Zobrazeno 3.462x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 2 diskutující a má 2 odpovědi. This post has been viewed 3463 times

 • Autor
  • Krásný sluný den. Jelikož danou službu nejsem schopen zajistit, obracím se na vás. Kamarád vlastní vysokozdvižnou plošinu, rád by ji pojistil v případě, kdy ji krátkodobě pronajme, respektive zajistil krytí vypůjčitele pro případ, že by ji on poškodil. Jakým způsobem – produktem toto řešit? Pojistit sebe (vlastníka), nebo vypůjčitele? Podotýkám, že se jedná o nárazové krátkodobé pronájmy. Za radu předem děkuji.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   velmi komplikované a rizikové… :(

   možné řešení je snad živelní + strojní pojištění + složit kauci na spoluúčast a škody, které nepokryje pojištění

   samostatně bude mít problém to vůbec někde pojistit – jako součást většího podnikatelského pojištění snad….

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   • Předem velmi děkuji za věcnou odpověď. Už jsem propadal skepsi, že se tu jen ve velkém diskutuje o morálce a které společnosti vynechat v profesní praxi. Debaty o tom kdo to myslí lépe a upřímněji, ale na technický dotaz nic. Takže ještě jednou velké díky pane Špirakusi. ;o)

    A zpět k technickému řešení. Předpokládal jsem původně variantu, že by kamarád na základě třeba plné moci uzavíral za vypůjčitele v jeho prospěch pojištění odpovědnosti (zde si dle mých vědomostí nejsem jist zda by bylo možné takovouto škodu plnit v případě právě pronájmu – tedy formě obchodního vztahu).

    Druhá varianta byla ta co ji nejspíše navrhujete vy (něco jako havarijko, zde ale vůbec nevím jak je to se stroji). Zeptám se tedy na tento Vámi zmíněný bod. Jaké má parametry ono strojní pojištění. Stačí poslat odkaz, abych ušetřil prohledávání webu. Pojistné podmínky si případně prostuduji. Samozřejmě za “odbornou pomoc” budu vemi vděčný.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account