Zobrazeno 14.045x
Toto téma obsahuje celkem 56 odpovědí. This post has been viewed 14046 times Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jiří Rondoš a poslední změna proběhla 3 roky a 9 měsíci. This post has been viewed 14046 times
- Autor
- Pavel InevÚčastník
Od kdy, do kdy, na co, na kolik,za kolik, proč :-) Zajímá mě Vaše praxe a také zdůvodnění Vámi navrhovaných řešení.
| Odpovědět privátně 7. 10. 2010 v 21:07 - Václav ŠplechtaÚčastník
Od kdy? – Co nejdříve, vážné úrazy mohou přijít i v raném věku.
Do kdy? – Úrazově nejlépe stále.
Na co? – Trvalé následky úrazu určitě, denní dávka při pobytu v nemocnici je diskutabilní, stejně jako denní odškodné následků úrazu. Možno uvažovat o připojištění závažných onemocnění.
Na kolik? – Nebudu střílet od boku, po poradě s klientem.
Za kolik? – Běžné pojištění přijde klienta na částku menší než 100,- Kč měsíčně.
Úrazy dětí mohou přijít kdykoliv. Pokud jsou vážnější a zanechávají trvalé následky, je dobré klientovi zajistit finanční prostředky na kvalitní léčbu. Denní odškodné je často klienty požadováno, i když já v tom nevidím tak veliký smysl. Také připojištění velmi závažných onemocnění a lékařské péče je věc k diskusi s klientem.
| Odpovědět privátně 8. 10. 2010 v 8:53 - Jaroslav PohlÚčastník
Klientům vysvětluji jeden absolutně logický fakt. Pokud se něco stane dítěti, koho to do DŮSLEDKU ovlivní? Vždycky rodiče!! Proto děti zajišťuju tak, aby případné ovlivnění vyplnilo příjmový deficit rodiče, který by se o dítě musel starat, ať dlouhodobě nebo krátkodobě. I případná chůva (pokud to není babička:-) ) se musí z něčeho zaplatit. Na jaké částky? Z pohledu příjmů a výdajů rodičů. Do kdy? Co nejdéle s tím, že se časem krytí optimalizuje.
| Odpovědět privátně 8. 10. 2010 v 10:00 - Pavel InevÚčastník
Momentálně mám syna (3,5 roku) pojištěného pouze na TNÚ na 1 mil. Kč s progresí, od 10%. Uvažuji navýšení částky na 2 mil.Jaká jsou ta závažná onemocnění u dětí? Občas slyším případ, kdy dítě např. díky pneumokoku ochluchne nebo jiné nemoci ochrne apod. Řeší tototo pojištění na závažná onemocnění? Nebo to řeší pojištění invalidity? Lze dítě vůbec pojistit na invalitidu? Chci řešit pouze a jen závažná rizika, která ohrozí trvale chod rodiny a život dítěte. Ostatní věci (zlomená ruka, pobyt v nemocnici) pokryji bez problému z rezervy. děkuji.
| Odpovědět privátně 8. 10. 2010 v 10:04 - Pavel InevÚčastník
Samozřejmě s Vámi souhlasím, že pokud se stane něco vážného dítěti = jeden z rodičů vesměs končí v práci a stará se o dítě. Počítáte u výpočtu pojistné částky i s penězi, které dostane rodič (osoba) za pečí o postiženou osobu? Jsou tam 4 kategorie podle stupně postižení. Je dobré i počítat s navýšením výdajů oproti původnímu stavu?
| Odpovědět privátně 8. 10. 2010 v 10:30 - Jaroslav PohlÚčastník
Ano. Pokud se chci přiblížit co nejpřesněji skutečnosti, snažím se započítat i tyto sociální dávky. Jinak dítě většinou na TNÚ zajišťuju od 1% minimálně na 1mil. Kč. Do jaké max. částky vychází z příjmů rodičů. Pokud mi pamět neklame, dítě na invaliditu se mi ještě nepodařilo zajistit resp. jsem nenašel takový produkt. Pokud jsem na trhu něco přéhlédl, budu rád, když mi některý kolega opraví.
