Zobrazeno 578x

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. This post has been viewed 579 times Do diskuze (4 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Václav Šplechta a poslední změna proběhla 4 měsíců, 1 týden. This post has been viewed 579 times

 • Autor
 •  Marek Pekař 
  Účastník

  Dobrý den, zeptám se, zda je možné pojistit si vůz na riziko poškození pádem předmětu, požárem nebo třeba vandalem, pokud je však vůz v depozitu a není klasicky pojištěn. Nelze ho už ani pojistit havarijně. Popíšu situaci. Jedná se o veterány a starší vozy, které mají SPZ uloženy v depozitu. Něco je zaparkováno ve stodole u domu a v garáži, něco venku, pod plachtou. Jde mi hlavně o škodu na vozidle, která by třeba požárem stodoly nebo venku pád stromu nebo kroupy vůz zásadně poškodila. Ale nevím, zda něco takového existuje. Možná speciální pojištění pro veterány? Moc děkuji.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Václav Šplechta 
  Účastník

  Před několika lety jsem řešil obdobný případ, kdy měl klient uskladněny dva starší motocykly v garáži ve svém domě (garáž byla v přízemí domu, nikoliv samostatně stojící). S motocykly se nejezdilo, už si ale nepamatuji, jestli měly SPZ nebo ne. S pojišťovnou jsem pro klienta domluvil pojištění v rámci pojištění občanského majetku – pojištění nemovitosti a domácnosti. Samozřejmě bylo třeba předměty vyjmenovat a přesně specifikovat. Také je dobré se už dopředu s pojišťovnou domluvit na postupu při případném plnění (může být vyžádán např. znalecký posudek apod.).
  Také by bylo možné to pojistit jako historickou sbírku speciálním produktem/úpisem, ovšem záleží na zabezpečení a hodnotě sbírky, jestli se to klientovi vyplatí.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  •  Marek Pekař 
   Účastník

   Moc děkuji, to dává smysl. Zkusím oslovit pojišťovnu. V současné době má klient pojištěno u Allianz. Stalo se však, že vozy, které má na soukromém pozemku pod plachtou a čekají na rekonstrukci(renovaci) byly napadeny nenechavcem, který si je chtěl odnést po kusech domů :-). Toto však nejspíše pojistit nelze. Není to ani stavební materiál. Moc děkuji.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
 •  Milan Šubrt 
  Účastník

  Lze to udělat i tak, že SPZ nebudou v depozitu, kde můžou být max. 1 rok. Vozidlo se pojistí u Allianz a zvolí se sezóna, kdy vozidlo bude např. 9 z 12 měsíců pojištěno na POV s 90% spoluúčastí a stejných 9 z 12 měsíců na HAV, kdy bude vyloučena havárie, zůstane tam v plném rozsahu živel, vandalismus, krádež, poškození zvířetem.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Václav Šplechta 
  Účastník

  Milan Šubrt, Vítězslav Rumpel

  Pánové, opravdu takto pojistíte vozy např. z osmdesátých let, které mají SPZ v depozitu? V dotazu sice není bližší specifikace, nicméně tazatel přímo uvádí, že vozy nelze havarijně pojistit. Např u ČPP “historické vozidlo” standardně havarijně nepojistíte.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account