Zobrazeno 5.528x

Označeno štítky: , , , ,

Toto téma obsahuje 9 diskutujících a má 14 odpovědí. This post has been viewed 5529 times

 • Autor
  • Chci se zeptat jak řešíte pojištění domů a domácností movitých klientů v pojistných částkách přes 10mil. Kč? Má pojišťovna je dost přísná co se týče zabezpečení a rád bych klientovi vyhověl a poradil mu něco pro jeho požadavky vhodnějšího, ale neznám podmínky všechn pojišťoven, resp. ne do detailu. Nyní bych rád pojistil domácnost na 10mil. Kč, s tím že z toho jsou za 7mil. Kč věci mimořádné hodnoty uložené v trezoru II. bezpeč. třídy. U Generali požadujeme nad 1,5mil. Kč, aby byl dům napojen na PCO s garantovaným dojezdem do 10minut, klient má s napojením na pult špatné zkušennosti navíc tenhle dojezd v jeho lokalitě nikdo negarantuje. Dům má EZS a EPS s napojením na mobil klienta a jeho rodiny. Ví někdo jak by to vypadalo třeba u Allianz? Lokalita je Praha západ, můžu pak kdyžtak pojistku zprostředkovat.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Martin Dratva
   Účastník

   Zkusím se poptat, jak by to vypadalo u nás v Kooperativě a zítra dám vědět.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den pane kolego,

   již před časem jsem dost konkrétně na dané téma odpovídal a zasílal jsem i konkrétní výpočty. Ze strany UNIQA pojišťovny se tedy nic nemění, platí původní informace. Tuším ani v zabezpečení budovy nebyl problém, jen v tomto konkrétním případě žádal ředitel oddělení pojištění nemovitostí možnost osobního shlédnutí nemovitosti (tuším zabezpečení “trezorové” místnosti bylo poněkud nestandardní).

   Pojistitelnost bezproblémová, cena tuším kolem 40.000,- Kč ročního pojistného.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  TP
   Účastník

   Pane Mareši,

   v tomto případě bych jednoznačně volil pojištění Allianz PRIMA ve variantě EXKLUZIV. Z mého pohledu TOP produkt na trhu pro Váš případ. Pokud smlouvu dobře nastavíte, dostane se na velmi zajímavé ceny (různé slevy Vám udělají až 60%). Nicméně je třeba rozsah hodnot projednat osobně s klientem a pak adekvátně pojistku nastavit.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   • Co znamená “adekvátně pojistku nastavit” ? Myslíte zakliknout variantu Exkluziv? Nebo spíše řádně zaznamenat samostatně vyjmenované věci?

    Já osobně bych Allianz nevolil. Je sice hezké, že uhradí fasádu oklovanou od datla, ale vůbec mě nesedí pojistné podmínky. Na něco jsem v nich narazil a zježili se mě chlupy. Od té doby, pokud je možnost, nabízím produkty od jiných pojišťoven.

    Pokud má ovšem klient více produktů u Allianzu, pak v rámci ceny asi není co řešit a s možnými problémy ho řádně předem seznámím.

    0

    6
     | Odpovědět privátně
    •  TP
     Účastník

     Sjednání majetku u Allianz není pouze o zaklikávání, ale o tom správně pojistku nastavit, aby se projevily její výhody a slevy. Když už jste se naježil, co bylo příčinou? Takový silný emotivní zážitek při pročítání pojistných podmínek si budete jistě pamatovat :)

     Kooperativa je rovněž skvělá varianta. Ostatní produkty kromě DOMEX a ČP (povrchově) neznám a nedělám.

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Jakub Pecha
      Účastník

      Připojuji se k Tomášovi a také bych rád věděl, při čem se vám ježily chlupy. Rád se případně něčemu přiučím.

      BTW myslím, že bychom na tomto fóru mohli mluvit konkrétně. Takové ty okecávačky typu “něco jsem si tam přečetl a je to o ničem” jsou opravdu o ničem… :(

      4

      0
       | Odpovědět privátně
      • Tak v tom máte Jakube naprostou pravdu.

