Zobrazeno 7.659x

Zvolené téma obsahuje celkem 10 odpovědí. This post has been viewed 7660 times Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Dagmar Myšková a poslední změna proběhla 6 roky, 8 měsíci. This post has been viewed 7660 times

 • Autor
 • Dobrý den.

  Máte zkušenost s odvoláním proti výši pojistného plnění v případě krádeže auta? Osobní zkušenost – v říjnu 2012 mi byla odcizena stříbrná Octavia Tour 1.9. TDI – rok výroby 2010.

  Pořizovací cena 312 000 s již promítnutou slevou 10 000,- Kč od autosalonu, takže auto by v době nákupu stálo 322 000,- Kč – sleva byla pouze díky známým a jejich kontaktům v salonu.

  Pojištěno u ČPP, která pojistné plnění při 3 procentní spoluúčasti a odpočtu DPH vyčíslila na 158 000,- (tedy vyplacená pojistná částka).

  Za tuto částku, byť by se k ní připočetlo nevyplacené DPH nelze v současnosti pořídit shodný automobil stejné značky a roku výroby, a to ani s vyšším nájezdem Km, než mělo mé auto v době odcizení (45000km). Předběžně jsem se dívala na odpočty amortizace a odhadovaná částka, která měla být vyplacena (podle internetových kalkulátorů) byla kolem 250 – 270 000,- Kč což je sakra rozdíl.

  Rozhodně se plánuji odvolat proti pojistnému plnění, máte někdo zkušenosti jakým způsobem a jak lze docílit dorovnání? Případně doporučení na právní zástupce, který by byl ochoten na odvolání zapracovat formou procentuální odměny z vymožené částky nad rámec zaslaného plnění?

  Děkuji za rady, případně kontakty kam se obrátit.

  D.Myšková

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Václav Šplechta 
  Účastník

  Dobrý den paní Myšková,

  po připočtení DPH a 3% spoluúčasti se pojistné plnění dostává na úroveň cca. 200.000,- Kč. Nejsem pojistný matematik ani likvidátor, nicméně tato částka u dva roky starého auta odpovídá amortizace 20% ročně a koresponduje s mými dosavadními zkušenostmi. Při zběžném prohlédnutí inzerce na internetu jsem našel pár vozidel Škoda Octavia 1,9 TDi, roku výroby 2010 a Vámi uvedenými najetými kilometry v této cenové kategorii.

  Odvolat se můžete klasickým dopisem, nicméně pokud nepodložíte odvolání nějakým znaleckým posudkem, který by uváděl vyšší odhadovanou obecnou cenu odcizeného automobilu, potom se obávám, že nebude mít odvolávka efekt. V pojistných podmínkách byste měla nalézt, jak postupovat v případě rozdílných názorů.

  Rád bych dále podotkl, že tento web by měl sloužit hlavně jako poradní mezi kolegy “pojišťováky” (snad jsem se nedotkl některých kolegů “finančních poradců” :) ). O tyto specifické rady a servis byste měla spíš žádat člověka, kterému jste zaplatila formou provize za sjednání smlouvy. Pokud ten není schopen Vám servis ani radu poskytnou, zvažte změnu zprostředkovatele pojištění za fundovanějšího.

  4

  2
   | Odpovědět privátně
  •  Lada Nádvorníková 
   Účastník

   Souhlasím s kolegou,že pomoci by Vám měl především ten kdo Vám pojištění sjednal.

   Jinak bych to brala jako cennou zkušenou.Příště Vám to možná pomůže k tomu,aby jste výběru pojišťovny a pojištění věnovala více času.Cena není všechno!!!!

   Dnes už je dokonce možné pojistit auto až na 3roky na novou cenu.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Václav Šplechta 
    Účastník

    Dobrý den,

    nejspíš jsem byl trochu nepochopen. Domnívám se, že jakákoliv jiná pojišťovna by plnila obdobnou částku (bez DPH). Vozy Škoda Octavia je opravdu za tuto cenu sehnat dají – pod kapotu samozřejmě nevidím, tak nehodlám posuzovat, nebo se přít o technickém stavu.

    Pojištění GAP, popřípadě obdoby, které nabízejí tuzemské pojišťovny by určitě tento problém do jisté míry eliminovaly. V tom s Vámi, paní Nádvorníková, souhlasím.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Petr.Kačenka . 
   Účastník

   Dobrý den,

   jsem za tyto příhody z praxe rád – poradce se z nich může mnohé dozvědět. Třeba to, že u nového auta se vyplatí GAP.

   Paní nemusí radit její původní pojišťovák, může poradit i její nový pojišťovák ;-)

   Jinak s Vámi souhlasím. Snížení za 2 roky o 40% není problém. Cena plus mínus odpovídá.

   Mně spíš zarazila nákupní cena 322 000Kč – ta podle mně neodpovídá tehdejší realitě – aspoň podle AAD ceníku.

   Teším se ještě na reakci sponzora – EUCS.

   Petr

   4

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Václav Šplechta 
   Účastník

   Asi po sté požádám červenopalce o popsání nesouhlasného stanoviska. Je možné, že je v mých stanoviscích chyba, tak mě na ně prosím upozorněte.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář 
   Účastník

   Já bych k tomu jen takové zamyšlení… Musíme vyjít z předpokladu, že paní Myšková by si měla za peníze obdržené od pojišťovny koupit adekvátní vůz. Tzn. stejného typu, stáří, najetých kilometrů, kvality… Pokud je tomu tak, tak asi není co řešit. Obvykle jsou ale pojišťovny mírně “pod”.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Já ještě doplním kolegu Šplechtu:

  1, na jakou cenu bylo tehdy vozidlo pojištěno ?

  2, proč jste použila v roce 2010 zrovna ČPP ?

  3, víte co je (bylo Vám nabídnuto ? ) pojištění GAP ?

  1

  0
   | Odpovědět privátně
 •  hesp hespovič 
  Člen

  Paní Myšková. Částku, kterou vám pojistitel vyplatil není určitě adekvátní vzhledem ke stáří a počtu najetých kilomterů, které uvádíte. Pokud vám již přišel krycí dopis, jakožto podle toho, co jste napsala přišel tak se obraťte přímo na advokáta.

  V SZ vám přepošlu kontakt.

  Ti vám rádi vysvětlí jak ,,amortizace,, ve skutečnosti funguje.

  0

  1
   | Odpovědět privátně
 •  Viktor Dlouhý 
  Účastník

  Souhlasím s kolegou Šplechtou, vyplacená cena je v pořádku , našel jsem taková auta dvě na tipcars.cz za cenu 200 000 Kč s DPH, po odečtení DPH a spoluúčasti je výše plnění odpovídající. Nevím proč řešíte amortizaci, při odcizení se vyplácí cena taková jakou mělo vozidlo v době krádeže a to se zjišťuje jednak z tabulek (IBS a pod.) a z cen srovnatelných vozů v online inzerci. Není přeci možné za vozidlo jehož pořizovací cena byla 312 000 Kč dostat po dvou letech 270 000 Kč jak jste někde vyčetla. Ve vašem případě by bývalo bylo rozumné si při nákupu vozidla sjednat i pojištění GAP, které vyplatí rozdíl mezi plněním z havarijního pojištění a cenou nového vozu.

  Značka Škoda patří v ČR mezi nejodcizovanější, osobně mám tuto zkušenost rovněž za sebou, proto je potřeba takovouto investici ochránit vhodným pojištěním.

  3

  1
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account