Co vše řeší ZO je otázka na jednotlivé nabídky konkrétních produktů. Je potřeba si to porovnat a začíst se do VPP.
| Odpovědět privátně 8. 10. 2010 v 12:50 - Pavel InevÚčastník
Také jsem nenalezl produkt, který by kryl dítě na invalitidu. Ale třeba někdo pomůže. A vy Jaroslave osobně používáte i pojištění ZO? Proč u TNÚ používáte od 1%? Pokud vezmu poj.částku např. 2 mil Kč. Tak při 1% dostane dítě 2 tis. Kč. Což vlastně nic neřeší a spíše to lze brát jako bolestné nebo odškodné. Otázka je, jaký je rozdíl v ceně pojistného např. u zmíněné částky 2 mil. u 1% a u 10% . Můžete orientačně někdo napsat. Vím, že někdo nabízí dokonce od 0,001 %.
| Odpovědět privátně 8. 10. 2010 v 13:19 - Štěpán PrůchaÚčastník
Pane Inev, má kalkulačka říká, že 1% z 2 mil. je 20 tis. I to je málo, ale představte si TNÚ 9,5 % – mít či nemít 190 tisíc je už znát.
Já děti i dospělé obvykle pojišťuji jen na ta rizika, která výrazně omezí příjem, a to jak dočasně tak hlavně trvale. TNÚ od 0/1% obvykle doporučuji proto, aby mi klient s TNÚ 9,5 % nenadával – bylo by to pochopitelné. Jsem snad zbabělec nebo špatný poradce?
Příklad Generali TNÚ s progresí 500 % dítě:
1 mil. od 0,001 % za 2.000 ročně
1 mil. od 10 % za 800 ročně
| Odpovědět privátně 8. 10. 2010 v 14:02 - Pavel InevÚčastník
Děkuji za opravu :-) To je to ponocování u PC :-) Ten rozdíl v ceně pojištění není zase až tak veliký. Čekal jsem více. Děkuji za příklad. To, že někdo pojistí od 0,001 neznamená, že je zbabělec nebo špatný poradce. Vždy je nějaká hranice kdy se něco láme. Já mám syna pojištěného právě u generali.
A co ta invalidita. Lze tedy dítě pojistit nebo ne? Máme na to produkt?
| Odpovědět privátně 8. 10. 2010 v 14:32 - Štěpán PrůchaÚčastník
Ponocování jsem si zakázal, kalkulačka pak opravdu počítá špatně :-)
Invalidita pro dítě – bohužel jsem to dosud nikde neviděl, nanejvýš kombinace úraz+vážné onemocnění, typicky u Flexi.
Onemocnění je hnus, týden po setkání s novými klienty byl jejich dcerce nalezen zákeřný nádor, pracovní výkonnost rodičů šla dolů, prognóza nejistá :-(
| Odpovědět privátně 8. 10. 2010 v 15:51 - Pavel InevÚčastník
Díval jsem se na VPP od Generali co má malý. Je tam tabulka TNÚ. Jsou tam ruce, nohy, prsty, články, sluch, čich, chuť atd…ale nevidím vnitřní orgány, vyhřezlé plotýnky apod, poškození míchy, páteře a mozku kdy člověk zůstane částečně či plně ochrnut atd…Ta tabulka není úplná nebo to pojištění nekryje? Nebo jsem se špatně díval?
A další možná blbý dotaz. Autonehoda se bere jako úraz? Když se nabourám nebo do mě někdo nabourá. Plní se to z TNÚ? Nebo je třeba jiné pojištění?
To Štěpán : jsou životní situace, které jsou velmi, velmi nepříjemné.
Omlouvám se za možná blbé dotazy, ale čím více se do toho ponuřuji, tím více mám nových otázek.
| Odpovědět privátně 8. 10. 2010 v 16:37 - Václav ŠplechtaÚčastník
Dobrý den,
také jsem nenašel produkt, který by u dítěte kryl invaliditu. VZO krytá UNIQA pojišťovnou vypíšu v pondělí.
Tabulka trvalých následků je většinou neúplná, vyhřezlá plotýnka (pokud nejde o degenerativní poškození) je samozřejmě kryta.
V případě autonehody jde určitě o úraz, plnění z TNÚ tu tedy funguje.
| Odpovědět privátně 8. 10. 2010 v 18:21 - Renáta SečkováÚčastník
Dobrý den,
pojištění invalidity pro dítě nabízí „Rizikové životní pojištění MULTIRISK“ (ČP), avšak je to pouze „plnění za trvalou invaliditu následkem úrazu“.
| Odpovědět privátně 9. 10. 2010 v 7:55 - Joža KolářČlen
Mám tady odkaz na celkem kompletní tabulku: http://www.aviva-pojistovna.cz/download/zpp/zpp_tal_2007.pdf
| Odpovědět privátně 9. 10. 2010 v 7:58 - Jaroslav PohlÚčastník
Pane Ineve, jak už napsal pan Průcha, nerisknul bych si klienta nezajistit na TNÚ od 1%. Přesně pro výše vypsané důvody. Na druhou stranu, teď trochu z obchodnického hlediska, vyberete klientovi výborný produkt, vysvětlíte mu, že plnění je od 10% a proč to tak je, on všechno odkýve a pak když se něco stane, jediné co bude řešit je, že pojišťovna neplní drobné i když vážné úrazy a přes Vaše nadlidské vysvětlování vše zruší.
