soudu Vy.

  Když to někde budete zveřejňovat a nebudete na to mít prokazatelné důkazy, tak Vás ještě může žalovat za pomluvu. ;-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Asi neodpovím pro Vás uspokojivě, ale vypadá to na chyby v kupní smlouvě.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  A vx jste s prodávajícím neměl uzavřenou smlouvu o smlouvě budoucí kupní? Pokud jste měl těsně před schválením, tak je to zvláštní….

  Každopádně, “důvěřuj, ale prověřuj”.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Kontaktoval mě z důvodu, že dostal informaci, že nakupuji byty a ze by mi na to chtěl dělat hypotéky. Byl z Partners. Jestli mám rozjednanou hypotéku, tak to samozrejme fin.poradci sdělim. Na úvěry se snad ptá každej fin. poradce. Takže jsem v tom problém neviděl.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Bohužel neměl, v bance ji nevyžadovali a s majitelem už jsem v minulosti udělal obchody zhruba za 3 miliony. Vždy vycházel vstříc. Měli jsme pouze návrh kupní smlouvy.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Vašek Kott
  Účastník

  Napište na centrálu Partners.

  Jen mi není jasné, jestli jste tu hypotéku tedy schválenou měl nebo ne.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus
  Účastník

  Zneužití informací v obchodním styku ?

  Trestní zákoníkČÁST DRUHÁHLAVA VIDíl 3§ 255

  § 255Zneužití informace a postavení v obchodním styku

  (1) Kdo v úmyslu opatřit sobě nebo jinému výhodu nebo prospěch neoprávněně užije informace dosud nikoli veřejně přístupné, kterou získal při výkonu svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce a jejíž zveřejnění podstatně ovlivňuje rozhodování v obchodním styku, a uskuteční nebo dá podnět k uskutečnění smlouvy nebo operace na regulovaném trhu s investičními nástroji nebo na organizovaném trhu se zbožím, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.

  (2) Stejně bude potrestán, kdo jako podnikatel, společník, člen orgánu, zaměstnanec nebo účastník na podnikání dvou nebo více podnikatelů se stejným nebo podobným předmětem činnosti v úmyslu uvedeném v odstavci 1 uzavře nebo dá popud k uzavření smlouvy na úkor jednoho nebo více podnikatelů nebo jejich podniků.

  (3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, získá-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 pro sebe nebo pro jiného značný prospěch.

  (4) Odnětím svobody na pět až deset let bude pachatel potrestán, získá-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jan Skrbek
  Účastník

  Je to klasický případ zneužití informace získané v obch.styku !

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Těžko se to bude prokazovat, bude to asi tvrzení proti tvrzení….

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Když jsem se s ním setkal poprvé, hypotéka byla před schválením. Když už zakládal firmu, která mi nakonec přebrala nemovitosti, tak už hypotéka byla schválená a čekal jsem na vyhotovení smluv + plus jsem nebyl 10 dní v České republice.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Ta mu ale vůbec nepomůže….

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Vašek Kott
  Účastník

  pokud jde o porušení zákona/neetické chování, tak se tím třeba zabývat budou. Za pokus nic nedá.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jaroslav Pelant
  Účastník

  Dobrý den,

  předpokládám, že Vám v tomto případě vznikla finanční škoda -ať už platba za odhad či v případě, že byste měl smlouvu o smlouvě budoucí nájemní, tak také ušlý zisk.

  Pokud tato škoda přesáhne částku 5.000 Kč a je prokazatelné, že byl porušen zákon, tak se jedná o trestný čin. V tomto případě se neváhejte obrátit na PČR.

  Nejen, že je to zneužití informace, ale také porušení etického kodexu.

  A ačkoli neznám smlouvy Partners, tak je možné, že toto budou mít ošetřené i oni.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Prohlížíte 14 příspěvků - 1 z 14 (celkem z 14)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account