Zobrazeno 4.512x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. This post has been viewed 4513 times Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Tomáš B a poslední změna proběhla 2 roky. This post has been viewed 4513 times

 • Autor
  •  Tomáš B
   Účastník

   Dobrý den,

   měl bych dotaz co se týče pojištění investice. Má s tím někdo zkušenosti? Poptával jsem tuto možnost u většiny bankovních institucí v ČR a bylo mi řečeno, že žádný takový produkt nemají.

   Napadá Vás způsob jak pojistit investici? Jedná se o situaci kdy fyzická osoba investuje skrz další fyzickou osobu – která se stává správcem investice (investuje). Je nějaký produkt, jak si takovou investici pojistit? Například pokud by z nějakého důvodu správce investice peníze nevrátil?

   Mockrát děkuji,
   Tomáš B.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Já tedy nevím, je to investice, od slova investovat.
   To je jako začít podnikat.
   Myslíte si, že je možné pojistit nového OSVČ jestli neprodělá?
   Také se dá rozlišit rizikovost investice.
   Chcete jistotu a pojištění?
   Tak potom jděte do spoření, ale i banky mají ze zákona strop na pojištění vkladů.
   —-
   Omlouvám se, ale takto to vidím já.
   Kdyby měl někdo pojišťovat investici, tak nesmíme zapomenout že jsme v ČR.
   Každá pojistka by měla plnění.
   Nejsem pojistným matematikem, ale cena tohoto pojištění by potom mohla být ve výši investice (+ provize), z hlediska rizikovosti tohoto pojištění.
   To jen na dovysvětlení.
   To jen všeobecně, nevím o jakou konkrétní investici se jedná, nicméně je dosti důležité vědět, co investor (Vy) o investování ví a zná a jaká rizika je schopen překonat. Od toho je investiční dotazník, který Vám jistě byl předložen k vyplnění.
   Já investice nedělám, proto píšu jen takto všeobecně, protože věřím, že jsem Vám nenapsal nic nového a je Vám toho známo mnohem více, když jste se do toho už pustil.
   :-) Přeji úspěšné investování.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jakub Drážek
   Účastník

   Dobrý den,

   pojištění investic jakožto tržní nástroj samozřejmě existuje. Prakticky všechno kde je riziko má svojí pojistku.

   Nejjednodušší pojistka je put opce.
   Koupím 1 akcii firmy Alfa za cenu 100kč a zároveň si koupím opci k prodeji akcie firmy Alfa za cenu 100kč za dobu 1 roku.
   Pokud akcie vyroste na 110, tak jsem přišel jen o cenu pojištění (cenu opce), pokud klesne na cenu řekněme 80 (pokles 20%), tak použiji opci a prodám za 100.

   Samozřejmě čím víc obchodů, tím víc opcí atd…

   Moc jsem nestudoval pojistné nástroje které mohou být aplikované na celé investiční portfolio, především protože je považuju za nadbytečné, ale pokud vím tak v ČR nikdo komplexní pojištění tohoto rázu neposkytuje.

   Kromě výjimek jako je třeba Conseq Zenit doplňkové penzijní spoření, které za 5% garantuje výnos.

   Každé pojištění má ale takovou hodnotu jako má důvěru podkladová společnost. Když vám garantuje výnos Conseq tak to může mít menší váhu, než kdyby Vám to garantoval třeba Lloyds. (Možná).

   Z příspěvku ale vidím spíš obavu o likviditu a platbyschopnost té další fyzické osoby, která by se měla stát „správcem investice“.

   V tu chvíli mě napadá jediná rada: NIKDY. TO. NEDĚLAT. :)

   Máme tisíce fondů s řádným depozitářem a auditory, které Vám garantují včasný výkup peněz, kde se nemusíte bát, že když budete peníze chtít vyplatit, tak je dostanete v plné tržní výši s plným výnosem a nemusíte si tuto výplatu nijak pojišťovat.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Tomáš B
    Účastník

    Dobrý den, Jakube,

    děkuji za reakci a nové informace. O likviditu a platby-schopnost strach nemám. Spíše jsem chtěl pojistku abych mohl do investice vložit více % kapitálu a mohl v klidu spát. Člověk totiž nikdy neví, stát se může cokoliv… I kdyby měla být šance 0,01% že bych o investici z nějakých záhadných důvodů přišel a byla by možnost pojištění, byla by škoda to nevyužít. Zkrátka chci pro to udělat maximum co je v mých silách. :-)

    Ještě jednou děkuji a ať se daří,
    Tomáš B.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account