Jinak jestli TNÚ od 0,001 nebo 1%, tomu já říkám pojistný marketing:-). V pojišťovnách, a teď mi snad prominou kolegové přímo z pojistného trhu, se většinou ohání, že kryjou už od 0,001%…to mi přijde úsměvné. Když se pak podíváte do VPP, tak většinou zjistíte, že úrazy, které jsou ohodnoceny už od 0,001% spočítáte na prstech jedné ruky a jsou to opravdu „banalitky“. ZO nejvíce využívám u dětí, a to z důvodu, že invaliditu neseženete. Jinak spíše klientům doporučuju obecnou invaliditu. U ZO, netrefíte se do definice nemoci, a klient Vám nepoděkuje.
| Odpovědět privátně 9. 10. 2010 v 9:46 - Štěpán PrůchaÚčastník
Pane Ineve, u Generali je zajímavé, že jednotlivé produkty mají v poj.podm. různě obsáhlé tabulky TNÚ. Když jsem se na to ptal školitele Generali pana Škopka, ujistil mě, že TNÚ posuzuje lékař podle velmi obsáhlé tabulky, která v Generali leží, pro všechny produkty je stejná. Raději bych tu tabulku viděl přímo v PP, podobně jako u tabulky denního léčení.
? všem: je to tak?
Podrobné tabulky má např. Aviva či Flexi (jenže ta je má oficiálně jen k nahlédnutí).
| Odpovědět privátně 10. 10. 2010 v 21:10 - Pavel InevÚčastník
Děkuji Štěpáne : pak by mohla následovat otázka, zda se v těchto tabulkách TNÚ jednotlivé pojištovny nějak radikálně liší. Myslím opravdu radikální rozdíly, ne že někdo má prst za 8% a někdo za 5 %. Jestli to tedy někdy někdo nějak porovnával :-) Myslel jsem si, že ta tabulka ve VPP je pouze asi nějaká základní. Taky jsem ji chtěl u Generali vidět, ale prý ji má jen lékář:-)
To samé u ZO. Jsou mezi jednotlivými pojišťovnami zásadní rozdíl ve výčtu nemocí?
| Odpovědět privátně 11. 10. 2010 v 7:20 - Štěpán PrůchaÚčastník
Pavle, není zač.
U ZO se asi dá orientovat podle počtu diagnóz, i když i toto jednoduché číslo může být zavádějící.
Srovnání TNÚ a ZO jednotlivých pojišťoven by se velmi hodilo. Zpracované by to mohla mít nějaká analyticky dobře vybavená poradenská společnost (Fincentrum, Partners) – ale ti nám to asi nepředají. Mohli by se do toho pustit např. produktovelisty.cz nebo jiní nadšenci, případně Sdružení obrany spotřebitelů.
Pro připomenutí: téma je Pojištění dětí …
| Odpovědět privátně 11. 10. 2010 v 7:52 - Pavel InevÚčastník
Zajímalo by mě, zda pak tyto tabulky a ZO nějak vycházejí ze statistik, jaké jsou nejčastější úrazy a závažná onemocnění u dětí. Logicky vzato, by pak takřka každé pojištění mělo krýt automaticky ty nejčastější skupiny a nemoci. Ale co je zde někdy logické, že ano.
Tedy ohledně dětí pak bude jistě zajimavé, když sem napíšete na jaké částky a na co nejčastěji děti pojišťujete? Zda jen TNÚ, ZO, pobyty atd….uděláme si takový malý průzkum.
| Odpovědět privátně 11. 10. 2010 v 9:00 - Václav ŠplechtaÚčastník
Dobrý den,
výpis ZO dětí do 26. let krytých pojištěním RŽP-D u UNIQA pojišťovny:
– rakovina (zhoubné nádory),
– ochrnutí,
– transplantace životně důležitých orgánů,
– encefalitida,
– bakteriální maningitida,
– selhání ledvin,
– oslepnutí,
– kóma,
– hluchota,
– závažný úraz hlavy (neptejte se, jaké, to posuzuje lékař pojišťovny).
Děti určitě pojistit na TN, denní odškodné konzultovat, nemocnici pojistit tak, aby byl uhrazen i pobyt rodiče (ideálně i jeho ušlá mzda) s dítětem.