       Skutečně by se mělo mluvit konkrétně a fráze typu ” adekvátně nastavit pojistku ” v případě kdy je možná pouze jedna varianta bez jakýchkoli úprav mě přijde stejně nekonkrétní, jako ten můj výkřik do tmy.

       Ony jsou sice v nabídce varianty 3, ale co si budeme povídat, pokud chcete pojistit vandalismus, jinou možnost než tu nejdražší prostě nemáte.

       A nebo se můžete poohlédnout po jiné společnosti, která má jednotlivá rizika oddělená a člověk si skutečně připojišťuje pouze to, o co zájem má a neplatí to, o co zájem nemá. Takto já vidím “adekvátně nastavené zajištění”.

       Samozřejmě že v tom hraje roli spousta dalších faktorů, ale to už bych tu mluvil o něčem, co máme všichni vžité.

       A po čem že se mě zježili vlastně chlupy? Samozřejmě je to trošku nadsazené :-)

       Jedná se o plnění v případě přívalu vody způsobeného deštěm, načež je ve výlukách přímé vniknutí atmosférických srážek.

       Je to slovíčkaření a obě varianty pro mne znamenají škoda způsobená deštěm. Rozdíl mezi tím poznám. Přímé zapršení a nahromaděná voda z deště (případ ploché střehy). Furt je to voda z mraků. Je jen na náladě lidvidátora či pojišťovny, zdali se připojí k plnění, nebo k výluce a právě toto mě “naježilo chlupy”

       Ale to byste si dokázali zjistit sami, pokud byste se do těch pojistných podmínek podívali. A není to jediná věc, co mi vadila.

       Klidně to může být i námět na diskuzi a já se rád poučím. Můj názor na variabilitu zajištění, který je v tuto chvíli mnohem důležitější, než možné mylně pochopené pojistné podmínky, to nezmění.

       A nekamenujte mne prosím. Stále je to jen diskuze a ne ring :-)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Dobrý den pane kolego,

       srážkovou vodu najdete ve výlukách snad všech pojišťoven. Připojištění srážkové vody (konkrétně zatečení) je možno sjednat s určitým limitem, stejně jako zadržení dešťové vody, která vytvoří souvislou vodní plochu. Ale samotná srážková voda? To by Vás asi zamrazilo u všech pojišťoven.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jakub Pecha
       Účastník

       Martine, co se týče vandalismu, ten lze připojistit i k variantě Optimal. Sice na nižší limit krytí, ale je to možné. A navíc za pár korun.

       K variabilitě pojištění jako takové – popravdě neznám kromě ČSOB pojišťovny jinou instituci, která by byla variabilnější, resp. by nabízela více možností – z velkých hráčů: ČP – jeden produkt, jedno nastavení; KOOP – dvě varianty krytí; Allianz – 3 varianty krytí. Produkt Generali a Uniqa poj. neznám (neprošel jsem tím šíleným kalkulátorem v Excelu :)), ČSOB poj. už jsem zmínil.

       Podmínky Allianz znám velmi dobře a dle mého názoru se jedná o jeden z nejkvalitnějších produktů pojištění privátního majetku na českém trhu.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
  •  Michal Heinzke
   Účastník

   Nejsem v této branži mnoho let jako tady ostatní poradci ,ale můžu říct zatím co mám zkušenosti tak v Allianz je produkt majetku udělaný dobře.Setkávám se i s jinými makléři a kolegy z jinych pojišťoven a také mi to potvrzují.Nejlevnější není ,ale pokud se u klienta dělá kompletní zajištění tzn. život,penzijní,auto a ten majetek tak jsou různé možností bonusu.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • V dnešních časech se privátní majetek pojištuje zejména u Allianz, soudě, dle dynamiky růstu kmene. Nebot jak, zde všichní zminujete, pak cenově je díky bonusům a slevám cenove téměř nekonkurenční.

   Navíc všechny 3 varianty jsou výhodně nastaveny, a jejich optimalizace je celkem jednoduchá pomocí navyšování limitů.

   Jediná nevýhoda je, že ve variantě OPTIMAL se některá rizika nevyplácí první škoda…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account