Zobrazeno 3.795x

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. This post has been viewed 3796 times Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Filip Hurda a poslední změna proběhla 5 roky, 2 měsíci. This post has been viewed 3796 times

 • Autor
 •  Filip Hurda 
  Člen

  Dobrý den,

  žádám o radu s rámci pojištění odpovědnosti majitele či provozovatele koňských stájí. Má majitel či provozovatel povinnost si takové pojištění sjednat? Uvedu příklad: Ve stájích vypukne samovolně požár a uhoří polovina koní. Kdo je za to zodpovědný? Má tato osoba povinnost nahradit škodu majitelům jednotlivých koní?

  Děkuji za reakce

  S přátelským pozdravem

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Já Vám odpovím jinak, otázkou:

  Vy jste něčeho vlastníkem a toto na základě smlouvy svěříte třetí osobě do péče. Bohužel ale v jeho péči o toto “přijdete”. Je otázkou, zda máte či nemáte ve smlouvě domluveny podmínky pojištění a odpovědnosti za škodu, ale otázka zní jinak: “budete po té osobě, které jste to ono svěřil do péče, požadovat odškodnění?” Domnívám se že ano, budete požadovat odškodnění.

  Toho by si každy, kdo přebírá cokoli do péče, jedno zda věc (zlato do bankovního trezoru), psa (psí hotel), koně (ustájení)měl uvědomit.

  7

  0
   | Odpovědět privátně
  •  Lada Nádvorníková 
   Účastník

   Domnívám se že mimo POV nemá nikdo povinnost si sjednat žádné pojištění,ovšem pak musí počítat s tím,že případnou škodu uhradí ze svého.

   Jinak opět málo informací,je majitel a provozovatel stájí OSVČ nebo soukromá osoba?

   Stará se o koně sám nebo má zaměstnance?

   Jakou smlouvu má sepsanou s majiteli koní?

   Koňům poskytuje jen ustájení a žrádlo,nebo je i projíždí atd.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
 •  Václav Šplechta 
  Účastník

  Dobrý den,

  doplním ještě jeden nemálo důležitý dotaz. Je provozovatel stájí vždy opravdu zodpovědný za škody, ke kterým může dojít? Bavíme se tu o požáru a úhynu v důsledku požáru – je majitel objektu zodpovědný za požár způsobený vandalismem?

  Osobně se domnívám, a klidně mě vyveďte z omylu, pokud zastáváte jiný podložený názor, že nelze vždy uplatňovat škodu na provozovateli. I pojistitel bude chtít v případě hlášení škody vědět, na základě čeho požaduje poškozený odškodné (v čem spatřuje zavinění) a zda se pojištěný cítí být zodpovědný a proč.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account