Co se týče tabulek na TN, co jsem se díval, tak se pojišťovny moc nerozcházejí v hodnocení procent.
| Odpovědět privátně 11. 10. 2010 v 9:39 - Jakub PechaÚčastník
Václave, co se TN týče, to byste se divil, jaká jsou napříč pojistným trhem rozdílná ohodnocení jednotlivých TN. Desítky procent, někdy i stovky (v případě progrese).
| Odpovědět privátně 13. 10. 2010 v 18:00 - Vít SuchýÚčastník
Na porovnání % TN úrazu není potřeba žádnou analytickou společnost, zvládne to každý, kdo se danou problematikou zabývá … Rozdíly u pojišťoven samozřejmě jsou, například za „oko“ můžete dostat u jedné pojišťovny 25% a u druhé až 70 %-ní ohodnocení TN…nebo ztráta sluchu na jedno ucho může být 15%TN, nebo až 30%TN…ztráta nebo nehybnost nohy 50%TN, nebo až 70%….atd…Takže pojistná částka 500.000,- u jedné pojišťovny může být při plnění úplně něco jiného než u pojišťovny druhé.
Pokud se týká úrazového pojištění dětí, existuje produkt, který nabízí za 170,- měsíčně : 500.000,- až 2.000.000,- za TN jednorázově a od 50 % TN(dle hodnocení příslušné pojišťovny ) navíc doživotní měsíční důchod 12.000,-… Příklad za ztrátu jednoho oka úrazem : jednorázově 620.000,-a měsíčně doživotně 12.000,-…
| Odpovědět privátně 14. 10. 2010 v 19:37 - Stepan NavratČlen
Pane Suchý jak se Vámi popisovaný produkt nazývá?
| Odpovědět privátně 14. 10. 2010 v 21:03 - Artur PetržilkaÚčastník
Ano, přidávám se ke kolegovi. Prosím, informujte nás o tomto zázračném produktu. Děkuji Vám :-)
| Odpovědět privátně 14. 10. 2010 v 22:26 - Jakub PechaÚčastník
Osobně bych to tipoval na něco od VICTORIA-VOLKSBANKEN pojišťovny :-)
| Odpovědět privátně 15. 10. 2010 v 12:52 - Vít SuchýÚčastník
Popisovaný produkt je produktem „čistého“ úrazového pojištění, skutečně v tomto rozsahu existuje a o zázrak se nejedná, ono plnění je smluvně a transparentně dáno…
A propos – pokud porovnám oceňovací tabulky TN úrazu, tak i zde poskytovatel produktu nabízí více, než je na pojistném trhu zvykem…
Plnění této pojistky je dle mého názoru v souladu s filozofií produktu úrazového pojištění obecně – chránit klienta, když se mu něco vážného přihodí a má trvalé následky…a to doživotní měsíční úrazový důchod dle mého názoru opravdu splňuje…
Není mi jasný kontext připomínek pp. Petržilky a Pechy..Proč ten konfrontační tón ?
P. Navrate -nemohu a ani to není mým cílem ( jen jsem si dovolil se se svým názorem a zkušeností zapojit do diskuze) zde po upozornění správce webu uvádět více konkrétního, bylo by to v mém případě považováno za reklamu, která se musí platit, pokud máte zájem, v mém profilu kontakty jsou.
| Odpovědět privátně 18. 10. 2010 v 18:48 - Jakub PechaÚčastník
Pane Suchý, za a) můj tón nebyl nijak konfrontační, jen se jednalo o tip. A za b) nevím, nejsem provozovatel webu, ale na uvedení názvu nevidím nic závadného.
| Odpovědět privátně 18. 10. 2010 v 21:02 - Václav ŠplechtaÚčastník
Dobrý den pane Suchý,
hledal jsem na stránkách, které máte ve svém profilu a objevil jsem pouze úžasný produkt EVENTUS (podle některých společných znaků soudím, že mluvíte o tomto produktu). Nikde žádné konkrétní informace, pouze pár řádků pro podchycení potenciálních klientů. Píše se tam cosi o doživotní výplatě, pak hned o výplatě omezené délkou deseti let. Je možné mi zaslat na e-mail (splechta@gmail.com) pojistné podmínky? Ten produkt se z pohledu krytí rizika jeví celkem dobře, tak bych si to rád nastudoval.
Děkuji
| Odpovědět privátně 19. 10. 2010 v 8:28 - Vít SuchýÚčastník
Vážený pane kolego,
Vámi zmíněný produkt je určen výhradně pro distribuční kanál Hamburg – Mannheimer, našel jste to správně. Je to produkt důchodového pojištění s volitelným úrazovým pojištěním ( to jsem komentoval do diskuze ).
Standardní produkt důchodového pojištění nabízí alternativní výplatu v podobě doživotního důchodu a garantovaná ( ne ale omezená ! ) doba výplaty je 10 roků, t.j. pokud klient zemře dříve, pozůstalým je zbytek doby do 10 let důchod vyplácen, na této funkci není přece nic neobvyklého.
Obecné pojistné podmínky důchodového a úrazového pojištění, poskytovaného Victoria Volksbanken pojiš´tovnou nejsou tajným materiálem a volně ke stažení jsou k dispozici na webových stránkách pojišťovny.
Přeji hezký den.
| Odpovědět privátně 19. 10. 2010 v 8:46 - Pavel InevÚčastník
Tu Vít : Nevidím na dotazech p. Petržilky ani p.Pechy nic konfrontačního. Spíše udivujícího.
Tzn., že Vám správce webu řekl, že pokud nezaplatíte reklamu, tak nemůžete uvést nic konkrétního (v tomto případě odpověď na konkrétné dotaz)?
| Odpovědět privátně 19. 10. 2010 v 8:48 - Vít SuchýÚčastník
Vzhledem k tomu, že zastupuji finanční skupinu, která je na čs. trhu výhradním distributorem zmíněného produktu a nelze jej poskytnout tedy žádným externím finančně-poradenským společnostem,ani samostatným poradcům, tak je detailní popisování zmíněného produktu na tomto webu považováno za reklamní činnost. Budiž, respektuji to. Proto, jak je z mých příspěvků zřejmé, jen se občas zapojím do konkrétní diskuze, nebo reaguji na vznesené dotazy a předpokládám, že jsem tím nepřekročil onen rámec …
| Odpovědět privátně 19. 10. 2010 v 9:01 - Pavel InevÚčastník
Tím mi opravdu uniká smysl tohoto webu. Zejména když si přečtu sekci O projektu. Bohužel.
| Odpovědět privátně 19. 10. 2010 v 10:03 - Vít SuchýÚčastník
Mně osobně to nijak neruší a považuji to ze strany správce webu za celkem logické, pane Inev, obecné informace o zmíněném produktu jsou volně přístupné, pokud chce někdo detaily, tak výhradně mimo tento web.
Jsem tu z „profesní zvědavosti“ a ne za účelem reklamy či prodeje, to by mi připadalo pod úroveň…
| Odpovědět privátně 19. 10. 2010 v 10:36 - Václav ŠplechtaÚčastník
Bližší informace o produktech by měly být v kládány do sekce „Databáze produktů“, kde by měly být k kispozici i detailnější informace o krytí.
Bohužel se tam podle mého názoru množí i příspěvky vkládané snad jen kvůli bodům (nicneříkajících pět řádků s několika příspěvky v diskusi pod produktem = hromada nahoněných bodů). Lidičky dejte si s tím trochu práce, aby to mělo nějakou informační hodnotu.
| Odpovědět privátně 19. 10. 2010 v 10:39 - Artur PetržilkaÚčastník
Naprosto souhlasím s panem Šplechtou. Skoro mi to připadá spíš jako spam takovéto informace o produktech. Myslím si, že by se za to neměly přidělovat body a nebo jen malinko… trochu mi to připomíná přidělování bodů za refresh stránky, jak zde bylo v začátcích…
| Odpovědět privátně 19. 10. 2010 v 11:10 - Pavel InevÚčastník
Tento web je postaven zejména na diskuzi a pokud zde není možnost detailně mezi sebou rozebírat konkrétní produkty, pak nevím o čem zde budeme diskutovat. Pokud vezmu v úvahu, že min.90% z diskutérů jsou lidi znalý tohoto oboru, asi o obecnostech a věcech známým a zřejmým nemá smysl diskutovat. A to, že tu něco napíšete konkrétně o jednom produktu já nepovažuji za reklamu. Až to bude v každé sekci a v každém vlákně, pak je to něco jiného.
To Václav a Artur : taky se mi toto vůbec nelíbí. Jednak to prakticky nemá žádnou informační hodnotu a jednak se tím zajímavé diskuze posouvají a schovávájí do míst, kam mnoho lidí ani nedojde. Tím se vlastně ukončují. Byl bych pro, kdyby se tyto produktové příspěvky oddělily od diskuze a měli své místo.
| Odpovědět privátně 19. 10. 2010 v 13:02 - Jakub PechaÚčastník
… a prozradíte mi někdo vůbec smysl oněch automaticky vzniklých „produktových“ témat? To má být pokus o rozpoutání diskuze?
| Odpovědět privátně 19. 10. 2010 v 21:38 - Štěpán PrůchaÚčastník
založil jsem nové téma „vzkazy administrátorům“, kde bychom mohli diskutovat o těchto obecnostech a do tohoto vlákna přidávat opravdu jen názory na dětská pojištění. Tak uvidíme, zda se to ujme :-)
| Odpovědět privátně 20. 10. 2010 v 6:55 - Václav ŠplechtaÚčastník
Produktová databáze vznikla s myšlenkou vytvořit jakýsi přehled produktů, nabízených jednotlivými společnosti s možností diskuse k těmto produktům (výhody, nevýhody, nestandardní výluky …).
Pravdou však je, že diskusní vlákna odsouvají starší diskuse do pozadí a někteří lidé si asi z příspěvků do databáze udělali bodový důl (nicneříkající příspěvky za 30 bodů, to je přece lehká práce).
Můj poslední příspěvek na mimo téma „dětské pojištění“ v tomto vláknu :)
| Odpovědět privátně 20. 10. 2010 v 7:07 Dobrý den,
rádá bych přispěla do debaty malou odpovědí, na otázku jak a kde řešit zdravotní následky dítěte při autonehodě. Existuje firma, která se zabývá vyplácením plného odškodného z dopravních nehod. Následky se uplatňují z povinného ručení viníka nehody a jsou dost vysoké. Dají se takto řešit dopravní nehody staré 4 roky. Více info můžete získat na webovkách http://www.centrumpomoci-penizezautonehod.wbs.cz
| Odpovědět privátně 25. 10. 2010 v 9:04- Václav ŠplechtaÚčastník
Dobrý den,
jedná se o tuto společnost: http://obchodnirejstrik.cz/evropske-centrum-odskodneho-spol-s-r-o-27849686/
Kolem zastupování při řešení autonehod se rojí hodně firem a firmiček. Už jen stránky této společnosti mě ale spíš odrazují.
Mimochodem neřekl bych, že se jedná o příspěvek k pojištění dětí :)
| Odpovědět privátně 25. 10. 2010 v 9:36 - Štěpán PrůchaÚčastník
Paní Vavrouškové bych s chutí dal mínusový bod, viz diskuze „vzkazy administrátorům“, že pane Šplechto?
Jinak s pány (Polák a Čechopolák) z „evropského centra odškodnění“ jsem se sešel – měli pěkné hodinky i obleky, ale celý rozhovor se točil jen kolem provizí z krvavých příběhů. Firmičky napojené na eco se prezentují opravdu hrůzně – samý spam a amatérské weby.
| Odpovědět privátně 25. 10. 2010 v 14:07 Tak to pánové s Vámi musím polemizovat. Ten kdo se stane obětí takového neštěstí samozřejmě na tom není dobře. Ale pokud existuje takováto pomoc, aby klienti získali peníze , které jim patří, tak proč se tomu bránit?Mám již několik takových spokojených klientů a další neměrnou řadou přibývají. Samozřejmě můžete mít na to svůj názor, od toho tady ta diskuze je, ale měli by jste se na to podívat ze střízlivého hlediska.A pokud někdo tuto firmu používá k tomu ,aby vydělal na neštěstí druhých a takto to prezentuje, tak to pánové NENÍ můj případ. Já lidem pomáhám. A myslete si co chcete. Jestli jste pochopili opravdu filosofii této firmy, tak by jste věděli že vyplacení odškodného se vyplácí z povinného ručení viníka, takže ikdyž nemáte dítě pojištěné na nehody tak je to jedno, odškodné bude stejně vyplaceno.
Dále se musím ohradit a dát vám tkv. mínusový bod za Vaše vyjádření, že byli pánové ( Čechopolák a Polák) slušně oblečeni. Promiňte, ale Vy na jednání chodíte v teplákách?!
| Odpovědět privátně 2. 11. 2010 v 21:07- Václav ŠplechtaÚčastník
Dobrý den paní Vavroušková,
z čeho tato firma žije? Z dobrého pocitu? Nebo participuje na pojistném plnění? Obecně mám spíš negativní zkušenosti s podobnými firmami, protože různě zkoušejí co až můžou z pojišťovny vytáhnout.
Opět ale apeluji, aby tato diskuse byla převedena jinam. Paní Vavroušková, založte si diskusní vlákno k uvedené společnosti a nespamujme zde siskusy nesouvisejícími příspěvky. Téma zde je POJIŠTĚNÍ DĚTÍ!
| Odpovědět privátně 3. 11. 2010 v 8:33 - Štěpán PrůchaÚčastník
Paní Vavroušková, založil jsem nové téma „Evropské centrum odškodného“ – máte-li k tomuto tématu co říci, podělte se s námi. Hodil by se nějaký konkrétnější případ. Ani tam ale není prostor pro reklamu – tedy odkaz na Vaše internetové stránky.
Jinak filosofii firmy spíše znám – MLM na shánění obětí autonehod.
V teplákách nechodím, stejně jako se nesnažím okolí ohromit hodinkami.
| Odpovědět privátně 3. 11. 2010 v 12:43 - Iva BornováÚčastník
Mám dotaz na téma pojištění dětí,většinou se dětí pojišťují na DO při úrazu a je jedno jestli se klient rozhodne pro DNL nebo denní odškodné.K tomu je dobré mít lepší odškodnění trvalých následků,ale víc mě zajímá smrt následkem úrazu což některé pojištovny mají ve svých dětských produktech.
Mohli byste my poradit,dávat do úrázovek pro děti smrt úrazem nebo ne. Děkuji předem.
| Odpovědět privátně 4. 11. 2010 v 20:10 - Štěpán PrůchaÚčastník
Milá paní Ivo, jsem toho názoru, že je to naprosto zbytečné. Když vymýšlíme pojištění, vždy se ptám: čí smrt / invalidita Vaši rodinu finančně postihne? případně: udělá někomu smrt dítěte radost? Na první otázku nikdo neodpoví „dítě“, na druhou nikdo neodpoví „ano“. Proto děti na smrt pojistit nemohu. Snad jedině, že by šlo o zázračné dítě, nadějného hokejistu či filmovou hvězdu.
| Odpovědět privátně 4. 11. 2010 v 20:41 - Václav ŠplechtaÚčastník
Dobrý den,
pojištění dítěte na riziko smrti mi přijde zcela zbytečné. Se smrtí dítěte se prostě neobchoduje, neumím si představit rodiče, kterého by to vůbec zajímalo.
| Odpovědět privátně 5. 11. 2010 v 8:22 - Jakub PechaÚčastník
Jak je psáno výše, neznám snad nikoho, kdo by chtěl pojistit dítě na smrt. Pokud se nepletu, do určitého věku to zakazuje i zákon, mimo to neznám žádnou pojišťovnu, která by toto nabízela (vyjma nějakých základních PČ).
| Odpovědět privátně 6. 11. 2010 v 17:52 - Gabriela VlkováÚčastník
Také si dovolím přispět několika postřehy. U ZO mají pojištovny rozdílné plnění. Některé plní až po nástupu léčby (např. chemoterapii) a druhé již při diagnostice ZO. Samozřejmě je lepší druhý případ, neboť si klient může dovolit nákladnější léčbu. K příspěvku o dětské hospitalizaci (myslím, že byl od pana Šplechty) souhlasím s vyšší denní dávkou, je levná a maminka si může dovolit pobyt se svým dítětem v nemocnici. TNÚ zásadně od 1% a s kombinací ZO nám trochu pokryjí chybějící dětskou ID v pojistných produktech. K dotazu paní Bornové…v zásadě souhlasím s odpověďmi kolegů, ale vždy je to idividuální. Můj názor je, že u méně bonitních rodin (tím mám na mysli rodiče, kteří namají a mít nikdy nebudou na BÚ 50.000 Kč, což je přibližně cena pohřbu) zahrnout pojistnou částku SÚ ve výše zmíněné PČ není na škodu. Ovšem je velmi důležité, jak to klientovi podat. Cena cca 4 Kč p.m. je opravdu zanedbatelná a může hodně pomoci.
| Odpovědět privátně 7. 11. 2010 v 1:15- Marta AntalováÚčastník
Ráda bych se připojila k této diskuzi ohledně pojištění dětí – pojištění na riziko smrti(sama maminka 3 ratolestí)…setkala jsem se bohužel s jedním případem ve svém okolí a věřte, že rozhodně méně majetné rodině moc nepomohlo vědomí, že se se svou dcerkou nemohli z finančních důvodů důstojně rozloučit a bylo to dost smutné a jejich bolest to jen prohloubilo..rozhodně jsem pro pojištění i tohoto rizika, a hranice cca 50000,-kč mi přijde určitě jako maximum ideální – rozhodně by to mělo řešit pouze případné starosti s důstojným rozloučením, nic jiného !!!…k tomu už jen přání, aby tento druh pojistného plnění využilo ve finále co nejméně klientů…
| Odpovědět privátně 11. 4. 2012 v 16:59- ALEŠ KŘEČEKÚčastník
Uvedu jeden, příklad, sám jsem otec dvě děti.
Nedovedu si ale ve svojí hlavě představit, že ač za dvě koruny platit měsíčně za to, že dostanu 50.000,-.
Ale jedna klientka, jako ta Vaše. Sama tři děti, chtěla všechny tři děti zajistit na smrt úrazen.Protože pokud by k tomu došlo, tak ví, že bude minimálně tři měsíce psychicky v p….. a bude to pro ní, alespoň k přežití.
Prostě chápu její názor. A.K.
| Odpovědět privátně 11. 4. 2012 v 17:12
- Roman KolářÚčastník
Připojím se také. Úvodem bych rád sdělil svůj názor, že výše pojistného krytí a rozvržení pojistné smlouvy, nebude pro všechny klienty úplně totožná. Obecně nás pochopitelně zajímají ty rozhodující životní momenty a jako takové je třeba je zajistit. Budu se již jen opakovat, znamená to vysoké krytí na TN a pokusit se zajistit i případ nemoci. TN bych i nedovolil udělat až od 10%, pokud by si to klient výslovně nepřál. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je velmi nepříjemné řešit s klientem, že jste mu udělali pojistku na prd, přestože to při sjednání dokonce sám odmítl. Pokud bude mít dítě TN ve výši 9% a klient nedostane z úraz. pojištění nic, máte asi tak 95% naději, že bude problém. Vzhledem k ceně bych tady nešetřil. Co se týká pojištění smrti, souhlasím s paní Gabrielou. V celkovém rozpočtu dělá pojištění tohoto rizika naprosto zanedbatelnou částku, jde jen o způsob sdělení. Kontroverznější bude denní odškodné, kde se názory nás všech mohou nejvíce rozcházet. Pochopitelně, že z pohledu fin. poradenství obecně, se to považuje za zbytečně uteklé peníze, které lze využít jinak, na druhé straně je třeba brát v úvahu, že pokud by se taková situace stala a rodič bude s dítětem delší dobu doma, bude na tom obdobně, jako kdyby sám „utrpěl“ dlouhodobou pracovní neschopnost. Tedy v takovém případě by měla částka dorovnávat jeho ztrátu příjmu. Obdobně je tomu v nemocnici, pokud by zde rodič s dítětem dlouhodobě pobýval a rovněž nemohl chodit do zaměstnání. Pochopitelně, že u vyšších příjmových skupin, či podnikajících osob, může mít toto naprosto jiný rozměr… Také bych doporučoval si dát zvlášť pozor na reakce klientů, se kterými jste se dohodli, že budete krýt jen TN a nikoli DO. Po dvou, třech letech, to hodně klientů vidí v případě úrazu naprosto jinak, zvláště pokud sousedovo dítě dostalo za zlomenou nohu 30 tisíc. Minimálně si to nechte podepsat… ;-)
| Odpovědět privátně 9. 11. 2010 v 12:20- Roman BezkočkaČlen
Naprosto s Vámi souhlasím, lépe už to napsat nešlo.
| Odpovědět privátně 20. 2. 2011 v 17:56
- Jindřich BendaÚčastník
Zdravím kolegové, čím byste nahradili pojištění Flexi Junior – tento produkt byl výslovně přáním klienta, ale když to řeknu zjednodušeně, tak už ted nechce mít s Koop nic společného. Takže mě požádal o náhradu. Mají tam být rizika u dítěte jako TNU, DO, Hospitalizace, invalidita, VO, ideálně i ošetřovné a zproštění od placení v případě smrti pojistníka. Za pomoc budu vděčný.
| Odpovědět privátně 27. 11. 2020 v 13:41- Jiří RondošÚčastník
O jaký věk dítěte jde? Z technického hlediska (i smysluplného řešení) se prakticky vylučuje invalidita (mimo výjimky min. 15 let) a ošetřovné (mimo výjimky max. 15 let)…
| Odpovědět privátně 2. 12. 2020 v 20:18
- Ing. Dagmar Věčorková, EFAÚčastník
Zdravím Jindřichu,
jestli to má být IŽP, tak se zeptejte v Uniqa na Motýlka. Taky ČP měla pojištění SPM. Ale u každého z produktů tohoto typu už může taky ukončena distribuce.
Jestli to má RŽP, tak ani nevím, zda nějaké dospělácké pojištění umožňuje riziko „zproštění od placení v případě úmrtí dospěláka = pojistníka“ – toto bylo u Flexi Juniora v základním pojištění.
Jinak jsem se někde dočetla, že Flexi Junioru bude celkově ukončena distribuce, takže toto téma bude zajímat více lidí.
| Odpovědět privátně 30. 11. 2020 v 8:15
- AutorPříspěvky
Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.